Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN: BODRUM’UN TANITIMI FARKLI BİR BOYUTA TAŞINACAK…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’UN TANITIMI FARKLI BİR BOYUTA TAŞINACAK… mehmet tosun sts okul gemisi 1
mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’UN TANITIMI FARKLI BİR BOYUTA TAŞINACAK… divenire group2

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’un yurtiçi ve yurtdışı tanıtımında büyük emekleri olan Bodrum Cup Organizasyon Komitesiyle bir araya geldi.

Türkiye’nin önde gelen deniz festivallerinden biri olarak dikkat çeken The Bodrum Cup Organizasyon Komitesinin daveti üzerine kendileriyle STS Bodrum Okul Gemisinde bir araya gelen Mehmet Tosun, “Seçildiğimiz takdirde elimizden gelen tüm desteği vereceğiz bu konuda hiçbir endişeniz olmasın” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’UN TANITIMI FARKLI BİR BOYUTA TAŞINACAK… mehmet tosun sts ziyaret 2

Mehmet Tosun; “Bizler İçin Çok Önemli Bir Organizasyon…”

STS Bodrum Okul Gemisinde düzenlenen buluşmada komiteyi dinleyen Mehmet Tosun, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Ülkemizde ve Bodrum’da iki kişinin bir araya gelip bir işi başaramadığı bir ortamda, 30 yıl boyunca her geçen yıl bilinirlik oranını arttırmak suretiyle son 30’uncu yılında da Sayın Mehmet Kocadon’un destekleriyle İstanbul’a kadar gitmemiz hakikaten bizler için çok önemli. Hem Bodrum’un tanıtımı açısından, hem geleneksel guletlerimizin orada boy göstermesi çok önemli bir olay. Bizim özellikle turizm haricindeki en önemli sektörümüz yat imalatı, ahşap gulet teknelerimiz başta olmak üzere İçmeler ve Ören bölgesindeki sektörün canlı tutulması bu anlamda çok önemli. Burada benim hoşuma giden bir noktada var, Erman ağabey bir noktaya kadar getirdi, sonra genç bir arkadaşımız devam ediyor. Bu da son derece sevindirici bir olay, örneği yok. Bu konuda da biz son derece mutluyuz.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’UN TANITIMI FARKLI BİR BOYUTA TAŞINACAK… DSC 0194

Tosun; “Bu Çalışmayı Önemsiyoruz…”

Mehmet Tosun, kendi ekiplerinin de The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi gibi genç bir ekipten oluştuğunu belirterek şunları söyledi;

“Ekibimiz çok değişik dünya görüşlerinden, Cumhur ağabeyimizden başlayıp Şahbaz başkanımızla devam eden değişik sektörden arkadaşlarımızdan oluşuyor ve kadromuzun çoğu genç. Bugün yaş ortalamasına tam bakmadım ama 40 civarında bizim meclis kadromuz. Bunun için ben buradaki çalışmayı çok önemsiyorum, bir Bodrumlu olarak, bir hemşehriniz olarak önümüzdeki süreçte sizlerle birlikte Mehmet Kocadon Başkanımızın bıraktığı yerden devam edeceğiz. Yani bizim Bodrum’da siyasi kamplaşmalardan uzak, Türkiye’de gerilen siyasi ortamdan uzak daha barış ve huzur içerisinde, daha çok yapacaklarımıza endeksli kampanya yürütüyoruz. Çünkü Bodrum hakikaten çok önemli bir yer. Hatta biz şimdi seçim vaatlerimizi bir karikatür dergisiyle anlatmaya başladık.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’UN TANITIMI FARKLI BİR BOYUTA TAŞINACAK… DSC 0170

Tosun; “Elimizden Gelen Tüm Desteği Vereceğiz…”

Ülke siyasetinin gergin bir ortamda geçtiğini belirten Mehmet Tosun, kendilerinin buna çok dikkat ederek Bodrum adına yakışır bir siyaset izlediklerini söylediği konuşmasında, The Bodrum Cup’a, seçildikleri takdirde ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini belirterek şunları söyledi;

“Seçildiğimiz takdirde elimizden gelen tüm desteği vereceğiz bu konuda hiçbir endişeniz olmasın. Bu sadece belediye desteği değil, belediye desteğinin ötesinde sponsorlarla yürüyecek bir çalışma. Sponsorlar ile görüşerek sayılarını arttırmak, yeni hedefler koymak, yeni hedeflere yelken açmak üzere bu projeyi geliştireceğiz, büyüteceğiz ve aynen devam edeceğiz.”

Bodrum ‘un Tanıtımı Farklı Bir Boyuta Taşınacak

Tanıtımdaki bakış açısını değiştireceklerini belirten Mehmet Tosun sözlerini şöyle devam etti;

“Tanıtımdaki bakış açımızı değiştireceğiz önümüzdeki dönemde. Kültürel ve tarihi değerler başta olmak üzere Bodrum Cup ta dahil daha dijital ortamlarda, daha iyi bu işlerin hikayesini yazarak ve daha merak uyandıran bir tanıtım atağı başlatacağız. Çünkü bu konuda ciddi bir eksikliğimiz var. Bilgi kirliliği de var bu konuda. Bugün Mausoleum ile ilgili bir bilgi sahibi olmak isteseniz işte internette dolaşan bilgilerden anca bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Yeni bir tanıtım web sitesine ve burada bütün değerlerimizin tanıtımına ihtiyaç var. Bunlar içinde en önemli değerlerimizden bir tanesi de sürdürülebilir ve sürekliliği olan bir şekilde bugüne kadar devam etmiş Bodrum Cup’ta bizim için önemli.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’UN TANITIMI FARKLI BİR BOYUTA TAŞINACAK… DSC 0219

“Bodrum’u Ortak Akılla Yöneteceğiz…”

“Okul gemimiz önemli ve bunu çalıştırmamız lazım” diyen Mehmet Tosun, büyük projelerin akılla yönetilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi; “Şimdi bugüne kadar olan eksiklerimizi, hata demeyelim, yolumuza Bodrum markasına uygun, Bodrum adına yakışır daha katılımcı, daha ortak akılla yönetilen ve aynı zamanda örnek olacak bir kent yönetim modelini burada uygulayacağız. Ben zaten yerel siyasetçiyim, genel siyasetten çok uzak bir insanım. Kent yönetimine talibim, mesleğimde buna uygun. Harita mühendisiyim Hem Mali İdareler ve Şehircilik Uzmanıyım hem de Trafik Planlama Uzmanıyım, yani benim işim belediyecilik ve belediyecilik yapmaya geliyoruz. Sivil toplum örgütlerine, bir takım derneklere asla karışmayacağız ve onlar kendi içlerinde kendi yönetim organlarını seçecekler ve biz sadece ve sadece destekleyeceğiz. Ben şimdilik çok teşekkür ediyorum. Bizim ortak paydamız Bodrum, derdimizde davamızda Bodrum, Bodrum’u bir kenara koyduğumuz zaman bize de gerek yok ve buradaki en önemli varlığımızda insan varlığımız.”

Mehmet Tosun daha sonra The Bodrum Cup organizasyon komitesinden gelen soruları cevapladı. Gayet samimi bir ortamda geçen buluşma yaklaşık 2 sürdü.

 

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’UN TANITIMI FARKLI BİR BOYUTA TAŞINACAK…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 1
bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… divenire group2

Bodrum’da  jandarma ekiplerince, helikopter desteğiyle trafik denetimi yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda yerde uygulama noktası oluşturarak denetim yaptı. Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Bodrum Turgutreis Akyarlar kara yolununu helikopterle izledi.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 2Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı. Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimler kapsamında, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan sürücülerden 3’üne cezai işlem uygulandı.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler