Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KILIÇDAOĞLU OSMAN GÜRUN’A TEŞEKKÜR ETTİ….

Yayınlanan

açık

osman gÜrun KILIÇDAOĞLU OSMAN GÜRUN’A TEŞEKKÜR ETTİ…. 1
osman gÜrun KILIÇDAOĞLU OSMAN GÜRUN’A TEŞEKKÜR ETTİ…. divenire group2

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlana Bodrum Otogarının temel atma töreninde konuştu, Kılıçdaroğlu, “Osman başkanın kabahati çok büyük biliyorsunuz. Gökdelenler dikmiyor. E sayın başkan gökdelenler dikseydin Erdoğan seni el üstünde taşırdı. İşte aradığımız belediye başkanı derdi” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 74 Milyon TL’ye mal olacak olan Bodrum Otogarının temel atma törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, törende ülke gündemi ve Muğla ile ilgili açıklamalarda bulundu. Konuşmasında ilk olarak Bodrum’un içme suyu sorununa değinen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, “Sarayda oturan zat Muğla ya gelip de işte “Biz hastane yapıyoruz. Efendim yol yapmıyorlar bizde vurur geçer yolu yaparız” demiş. Sen önce şu Bodrum’un içme suyu hattını doğru dürüst, adam gibi bir yap da ondan sonra biz diğerini bir görelim. Kime yaptırmış bu isale hattını? Malı götürenlere yaptırmış. Kim bu adam? Yazık günah değil mi?  Milyonlarca paraya yazık günah değil mi? Biz bir şeyi yaptığımız zaman oturur insan gibi yaparız. Doğru dürüst yaparız. İşi ehline teslim ederiz. Vatandaşın ödediği vergilerle yapılıyor bu işler.  Vatandaşın ödediği vergileri siz birilerinin zenginleşmesi için ona bir yerler bir şeyler verirseniz e bu doğru değil” dedi.

 “Beka sorunu neden 10 yıl önce yoktu”

En büyük varlık kuyruğunun işsizlik kuyruğu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, altı ay geçici işsizlik için 40 bin kişinin başvurduğuna dikkat çekti. Ülkenin bütün sorunlarının aşılabileceğini belirten Kılıçdaroğlu, “Önümüze bir sorun koyuyorlar diyorlar ki efendim Türkiye’nin beka sorunu var. Beka sorununu çözmek için de “Gelin iktidar partisine oy verin” bu ne demek? Beka sorunu bir ülke üretiyorsa o ülkenin beka sorunu olmaz. Yani Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği “Yurtta Barış Dünyada Barış” diyorsa o ülkede beka sorunu olmaz. Şimdi ben geçmiş seçimlerde AK Partiye oy veren kardeşlerime seslenmek istiyorum bugün beka sorunu diyorlar 10 yıl önce niye yoktu? Kendilerinin koltuk bekası sorunu var başka bir sorun yok” İfadelerini kullandı.

 “Osman başkanın kabahati çok büyük biliyorsunuz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi;

 “Sizler çok güzel bir coğrafyada yaşıyorsunuz. Muğla herkesin yaşamak istediği çok özel bir şehir. Bu şehri Cumhuriyet Halk Parti’mizin Büyükşehir Belediyesi ve çok tecrübeli bir isim Osman Gürün yönetiyor. Belediye başkanlarına zaman zaman eleştirilerde geliyor ben bunları da biliyorum. Osman başkanın kabahati çok büyük biliyorsunuz. Gökdelenler dikmiyor. E sayın başkan gökdelenler dikseydin Erdoğan seni el üstünde taşırdı. İşte aradığımız belediye başkanı derdi. Çevreye, koylara dikkat ediyor. Buralara aman bir şeyler yapılmasın koyları koruyalım diyor. Denizleri koruyalım diyor. Düşman oluyor. Düşman olursun tabi niçin ranta teslim etmiyor. Bizim belediye başkanlarımız ranta değil, halka hizmet edecek. Bir kent varsa, o kentte yaşayan insanlar varsa, orada rantta vardır. Bir şehrin planını yaparsınız, plan yaptığınız andan itibaren rant alanları yaratırsınız. Biz hakça paylaşımdan yanayız.”

Kılıçdaroğlu Ülkücülere seslendi

Konuşmasında hiçbir ülkenin kendi silah fabrikasını satmadığını vurgulayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,  “Ülkücü kardeşlerime de seslenmek isterim. Suriye’deki Süleyman şah türbesinde bulunan toprakları düşmana bırakıp kaçana biz milliyetçi diyebilir miyiz? Kendi silah fabrikasını Sakarya’daki silah fabrikasını, tank palet fabrikasını Katar ordusuna yüzde 49.9’unu satanlara milliyetçi, ülkücü diyebilir miyiz? Dünyada bana bir örnek gösterin kendi silah fabrikasını yabancılara satanı? Burası bez fabrikası, ayakkabı fabrikası, cam üreten fabrika değil, burası silah fabrikası. Silah fabrikasının yüzde 49.9’unu satacaksınız sonrada Cumhuriyet Halk Partisini suçlayacaksınız. Cumhuriyet Halk Partisini ağzınıza almanız için önce bir ağzınızı temiz bir yıkamanız lazım. Ondan sonra bir laf söyleyeceksiniz. Bizim için vatanını seven herkes milliyetçidir. Rahmetli Ecevit ne diyor du, “Biz milliyetçiliği sokak duvarlarına yazmadık” diyordu. Biz milliyetçiliği Kıbrıs’ın 5 parmak dağlarına, Akdenizin sularına, afyon tarlalarına yazdık diyordu. Milliyetçilik budur.” Şeklinde konuştu.

osman gÜrun KILIÇDAOĞLU OSMAN GÜRUN’A TEŞEKKÜR ETTİ…. 2

osman gÜrun KILIÇDAOĞLU OSMAN GÜRUN’A TEŞEKKÜR ETTİ…. divenire group1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 3
ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… divenire group2

Bodrum Kent Konseyinin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün BODTO konferans salonunda gerçekleştirildi.

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 2Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Bodrum Kent Konseyi Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısına nezaket ziyareti yaptı. Adaylara başarılar diledi. Aras “Haklın kentlinin istemediği bir şeye imza atmak kesinlikle istemiyoruz. Bunun bizim elimizi de rahatlatacağını, işimizi kolaylaştıracağını da biliyoruz. Bu zihniyetle kentimizi yöneteceğiz. Bizde içeride kurumsal olarak hazırlıklar yapıyoruz. Kent konseyimizin de yeni seçilecek üyeleri ve başkanı ile beraber hep birlikte yöneteceğimize emin olabilirsiniz. Sizlerin çok çok önemi var. Sizlere tamamen inanıyor ve güveniyoruz. Bu kenti ne kadar sevdiğinizi, çevreyi, doğayı ne kadar sevdiğinizi biliyoruz. Ona zarar verecek her şeyin önünde şahsen durmak istiyorum. Ancak altımın da dolu olması lazım. Onuda dolduracak olan sizlersiniz” dedi. Aras Fatsa’nın Sosyalist Belediye Başkanı Fikri Sönmez’in Mahalle Konseylerinin sistemi gibi bir örneğini de Bodrum’da hayata geçirmek istediğini söylemesi salonda alkışlarla karşılandı.

5 adayın çıktığı Kent Konseyi Başkanlığına Arif Yılmaz seçildi.  

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 4Bodrum Kent Konseyi’ne bağlı 463 üye’den katılım sağlayan 184 üye seçimde oy kullandı. Genel kurula geçen yıllara oranda daha yoğun bir katılım sağlandı. Divan heyetinin kurulması ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından, Arif Yılmaz, Mehmet Çilsal, Çiğdem Erko, Vedat Altuğlu ve Faysal Şefkatlioğlu Bodrum Kent Konseyi Başkanlığı için aday oldu.

İlk turda 3’de 2 çoğunluk sağlanamadığından iki tur oylama yapıldı. İlk turda Arif Yılmaz 82, Mehmet Çilsal 36, Çiğde Erko 25, Vedat Altuğlu 24 ve Faysal Şefkatlioğlu ise 3 oy aldı. Üç oy geçersiz , 1 oy ise boş çıktı. İkinci tur oyalama en çok oy alan 2 aday arasında yapılacaktı.  Ancak Mehmet Çilsal seçimden çekildiğini açıklayınca Arif Yılmaz Bodrum Kent Konseyi Başkanı oldu.

Arif Yılmaz yaptığı teşekkür açıklamasında şunları söyledi.

“Bodrum paydaşlarının beni seçmesi ve değerli arkadaşım Mehmet Çilsal’ın lehime adaylıktan çekilmesi gelişmelerini olumlu buluyor ve Mehmet arkadaşıma teşekkür ediyorum. Bu kenti hep birlikte yöneteceğiz. Hedefim, öncelikle: Çocukların, kadınların, gençlerin, ve engellilerin toplumsal yaşama katılımında önlerine çıkan fiziksel, düşünsel, sosyal engelleri ortadan kaldırmaktır…

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 1Başkanlık seçiminden sonra yapılan Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu seçimine 47 aday katıldı. 136 Oyun kullanıldığı Yürütme Kurulu seçimi aşağıdaki gibi sonuçlandı.

Ad Soyad    /    Aldığı Oy

1- Osman Köseoğlu / 58 

2- Buse Tekgül Gümüş / 57

3- Yaman Olgaç / 53

4- Sema Höcek / 49

5- Itır Köylü / 45

6- Rezzan Şebin / 41

7- Abdulkadir Sevindik / 40

8- Adalet Güler / 40

9- Feyha Karslı / 39

10- Ayşe Temiz / 38

11- Güney Şirin / 38

12- Figan Şendikmen / 35

13- Erhan Yürüt / 35

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… divenire group1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI..

Yayınlanan

açık

Tarafından

turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. YALIKAVAK HIRSIZLIK
turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. divenire group2

Turgutreis’te ilginç bir hırsızlık vakası yaşandı. Gece 5 işyerine giren hırsız, eski ayakkabısını işyerinde bırakıp yenisini giydi. Çaldığı malzemeleri ise yine çaldığı bir çantaya koyup ortadan kayboldu.

Gece 02:30 sularında Turgutreis Bahçelievler Mahallesi, Plaj 2 caddesinde bulunan iş yerlerine gelen hırsızlık zanlısı, önce civardaki çantacıdan bir çanta alıp, sonrasında karşıdaki ayakkabıcıdan bir çift ayakkabı beğenerek alıp giydi, eski ayakkabılarını da ayakkabıcıda bıraktı. Daha sonra hediyelik eşya satan işyerlerine giren hırsız, alışveriş rahatlığıyla çaldığı ürünleri çantaya doldurduktan sonra ortadan kayboldu.

Sabah saatlerinde işyerine gelen işletme sahipleri ise durumu fark edince güvenlik kameralarını inceledi. İşletme sahiplerinin olayla ilgili jandarmaya müracaat edecekleri bildirildi.

Hırsızlık mağduru Oğuzhan Köse adlı işletmeci, “Ben bu mahallede esnafım. Dün gece talihsiz bir hırsızlık olayı yaşadık. Biz bundan muzdaripiz. Biz para kazanmak için çalışıyoruz. Biz bunlardan bıktık artık. Önlem alıyoruz, kamera taktırıyoruz. Ama çalıyor gidiyor. Ben İzmirliyim, orada her sokakta bekçi geziyor. Burada da gece saatlerinde bekçi gezebilir” şeklinde konuştu.

Aydın Yıldırım adlı başka bir işletmeci ise olayı şu sözlerle özetledi:

Gece saat 02.30 civarlarında 4-5 tane arkadaşın işletmesinden mal almış. Çanta almış, ayakkabı almış, bileklik almış, boxer almış. Benden de 2 tane ayakkabı ve bir terlik almış. Aldığı ürünlerin hepsini çantaya koymuş gitmiş” dedi.

turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. divenire group1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… B  y  k  ehirden   of  r Esnaf  na M  jde 2
muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… divenire group2

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ticari plaka sahiplerine verilen belgelerden alınan ücretleri kaldırdı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yeni yaptığı düzenleme ile şoför esnafına müjdeli haber verdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün başkanlığında yapılan Mayıs ayı meclisi toplantısında alınan kararla, ticari plaka sahiplerinin ödediği belge ücretlerini kaldırıldı. Seçimden önce şoför esnafına bu konuda söz veren başkan Gürün, seçimin hemen ardından yaptığı uygulama ile bir vaadini daha hayata geçirmiş oldu.

muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… divenire group1
Okumaya devam et

Son Haberler