Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

DENİZCİLERİN OLAĞAN GENEL KURULU 16 MART’TA…

Yayınlanan

açık

bodrum denizciler derneği DENİZCİLERİN OLAĞAN GENEL KURULU 16 MART’TA… mustafa demiroz 1
  • bodrum denizciler derneği DENİZCİLERİN OLAĞAN GENEL KURULU 16 MART’TA… mehmet tosun banner 2
  • bodrum denizciler derneği DENİZCİLERİN OLAĞAN GENEL KURULU 16 MART’TA… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, bugün düzenlediği basın toplantısında üç yıllık görev süresince gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verdi. Denizciler Derneğinin olağan genel kurul toplantısı 16 Mart’ta yapılacak… 

Demiröz, “Bu dönem içerisinde elbette eksiklerimiz ,hatalarımız,kusurlarımız olabilir ama yönetim de olduğumuz bu son dönemde de ciddi işler başardık. Yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde heryerde ve her etkinlikte denizcilerimizi  temsil ettik. Çıkan her soruna müdahale ettik. Denizin ve denizcinin çıkarlarını savunan tavrımızı ortaya koyduk. Bu tavrı ortaya koyarken bağımsızlığımızı ve tarafsızlığımızı koruduk. Politik tavır almadık,bireylere ya da bazı guruplara angaje olmadık.” Diyerek yeni dönemde de dernek üyelerinin talebi doğrultusunda görevine devam edebileceğinin sinyallerini verdi.

Demiröz, “Günlük ve olağan sorunlar,eğitim,spor ve asıl iştigal konumuz olan deniz ve denizciliğin anlatılıp sevdirilmesi,korunması ve sürdürülmesi hususlarında da değişik ve sürekli çalışmalar yürütüyoruz.” Dedi.

DENİZLERİN KİRLİLİK SEBEBİ KARASAL KAYNAKLI…
Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, bu dönemde özellikle hızlı ve yoğun kirliliğe karşı bir mücadele başlattıklarını belirterek “Bu konuda günah keçisi gibi görülen  Deniz vasıtalarının oluşturduğu kirliliğin önlenmesi için hayata geçirilmek istenen mavi kart uygulamasındaki  eksiklik ve aksaklıkların giderilmesini sağlamak ve denizcilerimizin karşılaştığı veya karşılaşması muhtemel olumsuzlukları önlemek için her türlü girişimi yaptık.-Denizlerimizin esas kirlilik sebebi olan karasal kaynakların önlenmesi için ilgili tüm mercilerde girişimlerde bulunup,kamuoyu bilinci ve baskısı oluşması açısından kirlilik kaynaklarının filmlerini de çekerek bakanlıklar,yerel yönetimler ve ilgili tüm birimlere ilettik” diye konuştu.

Teknelerde oluşan katı atıkların ücretsiz toplanmasını ve koyların temizlenmesini sağlamak amacıyla Bodrum Belediyesi, BODTO ve DTO ile işbirliği içinde çalıştıklarını anlatan Demiröz, bütün bunların yanında Bodrum limanı ile ilgili bağlama ücretleri gibi sorunların çözümü için de Belediyeler ile sürekli temas halinde olduklarını belirtti.
Bodrum Limanı’nın giderek artan kapasiteyi karşılayamayacak bir duruma geldiğini vurgulayan Mustafa Demiröz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bodrum’umuzun 1950’li yıllarda yapılmış,büyük bir bölümü özel bir marina tarafından kullanılan limanı günümüz şartlarında gelişen teknelerimizi ve denizciliğimizi taşıyamamaktadır.Acil ve yeterli kapasitede yeni bir liman yapılması için devlet yetkililerimize başvurularda bulunduk.Değişen ve gelişen yerel yönetim ve stk’ larla iş birliği içerisinde konunun çözümü için çalışmaya devam ediyoruz.”

bodrum denizciler derneği DENİZCİLERİN OLAĞAN GENEL KURULU 16 MART’TA… mustafa demirozBODRUM DENİZCİLER DERNEĞİ FEDERASYONDA…
Üç yıllık dönemde Bodrum Denizciler Derneği olarak Türkiye Denizcilik Federasyonuna katıldıklarını ve kendisinin de yönetim kurulu üyesine seçilerek Federasyon Başkan Yardımcısı olduğunu anlatan Demiröz, “Dernek olarak en büyük ve zorlu mücadelemizi yaşam alanlarımızın korunması konusunda veriyoruz. Maalesef bireylerin veya küçük çıkar guruplarının hırs ve menfaatleri yüzünden denizcilerimiz açısından pek çok yaşam alanlarımızı geri dönülmez bir şekilde kaybettik.Dünyada bir marka haline getirmeyi başardığımız,ve geleceğimizi bağladığımız Mavi yolculuğun sürdürülmesi için yapılması gereken mücadelenin yanında, diğer basit ve güncel sorunlar için yapılan mücadeleler teferruattır.Bu sebeple tüm gücümüzle bu mücadeleye yoğunlaşmalı ve kesintisiz sürdürmeliyiz.En küçük bir zafiyet veya duraklama telafisi mümkün olmayan kayıplara yol açar.” İfadelerini kullandı.

YARGIDA MÜCADELEDEN HİÇ VAZGEÇMEDİK…
Mustafa Demiröz, Bodrum Denizciler Derneği olarak  Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan, doğal sit alanlarının  4 mevsim bilimsel ve ekolojik temelli planlamasın da Muğla genelini kapsayan alanlarda doğa,deniz,denizcilik ve sürdürülebilirlik yönünden ve özellikle Gökova ve ilçemizi ilgilendiren alanlarda planlarda yapılan yanlışlara itirazları  bizzat Ankara’da bakanlık ilgili birimine giderek ve ilgili daire müdürünü yerinde izah etmek için davet ederek yaptıklarını anlattı.

Demiröz, “Yapılan planlamalarla denizlerimiz,turizm ve denizcilerimiz için olmazsa olmaz sayılan alanlardaki yok oluşların önüne geçebilmek için huhuksal süreç içerisinde yaptığımız mücadelelerle açtığımız dava sonucu.Muğla Milas Çökertme turizm planını iptal ettirdik.Yıllardır uğraştığımız Kilisebükü-Adalıyalı davasında mahkeme 1/1000,1/5000,1/25000 planları iptal etti.Buna rağmen  tüm bu planların yenileri  yapılarak askıya çıkarıldı.Biz bu planlarada süresi içerisinde itiraz ettik.Dava sürecine geçildiğinde davalarımızı tekrar açacağız.Ç.E.D.gerekli değildir kararına karşı açtığımız davada bilirkişi fevkalade güzel bir rapor verdi bu davanın da lehimize sonuçlanacağını bekliyoruz.Diğer doğal ve özel alanlarımız tümü, Adaboğazı  ve özellikle Karaada için gelebilecek tehtitler konusunda her zaman teyakkuzdayız“ diye konuştu.

Sivil toplum örgütlenmesi tamamen gönüllülük ilkesine dayalı ve kişilerin fedakarca, içinde bulunduğu veya aidiyet bulduğu toplumların çıkar ve menfaatlerini korumak için yapılan çalıştığını söyleyen Demiröz, “Bu vesileyle bende yönetiminde bulunduğum süre içerisinde birlikte çalıştığım geçmiş dönem ve şu andaki tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma şahsım,üyelerimiz,tüm Bodrumlu hemşehrilerimiz,yapabildiğimiz çalışmalarla yaşam hakkı bulabilmiş tüm deniz ve kara canlıları,koylarımız,sahillerimiz,ormanlarımız,denizlerimiz için ayrı ayrı teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.” Diye konuştu.

PANELLERE VE ÇALIŞTAYLARA KATILDIK…
Demiröz, üç yıllık  dönemde gerçekleştirilen eğitim ve bilinçlendirme eksenli faaliyetlerini de şöyle sıraladı:
“Derneğimizi  akademik düzeyde de temsil ederek çeşitli üniversitelerde düzenlenen sempozyum, konferans ve festival gibi etkinliklere katıldık. 2016’da 4 yılda bir yayınlanan su ürünleri tebliğinde bölgesel balıkçılığımızın, ulusal ve sürdürülebilir su ürünleri çıkarlarımızın korunabilmesi için öneriler hazırlayıp ilgili mercilere iletilmesi için Üniversitelerin ilgili bölümlerinden hocaların, her türlü su ürünleri avcılığı yapanların, devletin ilgili kademesinde ki bürokratların ve ilgili bireylerin katıldığı 2. Balıkçılık çalıştayını yaptık. Ticari Teknelerimize ekstra P&I sigortası yaptırma zorunluluğu getirilmek istendi .Teknecilerimizin  ödemesinin mümkün olmayacağı pirim ve tazminat miktarlarının olduğu bu sigorta yapılan görüşmeler ve itirazlar sonucu zorunlu olmaktan çıkartıldı. Deniz turizmi, Denizcilik ve Gemiadamları ile ilgili toplantılara, çalıştaylara, panellere katıldık.”

bodrum denizciler derneği DENİZCİLERİN OLAĞAN GENEL KURULU 16 MART’TA… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… DALAMAN MEHMET KOCADONU BAGRINA BASTI 1 1
  • KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… mehmet tosun banner 2
  • KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… Hakan Durna SM Con 05

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon ile “Büyük Halk Buluşmaları” Dalaman’dan başladı…

Kocadon, “Sağlığa, eğitime, sanata, kültüre, spora önem veren; güçlü bir kent, güçlü bir Muğla ekonomisi için geliyorum. Ne üretirseniz tüketmesi benden!” diyerek üreticinin, esnafın, turizmcinin, çocukların, gençlerin kısacası tüm Muğla halkının umudu oldu.
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine sayılı günler kala “Büyük Halk Buluşmaları”nı Dalaman’dan başlatan Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’u binlerce Dalamanlı vatandaş karşıladı. Büyük bir sevgi seli olup akan Dalamanlılar, Mehmet Kocadon’u bağrına bastı.  23 Mart Cumartesi günü Dalaman’da düzenlenen Mehmet Kocadon ile Büyük Halk Buluşmasına binlerce vatandaş katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla coşku içinde Mehmet Kocadon’un adını haykıran kalabalık, değişim rüzgarını Dalaman’dan Muğla il geneline şiddetle estirmeye başladı.
KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… DALAMAN MEHMET KOCADONU BAGRINA BASTI 5

“İMKANSIZLIKLARI BAŞARMAK İÇİN GELİYORUM”

Büyük alkış ve tezahüratlar arasında Dalamanlılara seslenen Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon ise seçim atmosferinde son günlere gelindiğini ifade ederek, “Hiç tereddüdümüz yok ki sizin kardeşiniz, içinizden çıkardığınız bir değer, büyük şehre yavaş yavaş emin adımlarla gidiyor. Gece gündüz dağlarda, ilçelerde, köylerde çalışıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar kurtulamayacaklar çünkü Muğla’da değişim rüzgarı esiyor, Muğla değişim istiyor! Bu değişim rüzgarının adı da, hepinizin çok iyi bildiği Mehmet Kocadon ve Demokrat Parti’dir. Dedelerimizin, babalarımızın, annelerimizin partisi ile geliyor bu değişim rüzgarı. Esas önemlisi de, birlik beraberlik içinde geliyor, seçilmişlerin itibarını Muğla’da geri vermek için geliyor, imkansızlıkları başarmak için geliyor. Ben çiftçi bir aileden geliyorum, o yüzden halkımızın tüm sorunlarını çok iyi biliyorum. Ellerimde nasır vardı. Hayvancılık da yaptım turizm de hatta kamyonculuk bile yaptım. Ben sizin içinizden biriyim. Taşıma sektörünün derdini de biliyorum. Ve ilk defa  1999 yılında kurulan Ortakent Yahşi’de, belde belediye başkanlığı yaptım, ardından 2009’da ilçe belediye başkanlığı ve 2014’ten beri de Bodrum Yarımadası Belediye Başkanlığı yapıyorum. Bu dönemde on tane belediye kapattım, on tane belediyenin borçlarına ve personeline sahip çıktım. Hiçbir zaman mazeret üretmedim. Çünkü biz bu işi biliyoruz. Biz hiçbir zaman kibir ile belediye başkanlığı yapmadık, sizlere yukarıdan bakmadık. Çünkü ben, sizin içinizden çıkardığınız bir değerim. Gelin bu güzel kardeşimize Dalaman’ım, bir destek de siz verin” dedi.
KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… DALAMAN MEHMET KOCADONU BAGRINA BASTI 7

“SENİN GÖREVİN YÖRENDEKİ İNSANIN EKONOMİK SEVİYESİNİ YÜKSELTMEK!”

Milenyum çağından sonra belediye başkanlığının artık farklı bir boyuta taşındığını ifade eden Mehmet Kocadon, “Onlar ise hala eski çağlarda kalmışlar. Billboard reklamlarında asfalt dökmüş onu gösteriyorlar, otogar gösteriyorlar, yol kaldırım vs. gösteriyorlar. Arkadaşlar, bunlar daire başkanlarının yapacağı işler. Senin işin bunun ekonomisini bulmak, mevcut hükümetten ödenek bulmak, insana saygılı nesil yetiştirmek! Senin görevin eğitime, sağlığa, spora, kültür – sanata katkı vermek, bölgenin tanıtımını yapmak. Senin görevin bunlar! Yörende yaşayan şu güzel insanların ekonomik seviyesini yükseltmek senin görevin! Sen ise nerede kalmışsın! Geç bunları kardeşim! Ne yaptın ki sen? Dalaman’a nasıl bir ekonomik güç sağladın, tanıtımının neresindesin, markalaşmanın neresindesin? Portakalını markalaştıramadın, limonunu markalaştıramadın!  Sahilinden bile faydalanamıyorsun! Bir tek şey yapıyorsun; o da suya zam yapmak! Tek bildiğimiz de bu seninle ilgili! Zam! Şoför esnafımızın ekmeğiyle oynarsın, köylünün ürettiği ürününü pazarlayamazsın, bunlarla ilgili de ayrıca hiçbir çalışma yapmazsın. Hala gelip de ‘bana oy verin’ diyorsun. Yok, arkadaşım! Oy almak artık o kadar kolay değil! O kısmı kapattık. Şimdi bu işi bilen, görev aldığı yerlerde belediyesi ile şehrini bütünleştirmiş, marka yapmış bir ustayı hadi bakalım Muğla büyükşehre getirin de, bu güzelliklerin hepsini Bodrum’da olduğu gibi Dalaman’ımızda da yapalım güzel insanlar” şeklinde konuştu.
KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… DALAMAN MEHMET KOCADONU BAGRINA BASTI 11

“NE ÜRETİRSENİZ TÜKETMESİ BENDEN”

Vizyon sahibi olmayanların, çözüm üretemeyenlerin, ekonomiyi iyileştiremeyenlerin o koltukta oturamayacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Kocadon, “Peki, oturursan ne olur biliyor musun? Sadece o koltuğun başkanı olursun. Önemli olan gönüllerde, bu halkın başkanı olmaktır. Çiftçi kardeşim, üret ürününü üretebildiğin kadar, otlat kardeşim otlatabildiğin kadar, turizmci kardeşim, yap yatırımını yapabildiğin kadar, esnaf kardeşim, koy dükkanına koyabildiğin kadar mal! Hepsinin, -burada sözünü veriyorum arkadaşlar- ne üretirseniz tüketmesi benden. Eğer pazarlayamazsam da, bir daha karşınıza gelmeyeceğim. Ben ki bu işi bilen bir insanım arkadaşlar. Sizden bir defalığına mahsus ödünç oy istiyorum.  Dalaman’ı farklı bir boyutta Dalaman yapmak için. Dalaman’ın geleceği için. Havalimanın var ama yeterince faydalanamıyorsun. Bakın bunlar çok önemli arkadaşlar, çünkü yatırımcıya, esnafa, işletmeciye sahip çıkmazsan, bu insanlara çare üretemezsen hep böyle kısır döngüde kalırsın” diye konuştu.
Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’a Dalaman Büyük Halk Buluşmasında eşi Hülya Kocadon, DP Muğla İl Başkanı İsmet Köse, DP Muğla Eski Milletvekili İrfettin Akar, DP Dalaman Belediye Başkan Adayı Beyhan Korkut ve eşi Hatice Korkut, DP Muğla merkez ve ilçe başkanları, DP Dalaman Meclis Üyesi Adayları, partililer ve vatandaşlar eşlik etti.
Mehmet Kocadon ile Dalaman Büyük Halk Buluşması, Ece Seçkin konseriyle devam etti.
KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… DALAMAN MEHMET KOCADONU BAGRINA BASTI 13

KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

“GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

jcı bodrum “GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ… arena bodrum 11j
  • jcı bodrum “GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ… mehmet tosun banner 2
  • jcı bodrum “GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi tarafından hayata geçirilen “Geleceğe Tohum At” adlı projenin ilk ayağı Dereköy Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Toprakla buluşturulan atalık tohumlar Manisa Karaoklar Ekolojik Yaşam Çiftliği’ne gönderilecek. Fide haline gelen tohumlar, burada yetiştirilerek çoğaltılacak. Proje hakkında bilgiler aktaran JCI Bodrum Şubesi 2019 Dönem Başkanı Aslı Mercan, şöyle dedi:

“Projemiz ekolojik istihdam projesidir. Bu projeyi hayata geçirirken amacımız ata tohumlarını toplayıp, ardından çoğaltıp tekrar üreticiye dağıtmak ve onların yaşamasını sağlamak. Bu esnada da çocuklarda bu bilinci aşılamak için onlarla birlikte tohum dikme etkinliği yaptık. Katılım da çok güzel. Biz bugün sahip çıkıyoruz, yarın onları daha değerli ve kıymetli yerlere getirecek olanlar çocuklarımız. Çocuklarımıza şimdiden ata tohumunun kıymetini anlatalım. dedik.” dedi.

Projenin sonraki aşamalarından da bahseden Mercan, “Türkiye’nin en iyi ekolojik tarım çiftliği ödülü alan Karaoklar Çiftliği büyük destekçimiz. Ekolojik tarımla ilgili eğitimleri onlar verecek. Verdikleri eğitim sonrasında ekolojik çiftçilik yapmaya başlayan insanlardan da alım garantili olarak bir anlaşma sağlayacaklar. Projemizin mentörlüğünü onlar gerçekleştiriyor. Bundan sonraki aşamada ise Nisan ayında eğitimimiz başlayacak. Çiftçilik yapmak isteyen ya da tarıma yönelmek isteyen herkes ücretsiz olarak bu eğitimlere katılabilir. Eğitimlerden sonra da bir tohum takas şenliğimiz olacak. Şenlikle beraber hem ata tohumunu insanlarla paylaşacağız hem de insanların evlerinde yok olmak üzere olan ata tohumlarını toplayıp çoğalmalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Dereköylü çok sayıda çocuk, ata tohumlarını toprakla buluşturdu. Etkinlikte çocuklara kitap hediye edildi. Çocuklar, etkinlikte halat çekme yarışı ve çuval yarışı yaparak keyifli vakit geçirdi.

jcı bodrum “GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ… arena bodrum 1 1

jcı bodrum “GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPMAKLA SUÇLANAN BİR KİŞİ TUTUKLANDI….

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş haberleri BODRUM’DA UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPMAKLA SUÇLANAN BİR KİŞİ TUTUKLANDI…. ARENA BODRUM ADL  YE
  • bodrum asayiş haberleri BODRUM’DA UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPMAKLA SUÇLANAN BİR KİŞİ TUTUKLANDI…. mehmet tosun banner 2
  • bodrum asayiş haberleri BODRUM’DA UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPMAKLA SUÇLANAN BİR KİŞİ TUTUKLANDI…. Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğine bağlı ekipler, Ö.B. isimli şahsın Kumbahçe Mahallesi’nde uyuşturucu sattığına yönelik istihbari bilgi alması üzerine şahsın Atatürk Caddesi üzerinde konakladığı otel çevresinde tertibat aldı.

Yapılan takip sonucunda dün akşam saatlerinde Ö.Ş. isimli uyuşturucu alıcısının motosikleti ile otele geldiği tespit edildi. Ö.Ş. isimli uyuşturucu alıcısının otelden ayrılması üzerine ekipler önce Ö.Ş. isimli uyuşturucu alıcısını yakaladı. Uyuşturucu alıcısının üzerinde yapılan aramada 5 adet fişek halinde skunk maddesi ile 2 adet ecstasy hap ele geçirildi. Uyuşturucu alıcısını yakaladıktan sonra uyuşturucu satıcısı Ö.B. isimli şahsın kaldığı otele baskın düzenleyen ekipler, Ö.B.’yi otel odasında uyuşturucu maddeler ile kıskıvrak yakaladı. Otel odasında yapılan aramada Ö.Ş. isimli uyuşturucu alıcısının üzerinde çıkan uyuşturucular ile benzer özellikte, fişek olarak tabir edilen, satışa hazır halde paketlenmiş 14 paket skunk maddesi ile 8 adet ecstasy hap ele geçirildi. Uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan adliyeye sevk edilen şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi…

bodrum asayiş haberleri BODRUM’DA UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPMAKLA SUÇLANAN BİR KİŞİ TUTUKLANDI…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler