Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR”

Yayınlanan

açık

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 4
mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” divenire group2

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrumlu turizmcilerle bir araya geldi.

Ramada Otel Konferans salonunda düzenlenen buluşmaya Bodrumlu turizmciler yoğun ilgi gösterdi. “Turizm Buluşması” başlığı altında gerçekleşen organizasyona BODER Başkanı Halil Özyurt, TÜRSAB Bodrum Başkanı Yüksel Arslan, Yarımada genelinde otel, bar ve restoranların işletme sahipleri ve yöneticileri, çalışanları ile İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Mehmet Tosun, turizmcilere hitaben yaptığı konuşmasına, “Bodrum’da uzun bir süreden bu yana emek sarf eden, gayret sarf eden sivil toplum kuruluşu ve dernek başkanlarım, TÜRSAB başkanım, BODER başkanım ve her şeye rağmen, her türlü eksikliğe rağmen Bodrum’da misafir ağırlamaya çalışan, sektörü ayakta tutmaya çalışan işletme sahiplerimiz, yöneticilerimiz, çalışanlarımız, 31 Mart yerel seçimleri öncesi gerçekleştirdiğimiz bu ‘Turizm Buluşması’na hoş geldiniz, sefa getirdiniz” diyerek başladı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 1Mehmet Tosun; “1 Nisanda Misafir Ağırlayacağımızın Bilinciyle Bir Çalışmamız Yok”

Mehmet Tosun, yerel seçimlerin hemen ardından turizm sezonun başladığını belirttiği konuşmasında şunları söyledi;

“171 Bin nüfusumuzla neredeyse 5-6 kat fazla, milyonların üzerinde misafir ağırlamaya çalışıyoruz ama sorunlarımız, sıkıntılarımız var, sorunlarımızı biriktirerek geleceğe yürümeye çalışıyoruz. Bakın şimdi 31 Mart’ta yerel seçimlerimiz var ve 1 Nisan’dan itibaren de otellerimize misafir almaya başlayacağız, hiç gündemimizde mi? Değil. Biz seçimlerimize odaklanmış durumdayız, evet seçimler önemli ama turizm kenti olan Bodrum Yarımadamızda, ilçemizde maalesef ve maalesef 1 Nisan’da misafir ağırlayacağımızın bilinciyle bir çalışmamız yok. Bunun için biz sizlerle birlikteyiz ve sizlerle bugün turizm sektörünü ve sektörümüzün sorunlarını konuşmak üzere bir araya geldik.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 6Tosun; “Sorunlarımızla Yüzleşmeliyiz”

Bodrum’da sorunların ötelendiğine dikkat çeken Mehmet Tosun çevre ve deniz kirliliğine dikkat çektiği konuşmasında şunları söyledi;

“Saygıdeğer hemşehrilerim, Bodrumumuz bir marka, bir dünya markası, buna bir itirazımızda yok ama isimle marka olmamızın, ismimizde dünya genelinde söz ettirmenin bir faydası yok. Rakiplerimiz var, alternatiflerimiz çoğalmaya başladı. Bodrum Güvercinlik’ten itibaren ilçeye girdiğimiz andan itibaren artık sıradanlaşan, yapılaşan, betonlaşan, sorunlarıyla birlikte, hormonlu bir şekilde büyüyen, altyapısı olmayan, sel felaketleriyle, çöp yangınlarıyla sık sık isminden söz ettiren bir yer haline geldi. Ben esasen bir arkadaşınız olarak siyasetçiliğin ötesinde bu tür haberleri gördüğümde üzülüyorum, burada doğmuş büyümüş bir arkadaşınız olarak inanın utanıyorum. Biz bu şartlarda bu şehirde, bu kentte sürdürülebilir bir yaşamı planlayamayacağımız gibi turizmi de yapamayız. Sorunlarımızla yüzleşmemiz lazım. Bugün şu salonda toplantı  yaptığımız sırada Turgutreis Ali Hoca Burnu’ndan 10 bin metreküp atık suyumuz maalesef ve maalesef açıkta denize bırakılıyor. Bodrum’un birçok noktasında arıtma tesisi problemlerimiz var. Üç tarafı denizlerle çevrili olan Bodrum Yarımadamızda ve denizi bir kenara bıraktığınızda neredeyse hiçbir özelliği kalmayan Bodrum’umuzda denizi her gün kirletiyoruz. Biz farkında değiliz Turgutreis’teki olayı denizin altında olduğu için farkında değiliz. Karadan denize kirlilik yükü her geçen gün artıyor ve bunun farkında değiliz.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 5Mehmet Tosun; “171 Nüfuslu Bodrum’da 171 Bin Konut ve İşyeri Var…”

İlçede hiçbir kriter gözetmeksizin bir çok işyerinin açılarak işyeri enflasyonun yaşandığını belirten Mehmet Tosun şunları söyledi;

“Maalesef ki 171 bin kişinin yaşadığı Bodrum Yarımadamızda bugün 171 bin konut ve iş yerimiz var. Neredeyse bir binada bir kişi yaşıyor değerli hemşehrilerim. Elimizde hiç veri yok, mesela BODER Başkanımız Sayın Halil Özyurt’la, TÜRSAB Başkanımız Sayın Yüksel Arslan’la zaman zaman görüşüyoruz, bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Onlar elindeki bilgileri bizimle paylaşıyorlar. Bugün yatak sayımızın ne kadar olduğunu bilmiyoruz. Turizm işletmeleriyle ilgili işte bir veri var, belediye işletmelerinin sayısını bilmiyoruz, 17 bin iş yerimiz var, her alanda enflasyon yaşadığımız gibi iş yeri artışında da bir planlamamız olmadığı gibi neredeyse bir buçuk milyon sabit nüfusa yetecek iş yeri sayımız var ve bunlar hep birbirinin tekrarı. Hiçbir kritere dayanmadan açılıyor. Ben yasakçı bir zihniyete asla taraftar değilim ve karşıyım. Katılımcılıkta, planlamadan, sürdürülebilir bir ticari hayattan ve yaşamın yanındayım. Ama bizim hakikaten bu dünya markası üç tarafı denizlerle çevrili burada yaşamaktan, burada turizm yapmaktan mutlu olduğumuz bu kentin sorunlarıyla yüzleşip çözüm üretmemiz gerekiyor. Başka çaremiz yok.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 3“Bodrum’da Yaşayan Herkes Doğrudan ya da Dolaylı Olarak Turizmci…”

Turizm sektörünün çok geniş bir alana yayıldığını belirten Mehmet Tosun şunları söyledi;

“Turizm sadece sizlerin aktif olarak yaptığı misafir ağırladığımız sektör de değil. Herkes turizmci Bodrum’da, bugün, Güvercinlik’ten girdiğimiz zaman ilçeye, hatta havalimanından başlayalım, oradan yolcuyu Bodrum’a getirecek olan taksi şoförü arkadaşımız bizim turizmdeki ilk yüzümüz.  Belediye zabıtalarımız, restoranlardaki garsonlarımız, oteldeki resepsiyon görevlimiz, dolmuş şoförümüz, sahildeki işletmelerde çalışan arkadaşlarımız, kamu kurumlarında çalışan memurlarımız ve Bodrum’da yaşayan 171 bin nüfusun tamamı turizmle doğrudan yada dolaylı direkt ilgileniyor arkadaşlar. Bu meseleyi bu nedenle genel bütüncül bir bakış açısıyla ele almamız gerektiğini düşünüyorum.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 7“Biz Sizi Önemsiyoruz…”

Gece gündüz çalışıp proje ürettiklerini belirten Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Bu biriktirmiş olduğumuz sorunları da tarihin çöplüğünde geri bırakacağız. Bu azim ve kararlılıkla gece  gündüz çalışıyoruz, proje üretiyoruz. Bugün aramızda, Bodrum’un bir dönem Kaymakamlığını yapmış, sonra Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş ve oradaki görevlerinde turizm konusunda görev ifa etmiş, aynı zamanda Turizm Tanıtma Genel Müdürlüğü yapmış Cumhur Güven Taşbaşı var. Bakın Ortakent Yahşi’mizin son dönem belediye başkanı, bir turizmci, İYİ Parti’nin kurucu başkanı benimde siyaset yapmaktan son derece keyif aldığım kardeşim diye söylediğim Mehmet Onur Şahbaz var. Yine Bodrum merkeze indiğimizde özellikle kış aylarında mekanlarını açık tutabilmek için canı gönülden uğraşan, bir çok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev alan, eğlence sektöründeki arkadaşımız Sayın Atilla Serttaş var. Bu sunumu yapan ve turizm konusunda bundan sonraki projelerimizde hep yanımızda olacak olan profesyonel olarak bu işi yapan Serdal Sarıl arkadaşımız var. Yine deniz turizmiyle uğraşan, günübirlik ve mavi yolculukta tekneleri olan Kumbahçeli Volkan Çiçek var. Gençlik kollarımızdan meclisimize aday olan, genç bir kızımız hanımefendi Yudum Ergün var. Saygıdeğer hemşehrilerim biz turizme o kadar önem veriyoruz ki Mehmet Tosun ve ekibindeki turizmci sayısı başka siyasi partide yok. Biz sizi önemsiyoruz, siz bizim için önemlisiniz.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 2Mehmet Tosun; “ Burada Bizim Geleceğimiz Turizm, Kültür ve Sanatta…”

Bodrum’da inşaata dayalı bir geleceği düşünmediğini belirten Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Burada inşaata dayalı bir geleceği düşünemiyorum, biz ihtiyaca binayen yapılaşmamız gerekiyor. Burada bizim geleceğimiz turizm, kültür ve sanatta, Bodrum’un bir kültür kenti olmasında. Bunun için biz bu arkadaşlarımızla birlikte, meslek odaları temsilcilerimizle, bakanlığımızla, siz değerli dostlarımızla birlikte kentimizin sorunlarını çözerek geleceğe yönelik taşıyacağız, planlayacağız, daha çok kazanacağız. Buradaki insanımızda, sizlerde daha çok mutlu olacaksınız. Bakın önümüzde bir yerel seçim var. Yaklaşık 30 gün sonra seçime gidiyoruz ve herkesin bir oyu var, oyunuz kıymetli. İnanın seçtiğiniz belediye başkanını beş yıl değiştirme şansınız yok bunun farkında olun. 31 Mart’ta sandığa giderken, şahsıma ve arkadaşlarıma da inanmıyorsanız bize de oy vermeyin. Çünkü her kaybettiğimiz beş yıl sorunları da eklediğimiz zaman, kayıpları da eklediğimiz zaman bizim kayıp hanemize 10 yıl olarak yazıyor. Ben sık sık dile getiriyorum; Kimseyi suçlamak için söylemiyorum. Bir durum tespiti yapmak için ifade ediyorum. Biz belediye hizmetleri konusunda 20 yıl geriden geliyoruz. Biliyorum aramızda beş yıldızlı otellerin sahipleri var, küçük işletme sahipleri var, birçok otelcimiz neredeyse bir belediye gibi her türlü alt yapı hizmetini kendi çözmeye çalışıyor. Denizden arıtma yapıp suyunu karşılayan, arıttığı suyu tekrar belediyemizde olmayan bir şekilde geri dönüşüm hatlarıyla peyzaj alanlarını sulayan, yeri geldiğinde çöpünü toplayıp peyzaj atıklarını katı atık tesisine götüren turizmcilerimiz var. Bu şartlarda turizm yapıyorsunuz, bunun farkındayım. İnşallah önümüzdeki süreçte kesinlikle bunlara bir dur diyeceğiz, belediye kesinlikle yanınızda olacak.”

Yaklaşık 2 saat süren “Turizm Buluşması’nda Bodrum Yarımadasının sorunları ve çözümleri yolunda yapacakları çalışmaları tek tek açıklayan Mehmet Tosun, salonu dolduran herkesten 31 Mart Yerel seçimlerinde Bodrum’un başka bir kayıp yaşamaması için desteklerini istedi.

Program, turizmcilerin Mehmet Tosun’a sordukları sorular ile tamamlandı.

 

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR”  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?

Yayınlanan

açık

Tarafından

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 1
s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? divenire group2

Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas-Bodrum Havalimanı olduğu iddia edildi. 

Rusya’dan alınacak olan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas olduğu öne sürüldü. Söz konusu habere göre; S-400’ler için Milas ve Dalaman’ın uygun olduğu düşünülüyor. Bu bölgelerin, gerek yakın tehditlere karşı savunma, gerek en etkin menzil açısından en uygun noktalar olduğu değerlendiriliyor.

Türkiye, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemini satın alımının önünü açan tarihi bir anlaşmaya imza attı. ABD’nin karşı çıktığı, Türkiye’nin ‘Geri dönüş yok’ dediği S-400’lerin, Türkiye’de ilk durağı Akıncı Hava Üssü olarak bilinen Mürted Üssü olacak. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’dan da iki yer belirlendi.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 2Bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlere göre; bataryalar, gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli bir şekilde belirleyeceği noktalara gönderilecek. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’da iki yer belirlendi. Buna göre, bataryalardan birinin Milas Hava Meydanı’na konuşlandırılması üzerinde duruluyor. Güney Ege bölgesinden gelebilecek hava tehditlerine karşı bu meydana yerleştirilecek bir batarya S-400 sistemi sayesinde, özellikle Girit adasına bulunan üslerden ve Santorini adasında bulunan hava meydanından gelebilecek tehditlere karşı gerekli önlemin alınabileceği düşünülüyor. Muğla bölgesindeki ikinci nokta olarak Dalaman belirlendi. En önemli yedek meydanlardan biri olan Dalaman, bulunduğu konum itibariyle bir batarya S-400 ile takviye edildiği takdirde Batı Akdeniz ve Güney Ege denizinde çok iyi bir atış desteği ve koruma sağlayacağı düşünülüyor.

Füze menzili yaklaşık 400 kilometre olan S-400’ler, 185 kilometre yükseklikteki hedefleri vurabiliyor. Sistem, 600 kilometre uzaklıktaki hedefleri algılıyor, 10 saniyeden az sürede hedefe tepki verebiliyor.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler