Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ’NDE SON DAKİKA ATAMASI…

Yayınlanan

açık

gamze esedoğlu BODRUM BELEDİYESİ’NDE SON DAKİKA ATAMASI… gamze esedoglu mehmet kocadon
gamze esedoğlu BODRUM BELEDİYESİ’NDE SON DAKİKA ATAMASI… divenire group2

Bodrum Belediyesinde sözleşmeli olarak görev yapan İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Gamze Esedoğlu, I. derece Özel Kalem Müdürü kadrosuna atanıyor. 

Geçtiğimiz dönemlerde Bodrum Belediyesinde yasaya aykırı şekilde imar müdürlüğü yaptığı iddiasıyla gündeme gelen Gamze Esedoğlu, yerel seçimlere kısa bir süre kala I. derece Özel Kalem Müdürü kadrosuna atanıyor.

VEKALETEN MÜDÜRLÜKTEN, ÖZEL KALEME…

Konu ile ilgili Bodrum Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nden İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne gönderilen yazıda şu ifadelere yer alıyor:

“Belediyemiz Zabıta müdürlüğü emrinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabı memur olarak görev yapmakta olan Yaşar BAYGUR 01.03.2019 tarihinde Ilgın Belediyesine nakli gitmiş olup, bu tarih itibarı ile belediyemizden ilişiği kesilmiştir. Belediyemizde 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine göre sözleşmeli mimar olarak çalışmakta olan Gamze ESEDOĞLU’nun, Belediyemiz norm kadro cetvelinde münhal bulunan I. derece Özel Kalem Müdürü kadrosuna atanması hususunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünün 51481 sayılı yazısı ile, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 59. Maddesine göre açıktan atama yapılabilmesi için 28.02.2019 tarih ve 51.144 sayılı Bakan Onayı ile izin verildiği belirtildiğinden, Gamze ESEDOĞLUnun 15.03.2019 tarihinden geçerli olmak üzere 1 Derece Özel Kalem Müdürü kadrosuna asaleten ataması yapılmıştır Belediyemiz işçilerinden Pembe PAY ve Murat ALGIN 14.03.2019 tarihi itibari de emekliye ayrılacaklardır. Bilgilerinizi rica ederim.” 

Gamze Esedoğlu’nun Bodrum Belediyesi’nde İmar Müdür Vekili olarak görev yapmasıyla ilgili yapılan şikayetler üzerine İçişleri Bakanlığı soruşturma izni vermiş, belediyenin Danıştay’a yaptığı itiraz reddedilmişti. Öte yandan Bağımsız Meclis Üyesi Av. Şakir Açıkgöz, birkaç ay önce yaptığı basın açıklamasında Esedoğlu’nun Bodrum Belediyesinde yasaya aykırı şekilde imar müdürlüğü yaptığını ifade ederek şunları dile getirmişti:

“Kapatılan Belde Belediyelerinde kadrolu, 11 tane Bodrum’u bilen imar müdür varken, Bodrum Belediyesi bu on bir belediyenin imar müdürlerini hiçe sayarak, 657 sayılı yasanın 86. ve 4. üncü maddesi ile anılan 2. Maddesine aykırı şekilde neden sözleşmeli İmar müdürü çalıştırılmaktadır diyerek itiraz ettik ve uyarılarda bulunduk. Uyarılarımız dikkate alınmayınca, İçişleri Bakanlığı’na suç duyurusunda bulunduk. İçişleri Bakanlığı sözleşmeli imar müdürünün çalıştırılmasının 657 sayılı yasaya aykırı olması nedeniyle Belediye başkanı ve İmar Müdürü hakkında soruşturma izni vermiştir. Soruşturma iznine karşı Bodrum Belediye başkanlığı Danıştay başkanlığına itiraz etmiş, ancak itirazları reddedilmiştir. Ancak, tüm bunlara rağmen sözleşmeli imar müdürü yasaya aykırı olarak hala görevdedir. Burada önem arz eden bir konu da İmar müdürüne ücret ödenmediği hususudur. Danıştay kararında karşı oy kullanan üye hakim, İmar müdürü maaş ve parasal haklarını almadığından kamu zararı oluşmamıştır demiş. Buna kim inanır? Yasaya aykırı olarak İmar müdürlüğü yapan imar müdürünün encümen toplantısına katılması da yasaya aykırıdır. Bana göre İmar müdürün katıldığı encümen kararları da hukuki dayanaktan yoksundur.” 

Öte yandan 5 yıldan beri tartışmalara neden olan ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon hakkında Görevi Kötüye kullanma suçlamasıyla dava açılan bir konuda, Esedoğlu’nun seçime 22 gün kala Özel Kalem Müdürlüğü görevine atanması ise şaşkınlıkla karşılandı.

gamze esedoğlu BODRUM BELEDİYESİ’NDE SON DAKİKA ATAMASI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 1
bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… divenire group2

Bodrum’da  jandarma ekiplerince, helikopter desteğiyle trafik denetimi yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda yerde uygulama noktası oluşturarak denetim yaptı. Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Bodrum Turgutreis Akyarlar kara yolununu helikopterle izledi.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 2Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı. Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimler kapsamında, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan sürücülerden 3’üne cezai işlem uygulandı.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler