Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR”

Yayınlanan

açık

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 4
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrumlu turizmcilerle bir araya geldi.

Ramada Otel Konferans salonunda düzenlenen buluşmaya Bodrumlu turizmciler yoğun ilgi gösterdi. “Turizm Buluşması” başlığı altında gerçekleşen organizasyona BODER Başkanı Halil Özyurt, TÜRSAB Bodrum Başkanı Yüksel Arslan, Yarımada genelinde otel, bar ve restoranların işletme sahipleri ve yöneticileri, çalışanları ile İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Mehmet Tosun, turizmcilere hitaben yaptığı konuşmasına, “Bodrum’da uzun bir süreden bu yana emek sarf eden, gayret sarf eden sivil toplum kuruluşu ve dernek başkanlarım, TÜRSAB başkanım, BODER başkanım ve her şeye rağmen, her türlü eksikliğe rağmen Bodrum’da misafir ağırlamaya çalışan, sektörü ayakta tutmaya çalışan işletme sahiplerimiz, yöneticilerimiz, çalışanlarımız, 31 Mart yerel seçimleri öncesi gerçekleştirdiğimiz bu ‘Turizm Buluşması’na hoş geldiniz, sefa getirdiniz” diyerek başladı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 1Mehmet Tosun; “1 Nisanda Misafir Ağırlayacağımızın Bilinciyle Bir Çalışmamız Yok”

Mehmet Tosun, yerel seçimlerin hemen ardından turizm sezonun başladığını belirttiği konuşmasında şunları söyledi;

“171 Bin nüfusumuzla neredeyse 5-6 kat fazla, milyonların üzerinde misafir ağırlamaya çalışıyoruz ama sorunlarımız, sıkıntılarımız var, sorunlarımızı biriktirerek geleceğe yürümeye çalışıyoruz. Bakın şimdi 31 Mart’ta yerel seçimlerimiz var ve 1 Nisan’dan itibaren de otellerimize misafir almaya başlayacağız, hiç gündemimizde mi? Değil. Biz seçimlerimize odaklanmış durumdayız, evet seçimler önemli ama turizm kenti olan Bodrum Yarımadamızda, ilçemizde maalesef ve maalesef 1 Nisan’da misafir ağırlayacağımızın bilinciyle bir çalışmamız yok. Bunun için biz sizlerle birlikteyiz ve sizlerle bugün turizm sektörünü ve sektörümüzün sorunlarını konuşmak üzere bir araya geldik.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 6Tosun; “Sorunlarımızla Yüzleşmeliyiz”

Bodrum’da sorunların ötelendiğine dikkat çeken Mehmet Tosun çevre ve deniz kirliliğine dikkat çektiği konuşmasında şunları söyledi;

“Saygıdeğer hemşehrilerim, Bodrumumuz bir marka, bir dünya markası, buna bir itirazımızda yok ama isimle marka olmamızın, ismimizde dünya genelinde söz ettirmenin bir faydası yok. Rakiplerimiz var, alternatiflerimiz çoğalmaya başladı. Bodrum Güvercinlik’ten itibaren ilçeye girdiğimiz andan itibaren artık sıradanlaşan, yapılaşan, betonlaşan, sorunlarıyla birlikte, hormonlu bir şekilde büyüyen, altyapısı olmayan, sel felaketleriyle, çöp yangınlarıyla sık sık isminden söz ettiren bir yer haline geldi. Ben esasen bir arkadaşınız olarak siyasetçiliğin ötesinde bu tür haberleri gördüğümde üzülüyorum, burada doğmuş büyümüş bir arkadaşınız olarak inanın utanıyorum. Biz bu şartlarda bu şehirde, bu kentte sürdürülebilir bir yaşamı planlayamayacağımız gibi turizmi de yapamayız. Sorunlarımızla yüzleşmemiz lazım. Bugün şu salonda toplantı  yaptığımız sırada Turgutreis Ali Hoca Burnu’ndan 10 bin metreküp atık suyumuz maalesef ve maalesef açıkta denize bırakılıyor. Bodrum’un birçok noktasında arıtma tesisi problemlerimiz var. Üç tarafı denizlerle çevrili olan Bodrum Yarımadamızda ve denizi bir kenara bıraktığınızda neredeyse hiçbir özelliği kalmayan Bodrum’umuzda denizi her gün kirletiyoruz. Biz farkında değiliz Turgutreis’teki olayı denizin altında olduğu için farkında değiliz. Karadan denize kirlilik yükü her geçen gün artıyor ve bunun farkında değiliz.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 5Mehmet Tosun; “171 Nüfuslu Bodrum’da 171 Bin Konut ve İşyeri Var…”

İlçede hiçbir kriter gözetmeksizin bir çok işyerinin açılarak işyeri enflasyonun yaşandığını belirten Mehmet Tosun şunları söyledi;

“Maalesef ki 171 bin kişinin yaşadığı Bodrum Yarımadamızda bugün 171 bin konut ve iş yerimiz var. Neredeyse bir binada bir kişi yaşıyor değerli hemşehrilerim. Elimizde hiç veri yok, mesela BODER Başkanımız Sayın Halil Özyurt’la, TÜRSAB Başkanımız Sayın Yüksel Arslan’la zaman zaman görüşüyoruz, bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Onlar elindeki bilgileri bizimle paylaşıyorlar. Bugün yatak sayımızın ne kadar olduğunu bilmiyoruz. Turizm işletmeleriyle ilgili işte bir veri var, belediye işletmelerinin sayısını bilmiyoruz, 17 bin iş yerimiz var, her alanda enflasyon yaşadığımız gibi iş yeri artışında da bir planlamamız olmadığı gibi neredeyse bir buçuk milyon sabit nüfusa yetecek iş yeri sayımız var ve bunlar hep birbirinin tekrarı. Hiçbir kritere dayanmadan açılıyor. Ben yasakçı bir zihniyete asla taraftar değilim ve karşıyım. Katılımcılıkta, planlamadan, sürdürülebilir bir ticari hayattan ve yaşamın yanındayım. Ama bizim hakikaten bu dünya markası üç tarafı denizlerle çevrili burada yaşamaktan, burada turizm yapmaktan mutlu olduğumuz bu kentin sorunlarıyla yüzleşip çözüm üretmemiz gerekiyor. Başka çaremiz yok.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 3“Bodrum’da Yaşayan Herkes Doğrudan ya da Dolaylı Olarak Turizmci…”

Turizm sektörünün çok geniş bir alana yayıldığını belirten Mehmet Tosun şunları söyledi;

“Turizm sadece sizlerin aktif olarak yaptığı misafir ağırladığımız sektör de değil. Herkes turizmci Bodrum’da, bugün, Güvercinlik’ten girdiğimiz zaman ilçeye, hatta havalimanından başlayalım, oradan yolcuyu Bodrum’a getirecek olan taksi şoförü arkadaşımız bizim turizmdeki ilk yüzümüz.  Belediye zabıtalarımız, restoranlardaki garsonlarımız, oteldeki resepsiyon görevlimiz, dolmuş şoförümüz, sahildeki işletmelerde çalışan arkadaşlarımız, kamu kurumlarında çalışan memurlarımız ve Bodrum’da yaşayan 171 bin nüfusun tamamı turizmle doğrudan yada dolaylı direkt ilgileniyor arkadaşlar. Bu meseleyi bu nedenle genel bütüncül bir bakış açısıyla ele almamız gerektiğini düşünüyorum.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 7“Biz Sizi Önemsiyoruz…”

Gece gündüz çalışıp proje ürettiklerini belirten Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Bu biriktirmiş olduğumuz sorunları da tarihin çöplüğünde geri bırakacağız. Bu azim ve kararlılıkla gece  gündüz çalışıyoruz, proje üretiyoruz. Bugün aramızda, Bodrum’un bir dönem Kaymakamlığını yapmış, sonra Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş ve oradaki görevlerinde turizm konusunda görev ifa etmiş, aynı zamanda Turizm Tanıtma Genel Müdürlüğü yapmış Cumhur Güven Taşbaşı var. Bakın Ortakent Yahşi’mizin son dönem belediye başkanı, bir turizmci, İYİ Parti’nin kurucu başkanı benimde siyaset yapmaktan son derece keyif aldığım kardeşim diye söylediğim Mehmet Onur Şahbaz var. Yine Bodrum merkeze indiğimizde özellikle kış aylarında mekanlarını açık tutabilmek için canı gönülden uğraşan, bir çok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev alan, eğlence sektöründeki arkadaşımız Sayın Atilla Serttaş var. Bu sunumu yapan ve turizm konusunda bundan sonraki projelerimizde hep yanımızda olacak olan profesyonel olarak bu işi yapan Serdal Sarıl arkadaşımız var. Yine deniz turizmiyle uğraşan, günübirlik ve mavi yolculukta tekneleri olan Kumbahçeli Volkan Çiçek var. Gençlik kollarımızdan meclisimize aday olan, genç bir kızımız hanımefendi Yudum Ergün var. Saygıdeğer hemşehrilerim biz turizme o kadar önem veriyoruz ki Mehmet Tosun ve ekibindeki turizmci sayısı başka siyasi partide yok. Biz sizi önemsiyoruz, siz bizim için önemlisiniz.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun turizm yoneteici yatirimci toplantisi 2Mehmet Tosun; “ Burada Bizim Geleceğimiz Turizm, Kültür ve Sanatta…”

Bodrum’da inşaata dayalı bir geleceği düşünmediğini belirten Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Burada inşaata dayalı bir geleceği düşünemiyorum, biz ihtiyaca binayen yapılaşmamız gerekiyor. Burada bizim geleceğimiz turizm, kültür ve sanatta, Bodrum’un bir kültür kenti olmasında. Bunun için biz bu arkadaşlarımızla birlikte, meslek odaları temsilcilerimizle, bakanlığımızla, siz değerli dostlarımızla birlikte kentimizin sorunlarını çözerek geleceğe yönelik taşıyacağız, planlayacağız, daha çok kazanacağız. Buradaki insanımızda, sizlerde daha çok mutlu olacaksınız. Bakın önümüzde bir yerel seçim var. Yaklaşık 30 gün sonra seçime gidiyoruz ve herkesin bir oyu var, oyunuz kıymetli. İnanın seçtiğiniz belediye başkanını beş yıl değiştirme şansınız yok bunun farkında olun. 31 Mart’ta sandığa giderken, şahsıma ve arkadaşlarıma da inanmıyorsanız bize de oy vermeyin. Çünkü her kaybettiğimiz beş yıl sorunları da eklediğimiz zaman, kayıpları da eklediğimiz zaman bizim kayıp hanemize 10 yıl olarak yazıyor. Ben sık sık dile getiriyorum; Kimseyi suçlamak için söylemiyorum. Bir durum tespiti yapmak için ifade ediyorum. Biz belediye hizmetleri konusunda 20 yıl geriden geliyoruz. Biliyorum aramızda beş yıldızlı otellerin sahipleri var, küçük işletme sahipleri var, birçok otelcimiz neredeyse bir belediye gibi her türlü alt yapı hizmetini kendi çözmeye çalışıyor. Denizden arıtma yapıp suyunu karşılayan, arıttığı suyu tekrar belediyemizde olmayan bir şekilde geri dönüşüm hatlarıyla peyzaj alanlarını sulayan, yeri geldiğinde çöpünü toplayıp peyzaj atıklarını katı atık tesisine götüren turizmcilerimiz var. Bu şartlarda turizm yapıyorsunuz, bunun farkındayım. İnşallah önümüzdeki süreçte kesinlikle bunlara bir dur diyeceğiz, belediye kesinlikle yanınızda olacak.”

Yaklaşık 2 saat süren “Turizm Buluşması’nda Bodrum Yarımadasının sorunları ve çözümleri yolunda yapacakları çalışmaları tek tek açıklayan Mehmet Tosun, salonu dolduran herkesten 31 Mart Yerel seçimlerinde Bodrum’un başka bir kayıp yaşamaması için desteklerini istedi.

Program, turizmcilerin Mehmet Tosun’a sordukları sorular ile tamamlandı.

 

mehmet tosun MEHMET TOSUN; “BU KENTİN SORUNLARIYLA YÜZLEŞİP ÇÖZÜM ÜRETMEMİZ GEREKİYOR” mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA VALİLİĞİNDEN TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DUYURU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muĞla valİlİĞİ MUĞLA VALİLİĞİNDEN TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DUYURU… VAL L K  Z N BELGES
 • muĞla valİlİĞİ MUĞLA VALİLİĞİNDEN TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DUYURU… mehmet tosun banner 2
 • muĞla valİlİĞİ MUĞLA VALİLİĞİNDEN TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DUYURU… Hakan Durna SM Con 05

6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında, 5 Haziran 2018 tarih ve 30442 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik hükümlerince; taşınmaz alımı, satımı ve kiralanması ile tapu işlemlerine aracılık eden, taşınmazla ilgili danışmanlık ve yönetim hizmeti veren işletmelere Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi alınması zorunluluğu getirilmiştir.

Yetki belgesi başvuruları; e-posta adı ve şifre ile Ticaret Bakanlığının web sayfasında yer alan Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi (TTBS) üzerinden yapılmaktadır.

İlimizde Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi üzerinden bilgi girişi yaparak başvuruda bulunan işletmeler, Ticaret İl Müdürlüğümüzce ziyaret edilmekte, durumlarının yönetmelik hükümlerine uygun olduğu tespit edilenlere yetki belgesi verilmektedir. 05/09/2018 tarihinden bu yana TTBS üzerinden başvuru yapan 204 adet işletmeye yetki belgesi düzenlenmiş olup; verilen yetki belgelerinin geçerlilik süresi Beş (5) yıldır.

Anılan Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği 5 Haziran 2018 tarihi itibarıyla taşınmaz ticaretiyle iştigal eden, gelir veya kurumlar vergisi kaydı ile meslek odası kaydı bulunan ve halk eğitim merkezleri ya da Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen meslek odalarınca verilen eğitim sonucunda taşınmaz ticareti ile ilgili sertifika almış olan tacirler ile esnaf ve sanatkârlardan Mesleki Yeterlilik Belgesi şartı aranmadan yetki belgeleri düzenlenmektedir.

Ayrıca; Yönetmeliğin 6. Maddesinin 1. fıkrasının (d) bendinde; “Gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendilerinin, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) ulusal yeterliliğine dayalı mesleki yeterlilik belgesine sahip olması” ile 6 Maddesinin 2. fıkrasında; “Bakanlık, yetki belgesi verilmesi için mesleki eğitim şartı getirmeye ve bu eğitime ilişkin usul ve esasları ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerini alarak belirlemeye yetkilidir. Mesleki eğitim; Bakanlık, Millî Eğitim Bakanlığı veya Bakanlıkça uygun görülen kamu kurumları, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve mesleki yeterlilik belgesi vermeye yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından verilir.” hükümleri bulunmakta olup; yetkisiz kişi ve kurumlardan alınan belgeler ile yapılan müracaatlar kabul edilmemektedir. Meslek mensuplarının bu hususta mağduriyet yaşamamaları için, yetkisi olmadan Mesleki Yeterlilik Belgesi verdiğini ileri süren kişilere itibar etmemeleri gerekmektedir.

Öte yandan Taşınmaz Ticareti Yetki Belgesi,  başvuru sahiplerinin bağlı bulunduğu odadaki sicil kayıtlarında yer alan bilgiler esas alınarak sistem tarafından otomatik olarak düzenlendiğinden, meslek mensuplarının yetki belgesi için başvuru yapmadan önce sicildeki unvan ve adres bilgilerini kontrol edip, varsa hatalı bilgileri düzelttirmeleri gerekmektedir. Kamuoyuna önemle duyurulur.

muĞla valİlİĞİ MUĞLA VALİLİĞİNDEN TAŞINMAZ TİCARETİ YETKİ BELGESİ HAKKINDA DUYURU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… kocadon marmarisli turizmciler ve basin mensuplariyla bulustu 1
 • mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… mehmet tosun banner 2
 • mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… Hakan Durna SM Con 05

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Marmarisli turizmciler ve basın mensupları ile 2019 yerel seçimlerini değerlendirdi. Muğla için hazırladığı projelerinden de bahseden Kocadon, basının sorularını yanıtladı.
Sabah saatlerinde Marmaris Liman Restoran’da basın mensuplarıyla toplantı yapan Mehmet Kocadon’a Demokrat Parti İl ve ilçe yöneticileri de eşlik etti. Marmarisli basın mensupları ile gündeme ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Kocadon, “Muğla’nın ilçeleri farklı bir gelişim gösterirken, Muğla merkez maalesef bu gelişimi kendisi gösteremedi. 2016 yılından beri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayım. Bodrum’a ben aday olmadım, herhangi bir dilekçem ve beyanatım bile yoktur. Kendileri beni aday gösterdiler ve kendileri aday göstermelerine rağmen bunun arkasında durmayan bir genel merkez ve bir genel başkan var. Parti koridorlarında belediye başkanlıklarını farklı boyutlara taşıyan, seç beni seçtireyim seni zihniyetiyle atanmış adaylardan başka bir şey yok. Bunun en güzel örneği Muğla’mızdır.  Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gelirlerimiz alınınca  maaş ödeyemeyecek duruma getirdiler. Buna isyan ettiğimiz, dik durduğumuz ve kendilerinden talimat almadığımız için de bizi devre dışı bıraktılar. Muğla demokrat insanların yaşadığı bir bölgedir. Kendileri tabanını kaybettikleri için Anadolu’dan çekile çekile, Adnan Menderes, Süleyman Demirel’in tabanını oluşturan Ege’ye çekildiler. CHP ana muhalefet görevini Türkiye’de yapamamaktadır. Muğla’dan bu seçimde ana muhalefet Demokratik Parti çıkacak. Şapkamı koysam seçilirim devri bitti. Artık insanlarımız bilinçli oy kullanıyor. Değişim rüzgarının önünde durmak mümkün değil. Halkın içinden gelmedikçe dertlerini bilemedikçe yerel yönetici olunmuyor. Bizleri yatırımları engellemekle suçluyorlar. Bizler yatırım yapmalarına engel olmadık. Bunlar külliyen yalan. Beceriksizliklerini bizleri suçlayarak örtmeye çalışıyorlar. Arıtma tesisleri, alt yapı, yol, su; bunlar belediye başkanlığı değil. Bunlar zaten belediye daire başkanlıklarının görevi. Belediye başkanlığının görevi yöresine ekonomik güç katmak, yöresini kalkındırmak, yöresinde insana saygılı nesiller yetiştirmek, eğitim, sağlık, spor, sanat ve kültüre önem verip destek olmaktır. Daire başkanlarının yapması gerekeni sen yapıyorsan, sen belediye başkanı değilsin!” dedi.
mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… kocadon marmarisli turizmciler ve basin mensuplariyla bulustu 6
“KİBİRDEN, BEN BİLİRİMDEN UZAK BİR ANLAYIŞ  İLE MUĞLA’YI YÖNETMEYE TALİBİZ”
Muğla’daki değişim rüzgarının Mehmet Kocadon ile estiğini ifade eden Kocadon, “Zaman zaman diyorlar ki, Behçet başkanın oyları, şu oylar, bu oylar… Arkadaşlar, Allah herkesin yolunu açık etsin. Ancak Muğla’da Mehmet Kocadon rüzgarı esiyor. Çok iyi biliyorsunuz ki kaç tane ilçeden belediye başkan adayı çıkarttık. Demek ki bu halk bunu özlemiş, bu değişimi istiyor. Sizlerin sayesinde, bu özlenen birlik beraberliği, seçilmişler tarafından yönetilecek bir Muğla’yı, kibirden uzak, ben bilirimden uzak, ben değil biz yaparız düşüncesiyle Muğla’yı yönetmeye geldik. Ve bu seçimi kazanarak da bunu başaracağımıza inanıyorum. Önümüzde fazla bir süreç kalmadı, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaşadığımız güzel bir şeyi de sizler ile paylaşmak istiyorum. Geçenlerde Yatağan Katrancı köyüne gidecektik. Saat 21.00 gibi geleceğimizi söylemiştik maalesef yoğunluğumuzdan dolayı saat 23:00’e doğru gidebildik. O kadar mutlu oldum ki, düşünebiliyor musunuz yüzlerce insan hiçbir yere gitmemiş, o saatte bizi bekliyorlar. Bu çok güzel bir şey arkadaşlar, gönüllerde bir yere gelebildiyseniz. Sevilmek kadar güzel bir şey yok. Bu sevgiyi, ne bir makam koltuğuyla ne de parayla satın alabilirsiniz. Onun için ben hep şunu söylüyorum: Sevilmek en güzel şey. Bu süreçte de bunun mutluluğunu yaşıyorum” dedi.
“ARTIK DALAVERE İLE BU İŞLER OLMUYOR”
“PARTİ KORİDORLARINDA SEÇİM KAZANDIKLARINI ZANNEDİYORLAR”
Basın mensuplarının adaylık sürecine yönelik sorularına da cevap veren Başkan Adayı Mehmet Kocadon, genel merkezin koridorlarında hiçbir zaman kimsenin kapısının önünde beklemediğini, kimseye de yalvarmadığını belirterek, “Yapacaksan yaparsın, hesap kitap ortada, aldığımız oy ortada. Benden daha fazla oy alacak aday olduğuna inanıyorsan, onu aday gösterirsiniz. Bizim gibi insanlara da teşekkür edersin ama sen bana ısrarla Bodrum diyeceksin, sonra da kahpelik yapacaksın! Bunun adı kahpeliktir, başka bir şey değil! Ondan sonra biz aslanlar gibi meydanlara çıkınca da hakkımızda yorumlar yapıyorlar. Ben aday bile olmamışım ki Bodrum’a, sen beni yapmışsın aday, kendin yapmışsın. Ben hiçbir yere gidip de Bodrum Belediye Başkanı adayıyım demedim ama tanrım beni ne kadar çok seviyor… İşte hep iki buçuk yıldır peşinde koştuğum hedefime, bir genel başkanın yaptığı yanlış ile tekrar geri döndüm. Demek ki bu büyükşehri Allah bana nasip edecek. Bu da bunun göstergesi. Bütün seçime girecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin ama artık dalavereyle bu işler olmuyor. Parti koridorlarında seçim kazandıklarını zannediyorlar. Muğla halkı bu sefer yapılan alicengiz oyunlarının, seç beni seçtireyim seni mantığının hepsine son verecek. Bu seçimde Muğla’da büyük bir değişim olacak ve birçok ilçelerde de bu değişim olacak. Ben bir yerel yöneticiyim, geneli bilmem ve yerelde müthiş bir değişim olacağını görebiliyorum. Bir kişi mutlu olsun diye şu yaşadığımız sıkıntılara, halkın yaşadığı şu sıkıntılara bir bakın. Bir de ittifak diyorlar! Hangi ittifaktan bahsediyorsunuz?” şeklinde konuştu.
“BEN HİÇ KİMSEYİ SUÇLAMADIM ÇÜNKÜ BÜYÜK İNSANLAR KÜÇÜK LAF ETMEZLER”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Bodrum’da yaşanan sel baskınlarına ilişkin gelen soruya da, “Bodrum’da arka arkaya sel felaketleri yaşadık. İnanın bir kere dahi geçmiş olsun telefonu açmadı, Bodrum’a gelme ihtiyacını bile hissetmedi kendisi. Niye hissetmedi? Çünkü orada her zaman ona sahip çıkan ve onun sorumluk alanında olduğu halde kendi sorumluluk alanıymış gibi suçu üstüne alan bir belediye başkanı var arkadaşlar, Mehmet Kocadon var. Bu büyükşehir sürecinde dere yataklarının benimle herhangi bir ilgisi kalmadı. 2014 yılından itibaren hepsi DSİ ve Muğla Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğundadır. Ancak dikkat ettiyseniz, ben hiç kimseyi suçlamadım çünkü büyük insanlar küçük laf etmezler. Ortada bir sıkıntı bir dert varsa, su baskını varsa, biz bir an önce onlara çare üretmek zorundayız. Vatandaşımızın mağduriyetini gidermek zorundayız. Televizyonlarda günlerce bas bas bağırılan Bodrum afetinde, iki buçuk saatte hayatı normale döndüren bir belediyeyiz biz. Televizyonda haberleri izleyip de uçakla Bodrum’a gelenler, nerede sel olmuş diye şok yaşadılar ama bazıları maalesef bir geçmiş olsun demeye bile gelemedi. Onun için birilerini suçlamaya gerek yok, gelirler gelmezler. Demek ki kendine göre bir bildikleri var ama şimdi seçim atmosferine girince herkes Bodrum’da. Kendi de gelmiyor, genel merkezden takviye güç getirttiriyor. Doğruları kendileri bildiği için yalan söyleyemedikleri için de onlara söyletiyorlar. Onlar konuşuveriyorlar” cevabını verdi.
mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… kocadon marmarisli turizmciler ve basin mensuplariyla bulustu 7 mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… kocadon marmarisli turizmciler ve basin mensuplariyla bulustu 1 mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… kocadon marmarisli turizmciler ve basin mensuplariyla bulustu 2

 

mehmet kocadon KOCADON MARMARİSLİ TURİZMCİLER VE BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU 1. YILINI GALA İLE KUTLUYOR….

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum Şehİr tİyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU 1. YILINI GALA İLE KUTLUYOR…. Ramazan Bey Afi
 • bodrum Şehİr tİyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU 1. YILINI GALA İLE KUTLUYOR…. mehmet tosun banner 2
 • bodrum Şehİr tİyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU 1. YILINI GALA İLE KUTLUYOR…. Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde birinci yaşını kutlarken, “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” adlı oyunun  da gecikmiş galasını gerçekleştiriyor.
27 Mart 2018’de yani Dünya Tiyatrolar Günü’nde ilk oyununu oynayan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun (BBŞT) Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen “Bu gurur günümüzde değerli seyircilerimiz bizleri yalnız bırakmamış, alkışlarıyla onurlandırmıştı. Hem Bodrum’da, hem de turnelerde Nafile Dünya oyununu kapalı gişe oynayan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatromuz, ikinci oyun olarak Duygu Cindoruk’un tiyatroya uyarladığı, Gülbin Yeşil’in yönettiği ‘Çizmeli Kedi’ adlı çocuk oyununu sergilemiş, çocuk ve büyük tüm seyircilerimizin beğenisini kazanmıştır. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu olarak, tiyatroya yıllarını vermiş usta arkadaşlarımız ve yetenekli genç oyuncu kardeşlerimizle iyi bir ekip ve güzel bir aile olduk. Ailemize birçok sanat dallarından arkadaşlarımız gönüllü katkı koyarak bu çekirdek aileyi donanımlı bir sanat ordusuna dönüştürdü, hepsine şükranlarımı sunuyorum. Tiyatromuzun kuruluşunu onaylayan Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon’a, kuruluşumuzun her aşamasında bizleri yalnız bırakmayan Mehmet Kocair, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’ndeki arkadaşlarımıza ve yola birlikte çıktığımız, sonra bir trafik kazasında kaybettiğimiz oyuncumuz Alev Gürcan’a teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.
TİYATROMUZUN KURUMSAL KİMLİĞİNİ SÜRDÜRECEĞİZ
BBŞT Müdürü Rezzan Şebin ise “Oyuncularımız Bodrum’da büyük mücadeleler sonrasında kurulmuş şehir tiyatromuzun ilk oyununun galası olması nedeni ile çok heyecanlılar. Aslında onların her oyundaki heyecanını ve oyun bitiminde alkışlardan sonraki mutluluklarını hep gözlemliyorum. Usta oyuncularımız, bir çok kentte kurum tiyatrolarında yer aldıkları için, Bodrum gibi kültür ve sanatın beşiği olan bir beldede kurumsal kimliği ile şehir tiyatrosu oluşturmayı çok önemsiyorlar. Bu kimliği sürdürmek için, ben de elimden gelen mücadeleyi, Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nden bu yana hep sürdürdüm ve sürdüreceğim.” dedi.
TİYATROMUZ OY BİRLİĞİ İLE KURULDU
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun birinci yaşını kutlaması nedeniyle yaptığı açıklamada “Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulması için meclise gelen teklif oy birliği ile kabul edilmişti. Bu ortak kararın, tiyatromuzun gerek Bodrum’da gerekse Bodrum dışında sergilediği oyunlar sonunda aldığı alkıştan ne kadar doğru bir karar olduğunu gördük. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
GALAYA TÜM BODRUMLULAR DAVETLİ
Rezzan Şebin, gala gecesi için bir de bilgilendirmede bulunarak “Malum, gala gecemiz ücretsiz ve tüm Bodrumlular davetli. Davetiyelerimiz, Herodot Kültür Merkezi’nden hafta içi 14.00-17.00 saatleri arası temin edilebilir. Zira yerlerimiz numaralı ve salonumuz 500 kişiliktir.” dedi.
 
SEFERİ RAMAZAN BEY’İN NAFİLE DÜNYASI
Türk Tiyatrosu’nun duayeni Oktay Arayıcı’nın yazdığı, Hüseyin Akşen’in yönettiği “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası”nda ünlü oyuncular Tarık Pabuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er ve Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in yanı sıra Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt ve Sertaç Aydın yer alıyor.

bodrum Şehİr tİyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU 1. YILINI GALA İLE KUTLUYOR…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler