Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KOCADON: MUĞLA’DAKİ OYLAR, DEMOKRAT İNSANLARIN OYLARI…

Yayınlanan

açık

mehmet kocadon KOCADON: MUĞLA’DAKİ OYLAR, DEMOKRAT İNSANLARIN OYLARI… mehmet kocadon besiad toplannt   1
mehmet kocadon KOCADON: MUĞLA’DAKİ OYLAR, DEMOKRAT İNSANLARIN OYLARI… divenire group2

Bodrum Belediye Başkanı ve DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, geçen Cumartesi günü Bodrum’da yapılan temel atma töreninde kendisini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Özellikle Anadolu’da tabanını kaybederek çekile çekile kıyılara kadar gelmişler. Şimdi buradaki oyları kendi oyları zannediyorlar. Halbuki buradaki oylar demokrat insanların oyları. Merkez sağda kendilerine yakın bir parti bulamadıkları için oylarını geçici bir süre için CHP’ye veriyorlar. Şimdi oyların gerçek sahibi Muğla’da ortaya çıktı.” dedi.

BESİAD, yerel seçimler yaklaşırken, Bodrum ve Muğla’yı yönetmeye talip olan belediye başkan adaylarını “Aday Tanıtım Söyleşileri” adı altında iş dünyası ve kamuoyu ile buluşturmaya yönelik organizasyonlar gerçekleştirmeye devam ediyor.

mehmet kocadon KOCADON: MUĞLA’DAKİ OYLAR, DEMOKRAT İNSANLARIN OYLARI… mehmet kocadon besiad toplannt   2BESİAD’ın TRAFO Kafe’de gerçekleştirdiği “Aday Tanıtım Söyleşileri”ne Bodrum Belediye Başkanı ve DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kocadon konuk oldu. Kocadon söyleşide, Dr. Osman Gürün’ün CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak açıklanmasının ardından gelişen süreç ve kendisinin CHP Genel Merkezi tarafından tekrar Bodrum’a aday olarak gösterilmesi hakkında konuştu. Mehmet Kocadon, “Büyükşehir adayı açıklanınca ben köşeme çekildim ve hiçbir yere aday olmadım. Ama sen beni zorla aday yapacaksın, sonra benim adımla oynayacaksın, sonra da Bodrum’un yiğidi sana boyun eğecek. Öyle yağma yok. Ben Bodrum’un hakkını hukukunu koruduğum için asi çocuk ilan edildim. Tek suçum bu” dedi.

Kocadon, Muğla’nın en büyük nüfus ve ekonomisine sahip ilçesi olan Bodrum’un il siyasetinde hep gözardı edildiğine dikkat çekerek konuşmasına şöyle devam etti;

“Bugüne kadar Güvercinlik’ten öbür tarafa sadece Bodrum’un bir yiğidi gitmiş. O da 1989 yılında Musa Gökbel’miş. Onun dışında giden hiç kimse yok. Muğla’nın en güçlü ekonomisine sahip olacaksın, en büyük nüfusuna sahip olacaksın, en büyük seçmenine sahip olacaksın ama bir Allah’ın kulu gidemiyor. Niye? Çünkü seç beni, seçtireyim seni. İktidara gelme niyetleri yok. Az olsun, bizim olsun. Bu mahallenin çocukları ile biz bu süreci devam ettirelim. Artık öyle yağma yok” şeklinde konuştu.

mehmet kocadon KOCADON: MUĞLA’DAKİ OYLAR, DEMOKRAT İNSANLARIN OYLARI… mehmet kocadon besiad toplannt   3
MUĞLA’DA OYLARIN GERÇEK SAHİBİ ORTAYA ÇIKTI…Sözlerine CHP’yi sert sözlerle eleştirerek devam eden Mehmet Kocadon, CHP’nin Muğla’daki oylarının emanet olduğunu iddia ederek şöyle konuştu;

“Özellikle Anadolu’da tabanını kaybederek çekile çekile kıyılara kadar gelmişler. Şimdi buradaki oyları kendi oyları zannediyorlar. Halbuki buradaki oylar demokrat insanların oyları. Merkez sağda kendilerine yakın bir parti bulamadıkları için oylarını geçici bir süre için CHP’ye veriyorlar. Şimdi oyların gerçek sahibi Muğla’da ortaya çıktı. 1951 yılında Atatürk’ü koruma kanununu çıkaran Demokrat Parti, tekrar Muğla’da şaha kalkıyor. Kır At şahlanıyor ve göreceksiniz Muğla’dan yakılan ateş, Türkiye’nin yeni bir ana muhalefet partisini yaratacak. Bu da Demokrat Parti olacak. Türkiye’nin çimento partisi olacak” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA CEVAP VERDİ…

Kocadon, geçen Cumartesi günü Bodrum yapılan temel atma töreninde kendisini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da cevap verdi. Konuşmasında uzun yıllardan bu yana Muğla’da belediye başkanlığı yapan Dr. Osman Gürün’e de atıfta bulunan Mehmet Kocadon şunları söyledi;

“Genel Başkan siyasi ahlaktan bahsediyor. Bana yaptığı çok mu ahlaklı? Sonra da diyor ki, ‘3-4 dönemdir belediye başkanlığı yapmışsın. Eh yeter artık, birini çıkardık. Yanında dinelen büyüğümüze ne demeli. Kaç dönemdir belediye başkanlığı yapıyor acaba? Kendilerine gelince laf yok, bize gelince torba dolusu laf. Artık Muğla halkı bu lafları yemiyor arkadaşlar. Hep beraber bir değişim yaparsın saygı duyarız. Laf söylersin saygı duyarız. Ama birine üzümü verir, birine salkımı verirsen, senin adamların bir daha genel kurulda seni korusun diye seç beni, seçtireyim seni diye devam edersen artık hiç kimse bu numaraları yutmuyor” dedi.

Başkan Kocadon toplantıda katılımcıların sorularını da yanıtladı.

mehmet kocadon KOCADON: MUĞLA’DAKİ OYLAR, DEMOKRAT İNSANLARIN OYLARI… divenire group1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 3
ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… divenire group2

Bodrum Kent Konseyinin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün BODTO konferans salonunda gerçekleştirildi.

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 2Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Bodrum Kent Konseyi Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısına nezaket ziyareti yaptı. Adaylara başarılar diledi. Aras “Haklın kentlinin istemediği bir şeye imza atmak kesinlikle istemiyoruz. Bunun bizim elimizi de rahatlatacağını, işimizi kolaylaştıracağını da biliyoruz. Bu zihniyetle kentimizi yöneteceğiz. Bizde içeride kurumsal olarak hazırlıklar yapıyoruz. Kent konseyimizin de yeni seçilecek üyeleri ve başkanı ile beraber hep birlikte yöneteceğimize emin olabilirsiniz. Sizlerin çok çok önemi var. Sizlere tamamen inanıyor ve güveniyoruz. Bu kenti ne kadar sevdiğinizi, çevreyi, doğayı ne kadar sevdiğinizi biliyoruz. Ona zarar verecek her şeyin önünde şahsen durmak istiyorum. Ancak altımın da dolu olması lazım. Onuda dolduracak olan sizlersiniz” dedi. Aras Fatsa’nın Sosyalist Belediye Başkanı Fikri Sönmez’in Mahalle Konseylerinin sistemi gibi bir örneğini de Bodrum’da hayata geçirmek istediğini söylemesi salonda alkışlarla karşılandı.

5 adayın çıktığı Kent Konseyi Başkanlığına Arif Yılmaz seçildi.  

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 4Bodrum Kent Konseyi’ne bağlı 463 üye’den katılım sağlayan 184 üye seçimde oy kullandı. Genel kurula geçen yıllara oranda daha yoğun bir katılım sağlandı. Divan heyetinin kurulması ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından, Arif Yılmaz, Mehmet Çilsal, Çiğdem Erko, Vedat Altuğlu ve Faysal Şefkatlioğlu Bodrum Kent Konseyi Başkanlığı için aday oldu.

İlk turda 3’de 2 çoğunluk sağlanamadığından iki tur oylama yapıldı. İlk turda Arif Yılmaz 82, Mehmet Çilsal 36, Çiğde Erko 25, Vedat Altuğlu 24 ve Faysal Şefkatlioğlu ise 3 oy aldı. Üç oy geçersiz , 1 oy ise boş çıktı. İkinci tur oyalama en çok oy alan 2 aday arasında yapılacaktı.  Ancak Mehmet Çilsal seçimden çekildiğini açıklayınca Arif Yılmaz Bodrum Kent Konseyi Başkanı oldu.

Arif Yılmaz yaptığı teşekkür açıklamasında şunları söyledi.

“Bodrum paydaşlarının beni seçmesi ve değerli arkadaşım Mehmet Çilsal’ın lehime adaylıktan çekilmesi gelişmelerini olumlu buluyor ve Mehmet arkadaşıma teşekkür ediyorum. Bu kenti hep birlikte yöneteceğiz. Hedefim, öncelikle: Çocukların, kadınların, gençlerin, ve engellilerin toplumsal yaşama katılımında önlerine çıkan fiziksel, düşünsel, sosyal engelleri ortadan kaldırmaktır…

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 1Başkanlık seçiminden sonra yapılan Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu seçimine 47 aday katıldı. 136 Oyun kullanıldığı Yürütme Kurulu seçimi aşağıdaki gibi sonuçlandı.

Ad Soyad    /    Aldığı Oy

1- Osman Köseoğlu / 58 

2- Buse Tekgül Gümüş / 57

3- Yaman Olgaç / 53

4- Sema Höcek / 49

5- Itır Köylü / 45

6- Rezzan Şebin / 41

7- Abdulkadir Sevindik / 40

8- Adalet Güler / 40

9- Feyha Karslı / 39

10- Ayşe Temiz / 38

11- Güney Şirin / 38

12- Figan Şendikmen / 35

13- Erhan Yürüt / 35

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… divenire group1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI..

Yayınlanan

açık

Tarafından

turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. YALIKAVAK HIRSIZLIK
turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. divenire group2

Turgutreis’te ilginç bir hırsızlık vakası yaşandı. Gece 5 işyerine giren hırsız, eski ayakkabısını işyerinde bırakıp yenisini giydi. Çaldığı malzemeleri ise yine çaldığı bir çantaya koyup ortadan kayboldu.

Gece 02:30 sularında Turgutreis Bahçelievler Mahallesi, Plaj 2 caddesinde bulunan iş yerlerine gelen hırsızlık zanlısı, önce civardaki çantacıdan bir çanta alıp, sonrasında karşıdaki ayakkabıcıdan bir çift ayakkabı beğenerek alıp giydi, eski ayakkabılarını da ayakkabıcıda bıraktı. Daha sonra hediyelik eşya satan işyerlerine giren hırsız, alışveriş rahatlığıyla çaldığı ürünleri çantaya doldurduktan sonra ortadan kayboldu.

Sabah saatlerinde işyerine gelen işletme sahipleri ise durumu fark edince güvenlik kameralarını inceledi. İşletme sahiplerinin olayla ilgili jandarmaya müracaat edecekleri bildirildi.

Hırsızlık mağduru Oğuzhan Köse adlı işletmeci, “Ben bu mahallede esnafım. Dün gece talihsiz bir hırsızlık olayı yaşadık. Biz bundan muzdaripiz. Biz para kazanmak için çalışıyoruz. Biz bunlardan bıktık artık. Önlem alıyoruz, kamera taktırıyoruz. Ama çalıyor gidiyor. Ben İzmirliyim, orada her sokakta bekçi geziyor. Burada da gece saatlerinde bekçi gezebilir” şeklinde konuştu.

Aydın Yıldırım adlı başka bir işletmeci ise olayı şu sözlerle özetledi:

Gece saat 02.30 civarlarında 4-5 tane arkadaşın işletmesinden mal almış. Çanta almış, ayakkabı almış, bileklik almış, boxer almış. Benden de 2 tane ayakkabı ve bir terlik almış. Aldığı ürünlerin hepsini çantaya koymuş gitmiş” dedi.

turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. divenire group1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… B  y  k  ehirden   of  r Esnaf  na M  jde 2
muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… divenire group2

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ticari plaka sahiplerine verilen belgelerden alınan ücretleri kaldırdı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yeni yaptığı düzenleme ile şoför esnafına müjdeli haber verdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün başkanlığında yapılan Mayıs ayı meclisi toplantısında alınan kararla, ticari plaka sahiplerinin ödediği belge ücretlerini kaldırıldı. Seçimden önce şoför esnafına bu konuda söz veren başkan Gürün, seçimin hemen ardından yaptığı uygulama ile bir vaadini daha hayata geçirmiş oldu.

muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… divenire group1
Okumaya devam et

Son Haberler