Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA MEHMETLER YARIŞIYOR…

Yayınlanan

açık

mehmet kocadon BODRUM’DA MEHMETLER YARIŞIYOR… Emin Varol k    e yazisi yeni
mehmet kocadon BODRUM’DA MEHMETLER YARIŞIYOR… divenire group2

Bodrum’da, Mehmet’ler yarışıyor. Bodrum’da belediye başkan adaylığı düğümü, bir terslik çıkmazsa bugün çözülecek gibi görünüyor. Günlerdir bu konunun tüm detaylarını, kulislerini yazıyorum.
Bodrum konusunda karar vermek niye bu kadar uzun sürdü? Bunun gerekçelerini de önceki yazılarımda paylaşmıştım. Ancak, yeni kulis bilgileri de gelmeye devam ediyor. Bugün Bodrum’un iki önemli adayı Mehmet Kocadon ve Mehmet Tosun için büyük bir gün olabilir.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce MYK ardından en üst karar organı olan Parti Meclisi’ni toplayacak. İyi Parti ile Bodrum özelinde yapılan ittifak çalışmalarını, anketleri, milletvekili görüşlerini ve diğer aday adaylarının görüşlerini önüne koyacak. Bodrum’u kaybetmemek adına Bodrum adaylığı konusunda büyük bir özen gösteren Kemal Kılıçdaroğlu, çok ama çok yönlü araştırmalar yaptı.
Bodrum seçimini kaybetmek CHP için bir prestij haline dönüştü.
Bodrum için bir Büyükşehir adayı belirler gibi çalışıldı. Geçtiğimiz haftalarda, Millet İttifakını oluşturan CHP ve İYİ Parti arasında Bodrum özelinde kıyasıya bir yarış yaşandı. Büyük illerde kolaylıkla anlaşma sağlayan iki partiyi, Muğla’nın Bodrum ilçesi adayını belirlemek çok zarladı.
Çünkü bu yarışta, gelen anketlere göre, Mehmet Tosun’un nefesi Mehmet Kocadon’un ensesindeydi.
Biz siyasetin yeni kulis bilgilerine bir bakalım:
İki Mehmet arasındaki yarış neden bu kadar  uzun sürdü? Millet ittifakında neden uzun uzun tartışma konusu yapıldı?
İyi Parti’ye göre;
İttifakın 2. adamları arasında yapılan görüşmelerde, Bodrum’la ilgili çok sayıda anket sonuçları masaya yaydı. İyi Parti’nin anketlerine göre, ” Bodrum, geçtiğimiz dört yılda yeteri kadar hizmet almadı. Doğal afetlerde, özellikle de sel baskınlarında aciz kalındı. Bodrum’un imajı zedelendi ve vatandaş zor anlar yaşandı. Bodrum’un çöp sorunu ortada kaldı. Yanan Kavaklıdere çöplüğü Bodrum halkını duman altına aldı. Halkla, belediye arasında mesafe oluştu, yaşam farklılıkları vardı. Kopukluklar oldu. Aşırı fiyatlar, lahmacun fiyatı ulusal ve uluslararası medyaya malzeme oldu. Fiyat denetimi sağlanamadı. İyi Parti’ye göre, CHP’li belediye başkanları 4 yıl boyunca yan yana bile gelmediler.  Bodrum belediyesi işçisinin parasını ödeyemeyecek hale geldi.
Yine İYİ Parti kurmaylarına göre; Bodrum’un seçmen tabanı, eski sağ seçmen olduğu için,   İyi Parti’ye daha yakındı. Eski Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi ve Demokrat Parti çizgisinden gelen seçmen, Mehmet Kocadon’u da Demokrat Parti’den aday olduğu için Bodrum Belediye Başkanı seçmişti.  Kocadon daha sonra annesinin isteği üzerine CHP’ye geçmişti. Yani, CHP’li de değildi. Bu nedenlerden dolayı da Mehmet Tosun aday gösterilmeliydi.
AK Parti neyi bekliyor?
Yine İyi Parti kurmaylarına göre; AK Parti’nin de henüz Bodrum Belediye Başkan adayını belirlememişti. AK Parti neden Millet ittifakının tercihini, kararını bekliyordu? Hesabı neydi? İki Mehmet’ten birini mi bekliyordu?  Mehmet’lerden biri Millet İttifakı’nın, diğerinin ise Cumhur İttifakının adayı olabilir mi? Yani iki Mehmet karşı karşıya da gelebilir miyidi?
Bu soruların verilen cevapları daha sonra yazacağım.
Ancak, Mehmet Kocadon’un eski bir Demokrat Parti’li, Mehmet Tosun’unda eski bir MHP’li Belediye Başkan Adayı olduklarını hatırlatayım.
Tabii İyi Parti’nin tüm bu argümanlarına CHP’nin verdiği cevaplar vardı. Nitekim, teknik heyet arasında yapılan görüşme tıkandı.
Bu nedenle, Muğla’nın Bodrum Belediye Başkanı adayına CHP ve İYİ Parti Genel Başkanları  karar verecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mehmet kocadon BODRUM’DA MEHMETLER YARIŞIYOR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler