Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AHMET ARAS: BODRUM SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK…

Yayınlanan

açık

AHMET ARAS: BODRUM SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK… AHMET ARAS B TEZDE 11
AHMET ARAS: BODRUM SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK… divenire group2

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras’ın gündeminde Bodrum’un kronikleşen sorunlarının yanı sıra sosyal belediyecilik hizmetleri de var. Aras, Bodrum’a halk ekmek ve halk süt noktaları kuracağını belirterek yerli üreticinin ve dar gelirli vatandaşların da gönlünü fethediyor.

EMEKÇİ KADINLARA KARANFİL DAĞITTI, GÜNLERİNİ KUTLADI…

Bodrum’da mahalle mahalle gezerek halkın arasına karışan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, gittiği her yerde coşkulu kalabalıklar tarafından karşılanıyor. Dün akşam Umurca Mahallesi’nde halka seslenen Aras’ın toplantısı adeta miting havasında gerçekleşti. İzmir Marşı ile karşılanan Ahmet Aras ve CHP’liler, halkla kucaklaştı. Seçim çalışmalarına hiç aralıksız devam eden Aras, bu sabah da Bitez’de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Bitez pazaryerinde gezen CHP Adayı, kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı, her birine karanfil vererek sohbet etti. Bitez esnafıyla da dertleşme imkanı bulan Aras, Bitez’in sorunlarını anlatan vatandaşlara “Bugün tanışmaya geldik. 1 Nisandan sonra çalışmaya geleceğiz” diye konuştu.

AHMET ARAS: BODRUM SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK… AHMET ARAS B TEZDE 9HALK EKMEK, SÜT SATIŞ NOKTALARI KURULACAK…

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum’da tam bir sosyal belediyecilik anlayışını hayata geçireceklerini belirterek “Halk süt ve halk ekmek uygulamasını bir an önce hayata geçireceğiz. Hem Bodrum’un yerel üreticisi ürününü en sağlıklı ve en doğal haliyle satabilecek, hem de en düşük gelirli vatandaşlarımız bile yerel ürünlere bu noktalardan ulaşabilecek. Bodrum’da artık sosyal belediyecilik yapacağız.” sözünü verdi.

Bodrum köylerinden getirdikleri yerel ve doğal ürünlerin turizmde değerlendirilmesi için proje ve planlamalarını yaptıklarını belirten CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Pazaryerlerinin fiziki şartları hiç iç açıcı değil. Esnafımız dertli. Yaşanan mağduriyetleri acil olarak gidermek öncelikli vazifemiz olacak.  Vatandaşlarımız büyük taleplerle gelmiyor. Hepsi kısa sürede hayata geçirilebilecek hizmetler. Doğru belediyecilikle, halk belediyeciliği ile tüm sorunların en kısa sürede üstesinden geleceğimizi biliyorum. Bunun sözünü veriyorum” dedi.

AHMET ARAS: BODRUM SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK… AHMET ARAS B TEZDE 14 1MİTİNG MİTİNG GİBİ MAHALLE TOPLANTISI…

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, bir taraftan seçim kampanyasını sürdürürken diğer taraftan da gittiği her mahallede vatandaşın dertlerini ve sorunlarını dinleyerek, Bodrum’un geleceğini planlıyor. Aras’ın dün gerçekleştirdiği gezilerin son durağı Umurca Mahallesi’ydi. Burada coşkulu bir kalabalığa hitap eden Aras, “1 Nisan Bodrum için milat olsun. Bodrum’u yeniden Cevat Şakir’in günlerine geri döndüreceğiz. Bir dakikamızı bile boş geçirmeyeceğiz. Almaya değil, vermeye geliyoruz. Bodrum Belediyesi rantiyecilerin, sermayenin değil halkın belediyesi olacak” dedi.

AHMET ARAS: BODRUM SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK… AHMET ARAS B TEZDE 2

‘SEN BELEDİYE BAŞKANI OLSAN NE YAPARDIN?’

Bodrum’u dünyanın en güzel kenti haline getirmek için yola çıktığını anlatan Aras, “Artık yapılmayanlarla uğraşmıyoruz. Önümüze yeni bir sayfa açtık. Nutuk atanlardan olmayacağız. Siz konuşacaksınız, biz hizmet yapacağız.” Diye konuştu. Seçimden sonra mahalle toplantılarına devam edeceğini söyleyen Aras, “Vatandaşımıza ‘Sen belediye başkanı olsan ne yapardın?’ diye soracağız, o ne diyorsa öyle yapacağız” dedi.

Bodrum’un anayasasını hazırlayacaklarını söyleyen Aras, Umurca sakinlerinin ‘düğün salonu’ taleplerini de notlarının arasına alırken “Hangi mahallede ne ihtiyaç varsa öğrenip vatandaşın önüne koyacağız sandığı. Çoğunluk ne isterse onu yapacağız. Bu kadar basit. Verdiğimiz her sözün takipçisi olun. Yerine getirmezsek gelin bizden hesap sorun. Sizden bunun için yetki istiyoruz.”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Seçildikten sonra da gelip çayımızı kahvemizi içmeye söz veriyor musunuz?”diye soran bir Umurca sakinine, “Ben gelmezsem bu kadar insanın yüzüne nasıl bakacağım o zaman?” diyerek yanıt verdi.

AHMET ARAS: BODRUM SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK… AHMET ARAS UMURCADA 5

AHMET ARAS: BODRUM SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 1
bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… divenire group2

Bodrum’da  jandarma ekiplerince, helikopter desteğiyle trafik denetimi yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda yerde uygulama noktası oluşturarak denetim yaptı. Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Bodrum Turgutreis Akyarlar kara yolununu helikopterle izledi.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 2Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı. Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimler kapsamında, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan sürücülerden 3’üne cezai işlem uygulandı.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler