Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

HIDIR: EN BÜYÜK PROJEMİZ BARIŞ VE KARDEŞLİK OLACAK…

Yayınlanan

açık

mehmet nil hıdır HIDIR: EN BÜYÜK PROJEMİZ BARIŞ VE KARDEŞLİK OLACAK… ak parti bodrum aday tanitimi 1
mehmet nil hıdır HIDIR: EN BÜYÜK PROJEMİZ BARIŞ VE KARDEŞLİK OLACAK… yatu bodrum Corolla 728x150

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ile Bodrum Belediye Başkan adayı Tahir Ateş AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığında basın açıklaması yaptı. Hıdır,  yaptığı açıklamada “Muğla’da tarih yazmaya geliyoruz” dedi. 

AK Parti Muğla teşkilatı 31 Mart yerel seçimleri aday tanıtım toplantısı ile belediye başkanı adaylarını tanıttı. Tanıtım toplantısının ardından Dr. Mehmet Nil Hıdır’ın ilk durağı Bodrum oldu. Partinin ilçe binasında düzenlenen toplantıya İlçe Başkanı Ömer Özmen, Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş ile çok sayıda partili katıldı.

mehmet nil hıdır HIDIR: EN BÜYÜK PROJEMİZ BARIŞ VE KARDEŞLİK OLACAK… ak parti bodrum aday tanitimi 3Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Dün salona sığmayan büyük bir teveccüh ve kalabalıkla hem büyükşehir belediye başkan adayımız hem de ilçe belediye adaylarımız açıklandı. Dün resmi açıklama yapılmış oldu. Bu resmiyetin ardından Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ilk ziyaretini bize yaptı” dedi.

AK Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş ise seçimlerle birlikte hem Muğla hem de Bodrum’da yeni bir dönemin başlangıcı olacağını ifade ederek, “Dün aday tanıtım toplantısındaki o coşkuyu görmek benim için muhteşem bir olaydı. Partililerin gözlerindeki ışıltıyı, o coşkuyu gördükten sonra Bodrum başta olmak üzere Bodrum’daki değişimi gerçekleştirmememiz imkansız gibi görünüyor. İnşallah sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın bize verdiği yetkiyle bu görevi başarıyla tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ise adaylık görevinin kendisine Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini belirterek “Bu doğrudan Cumhurbaşkanımızın emirleri olduğu gibi teşkilatımızın her kademesinde yapılan temayüller sonucu ortaya koyulan hüsnü kabuldu” dedi.

MUĞLA’DA TARİH YAZMAYA GELİYORUZ…

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır şöyle devam etti:

mehmet nil hıdır HIDIR: EN BÜYÜK PROJEMİZ BARIŞ VE KARDEŞLİK OLACAK… ak parti bodrum aday tanitimi 2“Biz Muğlalıların karşısına ilk defa çıkıyor gibi değiliz. 2004-2009 yılları arasında yaptıklarımız bizim referansımızdır. Muğlalıların bize verdiği yüzde 51’lik oy referansımızdır. Biz Muğlamızın yeterli yatırımı alamadığı kanaatindeyiz. Merkezi bütçemizden global projelere, bunun içinde Geyikli Barajımız, Dalaman Barajımız, Mumcular Barajımız, Bayır, Kazan göletlerimiz, Ula’nın sulama göletleri, Marmaris’teki Gelibolu Barajının arıtma tesisleri, onların Dünya Bankasına olan 1 Katrilyon 200 milyon liralık ceza ve borçlarının devlet tarafından silinmesi, ilçeler arasında duble yolların yapılması gibi pek çok yatırıma, takriben eski parayla 8 Katrilyonluk yatırım yapmış bir partinin mensuplarıyız. Onun için önümüzdeki seçimlerde biz geçmişten gelen bu referansımızla, Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da 1994-1997 yılları arasında yapmış olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile inşallah Muğla’da da tarih yazmaya geliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız yerel yönetimlerde sadece bizim değil, bütün Dünyanın üstadıdır.” 

Resmi olarak 19 Şubat itibariyle seçim takviminin başlayacağını hatırlatan Hıdır, “Ancak biz bu zaman zarfında gerek sivil toplum örgütleri, gerek vatandaşımızın her kesimiyle birebir temas etmek suretiyle o bölgenin yöresel ihtiyaçlarını şikayetlerini dinleyip projelerimizi bunun üzerine oturtma kararlılığındayız. Afaki projeler yapmak hiçbir siyasi partinin harcı değildir, başarıya da götürmez. Milletimiz neyi istiyorsa biz konuda emanetini almak ve oylarını istemek durumundayız. Bodrum’la ilgili çok önemli projelerimiz olacak. Bunları değerli kardeşim, meslektaşım Tahir Bey ile birlikte masaya yatıracağız. Bizim proje ekibimiz şu anda çalışmalara başladı. Bodrum’un tüm sorunlarını bu zaman zarfı içinde tespit edip Bodrumluların karşısına çıkacağız” dedi.

Dr. Mehmet Nil Hıdır, “En büyük projemiz barış ve kardeşlik projesi. Bizim en büyük projemiz bu. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı yasalarımız çerçevesinde kurulmuş siyasi partileri ve oluşumlarımızdır. Biz buraya savaş yapmaya gelmiyoruz. Belediye hizmetlerinde bugüne kadar konulmuş taşın üstüne bir taş daha koymak istiyoruz. Biz göreve gelince bizden önceki idarenin işe aldığı personeli işten çıkarma gibi bir şey olmayacak. Orada çalışan her kardeşimiz Muğlamızın bir insanıdır. Bir aile ferdidir, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Alındığı işte devam etmesi en büyük hakkıdır. Biz de bu hakkına saygı duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda bir gazeteciden AK Parti’nin tercih edilmesine neden olacak projeleriniz nelerdir sorusu üzerine, Başkan adayı Hıdır; “Bu konuda şimdiden bir şey söylemem mümkün değil, çalışmalarımız devam ediyor. Ama en büyük projemiz kardeşlik ve barış projemizdir.” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ… bodrumspor logo
bodrumspor BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Afyon kampındaki 3’üncü hazırlık maçında 3’üncü galibiyetini aldı. 

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Afyon kampının 3’üncü maçında Kütahya Bölgesel Amatör Lig temsilcisi Tavşanlı Linyit ile karşı karşıya geldi. Afyon Tesisleri’nde oynanan maçın ilk devresi golsüz eşitlikle sona erdi. Bodrumspor, galibiyeti getiren golü ikinci yarıda buldu. 80. dakikada Mustafa Sevgi’nin pasında kaleci ile karşı karşıya kalan Emirhan Subaş, güzel bir vuruşla Bodrum ekibini 1-0 öne geçirdi.

Maç bu skorla sona ererken yeşil beyazlı ekip, Afyon’daki 3’üncü maçında 3’üncü galibiyetini aldı.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 60 KA  AK G    MEN
bodrum AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum açıklarında 3 lastik botta toplam 60 kaçak göçmen ile organizatör olduğu sanılan 1 Türk yakalandı.

Çarşamba günü devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik botu ekibi, saat 02.30, 04.00 ve 06.00 sıralarında, Akyarlar açıklarında 3 ayrı lastik bot tespit etti. Durdurulan lastik botlardaki 28’i Suriye, 16’sı Filistin, 8’i Kongo, 3’ü Nijerya, 2’si Mısır, 1’i Togo, 1’i Kamerun ve 1’i Güney Afrika Cumhuriyeti olmak üzere 60 kaçak göçmen ile organizatör olduğu sanılan 1 Türk yakalandı.

31’i erkek, 15’i kadın, 14’ü çocuk olan grup, Sahil Güvenlik botuyla kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G  rsel Maceralar 1
bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… yatu bodrum Corolla 728x150

Ünlü Ressam Bedri Baykam’ın “Görsel Maceralar” isimli sergisi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G  rsel Maceralar 3Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan serginin açılış kokteyline Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı. Sanat, spor ve siyaset dünyasından da önemli isimlerin yer aldığı serginin açılışında konuşun Bedri Baykam, ‘Görsel Maceralar’ adlı sergisini, “Sanatın, beni ve sizleri ve beni izleyenleri sıkmaması, devamlı yeni sürprizler saklaması ve zaman içinde ilerlerken sürekli bir labirentte yeni keşifler yapmak, yeni dehlizler, yeni geçişler bulmak, ‘Görsel Maceralar’ adı da buradan geliyor” şeklinde özetledi.

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Man a Man 1Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde Bedri Baykam’ı ağırlamaktan dolayı onur duyduğunu ifade ederek, “Bedri bey sadece bir ressam değil aynı zamanda bir aktivist, bir yazar, bir siyasetçi, biraz önce ifade edildiği gibi bir sporcu, bir entellektüel, bizim için çok önemli bir ışık kendisi. Örnek aldığımız büyüklerimizden bir tanesidir. Siyasetende aynı çizgideyiz kendisiyle. Ben Bedri beyin çağdaş Türk sanatına çok büyük bir katkı yaptığına inanıyorum. Bugün ki sergimizde onun son dönem eserlerine ait. Ben buradan tekrar tekrar söylemek istiyorum özellikle son zamanlarda Bodrum’da kültür ve sanat adına çok önemli işler yapılmakta. Bizde belediye olarak bu türlü etkinliklerin ve girişimlerin sonuna kadar yanındayız her zaman maddi ve manevi. Bunları bir takvime bağlayıp artık Bodrum’da bir kültür sanat ajandasının oluşmasına çalışıyoruz şu anda.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Osman Gürün yaptığı konuşmasında, “Bedri Baykam’a ben baktığımda, eserlerine baktığımda karmakarışık, her şeyi ifade etmek isteyen, birisinin eksik kalmasından kesinlikle hoşnut olmayan, ama onu da, onu da, onu da, ifade etmek isteyen farklı özgün bir sanatçı.” ifadeleriyle Bedri Baykam hakkındaki görüşlerini iletti.

Konuşmaların ardından sergi salonunu gezenler, Bedri Baykam’ın eserlerini ilgiyle inceledi.  Sergi 14 Eylül 2019 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

BODRUM MÜZİK FESTİVALİ FAZIL SAY İLE BAŞLADI…

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G  rsel Maceralar 7Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bedri Baykam’ın ‘Görsel Mecralar’ sergisinin açılışından sonra ise D-Marin Turgutreis’te bu yıl 15’inci kez düzenlenen Bodrum Müzik Festivali’nin açılış kokteyline katıldı.

22-25 Ağustos tarihleri arasında 3 gün boyunca devam edecek Bodrum Müzik Festivali’nin açılış konserinde Fazıl Say’ın deneyimi, şef Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’nın dinamizmi ile konser alanını dolduran 4 bin kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

ÜNLÜ İSİMLERİN YENİ ŞOVU…

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bodrum M  zik Festivali 2Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ardından Bodrum Antik Tiyatro’da Yaşar’ın eşsiz sesi ve yorumları, Metin Uca’nın eğlenceli sunum ve anekdotları ile müzik ve kahkahayı bir araya getiren ve ilk kez seyirciyle buluşan ‘Man a Man’ şovunu izledi.

Yaklaşık 3 saat süren şovu izlemeye gelenler Antik Tiyatro’nun muhteşem atmosferinde Bodrum’da unutulmaz bir gece yaşadı.

Okumaya devam et

En Çok Okunanlar