Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ: SÖZ VERDİK, YAPTIK…

Yayınlanan

açık

orhan dinç ORHAN DİNÇ: SÖZ VERDİK, YAPTIK… Orhan Dinc soz verdik yaptik 3
orhan dinç ORHAN DİNÇ: SÖZ VERDİK, YAPTIK… divenire group2

Mart 2018 Yılında Orhan Dinç Başkanlığında göreve gelen İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, doldurduğu 1.Yıl sonunda icraatlarını “Söz Verdik, Yaptık” başlığı altında bir toplantıyla üyeleri ve basınla paylaştı.

İMEAK DTO Bodrum Şubesi toplantı salonunda gerçekleşen 1.Yıl buluşması sunumunda, Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dinç’in yanı sıra Başkan Yardımcısı Fatih Öztarakçı, yönetim kurulu üyeleri,  Rıza Karakaya, Mehmet Ali Ünsal ve Doğan Güneri ve oda üyeleri katıldı.

Ezber bozan bir oda olmak istiyoruz…

DTO Bodrum Şubesi olarak seçimden önce Bodrum Halkına, denizcilere ve üyelerimize verdiğimiz sözlerin ne kadarını yerine getirdik ne kadarını yerine getirmek için uğraşıyoruz diyerek söze başlayan Başkan Dinç, “Kısacası hesap vermek istiyoruz. Ezber bozan bir oda olmak için uğraşıyoruz. Her görüşe, projeye ve soruna açık, şeffaf bir oda vizyonuyla hareket eden bir oda olmak istiyoruz” dedi.

orhan dinç ORHAN DİNÇ: SÖZ VERDİK, YAPTIK… Orhan Dinc soz verdik yaptik 3Gelir gelmez NOx sorununu çözdük…

2000 yılından sonra yapılan ve 130 KW (147 HP) den büyük dizel makinelere sahip uluslararası sefer yapan ticari yat ve ilkel ahşap yapılı gemilerin belgelendirilebilmesi için, idare tarafından motor üreticisinden alınacak teknik dosya talep edilmekte idi. Ancak, bazı motor üreticileri, ilgili teknik dosyayı vermediği için bu motorlara sahip teknelerin donatanları mağdur olmaktaydı diyen Başkan Dinç, “Odamız girişimleri neticesinde, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından bazı kurumlar yetkilendirilerek bu kurumlarca NOx teknik dosyası düzenlenmeye başlanmış ve üyelerimizin mağduriyeti giderilmiştir” dedi.

orhan dinç ORHAN DİNÇ: SÖZ VERDİK, YAPTIK… Orhan Dinc soz verdik yaptik 2

Gemi adamlarımızın ROC sorununu çözdük…

Korunaklı sularda sefer yapan deniz turizmi araçlarında çalışan gemi adamlarının 5 yılda 1 ROC belgelerinin yenilenmesi gerekmekle beraber, mevzuatta bulunan hükümler gereği çoğu gemi adamı, ROC belgesini yenilemek için kursa ve sınava girmek zorunluluğuna dikkat çeken Başkan Dinç, “Odamız girişimleri ile kurs ve sınav yükümlülüğü Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından kaldırılmış, çalışan gemi adamlarımızın 1 yıllık hizmet göstermesi şartıyla ROC (tahditli operatör telsiz ehliyeti) belgeleri Ege ve Akdeniz Kıyılarındaki Liman Başkanlıklarınca yenilenmeye başlamıştır” diyerek yıllardır muallakta olan, gemi adamlarımıza gerek zaman, gerekse maddi zararları olan sorunun çözüldüğünü ifade etti.

DTO Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç 1. Hizmet Yılı Toplantısında ifade ettiği hizmetler aşağıdaki konulardan oluştu;

Sektörel eğitim seminerleri düzenledik…

Odamız girişimleri ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu Akademisyenleri tarafından denizcilerimize

  • Kriz Yönetimi
  • Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • Denizcilikte Liderlik

Eğitimleri, ücretsiz olarak verilmiş, toplamda 186 kişinin sertifikalandırılması sağlanmıştır. Eğitimlere katılanlarla yapılan anket sonuçları, yapılan eğitimlerin faydalı olduğu yönünde olup, ekonomiye vasıflı eleman kazandırmak ve deniz turizminde hizmet kalitesinin arttırılması yönünde yeni eğitim konularının belirlenmesiyle devamı yapılacaktır.

orhan dinç ORHAN DİNÇ: SÖZ VERDİK, YAPTIK… Orhan Dinc soz verdik yaptik 6

Kaçak charter ile mücadele…

Kamu ve özel sektörle işbirliği yaparak Türk Denizciliğini serbest ve iyi rekabet ortamında gelişmesi misyonumuz doğrultusunda, sektörümüze en çok zarar veren kaçak charter ile mücadele için kolları sıvadık. İlk adımda Odamız nezdinde bir ihbar hattı kurduk, üyelerimizden ihbarları değerlendirdik. Daha sonra, sahibinden.com vb. internet sayfaları üzerinden özel teknelerini pazarlayanları tespit ettik, bu tekneler ve bu tekneleri pazarlayanlar hakkında Vergi Dairesi ile birlikte çalışma başlattık. İlgili tekne sahiplerine mevzuat kapsamında cezai işlem uygulandı. 

Yeni hizmet binası kazandırdık…

Evden bozma eski binamız, çağımız üye ve hizmet odaklı hepimizin odası prensibini yerine getiremeyen, gelen üyelerimizin alacakları hizmetten ziyade araba parkı derdine düşmesi, aynı anda 2 üye gelince bırakın ikramı oturtacak yer bile bulamadığımız bir binaydı. Gelen üyelerimiz hemen işlerini bitirip gitmek durumunda kalı”yordu ve dertlerini anlatacak bir fırsat dahi bulamıyorlardı. Bu sorunu; Odamıza yakışır, gelen üyenin kendini evinde hissettiği, vakit ve park kaygısı yaşamadığı, 130 kişilik konferans salonuyla hem Odamızın, hem de Bodrum bölgemizin ihtiyacına cevap olacak yeni hizmet binamıza taşınarak çözdük. Konferans salonumuz, yeni hizmet binamıza taşındığımız Ağustos ayından itibaren 80’ in üzerinde eğitim, seminer, toplantı ve organizasyona ev sahipliği yaptı.

orhan dinç ORHAN DİNÇ: SÖZ VERDİK, YAPTIK… Orhan Dinc soz verdik yaptik 5

Ücretsiz hukuk birimimiz üyelerimizin hizmetinde…

585 üyemiz için ürettiğimiz ticari ve sosyal konulardaki desteklere eklediğimiz bir diğeri, hukuksal konulardaki desteklerimiz oldu. Şubemiz hukuk müşaviri aracılığıyla üyelerimize ücretsiz olarak verilen hizmeti, göreve gelmemizin akabinde devreye soktuk.

İLETİŞİM AĞIMIZI BÜYÜTTÜK

WEB SAYFAMIZI YENİLEDİK

TANITIMA ÖNEM VERİYORUZ

SEKTÖRÜN KDV SORUNUYLA YAKINDAN İLGİLENİYORUZ

YILLIK AIS MUAYENE SORUNUNU ÇÖZDÜK

ÜYELERİMİZİN MENFAATİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE KARAR VERİYORUZ

HAKSIZ REKABETİN VE VERGİLENDİRİLMEMİŞ KAZANCIN KARŞISINDAYIZ

FUAR VE FESTİVALLERDE, TÜM ÜYELERİMİZİ TEMSİL EDİYORUZ

ÇEVRE, SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ VE ORGANİZASYONLAR

KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE UYUM İÇİNDE HAREKET EDİYORUZ

ÜYELERİMİZE İNDİRİM SAĞLIYORUZ

orhan dinç ORHAN DİNÇ: SÖZ VERDİK, YAPTIK… divenire group1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 3
ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… divenire group2

Bodrum Kent Konseyinin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün BODTO konferans salonunda gerçekleştirildi.

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 2Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Bodrum Kent Konseyi Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısına nezaket ziyareti yaptı. Adaylara başarılar diledi. Aras “Haklın kentlinin istemediği bir şeye imza atmak kesinlikle istemiyoruz. Bunun bizim elimizi de rahatlatacağını, işimizi kolaylaştıracağını da biliyoruz. Bu zihniyetle kentimizi yöneteceğiz. Bizde içeride kurumsal olarak hazırlıklar yapıyoruz. Kent konseyimizin de yeni seçilecek üyeleri ve başkanı ile beraber hep birlikte yöneteceğimize emin olabilirsiniz. Sizlerin çok çok önemi var. Sizlere tamamen inanıyor ve güveniyoruz. Bu kenti ne kadar sevdiğinizi, çevreyi, doğayı ne kadar sevdiğinizi biliyoruz. Ona zarar verecek her şeyin önünde şahsen durmak istiyorum. Ancak altımın da dolu olması lazım. Onuda dolduracak olan sizlersiniz” dedi. Aras Fatsa’nın Sosyalist Belediye Başkanı Fikri Sönmez’in Mahalle Konseylerinin sistemi gibi bir örneğini de Bodrum’da hayata geçirmek istediğini söylemesi salonda alkışlarla karşılandı.

5 adayın çıktığı Kent Konseyi Başkanlığına Arif Yılmaz seçildi.  

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 4Bodrum Kent Konseyi’ne bağlı 463 üye’den katılım sağlayan 184 üye seçimde oy kullandı. Genel kurula geçen yıllara oranda daha yoğun bir katılım sağlandı. Divan heyetinin kurulması ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından, Arif Yılmaz, Mehmet Çilsal, Çiğdem Erko, Vedat Altuğlu ve Faysal Şefkatlioğlu Bodrum Kent Konseyi Başkanlığı için aday oldu.

İlk turda 3’de 2 çoğunluk sağlanamadığından iki tur oylama yapıldı. İlk turda Arif Yılmaz 82, Mehmet Çilsal 36, Çiğde Erko 25, Vedat Altuğlu 24 ve Faysal Şefkatlioğlu ise 3 oy aldı. Üç oy geçersiz , 1 oy ise boş çıktı. İkinci tur oyalama en çok oy alan 2 aday arasında yapılacaktı.  Ancak Mehmet Çilsal seçimden çekildiğini açıklayınca Arif Yılmaz Bodrum Kent Konseyi Başkanı oldu.

Arif Yılmaz yaptığı teşekkür açıklamasında şunları söyledi.

“Bodrum paydaşlarının beni seçmesi ve değerli arkadaşım Mehmet Çilsal’ın lehime adaylıktan çekilmesi gelişmelerini olumlu buluyor ve Mehmet arkadaşıma teşekkür ediyorum. Bu kenti hep birlikte yöneteceğiz. Hedefim, öncelikle: Çocukların, kadınların, gençlerin, ve engellilerin toplumsal yaşama katılımında önlerine çıkan fiziksel, düşünsel, sosyal engelleri ortadan kaldırmaktır…

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 1Başkanlık seçiminden sonra yapılan Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu seçimine 47 aday katıldı. 136 Oyun kullanıldığı Yürütme Kurulu seçimi aşağıdaki gibi sonuçlandı.

Ad Soyad    /    Aldığı Oy

1- Osman Köseoğlu / 58 

2- Buse Tekgül Gümüş / 57

3- Yaman Olgaç / 53

4- Sema Höcek / 49

5- Itır Köylü / 45

6- Rezzan Şebin / 41

7- Abdulkadir Sevindik / 40

8- Adalet Güler / 40

9- Feyha Karslı / 39

10- Ayşe Temiz / 38

11- Güney Şirin / 38

12- Figan Şendikmen / 35

13- Erhan Yürüt / 35

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… divenire group1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI..

Yayınlanan

açık

Tarafından

turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. YALIKAVAK HIRSIZLIK
turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. divenire group2

Turgutreis’te ilginç bir hırsızlık vakası yaşandı. Gece 5 işyerine giren hırsız, eski ayakkabısını işyerinde bırakıp yenisini giydi. Çaldığı malzemeleri ise yine çaldığı bir çantaya koyup ortadan kayboldu.

Gece 02:30 sularında Turgutreis Bahçelievler Mahallesi, Plaj 2 caddesinde bulunan iş yerlerine gelen hırsızlık zanlısı, önce civardaki çantacıdan bir çanta alıp, sonrasında karşıdaki ayakkabıcıdan bir çift ayakkabı beğenerek alıp giydi, eski ayakkabılarını da ayakkabıcıda bıraktı. Daha sonra hediyelik eşya satan işyerlerine giren hırsız, alışveriş rahatlığıyla çaldığı ürünleri çantaya doldurduktan sonra ortadan kayboldu.

Sabah saatlerinde işyerine gelen işletme sahipleri ise durumu fark edince güvenlik kameralarını inceledi. İşletme sahiplerinin olayla ilgili jandarmaya müracaat edecekleri bildirildi.

Hırsızlık mağduru Oğuzhan Köse adlı işletmeci, “Ben bu mahallede esnafım. Dün gece talihsiz bir hırsızlık olayı yaşadık. Biz bundan muzdaripiz. Biz para kazanmak için çalışıyoruz. Biz bunlardan bıktık artık. Önlem alıyoruz, kamera taktırıyoruz. Ama çalıyor gidiyor. Ben İzmirliyim, orada her sokakta bekçi geziyor. Burada da gece saatlerinde bekçi gezebilir” şeklinde konuştu.

Aydın Yıldırım adlı başka bir işletmeci ise olayı şu sözlerle özetledi:

Gece saat 02.30 civarlarında 4-5 tane arkadaşın işletmesinden mal almış. Çanta almış, ayakkabı almış, bileklik almış, boxer almış. Benden de 2 tane ayakkabı ve bir terlik almış. Aldığı ürünlerin hepsini çantaya koymuş gitmiş” dedi.

turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. divenire group1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… B  y  k  ehirden   of  r Esnaf  na M  jde 2
muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… divenire group2

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ticari plaka sahiplerine verilen belgelerden alınan ücretleri kaldırdı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yeni yaptığı düzenleme ile şoför esnafına müjdeli haber verdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün başkanlığında yapılan Mayıs ayı meclisi toplantısında alınan kararla, ticari plaka sahiplerinin ödediği belge ücretlerini kaldırıldı. Seçimden önce şoför esnafına bu konuda söz veren başkan Gürün, seçimin hemen ardından yaptığı uygulama ile bir vaadini daha hayata geçirmiş oldu.

muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… divenire group1
Okumaya devam et

Son Haberler