Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN: SİZLERLE BİRLİKTE BODRUM’A YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun MEHMET TOSUN: SİZLERLE BİRLİKTE BODRUM’A YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ… mehmet tosun bodrum muhtarlari 5
mehmet tosun MEHMET TOSUN: SİZLERLE BİRLİKTE BODRUM’A YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ… divenire group2

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun muhtarlarla bir araya geldi.

Ortakent Mahallesinde bulunan Dilek Ağacı Otel’de düzenlenen buluşmaya İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof Dr. Metin Ergün, İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adayları, partililer ve Yarımadada görev yapan muhtarlar katıldı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: SİZLERLE BİRLİKTE BODRUM’A YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ… mehmet tosun bodrum muhtarlari 7Mehmet Tosun; “Belediye İle Halk Arasındaki En Önemli Kurum Muhtarlıktır”

Belediyeler ile halk arasındaki en önemli kurumun muhtarlıklar olduğunu belirten Mehmet Tosun, muhtarlara hitaben yaptığı konuşmasına şöyle başladı;

“Saygıdeğer muhtarlarım, bu bir siyasi çalışma değil. Biz sizleri seviyoruz, sizler Bodrum’un mahallelerindeki seçilmiş muhtarlarımızsınız. Sizler önemlisiniz çünkü Bodrum Belediyemiz ile Büyükşehir Belediyemiz ile halk arasında iletişimi sağlayan en önemli kurumumuz olan mahalle muhtarlarımızsınız. Aramızda kadın muhtarlarımız var. Ben bu muhtarlık seçimlerinde asla taraf değilim ama daha fazla kadın muhtar adayımızı Bodrum’umuzda görmek istiyoruz. Çünkü ben kadın bir Genel Başkanı olan Sayın Meral Akşener’in partisinde siyaset yapıyorum.” 

mehmet tosun MEHMET TOSUN: SİZLERLE BİRLİKTE BODRUM’A YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ… mehmet tosun bodrum muhtarlari 4Mehmet Tosun; “Sizlere Verdiği Önem İçin Mehmet Kocadon’a Teşekkür Ediyorum”

Mehmet Tosun konuşmasının devamında, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a muhtarlara verdiği önemden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi;

“Saygıdeğer hemşehrilerim, değerli muhtarlarım, bizler İYİ Parti çatısı altında şahsımın öncülüğünde güzel bir meclis kadrosuyla 31 Mart 2019 seçimlerinde göreve talibiz. Ben, sizlerin sıkıntılarını bilen bir arkadaşınızım. Geçmişte de Konacık Belediye Başkanlığım döneminde her zaman Yarımada genelindeki muhtarlarımızla beraber olduk, birlik ve beraberlik içinde bu tür toplantılarımızı düzenledik. Artık yeni büyükşehir modeliyle yönetiliyoruz ve sizlerin sıkıntılarını biliyorum. Muhtarlarımız maalesef bu yeni büyükşehir modeliyle birlikte iki belediye arasında kalmış durumda. Özellikle buradan teşekkür etmek istiyorum, şu beş yıllık süre içerisinde özellikle Bodrum Belediye başkanımız Mehmet Kocadon’a sizlere verdiği önem için, sizlerle birlikte her ay düzenli toplantılar yapıp seçilmiş muhtarlarımızla bir araya geldiği için huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Biz de onun bıraktığı yerden daha da bu toplantıları sıklaştırmak, iyi ilişkiler içerisinde olmak, birlik ve beraberlik içerisinde siz saygıdeğer muhtarlarımızla birlikte Bodrum’a hizmet etme arzusu içerisindeyiz. Bu birlik beraberliğimiz onun bıraktığı yerden artarak devam edecek saygıdeğer muhtarlarım.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN: SİZLERLE BİRLİKTE BODRUM’A YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ… mehmet tosun bodrum muhtarlari 3Tosun; “Yeni Bir Sayfa Açacağız”

31 Mart seçimleriyle birlikte yeni bir sayfa açacaklarını belirten Mehmet Tosun konuşmasına şöyle devam etti;

“Yeni bir döneme doğru gidiyoruz, 31 Mart 2019’da sizlerin de, bizlerin de seçimleri var. Vatandaşımız bir tercih ortaya koyacak. Vatandaşımızın tercihine saygı duyacağız, Muğla Büyükşehir Belediye başkanı kim olursa olsun, hangi partiden olursa olsun, siz saygıdeğer seçilmiş muhtarlarımızla birlikte iyi ilişkiler geliştireceğiz, birlik ve beraberlik içerisinde bu güzel Bodrum’umuza ve mahallelerimize hizmet edeceğiz. Yeni bir sayfa açacağız. Bugüne kadar olup bitene artık takılmayacağız. 31 Mart 2019 tarihi hepimizin için bir milat, yeni bir dönem başlıyor. Bizim öncülüğümüzde, inşallah seçimleri kazanacağız, yine hep birlikte bugün olduğu gibi artarak diyaloglarımızı geliştirip Bodrum’umuzun sorunlarını çözeceğiz, Ankara’ya gidilmesi gerekiyorsa Ankara’ya gideceğiz. Muğla’ya gidilmesi gerekiyorsa da Muğla’ya gideceğiz. Muhtarlarımız önemli, mahallelerimiz önemli.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN: SİZLERLE BİRLİKTE BODRUM’A YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ… mehmet tosun bodrum muhtarlari 1Projeler Muhtarların ve Halkın Onayına Sunulacak…

Mehmet Tosun, Bodrum’da en büyük problemlerden birinin büyük projelerin kimsenin haberi olmadan başlaması olduğu belirttiği konuşmasında şunları söyledi;

“Belediyemiz tarafından ya da diğer kamu kurumları tarafından yatırıma dönüşecek projeler yapım aşamasına geçmeden önce görücüye çıkacak, siz saygıdeğer muhtarlarımızın bilgisi olacak, gerekirse vatandaşımızın da görüşüne referandum yoluyla başvuracağız. Bugün Bodrum Yarımadamızın en büyük problemi bu.”

Toplantı sonrası Bodrum Yarımadası genelindeki mahalle muhtarları ve İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun hatıra fotoğrafı çektirdi, çalan yöresel oyunlarda oynadılar.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: SİZLERLE BİRLİKTE BODRUM’A YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ… mehmet tosun bodrum muhtarlari 6

 

mehmet tosun MEHMET TOSUN: SİZLERLE BİRLİKTE BODRUM’A YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 1
bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… divenire group2

Bodrum’da  jandarma ekiplerince, helikopter desteğiyle trafik denetimi yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda yerde uygulama noktası oluşturarak denetim yaptı. Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Bodrum Turgutreis Akyarlar kara yolununu helikopterle izledi.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 2Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı. Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimler kapsamında, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan sürücülerden 3’üne cezai işlem uygulandı.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler