Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KOCADON: KOOPERATİFÇİLİĞİ GELİŞTİREREK KÖYLÜMÜZÜN YANINDA OLACAĞIZ…

Yayınlanan

açık

mehmet kocadon KOCADON: KOOPERATİFÇİLİĞİ GELİŞTİREREK KÖYLÜMÜZÜN YANINDA OLACAĞIZ… kooperatifciligi gelistirerek koylumuzun yaninda olacagiz 3
mehmet kocadon KOCADON: KOOPERATİFÇİLİĞİ GELİŞTİREREK KÖYLÜMÜZÜN YANINDA OLACAĞIZ… divenire group2

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, Muğla’nın köylerine yaptığı ziyaretlerde, vatandaşların yoğun sevgisi ve ilgisiyle karşılaştı. Mehmet Kocadon, Demokrat Parti’nin küllerinden doğduğu Muğla köylerinin de umudu oldu.
Başkan Kocadon, il genelinde gün içinde yaptığı ziyaretlerinin ardından akşam saatlerinde ise Ula ilçesi Kızılağaç Mahalle Muhtarı – Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan’ı ziyaret etti. Ardından Denizova Muhtarı Mehmet Göztepe, Akkaya (Dirgeme) Muhtarı Hasan Çıldır,  Yenice Muhtarı Mehmet Çelik ile Doğanköy Muhtarı Emin Yener ve vatandaşlarla bir araya geldi. Mehmet Kocadon’un geleceğini haber alan vatandaşlar, Kocadon’u dağlardan topladıkları kır çiçekleriyle karşıladı.
mehmet kocadon KOCADON: KOOPERATİFÇİLİĞİ GELİŞTİREREK KÖYLÜMÜZÜN YANINDA OLACAĞIZ… kooperatifciligi gelistirerek koylumuzun yaninda olacagiz 6
KOOPERATİFÇİLİĞİ GELİŞTİREREK KÖYLÜNÜN ÜRÜNLERİNE ALIM GARANTİSİ VERECEK…
Kocadon, Demokrat Parti’nin küllerinden doğduğu, duvarlarında Süleyman Demirel’in fotoğraflarının bulunduğu Dirgeme olarak da bilinen Akkaya’da, vatandaşların coşkusuna ortak oldu. Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı Dirgeme’de vatandaşlar, Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’u bağrına bastı.
Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, en büyük hedeflerinin ekonomisi güçlü bir Muğla yaratmak olduğunu söyledi. Modern seracılıktan modern besiciliğe, alternatif tarım ürünlerinden yerli tohum ıslahına ve organik tarımdan katma değeri yüksek işlenebilir ürünlere yönelmeye kadar tarımı yeniden ele alacaklarının sözünü veren Başkan Adayı Kocadon, “Çiftçimiz zenginleşecek. Çünkü biz, kıyının zenginliklerini kırsala taşımak için geliyoruz! Kırsalda üretilenlerin kıyıda tüketilmesini sağlamak için geliyoruz! Ürünlerin alım garantisini, kooperatiflerimiz ve birliklerimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Tüm köylerimiz üretecek; Marmaris, Bodrum tüketecek. Çiftçimiz, üreticimiz kazanacak! Muğla’mız kazanacak!” dedi.
mehmet kocadon KOCADON: KOOPERATİFÇİLİĞİ GELİŞTİREREK KÖYLÜMÜZÜN YANINDA OLACAĞIZ… kooperatifciligi gelistirerek koylumuzun yaninda olacagiz 9
PAZAR BULAMAYAN KÖYLÜLERDEN BÜYÜKŞEHRE SİTEM DOLU SÖZLER!
Muğla’da mevcut bulunan bir meyve sebze halinin bile kapatıldığını, köylülerin malını satabilecekleri bir pazar bulmakta zorlandığını, hatta çoğu kez bulamadıklarını ifade eden köylüler Mehmet Kocadon ile dertleşerek, “Köylü, malını satamadığı gibi; Marmaris, Datça, Bodrum ve Fethiye ise sebzesini yaz boyunca dışarıdan alıyor! Doğal olarak buradaki köylü de pazar bulamıyor. İşte asıl tezat burada başlıyor. Buna bir türlü çözüm bulamadık” dediler.
mehmet kocadon KOCADON: KOOPERATİFÇİLİĞİ GELİŞTİREREK KÖYLÜMÜZÜN YANINDA OLACAĞIZ… kooperatifciligi gelistirerek koylumuzun yaninda olacagiz 8 1BAŞKAN KOCADON KÖYLÜNÜN UMUDU OLDU…
Başkan Adayı Mehmet Kocadon ise “Bu çözümü işte şimdi bulacağız hep beraber. Problemin değil çözümün parçası olarak geliyoruz Muğla’ya ve bu seçimi de kazanacağız. Çünkü Muğla halkı değişim istiyor. Tabiri caiz ise ‘Yetivesin gari!’ diyor. Bu değişim olacak. Bu değişimin de adresi, bütün Muğla’nın çok iyi bildiği Kırat’tır. Bizim Demokrat Parti’miz Kırat’ımız var hazırda. Bir tek süvarisi eksikti, süvari de geldi. Zaten o süvari de o yuvada büyüdü, gelişti” şeklinde konuştu.

mehmet kocadon KOCADON: KOOPERATİFÇİLİĞİ GELİŞTİREREK KÖYLÜMÜZÜN YANINDA OLACAĞIZ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 1
bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… divenire group2

Bodrum’da  jandarma ekiplerince, helikopter desteğiyle trafik denetimi yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda yerde uygulama noktası oluşturarak denetim yaptı. Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Bodrum Turgutreis Akyarlar kara yolununu helikopterle izledi.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 2Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı. Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimler kapsamında, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan sürücülerden 3’üne cezai işlem uygulandı.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler