Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

HÜSEYİN ANIL: “CHP VE MİLAS’IN UTANCI OLACAKSINIZ…”

Yayınlanan

açık

HÜSEYİN ANIL: “CHP VE MİLAS’IN UTANCI OLACAKSINIZ…” huseyin anil 9
HÜSEYİN ANIL: “CHP VE MİLAS’IN UTANCI OLACAKSINIZ…” divenire group2

31 Mart Seçimlerine aylar kala Milas Belediye Başkanlığından herkesi şoke eden bir satış açıklaması geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li Belediyelere verdiği “özellikle köy arazi ve taşınmazlarını satmayacaksınız” talimatına rağmen, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Milas’ın köylerinde bulunan taşınmazların satışı ile ilgili gazetelere ilan vermesine tepkiler geldi.

Konunun ulusal ve yerel gazetelere yansımasıyla birlikte kamu arazilerine sahip çıkan tüm Muğla halkı tepkisini göstermeye başladı. Yarımada Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Anıl’da bu kişilerden biri. Hüseyin Anıl  konu ile ilgili sosyal medya hesabından aşağıdaki açıklamayı yaparak, sert uyarılarda bulundu;

“Muhammet Tokat 29 Aralık 2018 günlü Sözcü Gazetesindeki resmi ilanıyla, 31 Mart 2019 da beni ve CHP’yi seçmeyin“ diyor.

HÜSEYİN ANIL: “CHP VE MİLAS’IN UTANCI OLACAKSINIZ…” muhammet tokatSözcü Gazetesi / 29 Aralık / 2018 / sayfa / 14 ☆ 113 kalem / taşınmazın / satışı. Satış, yani ihale tarihi 17 Ocak 2019 perşembe. Çok aylar önce Kemal Kılıçdaroğlu, yeni bir yasayla, “Köy Muhtarlığı ve Tüzel Kişiliklerini yeniden güçlendirme ve Köy Muhtarlıklarını yeniden kurumsallaştırma kanun tekliflerini hazırlar, halka bu konunun sözlerini verirken, ve bu yüzden “ey belediye başkanlarım, köylerin ve beldelerin, taşınmazlarını satmayın” derken, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 30 Mart 2014 de, köy muhtarlıklarından devrolan Milas’ın tüm köy mallarını, haraç mezat satıyor.Yahu sevgili arkadaşlarım, kimse kalkıp, “bana ne, beni ne alakadar eder, ben işime bakarım” diyemez dememeli. Ortada bir servet katliamı var, susmayın, susamazsınız. Eyyy gerekçesi, “bu kadar çok köy hizmeti, bu bütçeyle yapılamaz” deyip, bu malları satanlar, size soruyorum, “Siz şimdi bu malları da satıp bitirdiğinizde, ileriki yıllarda neleri satarak, Milas’a hizmet edecek siniz?” Bay Muhammet Tokat, sayın Başkan siz, beş yıl önce, 30 Mart 2014 seçimlerinde, “biz gelip köy mallarını satarak Milas’ı yöneteceğiz” mi demiştiniz? Yahu sizin AKP’nin özelleştirmelerle yaptığı kötülükten, daha büyük bir kötülüğü Milas’a yaptığınızı, size kimse söylemiyor mu? Ayrıca, şu anda piyasaya olan Milas belediyesi borçlarınız için, Belediye personelinizin, ödenmemiş maaş borçları için, bu malları sattığınızı herkes biliyor. Edindiğim bilgiler göre, belediyenizden alacağı olan esnaf ve tüccar, çaresizlikten bu ihalelere girerek, alacakları olan paraları, bu vesileyle tahsil, mahsup etmeye çalışıp planlıyor.

HÜSEYİN ANIL: “CHP VE MİLAS’IN UTANCI OLACAKSINIZ…” arena 1Yazık, çok yazık…

Sayın Muhammet Tokat, 10 yil içinde Milas Belediyesini Türkiye’nin en borçlu, en müflis belediyeleri arasına siz soktunuz. Elbette hiç bir partili, hiç bir sade vatandaş, sizin karşınıza çıkıp, bu gerçekleri söyleyemez. Çünkü Bay Muhammet Tokat siz de Milas’ın tek adamı (!) oldunuz. Muhalif partililerinizi de, halkı da korkutup sindirdiniz. Ülkemizin bu ekonomik kriz döneminde, bu mallar asla gerçek değerini bulamayacaklar. Ayrıca satışa çıkarılan bu tapu ve malları, o köylerin ölmüş ve yasayan muhtar ve sakinleri asırlardır, “gün gelsin, Muhammet Tokat Başkan olsun, bu malları haraç mezat satsın” diye mi saklayıp beklettiler? Sevgili yoldaşlarım, ne CHP’nin kendi merkezi yürüyüşüne, ne de ekonomik, reel ve etik ilkelere uygun olmayan bu satışı iptal ettirin.

Beş sene önce  Muğla İl Özel İdaresi (İl Genel Meclisi) bütçesinden desteklenen bu Milas köyleri, Muğla İl Özel İdaresinin tüm taşınmazlarına el koyan, Muğla BŞB Başkanlığının, yani Osman Gürünün bütçeleyip, desteklemesi gereken bir konu değil midir? Yani Oligarşinin 1 numarası, 2 numarasına yardım edecek, Milas Köylüsünün malları satılmayacak, bu mümkün. Bu mallar, o köylülerin gözünde, maddiyatından daha çok manevi değerleri olan taşınmazlardır, yapmayın efendiler. Bu mallar asla gerçek değerlerini bulamayacaktır. Sevgili Milaslılar, tam 16 gün sonra, aşağıdaki gördüğünüz utanç satış listesine dur deyiniz.

Satmadan yönetemeyeceksen, çekil, satmadan yönetecekler gelsin kardeşim…

HÜSEYİN ANIL: “CHP VE MİLAS’IN UTANCI OLACAKSINIZ…”   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler