Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN: ÇARŞI MERKEZİ YENİDEN RESTORE EDİLECEK…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun MEHMET TOSUN: ÇARŞI MERKEZİ YENİDEN RESTORE EDİLECEK… DSC 5331
mehmet tosun MEHMET TOSUN: ÇARŞI MERKEZİ YENİDEN RESTORE EDİLECEK… divenire group2

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun; “Bodrum Belediye Başkanlığına seçildiğimiz takdirde bizler ve ilk altı sıradaki meclis üyelerimizle birlikte büyükşehrin de meclis üyesi olacağız. Oradaki kararların alınmasında, bütçenin onaylanmasında, Bodrum’a yatırımların gelmesinde bizler, sizin seçtiğiniz meclis üyelerimizle birlikte Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde de söz sahibi olacağız” dedi.

Seçim çalışmalarını gece gündüz demeden sürdüren İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan  Adayı Mehmet Tosun, Kumbahçe halkıyla buluştu. Mehmet Tosun, belediye meclis üyesi adayı Volkan Çiçek’in organize ettiği gecede Kumbahçe halkıyla bir araya geldi. Vatandaşların Mehmet Tosun’u ilgiyle karşıladığı geceye belediye meclis üyesi adayları ve partililerle birlikte katılan Tosun, “Bodrum denildiği zaman akla Kumbahçe gelir biliyorsunuz, Bodrum’un en önemli mahallelerinden biridir Kumbahçemiz” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: ÇARŞI MERKEZİ YENİDEN RESTORE EDİLECEK… mehmet tosun kumbahce toplanti 3“Kumbahçe Sokaklarını Beyazla, Maviyle ve Begonville Buluşturacağız”

Çocukluğunda Bodrum’a geldiklerinde ilk gezdikleri yerin Kumbahçe Mahallesi olduğunu belirten Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Çocukluğumuzda köyden Bodrum’a geldiğimizde buralarda dolaşmaktan, buralarda gezmekten keyif aldığımız bir yer. Bunun için yine söylüyorum sizlerle birlikte bu akşam burada olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Kumbahçemiz’le ilgili sorunlarımız var. Bunlardan bir tanesi her geçen gün özgün kimliğimizi, kent kimliğimizi kaybediyoruz. Özellikle geçmişteki sokaklarımızı, mavimizi, beyazımızı, bahçemizdeki begonvillerimizi birer ikişer kaybediyoruz değerli hemşehrilerim. Yine plajlarla ilgili sıkıntılarımız var, balıkçılarımızın sorunları var, bunların hepsini çözeceğiz. Kumbahçe sokaklarımızı sizlerle birlikte, hep birlikte inceleyeceğiz, proje geliştireceğiz, sizlerin de katılımıyla tekrar bu sokaklarımızı beyazla, maviyle ve begonville buluşturacağız. Başka çaremiz yok”

mehmet tosun MEHMET TOSUN: ÇARŞI MERKEZİ YENİDEN RESTORE EDİLECEK… DSC 5248“Kendimizi Milletten ve Devletin Kurumlarından Büyük Görmeyeceğiz”

Göreve geldiklerinde her sorun ile kendi görevleriymiş gibi ilgileneceklerini belirten Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti; “Bodrumumuz son yıllarda ciddi altyapı problemleri yaşıyor. Yeni büyükşehir yasasıyla birlikte altyapı problemlerinin çözümü Büyükşehir Belediyesinin yetkisinde. Ancak seçildiğimiz takdirde bizler ve ilk altı sıradaki meclis üyelerimizle birlikte büyükşehrin de meclis üyesi olacağız. Oradaki kararların alınmasında, bütçenin onaylanmasında, Bodrum’a yatırımların gelmesinde bizler, sizin seçtiğiniz meclis üyelerimizle birlikte Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde de söz sahibi olacağız. Göreve geldiğimiz takdirde özellikle dere ıslahlarıyla ilgili, bu sorunlar büyükşehrin görev alanında bunlar bizi ilgilendirmiyor ya da biz Muğla’daki belediye başkanıyla anlaşamıyoruz gibi mazeretlerin arkasına sığınmayacağız. Çünkü Bodrum hepimizin. Kendimizi milletten ve devletin kurumlarından büyük görmeyeceğiz. Seçildikten sonra büyükşehir belediye başkanı hangi partiden olursa olsun, kim olursa olsun, kesinlikle el ele vermek suretiyle Bodrumumuzun dere ıslah ve altyapı problemlerini çözeceğiz değerli hemşehrilerim.”

 “Bunlar Belediyenin Asli Görevleri”

Bodrum pazar yerinde gerekli düzenlemeler yapılacağını, otopark sorunlarının ele alınacağını, Kumbahçe Mahallesi’nde yer alan çevre aydınlatmaları ve kaldırım işgalleri konusunda gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Mehmet Tosun, “Bunlar belediyenin asli görevleri, bunları kesinlikle göreve geldiğimizde halledeceğiz” dedi.

 “Bodrum İnsanı Zehir Solumayacak”

Katı atık problemine de dikkat çeken Mehmet Tosun, her yaz çıkan yangınlar nedeniyle Kumbahçe, Yokuşbaşı ve Omurca Mahallelerindeki vatandaşların zehir soluduğunu belirterek, “Bununla ilgili de gerek yer seçimi konusunda, gerekse proje geliştirme noktasında göreve geldiğimizde büyükşehir belediyesiyle birlikte çalışıp, bu sorunu da önümüzdeki beş yıl içerisinde çözeceğiz arkadaşlar. Bodrum insanı, bizim hemşehrilerimiz zehir solumayacak. Bu iş turizm açısından da ciddi engel içeriyor. Oradan gelen misafirlerimiz o yangınları gördüğü zaman sosyal medya ortamından başka ülkelere kadar ulaşıyor ve Bodrum’un böyle bir çevre vahşetiyle karşı karşıya kaldığını dünya âlem görüyor, biliyor” dedi. 

“Çarşı Merkezi Restore Edilecek”

Çarşı merkezini esnaflarla birlikte alınacak kararlar doğrultusunda yeniden restore edileceğini belirten Mehmet Tosun, “Vatandaşlarımız ve esnafımızı işin içine katarak, esnaf odamızla birlikte proje geliştirmek suretiyle çarşı merkezini yeniden restore edeceğiz ve çarşı merkezi ticaretin yeniden kalbi olacak. Bugün üç dükkân kışın açık, beş dükkân kapalı ve terk edilmiş bir şehir havası andırıyor. Bunlarla ilgili biz çalışıyoruz” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: ÇARŞI MERKEZİ YENİDEN RESTORE EDİLECEK… mehmet tosun kumbahce toplanti 1Düğün ve Toplantı Salonu İhtiyacı Var

Vatandaşlardan gelen düğün salonu ihtiyacı talebine Mehmet Tosun, ” Bir düğün ve toplantı salonu yok. Özellikle Bodrum merkezinin bir düğün ve toplantı salonuna ihtiyacı var. Bu konuyu da projelendirip gereğini yapacağız” dedi.

 “Tüm Bayramlarda Birlikte Olacağız”

Konuşması sırasında vatandaşların sık sık alkışlarla sözünü keserek destek verdiği Mehmet Tosun konuşmasını şu sözlerle tamamladı;

“Üreterek Atatürkçü olacağız, Bodrumumuzu da O’nun hedeflediği çağdaş, medeni bir Türkiye’nin Bodrum’da ki izdüşümü olacak şekilde bir dünya kenti olacak. Barış ve huzur içerisinde sorunlarını çözmüş, mutlu insanların yaşadığı bir Bodrum olacak. Size bunu vaat ediyoruz. Sadece seçim dönemlerinde değil, geçim dönemlerinde de beraber olacağız. Milli Bayramlarımızın tamamını, Cumhuriyet Bayramı başta olmak üzere birlikte çelenk koyarak, birlikte stada gidip yürüyerek, birlikte Bodrum sokaklarında fener alayları düzenleyerek bize yakışan şekilde kutlayacağız.” Toplantı sonrası Bodrum Yarımadası genelinde yaşayan Tokatlı vatandaşlarla Konacık Mahallesi’nde bir araya gelen Başkan Adayı Mehmet Tosun, vatandaşlar tarafından gelen sorun ve talepleri dinleyerek, not aldı, Tokatlı vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: ÇARŞI MERKEZİ YENİDEN RESTORE EDİLECEK…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?

Yayınlanan

açık

Tarafından

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 1
s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? divenire group2

Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas-Bodrum Havalimanı olduğu iddia edildi. 

Rusya’dan alınacak olan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas olduğu öne sürüldü. Söz konusu habere göre; S-400’ler için Milas ve Dalaman’ın uygun olduğu düşünülüyor. Bu bölgelerin, gerek yakın tehditlere karşı savunma, gerek en etkin menzil açısından en uygun noktalar olduğu değerlendiriliyor.

Türkiye, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemini satın alımının önünü açan tarihi bir anlaşmaya imza attı. ABD’nin karşı çıktığı, Türkiye’nin ‘Geri dönüş yok’ dediği S-400’lerin, Türkiye’de ilk durağı Akıncı Hava Üssü olarak bilinen Mürted Üssü olacak. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’dan da iki yer belirlendi.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 2Bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlere göre; bataryalar, gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli bir şekilde belirleyeceği noktalara gönderilecek. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’da iki yer belirlendi. Buna göre, bataryalardan birinin Milas Hava Meydanı’na konuşlandırılması üzerinde duruluyor. Güney Ege bölgesinden gelebilecek hava tehditlerine karşı bu meydana yerleştirilecek bir batarya S-400 sistemi sayesinde, özellikle Girit adasına bulunan üslerden ve Santorini adasında bulunan hava meydanından gelebilecek tehditlere karşı gerekli önlemin alınabileceği düşünülüyor. Muğla bölgesindeki ikinci nokta olarak Dalaman belirlendi. En önemli yedek meydanlardan biri olan Dalaman, bulunduğu konum itibariyle bir batarya S-400 ile takviye edildiği takdirde Batı Akdeniz ve Güney Ege denizinde çok iyi bir atış desteği ve koruma sağlayacağı düşünülüyor.

Füze menzili yaklaşık 400 kilometre olan S-400’ler, 185 kilometre yükseklikteki hedefleri vurabiliyor. Sistem, 600 kilometre uzaklıktaki hedefleri algılıyor, 10 saniyeden az sürede hedefe tepki verebiliyor.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler