Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA MEHMET AKİF ERSOY’ ANMA ETKİNLİĞİ YAPILDI…

Yayınlanan

açık

mehmet akif ersoy etkinliği BODRUM’DA MEHMET AKİF ERSOY’ ANMA ETKİNLİĞİ YAPILDI… ARENA BA LIK
 • mehmet akif ersoy etkinliği BODRUM’DA MEHMET AKİF ERSOY’ ANMA ETKİNLİĞİ YAPILDI… mehmet tosun banner 2
 • mehmet akif ersoy etkinliği BODRUM’DA MEHMET AKİF ERSOY’ ANMA ETKİNLİĞİ YAPILDI… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ), Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) iş birliğinde hayata geçirilen projenin ilk etkinliği Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kapsamında 2018 yılı vefa ödülüne layık görülen Mehmet Akif Ersoy anıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, vefatının 82’nci yıl dönümünde milli şair Ersoy’u rahmet, minnet ve saygıyla andıklarını söyledi.

Kaymakam Yılmaz, “Akif, bu milletin duygularına tercüman olmuş, Kurtuluş Mücadelesi’nin içerisinde yer almış, Kurtuluş Mücadelesi’nin umut ve direniş sembolü olmuş, çok önemli yerli ve milli değerimizdir. Değerli üstadımızın anlatılması ve anlaşılması adına bu projede yer alan tüm taraflara teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimize, milli değerlerimizi anlatmalıyız.” dedi.

Milli şair Ersoy’un “Bülbül” isimli şiirinin okunduğu ve öğrencilerin proje konusuyla ilgili yaptığı resimlerin sergilendiği program, panelle devam etti. “Öyle bir şahsiyet ki bir karakter abidesi Mehmet Akif olarak anlatıyoruz” MSKÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Zeynep Özdem Köse’nin yönettiği panelde, aynı bölümde öğretim görevlisi Osman Köse ile Türk Dili Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Ümit Akın konuşmacı olarak yer aldı.

Zeynep Özdem Köse, projedeki amaçlarının milli şair Mehmet Akif Ersoy’un daha iyi anlaşılabilmesi, İstiklal Marşı’nın yazılış öyküsünün daha iyi idrak edilmesi, hem Milli Mücadele yıllarının hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun daha iyi anlaşılması ve gelecek nesillere aktarılması olduğunu söyledi. Osman Köse ise “Öyle bir şahsiyet ki bir karakter abidesi Mehmet Akif olarak anlatıyoruz. Milletlerin tarihinde çok önemli şahsiyetler vardır. Biz onu vatan şairi, İslam şairi, vatan, millet, bayrak gibi çok önemli mesajların içini dolduran bir şahsiyet olarak görüyoruz.” dedi.

mehmet akif ersoy etkinliği BODRUM’DA MEHMET AKİF ERSOY’ ANMA ETKİNLİĞİ YAPILDI… M A ERSOY ANMA5Öğrencilerden, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine Şiiri’ni yüksek bir tepeye çıkarak ya da boş bir alanda veya bir balkonda yüksek sesle okumalarını isteyen Köse, şunları söyledi: “Kelimeleri tam çıkaramıyorum, anlamıyorum demeyin. Emin olun Çanakkale Savaşlarını hiçbir eserde, hiçbir kişiden dinlemediğiniz kadar muhteşem dinleyeceksiniz, zevk alacaksınız, duygulanacaksınız. Neden biliyor musunuz? Mehmet Akif Ersoy, bu şiirini Çanakkale Savaşı’nı görmeden yazmıştır. Cepheden almış olduğu telgraflarla, gelen haberlerle, birikimleriyle yazmıştır.” Dr. Ümit Akın da Ersoy’un hayatı, eserleri ve İstiklal Marşı’nın hangi koşullarda yazıldığı konusunda sunum yaptı. Öğretmenler ve öğrencilerin yoğunlukta olduğu etkinliğe,

Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Gençlik Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile bazı siyasi partilerin ilçe temsilcileri katıldı. Muğla’nın 13 ilçesinde farklı tarihlerdeki etkinlikleri kapsayan projenin son programı, 12 Mart 2019’da MSKÜ’de gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında öğrencilere Ersoy’un “Safahat” adlı kitabı hediye edilecek.

mehmet akif ersoy etkinliği BODRUM’DA MEHMET AKİF ERSOY’ ANMA ETKİNLİĞİ YAPILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 1
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’un her yerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Mehmet Tosun gittiği her yerde yoğun katılım ve destek sözleriyle karşılanıyor.

Karaova Bölgesinde Mahalle ziyaretlerine devam Mehmet Tosun, Çömlekçi’den başladığı ziyaretlerinde Armutçuk, Aşağı Mazı ve Yukarı Mazı’da vatandaşlarla bir araya geldi. Çok sayıda vatandaşın tam destek sözü verdiği Mehmet Tosun’a ziyaretinde İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, belediye meclis üyesi adayları da eşlik etti.

Büyükşehir yasasıyla eskiden köy olan yerlerin mahalle olduğunu belirten Mehmet Tosun, bu süreçte mahallelerin yeterli hizmet alamadığını sözlerine ekleyerek, “Burada muhtarımız var, muhtar adaylarımız var, ben hepsine başarılar diliyorum. Özellikle bu beş yıllık süre içerisinde muhtarlarımız iki belediye arasında gittiler geldiler ama sorunlarımız çözülmedi, sorunlarımız birikti. Ekonomik sıkıntıyla birlikte bizim Çömlekçi Mahallesinde bu çevrede oturan vatandaşlarımızın durumu içler acısı. Burada sizler tarımsal üretim yapıyorsunuz, hayvancılık yapıyorsunuz, maalesef ve maalesef elde ettiğiniz ürünlerden satarak elde ettiğiniz gelir artık işletme giderlerini karşılamıyor ve önümüzdeki süreçte işimiz daha da zor. Üstelik belediye hizmetleri de yetersiz.” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 4

31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerle Bodrum’a hizmet edecek belediye başkanının seçileceğine dikkat çeken Mehmet Tosun, “Bodrum’un kaderinin ve Çömlekçi’nin kaderinin oylanacağı bir seçim tarihine doğru gidiyoruz. Sizden ricam şu; Ben bu bölgenin çocuğuyum, bu bölgenin evladıyım, öyle bir destek verin ki Çömlekçi’den, Çömlekçi diğer yerlere örnek olsun” dedi. Vatandaşlarda alkışlarla Tosun’a destek verdi.

Mehmet Tosun’a ziyaretlerinde eşlik eden İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun Çömlekçi’de yaptığı konuşmada, Mehmet Tosun için “Meselelere hâkim, yani belediyecilik nedir? Nasıl Yapılır? Bilen bir kardeşiniz. Bunun için bu seçim parti seçimi değil, bu seçim şahıs seçimidir, Mehmet Tosun kardeşimiz belediyecilikte bir marka kardeşimizdir. Bodrum’da dünyaya açılan bir markadır. Bunun için bu seçimde bu iki markayı birleştirelim diyorum” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 3

Çömleçi’den Armutçuk’a geçen Mehmet Tosun ve beraberindekiler burada da vatandaşların ilgisiyle karşılandı. Mehmet Tosun, Konacık Belediye başkanlığı döneminde görev yeri olmamalarına rağmen köyün su kuyusu başta olmak üzere birçok çalışma yaptıklarını dile getirerek, vatandaşlardan destek istedi. Vatandaşlarda hizmet gelmesi için değişimin şart olduğuna inandıklarını belirterek Mehmet Tosun’a alkışlarla destek sözü verdi.

Armutçuk’da da vatandaşları tek tek dinleyen Mehmet Tosun, bütün sorunların iyi belediyecilik hizmetleriyle çözüme kavuşacağını belirterek vatandaşlardan destek istedi ve Armutçuk’dan ayrıldı.

Mehmet Tosun Aşağı Mazı’da yine vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Tosun burada yaptığı konuşmada mazeret üretmeden hizmet için çalışacaklarını, büyükşehir yasasıyla yaşanan sorunları da bildiklerini belirterek, “Değerli hemşehrilerim artık önümüzdeki süreçte Bodrum için değişim şart. Bunu da Mehmet Tosun ve ekibi gerçekleştirecek. Bu değişi mi gerçekleştiriyor muyuz?” dedi ve vatandaşların yoğun alkışla desteğini aldı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 2

Aşağı Mazı’da birçok problemin olduğunu dile getiren Mehmet Tosun, su ve elektrik problemlerinin yaşandığını bildikleri Mazı’yı iyi belediyecilik hizmetleriyle tanıştırarak, tüm sorunların üstesinden geleceklerini ve daha önce hizmet gitmeyen bir çok noktaya da hizmet getireceklerini söyledi. Mehmet Tosun konuşmasının ardından vatandaşların sorun ve önerilerini dinledi. Mehmet Tosun, vatandaşları tek tek dinleyerek çözüm yolları ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Aşağı Mazı’da vatandaşların tam desteğini alan Mehmet Tosun daha sonra Yukarı Mazı’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada da yoğun bir katılımla çiçeklerle karşılanan Mehmet Tosun, vatandaşlara, kendisine ve ekibine göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA YAPILAN OPERASYONDA 3 KİŞİ TUTUKLANDI….

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayİŞ haberlerİ BODRUM’DA YAPILAN OPERASYONDA 3 KİŞİ TUTUKLANDI…. arena asayi  haBER 1
 • bodrum asayİŞ haberlerİ BODRUM’DA YAPILAN OPERASYONDA 3 KİŞİ TUTUKLANDI…. mehmet tosun banner 2
 • bodrum asayİŞ haberlerİ BODRUM’DA YAPILAN OPERASYONDA 3 KİŞİ TUTUKLANDI…. Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 4 kişiden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin başlattığı sokak satıcılarına yönelik soruşturma kapsamında  A.Ç. ve B.B. 3 günlük takibe alındı. 2 şüpheli, 17 Mart’ta Bodrum Otogarı’nda gözaltına alındı. Şüphelilerin üstlerinde yapılan aramada satışa hazır halde az miktarda eroin ve metamfetamin maddeleri ele geçirildi. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, A.Ç ve B.B.’nin birlikte hareket ettiği 2 kişi olduğunu belirledi. Polisin düzenlediği operasyonla C.T. ve İ.Ç. de yakalanarak gözaltına alındı. İki kişinin evlerinde yapılan aramada ruhsatsız tabancı ve tabancaya ait fişek ile uyuşturucu paketlemede kullanılan çok sayıda kilitli poşet ele geçirildi. Uyuşturucu madde ticareti suçundan işlem yapıldıktan sonra adliyeye sevk edilen A.Ç., B.B. ve C.T. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, İ.Ç. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi…

bodrum asayİŞ haberlerİ BODRUM’DA YAPILAN OPERASYONDA 3 KİŞİ TUTUKLANDI…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BJK BODRUM GELENEKSEL GECESİNİ YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum beŞİktaŞlilar derneĞİ BJK BODRUM GELENEKSEL GECESİNİ YAPTI… 53654651 1370938939715416 5041987392970424320 n
 • bodrum beŞİktaŞlilar derneĞİ BJK BODRUM GELENEKSEL GECESİNİ YAPTI… mehmet tosun banner 2
 • bodrum beŞİktaŞlilar derneĞİ BJK BODRUM GELENEKSEL GECESİNİ YAPTI… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Beşiktaşlılar Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kuruluş yıldönümü gecesi, Çarşı Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir mekanda gerçekleştirildi.

Geceye Beşiktaş Eski Asbaşkanı Ahmet Nur Çebi, eski futbolcular Ahmet Dursun, Pascal Nouma, kulübün eski yöneticileri ve çok sayıda taraftar katıldı. Etkinlikte ayrıca Bodrum Beşiktaşlılar Derneği’nin de 16’ıncı kuruluş yıldönümü kutlandı.

Gecede bir konuşma yapan Ahmet Nur Çebi, “Camialar önemlidir Beşiktaş camiası bizim için her şeyden önemlidir. Dolayısıyla böyle bir camiaya hizmet etmiş olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum” dedi. Taraftarların “Başkan olsana” tezahüratları da yaptığı Çebi, “Beşiktaş’ta birlik ve beraberlik her şeyin çözümü olacaktır. ‘Her şey Beşiktaş için’ diyen her birey, benim için çok kıymetlidir. Ne mutlu Beşiktaşlıyım diyene. Lütfen elinizi Beşiktaş’tan çekmeyin. Sevginizi ve saygınızı bu camiadan esirgemeyin” diye konuştu.

bodrum beŞİktaŞlilar derneĞİ BJK BODRUM GELENEKSEL GECESİNİ YAPTI… 54436370 1370873209721989 7354964832489046016 n

Etkinlikte Kent Haber’e konuşan Bodrum Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Uğur Özçayır, “Türkiye’nin en büyük çınarı Beşiktaş 116 yaşında. Bu vesileyle tüm Beşiktaşlıların Dünya Beşiktaşlılar gününü kutluyorum. Bugün 2 etkinliği bir arada yapıyoruz. Türkiye’de Beşiktaş’ın 100’üncü derneği olan Bodrum Beşiktaşlılar Derneği’nin 16’ıncı kuruluş yıldönümü. Bu vesileyle İstanbul’dan misafirlerimiz var. Eski yöneticilerimiz aramızda, eski Asbaşkanımız Ahmet Nur Çebi aramızda. Gecemizi sanat camiasından Anıl İlter sunuyor. Sertan Erkaçan, Özgür Özberk aramızda. Eski futbolcularımızdan Ahmet Dursun aramızda, Nouma da geliyor. İnşallah çok keyifli bir gece olacak” ifadelerini kullandı.  Etkinlikte taraftarlar, eski futbolcuları Pascal Nouma’ya yoğun ilgi gösterdi. Taraftarlar Nouma ile bol bol fotoğraf çektirdi.

bodrum beŞİktaŞlilar derneĞİ BJK BODRUM GELENEKSEL GECESİNİ YAPTI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler