Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ…

Yayınlanan

açık

dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… dsp genel baskani onder aksakal 4
dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… divenire group2

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Bodrum’a geldi. Aksakal, partinin Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Necati Utkan ve Menteşe Belediye Başkan Adayı Ali Durna ile birlikte Bodrum sokaklarını dolaştı. 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, yerel seçim çalışmaları kapsamında Bodrum’a geldi. Ziyaretinde ilçede görev yapan basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aksakal, halkın bir beklenti içinde olduğunu dile getirdi. Vatandaşın artık yıllarca süren bu sıkıntılı ortamdan kurtulma arayışına bir çare kapısı olarak DSP’yi görmesinin kendileri için önemli ve değerli olduğunu aktaran DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Bodrum’a, dünyayla bağlantısı olan bir aday getirdiklerini söyledi.

dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… dsp genel baskani aksakal 1MARMARİS’TE DSP’NİN AK GÜVERCİNLİ BAYRAĞI DALGALANACAK…

Aksakal, partinin Menteşe Belediye Başkan Adayı Ali Durna ve Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar ile ilgili de konuşarak, “Ali Durna arkadaşımız eski il başkanımızdı. Esnaflı yapan bir arkadaşımız, Muğla’nın yerlisi ve Menteşe çevresinde çokça tanınan bir arkadaşımız. Sevilen de bir arkadaşımız. Ali Acar bey değerli bir belediye başkanı. Hizmet etmeyi seven, arzulayan biri. Bize başvurduğu zaman kendisiyle ilgili kendi kaynaklarımızdan başlayarak bazı bilgiler edindik. DSP’nin politikalarını Marmaris’te hayata geçirebileceğini gözlemledik ve aday olmasını uygun gördük. İnşallah seçimlerin sonucunda da Marmaris’te DSP’nin ak güvercinli bayrağı dalgalanacak diye düşünüyorum.” 

dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… dsp genel baskani aksakal 2MEHMET NECATİ UTKAN BODRUM’UN KONSEPTİNE UYGUN BİR ADAY… 

Bodrum Belediye Başkanı Emekli Büyükelçi Mehmet Necati Utkan’ın değerli bir diplomat olduğunu ve Türkiye’yi bir çok ülkede temsil ettiğini dile getiren Aksakal, “Bilgilerini birikimlerini Muğla’ya, Bodrum’a aktarma üzere burada görev kabul etmiş bir diplomatımız, siyaset adamı, aynı zamanda parti meclisi üyemiz. Geçmiş dönemde genel başkan yardımcılığımızı da yapmıştı. Bodrum’u da bile bir insan. Bodrum’un konseptine uygun bir aday olduğunu düşünüyoruz. Dünya ile bağlantısı güçlü olan bir bölgenin dünyayı bilen ve tanıyan bir belediye başkanı tarafından yönetilmesi bizim açımızdan önemli. Bodrumlular için de önemli olacağını düşünüyorum. Olay sadece yerel siyaset değil, Türkiye’nin dışa bakan yüzü olarak değerlendirebileceğimiz bu tip kentlerde, dünyayla entegre olmayı çok daha kolaylıkla sağlayabilecek başkanların olması lazım ki, dünyadaki gelişmeleri buralara aktarabilsinler. Siyasette gerek Cumhur İttifakı kapsamında yer alanlar, gerek Millet İttifakı kapsamında yer alanların, yerel yönetimlere bakış açıları rant temeli üzerine kurgulandığı için çatışmalar daha çok olabiliyor. Eğer Bodrumlu, rantın esiri olmak istemiyorsa, hakça bir yönetim istiyorsa, dünya tarafından tanınmak, dünyanın buraya olan ilgisini artmasını bekliyorsa o zaman DSP’nin adayını destekleyecek. O hakça düzeni, gelişmeye yönelik ve cumhuriyet kent umudu projesi olarak belirlediğimiz DSP’nin yerel yönetim bildirgesi içerisinde yer alan 10 maddelik kentleri yaratma fırsatını bize verecektir. Bodrumumuz, Muğlamız ve ülkemiz için başarılı bir sonuç olacaktır diye düşünüyorum.” 

BODRUM 30 SENE ÖNCE DE AYNIYDI ŞİMDİ DE AYNI…

“Bodrum bundan 30 sene önce de aynı Bodrum’du, bugün de aynı Bodrum.” diyerek açıklamasına devam eden Aksakal, “Burayı gözde bir kent haline getirebilecek projeler hayata geçirilemedi. Herkesin beklentisi acaba ben arsama ne kadar imar alabilirim, hangi belediye başkanı benim bu talebimi yerine getirebilir? Bunun ters versiyonu da doğru. O beklentilere cevap vermek amacıyla aday olduğunu iddia eden belediye başkan adayları da var. Bu doğru bir şey değil. Bodrum’un özgün bir yapısı var. Gerek coğrafi olarak, gerek kültürel olarak, gerekse de topoğrafik özelliği itibariyle de özel değerlendirilmesi gereken bir bölge. İnanıyorum ki Bodrumlu bu seçimleri pas geçmeyecektir. Kendi geleceği için DSP’nin temiz, düzgün özgürlükçü, dış dünyayla barış içerisinde yaşayabilecek bir kent haline gelmesi noktasında DSP’yi mutlaka destekleyecektir diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Siyasette kaba dile karşı olduklarının altını çizen Önder Aksakal, “Siyasette kaba dil, hoyrat davranış doğru değil. Biz Bülent Ecevit’ten daha munis siyaset yapmayı öğrendik. Daha yurt için, vatan için, halk için, toplum için bir şeyler üretmek adına siyaset yapmayı öğrendik. Kötü söz çok güzel şeyler değil, biz benimsemiyoruz tabii ki. Umarım bütün toplumda bunu bu şekilde değerlendirecektir.” dedi. dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… dsp genel baskani aksakal 3
HALKIN İSTEDİĞİ PROJELER YAPILACAK…

DSP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Necati Utkan ise 41 yıl boyunca Dışişleri Bakanlığında çalıştığını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Bağdat’ta, Tokyo’da ve Roma’da büyükelçilikler yaptım. Bir dönem de Türkiye İşbirliği Kalkınma Ajansı başkanıydım. Dışişleri Bakanı Müsteşar Yardımcısıydım. Dışişleri Bakanlığı sözcüsüydüm. Bu maceralı hayattan sonra da bana DSP’de yeni bir kapı açıldı. Beni bağırlarına bastılar. Çeşitli görevler verdiler. Son görev de burası. Burada özgün projelerimiz olacak. Biz her şeyden önce kent hakkına sadığız, kent hakkının uygulanmasını istiyoruz. Tepeden inme, ceberutça, dayatılmak üzere getirilen projeleri değil, halkın seçtiği projeleri istiyoruz. Belediye bir mahallede bir proje yaparken halka sorulacak. İstiyor musunuz, istemiyor musunuz? Buna göre yapılacak. Talep çıkışlı projeler olacak. Bir belde gelip şöyle bir şey yapın dediğinde mali imkanlarımız müsaitse yapacağız.” 

NEYZEN TEVFİK İSTİKLAL CADDESİ GİBİ OLACAK…

Neyzen Tevfik Caddesi için düşündüğü projeyi basın mensupları ile paylaşan Utkan, “Eğer belediyeyi alırsak ya da alamazsak da Bodrumlu seçmenlere seçilen belediye başkanına bu söylediğimi hatırlatmalarını istiyorum. Şöyle bir düşüncem var; şu Neyzen Tevfik Caddesi’ni belediyenin önünde sonuna kadar, örnek olsun diye, trafiğe kapatmak ve burayı İstanbul’daki İstiklal Caddesi haline getirmek. Sadece yayaların dolaştığı değil, ortasından da bir tramvay geçiyor şeklinde bir nostaljik yapıya kavuşturmak ki Dünyaya da bu yüzüyle tanıtırsak Bodrum’a çok büyük hizmet etmiş oluruz diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Önder Aksakal, Mehmet Necati Utkan, Ali Durna ve beraberindekiler açıklamanın ardından Neyzen Tevfik Caddesi’ndeki işletmeleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Aksakal, daha sonra Menteşe ilçesine hareket etti.

dsp genel başkanı Önder aksakal DSP GENEL BAŞKANI BODRUM’DA ADAYINA DESTEK VERDİ… divenire group1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 3
ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… divenire group2

Bodrum Kent Konseyinin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün BODTO konferans salonunda gerçekleştirildi.

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 2Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Bodrum Kent Konseyi Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısına nezaket ziyareti yaptı. Adaylara başarılar diledi. Aras “Haklın kentlinin istemediği bir şeye imza atmak kesinlikle istemiyoruz. Bunun bizim elimizi de rahatlatacağını, işimizi kolaylaştıracağını da biliyoruz. Bu zihniyetle kentimizi yöneteceğiz. Bizde içeride kurumsal olarak hazırlıklar yapıyoruz. Kent konseyimizin de yeni seçilecek üyeleri ve başkanı ile beraber hep birlikte yöneteceğimize emin olabilirsiniz. Sizlerin çok çok önemi var. Sizlere tamamen inanıyor ve güveniyoruz. Bu kenti ne kadar sevdiğinizi, çevreyi, doğayı ne kadar sevdiğinizi biliyoruz. Ona zarar verecek her şeyin önünde şahsen durmak istiyorum. Ancak altımın da dolu olması lazım. Onuda dolduracak olan sizlersiniz” dedi. Aras Fatsa’nın Sosyalist Belediye Başkanı Fikri Sönmez’in Mahalle Konseylerinin sistemi gibi bir örneğini de Bodrum’da hayata geçirmek istediğini söylemesi salonda alkışlarla karşılandı.

5 adayın çıktığı Kent Konseyi Başkanlığına Arif Yılmaz seçildi.  

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 4Bodrum Kent Konseyi’ne bağlı 463 üye’den katılım sağlayan 184 üye seçimde oy kullandı. Genel kurula geçen yıllara oranda daha yoğun bir katılım sağlandı. Divan heyetinin kurulması ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından, Arif Yılmaz, Mehmet Çilsal, Çiğdem Erko, Vedat Altuğlu ve Faysal Şefkatlioğlu Bodrum Kent Konseyi Başkanlığı için aday oldu.

İlk turda 3’de 2 çoğunluk sağlanamadığından iki tur oylama yapıldı. İlk turda Arif Yılmaz 82, Mehmet Çilsal 36, Çiğde Erko 25, Vedat Altuğlu 24 ve Faysal Şefkatlioğlu ise 3 oy aldı. Üç oy geçersiz , 1 oy ise boş çıktı. İkinci tur oyalama en çok oy alan 2 aday arasında yapılacaktı.  Ancak Mehmet Çilsal seçimden çekildiğini açıklayınca Arif Yılmaz Bodrum Kent Konseyi Başkanı oldu.

Arif Yılmaz yaptığı teşekkür açıklamasında şunları söyledi.

“Bodrum paydaşlarının beni seçmesi ve değerli arkadaşım Mehmet Çilsal’ın lehime adaylıktan çekilmesi gelişmelerini olumlu buluyor ve Mehmet arkadaşıma teşekkür ediyorum. Bu kenti hep birlikte yöneteceğiz. Hedefim, öncelikle: Çocukların, kadınların, gençlerin, ve engellilerin toplumsal yaşama katılımında önlerine çıkan fiziksel, düşünsel, sosyal engelleri ortadan kaldırmaktır…

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… bodrum kent meclisi 1Başkanlık seçiminden sonra yapılan Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu seçimine 47 aday katıldı. 136 Oyun kullanıldığı Yürütme Kurulu seçimi aşağıdaki gibi sonuçlandı.

Ad Soyad    /    Aldığı Oy

1- Osman Köseoğlu / 58 

2- Buse Tekgül Gümüş / 57

3- Yaman Olgaç / 53

4- Sema Höcek / 49

5- Itır Köylü / 45

6- Rezzan Şebin / 41

7- Abdulkadir Sevindik / 40

8- Adalet Güler / 40

9- Feyha Karslı / 39

10- Ayşe Temiz / 38

11- Güney Şirin / 38

12- Figan Şendikmen / 35

13- Erhan Yürüt / 35

ahmet aras BODRUM KENT KONSEYİ YENİ DÖNEM BAŞKANI ARİF YILMAZ OLDU… divenire group1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI..

Yayınlanan

açık

Tarafından

turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. YALIKAVAK HIRSIZLIK
turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. divenire group2

Turgutreis’te ilginç bir hırsızlık vakası yaşandı. Gece 5 işyerine giren hırsız, eski ayakkabısını işyerinde bırakıp yenisini giydi. Çaldığı malzemeleri ise yine çaldığı bir çantaya koyup ortadan kayboldu.

Gece 02:30 sularında Turgutreis Bahçelievler Mahallesi, Plaj 2 caddesinde bulunan iş yerlerine gelen hırsızlık zanlısı, önce civardaki çantacıdan bir çanta alıp, sonrasında karşıdaki ayakkabıcıdan bir çift ayakkabı beğenerek alıp giydi, eski ayakkabılarını da ayakkabıcıda bıraktı. Daha sonra hediyelik eşya satan işyerlerine giren hırsız, alışveriş rahatlığıyla çaldığı ürünleri çantaya doldurduktan sonra ortadan kayboldu.

Sabah saatlerinde işyerine gelen işletme sahipleri ise durumu fark edince güvenlik kameralarını inceledi. İşletme sahiplerinin olayla ilgili jandarmaya müracaat edecekleri bildirildi.

Hırsızlık mağduru Oğuzhan Köse adlı işletmeci, “Ben bu mahallede esnafım. Dün gece talihsiz bir hırsızlık olayı yaşadık. Biz bundan muzdaripiz. Biz para kazanmak için çalışıyoruz. Biz bunlardan bıktık artık. Önlem alıyoruz, kamera taktırıyoruz. Ama çalıyor gidiyor. Ben İzmirliyim, orada her sokakta bekçi geziyor. Burada da gece saatlerinde bekçi gezebilir” şeklinde konuştu.

Aydın Yıldırım adlı başka bir işletmeci ise olayı şu sözlerle özetledi:

Gece saat 02.30 civarlarında 4-5 tane arkadaşın işletmesinden mal almış. Çanta almış, ayakkabı almış, bileklik almış, boxer almış. Benden de 2 tane ayakkabı ve bir terlik almış. Aldığı ürünlerin hepsini çantaya koymuş gitmiş” dedi.

turgutreİs TURGUTREİS’DE GARİP HIRSIZLIK VAKASI.. divenire group1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… B  y  k  ehirden   of  r Esnaf  na M  jde 2
muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… divenire group2

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ticari plaka sahiplerine verilen belgelerden alınan ücretleri kaldırdı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yeni yaptığı düzenleme ile şoför esnafına müjdeli haber verdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün başkanlığında yapılan Mayıs ayı meclisi toplantısında alınan kararla, ticari plaka sahiplerinin ödediği belge ücretlerini kaldırıldı. Seçimden önce şoför esnafına bu konuda söz veren başkan Gürün, seçimin hemen ardından yaptığı uygulama ile bir vaadini daha hayata geçirmiş oldu.

muğla büyükşehir belediyesi TİCARİ PLAKA SAHİPLERİNİ SEVİNDİRECEK HABER… divenire group1
Okumaya devam et

Son Haberler