Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

TURİZM BAKANI ERSOY, KİSSEBÜKÜ İDDİALARINI YANITLADI…

Yayınlanan

açık

kÜltÜr bakani mehmet nurİ ersoy TURİZM BAKANI ERSOY, KİSSEBÜKÜ İDDİALARINI YANITLADI… turizm kultur bakani mehmet ersoy 1
kÜltÜr bakani mehmet nurİ ersoy TURİZM BAKANI ERSOY, KİSSEBÜKÜ İDDİALARINI YANITLADI… reklam arena 4

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban’ın iddialarına, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’dan cevap geldi.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Bodrum Kissebükü Koyunda yapacağı otel için imar değişikliğine gittiğini öne sürmüş Ersoy’un oteline 25 dönüm alan için ek inşaat izni verildiğini iddia etmişti. Habertürk’te Kübra Par’ın sunduğu Açık ve Net programının konuğu olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, iddialara cevap verdi.

kÜltÜr bakani mehmet nurİ ersoy TURİZM BAKANI ERSOY, KİSSEBÜKÜ İDDİALARINI YANITLADI… turizm kultur bakani mehmet ersoy 2Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Bodrum Kissebükü’nde verilmiş herhangi bir tahsis ve yapılaşmanın olmadığını belirten Ersoy, “Kissebükü’nde verilmiş bir yapılaşma izni yok. Ben bakan olmadan 12 yıl önce gündemde olan bir konu. Kissebükü Koyu’nun bir kaç kilometre ilerisinde yer alan Adalıyalı mevkiindeki alan için 2005’te açık tahsis ihalesinde en yüksek teklif benim firmam tarafından verildi. Bu konuyu 12 yıl sonra gündeme getirip sanki ben Bakan olduktan sonra olmuş gibi gösterip Kissebükü olarak algılatmak istiyorlar. Açıkçası ben bu olayı da çok manidar buluyorum. Kissebükü birinci derece doğal sit alanı ve birinci derece arkeolojik alan olduğu için Kissebükü koyuna ne bir tahsis yapılabilir ne de yapılaşmaya izin verilebilir.” ifadelerini kullandı.

Ersoy, 2005 yılında Bodrum Adalıyalı’daki alan için yapılan ve firmasının en yüksek teklifle kazandığı tahsis ihalesiyle ilgili belgeyi de kameralara göstererek kendisi hakkında yapılan iddialara cevap verdi.

kÜltÜr bakani mehmet nurİ ersoy TURİZM BAKANI ERSOY, KİSSEBÜKÜ İDDİALARINI YANITLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… EGE K  TAP TANITIMI
sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… reklam arena 4

90’lı yıllara damgasını vuran ünlü sanatçı Ege, gelirini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığı “Asil Dede’nin Düğünü” adlı ikinci kitabının tanıtımını Bodrum’da yaptı.

Profesyonel müzik hayatına 1995’te başlayıp bugüne kadar 9 albüm ve 5 single yapan ünlü sanatçı Ege, Manastır Otel’de ikinci kitabının tanıtımını gerçekleştirdi. Kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayan ünlü sanatçı, 3’üncü kitabı için ise çalışmalara şimdiden başladığını söyledi. Ege ilk kitabı “isyan”ı ise 2017 yılında okuyucularla buluşturmuştu.

Tanıtım öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığını ifade ederek “Kitabın özeti iyilikte ve güzellikte birleşmek. Çünkü Anadolu’da kadim topraklarda yaşıyoruz. Kitabın gelirlerini engelliler vakfına bağışladığım için çok mutluyum. Üçüncü kitabımı da hazırlamaya başlıyorum” dedi.

Yoğun bir sahne temposu olduğunu sözlerine ekleyen Ege, “Harika ve yoğun geçiyor. Bodrum’da devam eden konserlerimiz var. Bu yaz beste yaparak ve konser vererek geçecek” şeklinde konuştu.

“Asil Dede’nin Düğünü” dünyadaki tüm canlılarla konuşan ve onların dilinden anlayan Asil Dede’nin hikayesini anlatıyor.

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… ka  ak i  ki   perasyonu
bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… reklam arena 4

Bodrum’da 2 otele yapılan operasyonda toplamda 5 bin 250 adet kaçak ve sahte içki ele geçirildiği öğrenildi.

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, kaçak ve sahte alkol satışının önlenmesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar neticesinde Yalıkavak ve Gümbet mahallerinde faaliyet gösterdikleri açıklanan 2 otelde sahte bandrollü ve sahte içkiler bulunduğu yönünde bilgi aldı.

Ekipler, her iki otelde de eşzamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda yapılan arama neticesinde sahte bandrollü ve sahte olduğu değerlendirilen şarap, rakı, votka ve cin olmak üzere toplamda 5 bin 250 adet alkollü içki ele geçirildi.

Operasyon sonrasında isimleri açıklanmayan her iki otelin de yetkilisi olduğu öğrenilen U.K. gözaltına alındı.

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YILANLARIN AŞK DANSI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… y  lanlar  n dans
bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… reklam arena 4

Bodrum’da yılanların çiftleşme dansı bir vatandaş tarafından görüntülendi. 

Ortakent-Yahşi Mahallesi Hıral Sokak üzerinde kaydedilen çiftleşme dansı, Yüksel Ön adlı vatandaş tarafından görüntülendi. Bölgedeki arazisine giden Ön, birbirine kenetlenen 2 yılanı görünce o anları cep telefonu ile kayıt altına aldı.

Önçağ Mühendislik Daikin Klima Bayiliği yapan Yüksel Ön, konu ile ilgili  yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Bizim orada bir depomuz var. Oradaki köpeğimize yemek ve su vermek için gidiyorduk. İlk oğlum gördü, daha sonra ben gördüm. Bir süre çiftleşme dansı yapıp bölgeden uzaklaştılar. Sosyal medyada paylaşırken de ‘yılanların aşkı’ diye paylaştım. Burada daha önce böyle bir şey görmemiştim. Yılanları görünce de korkmadım. Kara yılan bu, bir şey yapmaz” dedi.

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler