Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA TÜM SORUNLARIN MUHATABI BODRUM BELEDİYESİ’DİR…

Yayınlanan

açık

ahmet aras BODRUM’DA TÜM SORUNLARIN MUHATABI BODRUM BELEDİYESİ’DİR… AHMET ARAS DEN ZC LERLE BULU TU 4
ahmet aras BODRUM’DA TÜM SORUNLARIN MUHATABI BODRUM BELEDİYESİ’DİR… divenire group2

Bodrum’da yıllardır rant için talan edilen koyları ve kıyıları koruma mücadelesi veren denizciler, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras’a “Bu mücadelede sizi de yanımızda görmek ve bunun sözünü almak istiyoruz” mesajı verdi.

Bodrum’un ilk denizcileri Cafer Paşa ile Kızılhisarlı Mustafa Paşa’nın torunu olduğunu ve denizlerde büyüdüğünü anlatan Ahmet Aras da “Hiç kimsenin sözcüsü değilim, kimseye gebeliğim yok. O nedenle gönül rahatlığıyla size söz veriyorum. Bodrum’da kanunsuz her girişimde önce ben sesimi yükselteceğim.”dedi. Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz ve dernek üyeleriyle bir araya gelen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, denizcilerin yerel yönetimlerden beklenti ve taleplerini dinledi.

ahmet aras BODRUM’DA TÜM SORUNLARIN MUHATABI BODRUM BELEDİYESİ’DİR… AHMET ARAS DEN ZC LERLE BULU TU 2

Bodrum’da ve Türkiye’de turizmin tek kaynağı olan denizlerin, arıtma tesislerinin yetersizliği nedeniyle hızla kirletildiğine işaret eden Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz yerel yönetimlerin bu sorunu görmezden geldiğini ve çözüm üretmediğini söyledi. Demiröz, “Denizi kaybettiğimiz takdirde turizm yönünden her şeyi kaybederiz. Bunların çözümü için yetki büyükşehirde. Ama yereldekiler de bu sorunları görmezden gelmemeli ve çözüm için çalışmalı. O nedenle sorumluluğun başka bir kurumda olduğunu söyleyen anlayışın değişmesini, gerekirse hükümet nezdinde girişim yapılmasını ve hatta devlet politikası haline getirilmesini istiyoruz.” dedi.

BODRUM’DA TÜM SORUNLARIN MUHATABI BODRUM BELEDİYESİ’DİR

Bodrum’daki tüm sorunların muhatabının Bodrum Belediyesi olduğunu belirten CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Bundan sonra hiç kimse size ‘bu büyükşehirin sorumluluğu’ demeyecek. Biz Büyükşehir Belediye Başkanımızla da görüştük. Bodrum’da yerel yönetime sadece sorumluluk değil, yetki de gerektiğini anlattık. Bodrum’dan giden, Bodrum’a geri gelecek. Artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Biz büyük düşünüyoruz. Pansuman tedbirlerle değil, köklü çözümlerle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

TURGUTREİS’İ KURTARIYORUZ, SIRADA GÜMBET VE GÜNDOĞAN VAR

“Denizci denizi kirletmez” diyen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras hem atıksu arıtma tesislerinin yetersizliğinin hem de vahşi hafriyat gibi denetimsiz faaliyetlerin Bodrum’a zarar verdiğini söyledi. Bodrum’un son 5 yılda yatırım alamadığını vurgulayan Aras, “Büyükşehir, Bodrum’da yatırımlara artık başladı. Sadece atık su arıtma tesisleri için Bodrum’a 280 milyon liralık ödenek ayrıldı. Turgutreis atık su arıtma tesisi için 120 milyon liralık ödenek çıktı, ihale tamamlanmak üzere. Turgutreis’i artık kurtarıyoruz. Bu tesis, Akyarlar ve Kadıkalesi’ni de kapsıyor. İçmeler mevkiindeki imar planları yapılıyor, arıtma tesisinin taşınması gündemde. Gümbet ve Gündoğan arıtmalarında da rehabilitasyon çalışması acilen başlatılacak.”diye konuştu.

ÖNCE EVİMİZİ TEMİZLEYECEĞİZ, SONRA BODRUM’U TANITACAĞIZ

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, denizcilerle buluşmasını Cumhuriyet tarihinin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum’da sürdürdü. Bu kez Türkiye’nin önde gelen deniz festivali ve yelken yarışı Bodrum Cup organizasyon komitesiyle bir araya gelen Aras, Bodrum’un vizyon sahibi denizcileriyle konuştu, Bodrum için yapacaklarını anlattı.

Bodrum Cup’ın 30 yılda hayal bile edilemeyecek bir noktaya ulaşmasından gurur duyduğunu söyleyen Aras, “Bu inanılmaz gelişmeyi Bodrum denizcilerinin emeğine, bilgi birikimine ve vizyonuna bağlıyorum.  Bodrum’un dünyaya açılmasına fuarlardan bile daha fazla katkıda bulunan böyle bir organizasyonun yerel kaynaklar tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.” dedi.

BODRUM’U TANITMADAN ÖNCE TEMİZLEMEMİZ GEREKİYOR

Bodrum’un tanıtımına yönelik bu tür organizasyonlara büyük ihtiyaç olduğunu ancak tanıtım atağına geçmeden önce Bodrum’u temizlemek gerektiğini belirten CHP Adayı Aras, “Bodrum’un çok ciddi sorunları var. Dünyanın her yerinden misafirlerimiz geliyor ve sokağa çıktıklarında büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Öncelikli işimiz alt, üst yapı, katı atık ve arıtma tesisleri, su ve sel gibi sorunları Bodrum gündeminden tamamen kaldırarak Bodrum’u çağdaş yaşanabilir bir turizm kenti haline getirmek olacak. Hemen sonra, Bodrum Cup gibi uluslararası nitelikte ve ciddi organizasyonlara büyük bütçeler ayırarak turizm ekonomisini büyütmek istiyoruz” diye konuştu.Aras, Bodrum’da düzenlenen tüm etkinliklerin ‘uluslararası’ nitelikte olması gerektiğine işaret ederek bu yönde yeni oluşum ve organizasyonları da destekleyeceklerini açıkladı.

Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal ve Bodrum Cup Onursal Kurucu Başkanı Erman Aras da, belediye başkan adaylarının vizyoner ve geleceğe yönelik projelerinin denizciler için son derece önemli olduğuna işaret ederek, Aras’a kampanyasında başarılar dilediler.

 

ahmet aras BODRUM’DA TÜM SORUNLARIN MUHATABI BODRUM BELEDİYESİ’DİR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?

Yayınlanan

açık

Tarafından

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 1
s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? divenire group2

Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas-Bodrum Havalimanı olduğu iddia edildi. 

Rusya’dan alınacak olan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas olduğu öne sürüldü. Söz konusu habere göre; S-400’ler için Milas ve Dalaman’ın uygun olduğu düşünülüyor. Bu bölgelerin, gerek yakın tehditlere karşı savunma, gerek en etkin menzil açısından en uygun noktalar olduğu değerlendiriliyor.

Türkiye, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemini satın alımının önünü açan tarihi bir anlaşmaya imza attı. ABD’nin karşı çıktığı, Türkiye’nin ‘Geri dönüş yok’ dediği S-400’lerin, Türkiye’de ilk durağı Akıncı Hava Üssü olarak bilinen Mürted Üssü olacak. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’dan da iki yer belirlendi.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 2Bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlere göre; bataryalar, gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli bir şekilde belirleyeceği noktalara gönderilecek. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’da iki yer belirlendi. Buna göre, bataryalardan birinin Milas Hava Meydanı’na konuşlandırılması üzerinde duruluyor. Güney Ege bölgesinden gelebilecek hava tehditlerine karşı bu meydana yerleştirilecek bir batarya S-400 sistemi sayesinde, özellikle Girit adasına bulunan üslerden ve Santorini adasında bulunan hava meydanından gelebilecek tehditlere karşı gerekli önlemin alınabileceği düşünülüyor. Muğla bölgesindeki ikinci nokta olarak Dalaman belirlendi. En önemli yedek meydanlardan biri olan Dalaman, bulunduğu konum itibariyle bir batarya S-400 ile takviye edildiği takdirde Batı Akdeniz ve Güney Ege denizinde çok iyi bir atış desteği ve koruma sağlayacağı düşünülüyor.

Füze menzili yaklaşık 400 kilometre olan S-400’ler, 185 kilometre yükseklikteki hedefleri vurabiliyor. Sistem, 600 kilometre uzaklıktaki hedefleri algılıyor, 10 saniyeden az sürede hedefe tepki verebiliyor.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler