Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

HÜSEYİN ANIL: “CHP VE MİLAS’IN UTANCI OLACAKSINIZ…”

Yayınlanan

açık

HÜSEYİN ANIL: “CHP VE MİLAS’IN UTANCI OLACAKSINIZ…” huseyin anil 9

31 Mart Seçimlerine aylar kala Milas Belediye Başkanlığından herkesi şoke eden bir satış açıklaması geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li Belediyelere verdiği “özellikle köy arazi ve taşınmazlarını satmayacaksınız” talimatına rağmen, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın Milas’ın köylerinde bulunan taşınmazların satışı ile ilgili gazetelere ilan vermesine tepkiler geldi.

Konunun ulusal ve yerel gazetelere yansımasıyla birlikte kamu arazilerine sahip çıkan tüm Muğla halkı tepkisini göstermeye başladı. Yarımada Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Anıl’da bu kişilerden biri. Hüseyin Anıl  konu ile ilgili sosyal medya hesabından aşağıdaki açıklamayı yaparak, sert uyarılarda bulundu;

“Muhammet Tokat 29 Aralık 2018 günlü Sözcü Gazetesindeki resmi ilanıyla, 31 Mart 2019 da beni ve CHP’yi seçmeyin“ diyor.

HÜSEYİN ANIL: “CHP VE MİLAS’IN UTANCI OLACAKSINIZ…” muhammet tokatSözcü Gazetesi / 29 Aralık / 2018 / sayfa / 14 ☆ 113 kalem / taşınmazın / satışı. Satış, yani ihale tarihi 17 Ocak 2019 perşembe. Çok aylar önce Kemal Kılıçdaroğlu, yeni bir yasayla, “Köy Muhtarlığı ve Tüzel Kişiliklerini yeniden güçlendirme ve Köy Muhtarlıklarını yeniden kurumsallaştırma kanun tekliflerini hazırlar, halka bu konunun sözlerini verirken, ve bu yüzden “ey belediye başkanlarım, köylerin ve beldelerin, taşınmazlarını satmayın” derken, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 30 Mart 2014 de, köy muhtarlıklarından devrolan Milas’ın tüm köy mallarını, haraç mezat satıyor.Yahu sevgili arkadaşlarım, kimse kalkıp, “bana ne, beni ne alakadar eder, ben işime bakarım” diyemez dememeli. Ortada bir servet katliamı var, susmayın, susamazsınız. Eyyy gerekçesi, “bu kadar çok köy hizmeti, bu bütçeyle yapılamaz” deyip, bu malları satanlar, size soruyorum, “Siz şimdi bu malları da satıp bitirdiğinizde, ileriki yıllarda neleri satarak, Milas’a hizmet edecek siniz?” Bay Muhammet Tokat, sayın Başkan siz, beş yıl önce, 30 Mart 2014 seçimlerinde, “biz gelip köy mallarını satarak Milas’ı yöneteceğiz” mi demiştiniz? Yahu sizin AKP’nin özelleştirmelerle yaptığı kötülükten, daha büyük bir kötülüğü Milas’a yaptığınızı, size kimse söylemiyor mu? Ayrıca, şu anda piyasaya olan Milas belediyesi borçlarınız için, Belediye personelinizin, ödenmemiş maaş borçları için, bu malları sattığınızı herkes biliyor. Edindiğim bilgiler göre, belediyenizden alacağı olan esnaf ve tüccar, çaresizlikten bu ihalelere girerek, alacakları olan paraları, bu vesileyle tahsil, mahsup etmeye çalışıp planlıyor.

HÜSEYİN ANIL: “CHP VE MİLAS’IN UTANCI OLACAKSINIZ…” arena 1Yazık, çok yazık…

Sayın Muhammet Tokat, 10 yil içinde Milas Belediyesini Türkiye’nin en borçlu, en müflis belediyeleri arasına siz soktunuz. Elbette hiç bir partili, hiç bir sade vatandaş, sizin karşınıza çıkıp, bu gerçekleri söyleyemez. Çünkü Bay Muhammet Tokat siz de Milas’ın tek adamı (!) oldunuz. Muhalif partililerinizi de, halkı da korkutup sindirdiniz. Ülkemizin bu ekonomik kriz döneminde, bu mallar asla gerçek değerini bulamayacaklar. Ayrıca satışa çıkarılan bu tapu ve malları, o köylerin ölmüş ve yasayan muhtar ve sakinleri asırlardır, “gün gelsin, Muhammet Tokat Başkan olsun, bu malları haraç mezat satsın” diye mi saklayıp beklettiler? Sevgili yoldaşlarım, ne CHP’nin kendi merkezi yürüyüşüne, ne de ekonomik, reel ve etik ilkelere uygun olmayan bu satışı iptal ettirin.

Beş sene önce  Muğla İl Özel İdaresi (İl Genel Meclisi) bütçesinden desteklenen bu Milas köyleri, Muğla İl Özel İdaresinin tüm taşınmazlarına el koyan, Muğla BŞB Başkanlığının, yani Osman Gürünün bütçeleyip, desteklemesi gereken bir konu değil midir? Yani Oligarşinin 1 numarası, 2 numarasına yardım edecek, Milas Köylüsünün malları satılmayacak, bu mümkün. Bu mallar, o köylülerin gözünde, maddiyatından daha çok manevi değerleri olan taşınmazlardır, yapmayın efendiler. Bu mallar asla gerçek değerlerini bulamayacaktır. Sevgili Milaslılar, tam 16 gün sonra, aşağıdaki gördüğünüz utanç satış listesine dur deyiniz.

Satmadan yönetemeyeceksen, çekil, satmadan yönetecekler gelsin kardeşim…

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM GENELİNDE 26 BİN 850 ÖĞRENCİ KARNELERİNİ ALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumda karne zamanı BODRUM GENELİNDE 26 BİN 850 ÖĞRENCİ KARNELERİNİ ALDI… ARENA KARNE 1

Bodrum’da 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında yarıyıl tatili bugün sabah saatlerinden itibaren dağıtılan karneler sonrasında başladı. 

Yarıyıl tatili sebebiyle bir tören düzenlendi. Törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Konacık Cahit Özvezneci İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini verdi.

bodrumda karne zamanı BODRUM GENELİNDE 26 BİN 850 ÖĞRENCİ KARNELERİNİ ALDI… 49413411 810262332645906 2596939245243334656 nÖğrencilere karnelerini vererek başarılar dileyen Kaymakam Yılmaz, “Bir dönem boyunca güzel şeyler öğrendik. Artık dinlenme zamanı. Dinleneceğiz, ailemizle birlikte güzel vakit geçireceğiz. Tatil bittikten sonra da 2’inci yarıya daha enerjik başlayacağız. Ben sizi tebrik ediyorum. Eminim ki hepinizin notları güzeldir. Ama not da önemli değil, aslında güzel şeyler öğrenmek önemli. Hocalarımıza da sizin adınıza teşekkür ediyorum” dedi.
Oldukça heyecanlı olan çocuklar Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile hatıra fotoğrafı da çekildiler.

 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum denİz mÜzesİ BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ… arena fosil resim

Bodrum Deniz Müzesi’nde sergilenmeye başlanan deniz kabuğu koleksiyonunda 460 milyon yıllık fosil olduğu belirlendi.

Koleksiyoner  İş adamı Hasan Güleşçi’nin farklı ülkelerden temin ettiği   deniz kabuklarını  Bodrum Deniz Müzesi’ne bağışladı. Deniz kabukları, müzede “Hasan Güleşçi Deniz Kabukları Koleksiyonu” adıyla sergilenmeye başlandı. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde görevli paleontolog Serdar Mayda ve ekibi, 46 deniz kabuğu fosili üzerinde araştırma yaptı. Yapılan çalışma sonucunda 46 deniz kabuğundan bir tanesinin 460 milyon yıllık olduğu belirlendi.

bodrum denİz mÜzesİ BODRUM DENİZ MÜZESİNDE 460 MİLYON YILLIK FOSİL OLDUĞU BELİRLENDİ… 17410445 620x410

Müze Müdürü Selen Cambazoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, müze koleksiyonunda 6 bine yakın deniz kabuğu olduğunu söyledi. Koleksiyondaki deniz kabuklarının dünyanın çeşitli yerlerinden toplandığını belirten Cambazoğlu, dünyadaki en büyük deniz kabuğu koleksiyonlarından birisine sahip olduklarını ve fosilleri tarihlendirdiklerini dile getirdi. Ege Üniversitesi bünyesindeki Tabiat Tarihi Müzesi’nden uzmanların müzeye bağışlanan fosillerle ilgili araştırma yaptığını belirten Selen Cambazoğlu, “460 milyon yıl öncesi ve 1 milyon yıl öncesi arasında tarihlenen deniz kabuklarının fosillerinin müzemizde olduğu anlaşıldı. En eski tarihlenen deniz kabuğu, 460 milyon yıl öncesine tarihleniyor. Florida’dan gelen bir fosil. Deniz kabuğu fosili ‘Crytiidae’ sınıfına ait.” diyerek Bodrum’da böyle bir fosilin bulunmasının önemine  de dikkat çekti.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 3

Bodrum’da bir diyaliz merkezi çalışanları aylardır maaş alamadıklarını belirterek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eylem, patronun tele konferans yoluyla ödeme sözü vermesiyle bugünlük sona erdi. 

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 1Konacık Mahallesinde hizmet veren ilçenin tek diyaliz merkezinde çalışan 24 sağlık personeli bu sabah, ilk seans tedavilerinden sonra hasta alımını durdurdu. Yaşanan olay sonrası hastalar ve hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Eylem sonrası diyaliz merkezine ilçe sağlık müdürlüğü görevlileri geldi. Eylem, diyaliz merkezi sahibinin telekonferans yoluyla çalışanlarına söz vermesinin ardından sonlandı. Bugün için verilen ödeme sözünün yerine getirilmemesi durumunda yarın yine hasta almayacaklarını belirten sağlık çalışanları yetkililerin duruma el atmasını istedi.

Özel diyaliz merkezinin sorumlu doktoru Eylem Uzun ise basın mensuplarına yaşanan olayla ilgili şunları söyledi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 2“Çalışanların uzun süreden beri alacaklarını alamamasından kaynaklı bir durum mevcut. Bu duruma istinaden arkadaşlar, şirket yetkilileri birçok kez söz vermesine rağmen alacaklarını alamadığı gibi, hiçbir şekilde avans dahi alamadı. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın çoğu şehir dışından gelerek burada kirada oturan arkadaşlar. Şu an da bugün bir arkadaşımızın 3 aylık kirasını ödemediğinden dolayı evden atılmasından dolayı burada bir infial, bir tepki oldu ve çalışanlar burada sabah birinci seans tedavilerini yapıp hastaları gönderdikten sonra patronun sözünü tutmamasına karşılık olarak işi yavaşlattılar. Bu bir uyarı olarak seslerini duyurmak için yapılan bir eylemdi. İl sağlık müdürlüğüne haber verildi, valiliğe haber verildi. Arkadaşlar bugün hala verilen sözün yerine gelmemesine rağmen hastalar mağdur olmasın diye hasta alımına başladılar ancak yarın da söz tutulmaz ise muhtemelen herkes istifa edecek.”

HASTALAR HALSİZ VE GERGİN ŞEKİLDE BEKLEDİ…

Yaşanan eylem sırasında diyalize girmek için merkeze gelen hastalar ise mağdur oldu. Uzun süre diyalize girebilmek için bekleyen hastalar duruma tepki gösterdi. Diyaliz merkezi hastalarından 70 yaşındaki Tülay Arsal isimli vatandaş ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 5“Ben 4 senelik hastayım, mutlaka diyalize girmem gerekiyor biliyorsunuz ölümcül bir hastalık. Ayrıca bir de şikayetimiz var birkaç aydır bizden yol parası da alıyor bu patron. Öğrendik ki hiçbir yerde ne İstanbul, ne İzmir hiçbir yerde servis parası alan yok. Ayrıca yiyeceklerimiz kesildi önceden geldiğimizde kahvaltı veriyordu. Bugünde diyalize girmemiz gerekiyor ama giremiyoruz. Biz haftada 3 defa giriyoruz diyalize yani hayat meselesi bu. Biz can derdindeyiz adam para derdinde.”

İnci Dikmen isimli hasta ise, “Aynı durumdayız, diyalize giremedik bugün personel maaşını alamadığından dolayı bizi diyalize almadılar. 3 Aylık maaşlarını alamıyorlarmış, daha da ötesi varmış. Mağduruz ve zaten personel dayanmıyor buraya gelen gidiyor maaşlarını alamadıkları için. Bizim derdimiz bu mağduruz.”

Diyaliz merkezi sorumlusu Doktor Eylem Uzun’un şirket patronuyla yaptığı telefon görüşmesi sonrası diğer çalışanlarla birlikte gerçekleşe tele konferansta patronun ödeme sözü vermesinden sonra yeniden hasta alımına başlandı. Çalışanlar verilen sözün yerine getirilmemesi durumunda yarın tekrar eylem yaparak toplu halde istifa edeceklerini söylediler.

Öte yandan aynı şirketin Muğla’nın Milas ve Aydın’ın Söke ilçelerinde de diyaliz merkezlerinin bulunduğu ve buralarda da aynı sıkıntıların yaşandığı belirtildi.

Haber / Foto: kenttv.net

Okumaya devam et

Son Haberler