Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ…

Yayınlanan

açık

dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… dsp genel baskani onder aksakal 4
  • dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… mehmet tosun banner 2
  • dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… Hakan Durna SM Con 05

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Bodrum’a geldi. Aksakal, partinin Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Necati Utkan ve Menteşe Belediye Başkan Adayı Ali Durna ile birlikte Bodrum sokaklarını dolaştı. 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, yerel seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’a geldi. Ziyaretinde ilçede görev yapan basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aksakal, halkın bir beklenti içinde olduğunu dile getirdi. Vatandaşın artık yıllarca süren bu sıkıntılı ortamdan kurtulma arayışına bir çare kapısı olarak DSP’yi görmesinin kendileri için önemli ve değerli olduğunu aktaran DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Bodrum’a, dünyayla bağlantısı olan bir aday getirdiklerini söyledi.

dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… dsp genel baskani aksakal 1MARMARİS’TE DSP’NİN AK GÜVERCİNLİ BAYRAĞI DALGALANACAK…

Aksakal, partinin Menteşe Belediye Başkan Adayı Ali Durna ve Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar ile ilgili de konuşarak, “Ali Durna arkadaşımız eski il başkanımızdı. Esnaflı yapan bir arkadaşımız, Muğla’nın yerlisi ve Menteşe çevresinde çokça tanınan bir arkadaşımız. Sevilen de bir arkadaşımız. Ali Acar bey değerli bir belediye başkanı. Hizmet etmeyi seven, arzulayan biri. Bize başvurduğu zaman kendisiyle ilgili kendi kaynaklarımızdan başlayarak bazı bilgiler edindik. DSP’nin politikalarını Marmaris’te hayata geçirebileceğini gözlemledik ve aday olmasını uygun gördük. İnşallah seçimlerin sonucunda da Marmaris’te DSP’nin ak güvercinli bayrağı dalgalanacak diye düşünüyorum.” 

dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… dsp genel baskani aksakal 2MEHMET NECATİ UTKAN BODRUM’UN KONSEPTİNE UYGUN BİR ADAY… 

Bodrum Belediye Başkanı Emekli Büyükelçi Mehmet Necati Utkan’ın değerli bir diplomat olduğunu ve Türkiye’yi bir çok ülkede temsil ettiğini dile getiren Aksakal, “Bilgilerini birikimlerini Muğla’ya, Bodrum’a aktarma üzere burada görev kabul etmiş bir diplomatımız, siyaset adamı, aynı zamanda parti meclisi üyemiz. Geçmiş dönemde genel başkan yardımcılığımızı da yapmıştı. Bodrum’u da bile bir insan. Bodrum’un konseptine uygun bir aday olduğunu düşünüyoruz. Dünya ile bağlantısı güçlü olan bir bölgenin dünyayı bilen ve tanıyan bir belediye başkanı tarafından yönetilmesi bizim açımızdan önemli. Bodrumlular için de önemli olacağını düşünüyorum. Olay sadece yerel siyaset değil, Türkiye’nin dışa bakan yüzü olarak değerlendirebileceğimiz bu tip kentlerde, dünyayla entegre olmayı çok daha kolaylıkla sağlayabilecek başkanların olması lazım ki, dünyadaki gelişmeleri buralara aktarabilsinler. Siyasette gerek Cumhur İttifakı kapsamında yer alanlar, gerek Millet İttifakı kapsamında yer alanların, yerel yönetimlere bakış açıları rant temeli üzerine kurgulandığı için çatışmalar daha çok olabiliyor. Eğer Bodrumlu, rantın esiri olmak istemiyorsa, hakça bir yönetim istiyorsa, dünya tarafından tanınmak, dünyanın buraya olan ilgisini artmasını bekliyorsa o zaman DSP’nin adayını destekleyecek. O hakça düzeni, gelişmeye yönelik ve cumhuriyet kent umudu projesi olarak belirlediğimiz DSP’nin yerel yönetim bildirgesi içerisinde yer alan 10 maddelik kentleri yaratma fırsatını bize verecektir. Bodrumumuz, Muğlamız ve ülkemiz için başarılı bir sonuç olacaktır diye düşünüyorum.” 

BODRUM 30 SENE ÖNCE DE AYNIYDI ŞİMDİ DE AYNI…

“Bodrum bundan 30 sene önce de aynı Bodrum’du, bugün de aynı Bodrum.” diyerek açıklamasına devam eden Aksakal, “Burayı gözde bir kent haline getirebilecek projeler hayata geçirilemedi. Herkesin beklentisi acaba ben arsama ne kadar imar alabilirim, hangi belediye başkanı benim bu talebimi yerine getirebilir? Bunun ters versiyonu da doğru. O beklentilere cevap vermek amacıyla aday olduğunu iddia eden belediye başkan adayları da var. Bu doğru bir şey değil. Bodrum’un özgün bir yapısı var. Gerek coğrafi olarak, gerek kültürel olarak, gerekse de topoğrafik özelliği itibariyle de özel değerlendirilmesi gereken bir bölge. İnanıyorum ki Bodrumlu bu seçimleri pas geçmeyecektir. Kendi geleceği için DSP’nin temiz, düzgün özgürlükçü, dış dünyayla barış içerisinde yaşayabilecek bir kent haline gelmesi noktasında DSP’yi mutlaka destekleyecektir diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Siyasette kaba dile karşı olduklarının altını çizen Önder Aksakal, “Siyasette kaba dil, hoyrat davranış doğru değil. Biz Bülent Ecevit’ten daha munis siyaset yapmayı öğrendik. Daha yurt için, vatan için, halk için, toplum için bir şeyler üretmek adına siyaset yapmayı öğrendik. Kötü söz çok güzel şeyler değil, biz benimsemiyoruz tabii ki. Umarım bütün toplumda bunu bu şekilde değerlendirecektir.” dedi. dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… dsp genel baskani aksakal 3
HALKIN İSTEDİĞİ PROJELER YAPILACAK…

DSP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Necati Utkan ise 41 yıl boyunca Dışişleri Bakanlığında çalıştığını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Bağdat’ta, Tokyo’da ve Roma’da büyükelçilikler yaptım. Bir dönem de Türkiye İşbirliği Kalkınma Ajansı başkanıydım. Dışişleri Bakanı Müsteşar Yardımcısıydım. Dışişleri Bakanlığı sözcüsüydüm. Bu maceralı hayattan sonra da bana DSP’de yeni bir kapı açıldı. Beni bağırlarına bastılar. Çeşitli görevler verdiler. Son görev de burası. Burada özgün projelerimiz olacak. Biz her şeyden önce kent hakkına sadığız, kent hakkının uygulanmasını istiyoruz. Tepeden inme, ceberutça, dayatılmak üzere getirilen projeleri değil, halkın seçtiği projeleri istiyoruz. Belediye bir mahallede bir proje yaparken halka sorulacak. İstiyor musunuz, istemiyor musunuz? Buna göre yapılacak. Talep çıkışlı projeler olacak. Bir belde gelip şöyle bir şey yapın dediğinde mali imkanlarımız müsaitse yapacağız.” 

NEYZEN TEVFİK İSTİKLAL CADDESİ GİBİ OLACAK…

Neyzen Tevfik Caddesi için düşündüğü projeyi basın mensupları ile paylaşan Utkan, “Eğer belediyeyi alırsak ya da alamazsak da Bodrumlu seçmenlere seçilen belediye başkanına bu söylediğimi hatırlatmalarını istiyorum. Şöyle bir düşüncem var; şu Neyzen Tevfik Caddesi’ni belediyenin önünde sonuna kadar, örnek olsun diye, trafiğe kapatmak ve burayı İstanbul’daki İstiklal Caddesi haline getirmek. Sadece yayaların dolaştığı değil, ortasından da bir tramvay geçiyor şeklinde bir nostaljik yapıya kavuşturmak ki Dünyaya da bu yüzüyle tanıtırsak Bodrum’a çok büyük hizmet etmiş oluruz diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Önder Aksakal, Mehmet Necati Utkan, Ali Durna ve beraberindekiler açıklamanın ardından Neyzen Tevfik Caddesi’ndeki işletmeleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Aksakal, daha sonra Menteşe ilçesine hareket etti.

dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

GELECEKTE YAŞANACAK SAVAŞLAR SU’DAN SEBEPLERDEN ÇIKACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

prof.dr. doğan yaşar GELECEKTE YAŞANACAK SAVAŞLAR SU’DAN SEBEPLERDEN ÇIKACAK… dunya su gunu engencder turgutreis panel 2
  • prof.dr. doğan yaşar GELECEKTE YAŞANACAK SAVAŞLAR SU’DAN SEBEPLERDEN ÇIKACAK… mehmet tosun banner 2
  • prof.dr. doğan yaşar GELECEKTE YAŞANACAK SAVAŞLAR SU’DAN SEBEPLERDEN ÇIKACAK… Hakan Durna SM Con 05

Turgutreis Engelliler ve Gençlik Spor Kulübü Kültür Sanat Derneği (ENGENÇDER) Dünya Su Günü nedeniyle, Turgutreis’te “Su Paneli” düzenledi.

Turgutreis Şevket Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleşen panele, 9 Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Prof.Dr. Doğan Yaşar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İnşaat Fakültesi Su Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Ceyhun Özçelik ve Muski Daire Başkanı Yüksek Çevre Mühendisi Tansel Koralay konuşmacı olarak katıldı. Moderatörlüğünü gazeteci Abdulkadir Sevindik’in yaptığı panelde, konunun uzmanları 20’şer dakikalık sunum sonrasında katılımcıların sorularını cevapladı.

Suyun debisini kontrol altına alamazsan bedeline katlanırsın…

Panelin ilk sunumunu yapan Doç.Dr. Ceyhun Özçelik noktasal analizlerin bir anlam ifade etmediğini ifade ederek, “Su konusunda sağlıklı analizlerin yapılabilmesi, alansal ve zamansal desteklemesi lazım. son zamanlarda yaşadığımız yoğun yağmurlar ve fırtınalar bize iklim değişikliğinin mesajını veriyor. Suyun toprakla teması yok olur, akarken bulacağı yolu tahrip edersen önüne ne gelirse alır götürür. Özellikle Bodrum’da tepelerden aşağı inen suyun debisini aşağıdaki yatakların taşıyacağı şekilde kurulacak küçük bentlerle engellemek lazım. Engelleyemezsen bedeline katlanırsın.” dedi.

prof.dr. doğan yaşar GELECEKTE YAŞANACAK SAVAŞLAR SU’DAN SEBEPLERDEN ÇIKACAK… dunya su gunu engencder turgutreis panel 3

Muğla bu yıl susuzluk çekmeyecek…

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Daire Başkanı Tansel Koralay’da, iklimsel olarak yaşanan sonuçların ortaya çıkışı ve bu sonuçların yaşattığı sıkıntıları ortadan kaldırmak için elimizden geleni imkanlarımız dahilinde yapıyoruz diyerek, “Türkiye’nin her yerinde kurumlar arası yaşanan yetki kargaşası ve koordinasyonlu çalışamaması iklimsel değişikliklerin sonuçlarını olumsuzluklarını tam anlamıyla ortadan kaldıramıyoruz. Muğla bu yıl aldığı yağışlarla bu yaz susuzluk çekmeyeceğiz” dedi.

Gelecekte yaşanacak savaşlar, su’dan sebeplerden çıkacak…

Su üzerinden yapılan algı operasyonlarını verilen subliminal mesajların Dünya’nın gelecekte yaşayacağı dev ticaretin ayarları olduğunu ifade eden Prof.Dr. Doğan Yaşar, insanoğlunun Dünya’nın iklimlerini değiştirme konusunda bir etken olamayacağına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Dünya’nın 10’ar yıllıktan başlayın onbiner yıllık periyodlarına kadar kendi içinde ve genelinde ısınması ve soğuması bilimsel bir gerçektir. Dünya soğuyunca yağışlar azalır kaynaklar kıt hale gelir, ısınınca yağışlar artar kaynaklar bollaşır. Bizlerin yaptıklarıyla dünyanın bu dengesini bozmamız mümkün değil. Bütün bu gelişmelerde Dünya’nın Güneş üzerinde gerçekleşen patlamalar silsilesi ile olur. Bu patlamaların standart sapması binde ikidir. Yanı mükemmel bir uyum içerisindedir. İnsanlığın sorunu ise bu kıt ve yeterli yağış dönemlerinde suyu nasıl kullandığıdır. Dünya yakın dönemde yağışların azalması sonucu bir kıtlık dönemine girecek. Su’yu gelecekte ticaretin bir numaralı metası haline getirmek isteyenler, bugünden dev cirolara ulaştılar. Şuan itibarıyla Dünya nüfusunun %5’i suyu parayla satın alıyor. İnsanlığın sadece % 5’i, suya 1.3 katrilyon Dolar ödüyor. Gelecekte yaşanacak savaşlar ekonomik nedenlerden değil, su’dan sebeplerden çıkacak.”

prof.dr. doğan yaşar GELECEKTE YAŞANACAK SAVAŞLAR SU’DAN SEBEPLERDEN ÇIKACAK… dunya su gunu engencder turgutreis panel 1

Panel öncesinde Engençder Kültür Sanat Grubu üyelerinden Nurcan Arık’ın kanun taksimi, sonrasında da Kültür ve Turizm Bakanlığı cam sanatçısı Nasuf Cömert’in, soğuk cam sanatı performansı etkinliğe renk kattı.

Katılımcılar arasında DSP Bodrum Belediye başkan adayı Mehmet Necati Utkan, Vatan Partisi Bodrum Belediye Başkan adayı Şeref Bozkurt, İyi Parti meclis üyesi İsmail Uslu, DP meclis üyesi Selahattin Zengin’de vardı.

 

prof.dr. doğan yaşar GELECEKTE YAŞANACAK SAVAŞLAR SU’DAN SEBEPLERDEN ÇIKACAK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… DALAMAN MEHMET KOCADONU BAGRINA BASTI 1 1
  • KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… mehmet tosun banner 2
  • KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… Hakan Durna SM Con 05

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon ile “Büyük Halk Buluşmaları” Dalaman’dan başladı…

Kocadon, “Sağlığa, eğitime, sanata, kültüre, spora önem veren; güçlü bir kent, güçlü bir Muğla ekonomisi için geliyorum. Ne üretirseniz tüketmesi benden!” diyerek üreticinin, esnafın, turizmcinin, çocukların, gençlerin kısacası tüm Muğla halkının umudu oldu.
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine sayılı günler kala “Büyük Halk Buluşmaları”nı Dalaman’dan başlatan Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’u binlerce Dalamanlı vatandaş karşıladı. Büyük bir sevgi seli olup akan Dalamanlılar, Mehmet Kocadon’u bağrına bastı.  23 Mart Cumartesi günü Dalaman’da düzenlenen Mehmet Kocadon ile Büyük Halk Buluşmasına binlerce vatandaş katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla coşku içinde Mehmet Kocadon’un adını haykıran kalabalık, değişim rüzgarını Dalaman’dan Muğla il geneline şiddetle estirmeye başladı.
KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… DALAMAN MEHMET KOCADONU BAGRINA BASTI 5

“İMKANSIZLIKLARI BAŞARMAK İÇİN GELİYORUM”

Büyük alkış ve tezahüratlar arasında Dalamanlılara seslenen Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon ise seçim atmosferinde son günlere gelindiğini ifade ederek, “Hiç tereddüdümüz yok ki sizin kardeşiniz, içinizden çıkardığınız bir değer, büyük şehre yavaş yavaş emin adımlarla gidiyor. Gece gündüz dağlarda, ilçelerde, köylerde çalışıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar kurtulamayacaklar çünkü Muğla’da değişim rüzgarı esiyor, Muğla değişim istiyor! Bu değişim rüzgarının adı da, hepinizin çok iyi bildiği Mehmet Kocadon ve Demokrat Parti’dir. Dedelerimizin, babalarımızın, annelerimizin partisi ile geliyor bu değişim rüzgarı. Esas önemlisi de, birlik beraberlik içinde geliyor, seçilmişlerin itibarını Muğla’da geri vermek için geliyor, imkansızlıkları başarmak için geliyor. Ben çiftçi bir aileden geliyorum, o yüzden halkımızın tüm sorunlarını çok iyi biliyorum. Ellerimde nasır vardı. Hayvancılık da yaptım turizm de hatta kamyonculuk bile yaptım. Ben sizin içinizden biriyim. Taşıma sektörünün derdini de biliyorum. Ve ilk defa  1999 yılında kurulan Ortakent Yahşi’de, belde belediye başkanlığı yaptım, ardından 2009’da ilçe belediye başkanlığı ve 2014’ten beri de Bodrum Yarımadası Belediye Başkanlığı yapıyorum. Bu dönemde on tane belediye kapattım, on tane belediyenin borçlarına ve personeline sahip çıktım. Hiçbir zaman mazeret üretmedim. Çünkü biz bu işi biliyoruz. Biz hiçbir zaman kibir ile belediye başkanlığı yapmadık, sizlere yukarıdan bakmadık. Çünkü ben, sizin içinizden çıkardığınız bir değerim. Gelin bu güzel kardeşimize Dalaman’ım, bir destek de siz verin” dedi.
KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… DALAMAN MEHMET KOCADONU BAGRINA BASTI 7

“SENİN GÖREVİN YÖRENDEKİ İNSANIN EKONOMİK SEVİYESİNİ YÜKSELTMEK!”

Milenyum çağından sonra belediye başkanlığının artık farklı bir boyuta taşındığını ifade eden Mehmet Kocadon, “Onlar ise hala eski çağlarda kalmışlar. Billboard reklamlarında asfalt dökmüş onu gösteriyorlar, otogar gösteriyorlar, yol kaldırım vs. gösteriyorlar. Arkadaşlar, bunlar daire başkanlarının yapacağı işler. Senin işin bunun ekonomisini bulmak, mevcut hükümetten ödenek bulmak, insana saygılı nesil yetiştirmek! Senin görevin eğitime, sağlığa, spora, kültür – sanata katkı vermek, bölgenin tanıtımını yapmak. Senin görevin bunlar! Yörende yaşayan şu güzel insanların ekonomik seviyesini yükseltmek senin görevin! Sen ise nerede kalmışsın! Geç bunları kardeşim! Ne yaptın ki sen? Dalaman’a nasıl bir ekonomik güç sağladın, tanıtımının neresindesin, markalaşmanın neresindesin? Portakalını markalaştıramadın, limonunu markalaştıramadın!  Sahilinden bile faydalanamıyorsun! Bir tek şey yapıyorsun; o da suya zam yapmak! Tek bildiğimiz de bu seninle ilgili! Zam! Şoför esnafımızın ekmeğiyle oynarsın, köylünün ürettiği ürününü pazarlayamazsın, bunlarla ilgili de ayrıca hiçbir çalışma yapmazsın. Hala gelip de ‘bana oy verin’ diyorsun. Yok, arkadaşım! Oy almak artık o kadar kolay değil! O kısmı kapattık. Şimdi bu işi bilen, görev aldığı yerlerde belediyesi ile şehrini bütünleştirmiş, marka yapmış bir ustayı hadi bakalım Muğla büyükşehre getirin de, bu güzelliklerin hepsini Bodrum’da olduğu gibi Dalaman’ımızda da yapalım güzel insanlar” şeklinde konuştu.
KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… DALAMAN MEHMET KOCADONU BAGRINA BASTI 11

“NE ÜRETİRSENİZ TÜKETMESİ BENDEN”

Vizyon sahibi olmayanların, çözüm üretemeyenlerin, ekonomiyi iyileştiremeyenlerin o koltukta oturamayacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Kocadon, “Peki, oturursan ne olur biliyor musun? Sadece o koltuğun başkanı olursun. Önemli olan gönüllerde, bu halkın başkanı olmaktır. Çiftçi kardeşim, üret ürününü üretebildiğin kadar, otlat kardeşim otlatabildiğin kadar, turizmci kardeşim, yap yatırımını yapabildiğin kadar, esnaf kardeşim, koy dükkanına koyabildiğin kadar mal! Hepsinin, -burada sözünü veriyorum arkadaşlar- ne üretirseniz tüketmesi benden. Eğer pazarlayamazsam da, bir daha karşınıza gelmeyeceğim. Ben ki bu işi bilen bir insanım arkadaşlar. Sizden bir defalığına mahsus ödünç oy istiyorum.  Dalaman’ı farklı bir boyutta Dalaman yapmak için. Dalaman’ın geleceği için. Havalimanın var ama yeterince faydalanamıyorsun. Bakın bunlar çok önemli arkadaşlar, çünkü yatırımcıya, esnafa, işletmeciye sahip çıkmazsan, bu insanlara çare üretemezsen hep böyle kısır döngüde kalırsın” diye konuştu.
Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’a Dalaman Büyük Halk Buluşmasında eşi Hülya Kocadon, DP Muğla İl Başkanı İsmet Köse, DP Muğla Eski Milletvekili İrfettin Akar, DP Dalaman Belediye Başkan Adayı Beyhan Korkut ve eşi Hatice Korkut, DP Muğla merkez ve ilçe başkanları, DP Dalaman Meclis Üyesi Adayları, partililer ve vatandaşlar eşlik etti.
Mehmet Kocadon ile Dalaman Büyük Halk Buluşması, Ece Seçkin konseriyle devam etti.
KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… DALAMAN MEHMET KOCADONU BAGRINA BASTI 13

KOCADON: BİLDİĞİ TEK ŞEY SUYA ZAM YAPMAK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

“GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

jcı bodrum “GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ… arena bodrum 11j
  • jcı bodrum “GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ… mehmet tosun banner 2
  • jcı bodrum “GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi tarafından hayata geçirilen “Geleceğe Tohum At” adlı projenin ilk ayağı Dereköy Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Toprakla buluşturulan atalık tohumlar Manisa Karaoklar Ekolojik Yaşam Çiftliği’ne gönderilecek. Fide haline gelen tohumlar, burada yetiştirilerek çoğaltılacak. Proje hakkında bilgiler aktaran JCI Bodrum Şubesi 2019 Dönem Başkanı Aslı Mercan, şöyle dedi:

“Projemiz ekolojik istihdam projesidir. Bu projeyi hayata geçirirken amacımız ata tohumlarını toplayıp, ardından çoğaltıp tekrar üreticiye dağıtmak ve onların yaşamasını sağlamak. Bu esnada da çocuklarda bu bilinci aşılamak için onlarla birlikte tohum dikme etkinliği yaptık. Katılım da çok güzel. Biz bugün sahip çıkıyoruz, yarın onları daha değerli ve kıymetli yerlere getirecek olanlar çocuklarımız. Çocuklarımıza şimdiden ata tohumunun kıymetini anlatalım. dedik.” dedi.

Projenin sonraki aşamalarından da bahseden Mercan, “Türkiye’nin en iyi ekolojik tarım çiftliği ödülü alan Karaoklar Çiftliği büyük destekçimiz. Ekolojik tarımla ilgili eğitimleri onlar verecek. Verdikleri eğitim sonrasında ekolojik çiftçilik yapmaya başlayan insanlardan da alım garantili olarak bir anlaşma sağlayacaklar. Projemizin mentörlüğünü onlar gerçekleştiriyor. Bundan sonraki aşamada ise Nisan ayında eğitimimiz başlayacak. Çiftçilik yapmak isteyen ya da tarıma yönelmek isteyen herkes ücretsiz olarak bu eğitimlere katılabilir. Eğitimlerden sonra da bir tohum takas şenliğimiz olacak. Şenlikle beraber hem ata tohumunu insanlarla paylaşacağız hem de insanların evlerinde yok olmak üzere olan ata tohumlarını toplayıp çoğalmalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Dereköylü çok sayıda çocuk, ata tohumlarını toprakla buluşturdu. Etkinlikte çocuklara kitap hediye edildi. Çocuklar, etkinlikte halat çekme yarışı ve çuval yarışı yaparak keyifli vakit geçirdi.

jcı bodrum “GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ… arena bodrum 1 1

jcı bodrum “GELECEĞE TOHUM AT” PROJESİNİN İLK AYAĞI DEREKÖY’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler