Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN: BİTEZ’E DE İYİ GELECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BİTEZ’E DE İYİ GELECEĞİZ… mehmet tosun bitez saha calismasi 1
mehmet tosun MEHMET TOSUN: BİTEZ’E DE İYİ GELECEĞİZ… divenire group2

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Bitez Mahallesi’nde gerçekleştirdiği seçim çalışmaları kapsamında bölgede köy içinde esnaf ziyareti yaptı, sonrasında ise bölgede yaşayan kadınlarla bir araya geldi.

Bitez köy içi mevkiindeki esnafları tek tek dolaşan Mehmet Tosun daha sonra Bitezli kadınlarla bir araya geldi. Bitezli kadınların coşkuyla karşıladığı Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmada, “İnşallah 31 Mart’tan sonra seçileceğiz, kadınlarımıza öncelik vereceğiz ve Bitez’de ki kadınlar kahvemizi hayata geçireceğiz” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BİTEZ’E DE İYİ GELECEĞİZ… mehmet tosun bitez saha calismasi 2“Kadınlarımıza Öncelik Vereceğiz”

Kadınlara hizmetlerin tamamında öncelik vereceklerini belirten Mehmet Tosun Konuşmasına şöyle devam etti;

“Hem sosyalleşmeniz, hem el sanatlarıyla uğraşmanız, kursların açılması, hem çocukların kreşi, eğitimi ve sağlıkla ilgili her konuda kadınlarımıza öncelik vereceğiz. Çünkü biz İyi Parti olarak kadın bir Genel Başkanın olduğu Sayın Meral Akşener’in partisinde siyaset yapıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu güzel ülkemizi Atatürk’ün izinde Cumhuriyet değerlerimize bağlı kadınıyla erkeğiyle çağdaş medeniyetler seviyesine yükselteceğiz.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BİTEZ’E DE İYİ GELECEĞİZ… mehmet tosun bitez saha calismasi 4“Bodrum’da Vahşi Yapılaşmaya, Betonlaşmaya Dur Diyeceğiz”

Bodrum halkının belediyecilik hizmetleri yönünde farklı sorunlarla karşılaştığını belirten Mehmet Tosun; “Bugün ben Bitez Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki esnaflarımızı gezdim, o sokak çok güzel. Göreve gelirsek bir proje hazırlattırıyorum sizin gibi kadın bir mimarımıza, o caddeyi yeniden ele alacağız, yine mavi söveli evler, beyaz badanalı evler olacak. Bahçelerimize begonviller dikeceğiz ve o Cumhuriyet Caddesini haftanın belli günleri el sanatlarımızla ilgili bir çarşıya dönüştüreceğiz” diyerek, Bodrum’a özgün sokaklarda hem el emeği göz nuru eserleri satacaklarını, hem de yöredeki mandalina ağaçlarından üretilen ürünleri satacaklarını belirtti.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BİTEZ’E DE İYİ GELECEĞİZ… mehmet tosun bitez saha calismasi 3Bitez’e de iyi geleceğiz…

Narenciye bahçelerine de sonuna kadar sahip çıkacaklarının altını çizen Tosun; “Biz Narenciye bahçelerimize de sahip çıkacağız, zeytinliklerimize sahip çıkacağız, doğa ve çevre değerlerimize sahip çıkacağız. Bitez’e de iyi geleceğiz. Altyapımız yok sürekli yapılaşıyoruz, okulumuz yok, kreşimiz yok, yeterince sağlık kurumlarımız yok ama hızla büyüyoruz. Şu anda 171 bin nüfusumuz var, 171 bin tane binamız var. Bir binada bir kişi yaşıyor. Yani ihtiyaçtan fazla bir yapılaşma var Bodrum’da.”

Mehmet Tosun, Bitez’in tüm sorunlarını bildiklerini, bununla ilgili tüm çalışmaları yapmak için hazır olduklarını belirterek, Bitezli kadınlardan destek istediği konuşmasından sonra kadınların yoğun alkışı arasında sözlerini tamamladı. Mehmet Tosun daha sonra yöresel sanatçı Mustafa Ergene’nin çaldığı şarkılar eşliğinde kadınlarla birlikte oyun oynadı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BİTEZ’E DE İYİ GELECEĞİZ… mehmet tosun bitez saha calismasi 5

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BİTEZ’E DE İYİ GELECEĞİZ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 1
bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… divenire group2

Bodrum’da  jandarma ekiplerince, helikopter desteğiyle trafik denetimi yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda yerde uygulama noktası oluşturarak denetim yaptı. Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Bodrum Turgutreis Akyarlar kara yolununu helikopterle izledi.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 2Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı. Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimler kapsamında, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan sürücülerden 3’üne cezai işlem uygulandı.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler