Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’UN TARIMSAL EKONOMİSİNİN GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun BODRUM’UN TARIMSAL EKONOMİSİNİN GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ… mehmet tosun 1
mehmet tosun BODRUM’UN TARIMSAL EKONOMİSİNİN GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ… divenire group2

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Bodrum’un tarımsal ekonomisine dair önemli tespitlerde ve değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’un sadece turizm ekonomisine bağlı kalmaması gerektiğine vurgu yaparak, kendisinin de doğup büyüdüğü Bodrum’un Karaova bölgesine ve tarımsal ekonominin önemine dikkat çekti…

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Bodrum ekonomisine dair önemli tespitlerde bulunurken, doğup büyüdüğü Karaova bölgesinin Bodrum ekonomisine çok önemli katkılar sağlayabilecek değerde ve özellikte olduğunu söyledi.

mehmet tosun BODRUM’UN TARIMSAL EKONOMİSİNİN GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ… mehmet tosun 3Mehmet Tosun Bodrum’un sadece turizme bağlı bir ekonomik yaşamın büyük bir risk olduğuna dikkat çekerek; “Turizm ekonomisi çok hassas bir yapıya sahiptir. Her türlü olaydan çabucak etkilenir. Son on yılda yaşadıklarımız da bunun kanıtıdır. Geçtiğimiz yıl itibarı ile biraz düzelme başladı, bu yıl da çok daha iyi olacağını umuyoruz. Ancak en basit bir olaydan etkilenene turizm ekonomisine mutlaka bir alternatif yaratmamız gerekiyor. Bu da tarım ekonomisidir. Bodrum’un deniz, kum, güneşi kadar, bereketli topraklarının da farkına varmamız gerekiyor. Ne yazık ki bu güne kadar elimizdeki bu hazineyi yeterince verimli kullanamadık.” dedi.

mehmet tosun BODRUM’UN TARIMSAL EKONOMİSİNİN GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ… mehmet tosun 2Tarımsal Ekonominin Gelişimi İçin Öncülük Yapacağız…

Tosun Bodrum’un tarımsal ekonomisi ile ilgili değerlendirmelerine şu şekilde devam etti; “Bodrum geçmiş yıllarda tarıma dayalı bir ekonomiye sahipti. Türün vardı, zeytin vardı, mandalina vardı, hayvancılık vardı. Üzülerek söylüyorum bu kadar bereketli ve zengin topraklarımızın değerinin farkına kimse varmadı ve gereken önemi vermedi. Ama bizler bölgemizin ekonomik gücünün farkındayız. Belediye olarak öncülük yapacağız ve özellikle Karaova bölgesinde tarımsal ekonominin gelişmesi için büyük çaba harcayacağız. Zeytin ve zeytinyağı, şarapçılık, hayvancılık ve sebzecilik konusunda köylülerimle beraber yeni projeler üreteceğiz. Bu bölge için yapılmış projeleri dikkate alacağız ve destekleyeceğiz. Bunun için projelerimiz hazır, biz de hazırız…” dedi.

mehmet tosun BODRUM’UN TARIMSAL EKONOMİSİNİN GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ… mehmet tosun 4Kendimizi Milletten ve Devlet Kurumlarından Üstün Görmeyeceğiz…

Halıcılık ve el sanatlarının bölge ekonomisine çok önemli katkı sağladığını ifade eden Tosun “Ben bu toprakların çocuğuyum ve 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan belediye seçimleri Bodrum açısından çok önemli. Büyükşehir uygulamasına geçtik ve sorunlarımız iki üç kat daha arttı. Başta muhtarlarımız olmak üzere, Karaova halkı iki belediye arasında kalmış durumda. Su probleminiz oluyor büyükşehir belediyesi bakıyor, altyapı sorunları var, ona da büyükşehir belediyesi bakıyor, ulaşım yine büyükşehir sorumlu. Biz göreve geldiğimizde, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı kim olursa olsun birlikte çalışacağız, el ele vereceğiz, kendimizi milletten ve devlet kurumlarından üstün görmeyeceğiz. Hep birlikte Bodrumumuzun, Karaovamızın sorunlarını bir bir çözeceğiz…” diyerek sözlerini tamamladı.

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun gerçekleştirdiği Karaova ziyareti sırasında, traktörü görünce köy hayatına hasret olduğunu belirterek, traktörle kısa bir gezinti yaptı.

mehmet tosun BODRUM’UN TARIMSAL EKONOMİSİNİN GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 1
bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… divenire group2

Bodrum’da  jandarma ekiplerince, helikopter desteğiyle trafik denetimi yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda yerde uygulama noktası oluşturarak denetim yaptı. Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Bodrum Turgutreis Akyarlar kara yolununu helikopterle izledi.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 2Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı. Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimler kapsamında, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan sürücülerden 3’üne cezai işlem uygulandı.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler