Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜNÜNÜ KUTLADI…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun MEHMET TOSUN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜNÜNÜ KUTLADI… mehmet tosun saglik calisanlari gunu 1 1
mehmet tosun MEHMET TOSUN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜNÜNÜ KUTLADI… divenire group2

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı.

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, belediye meclis üyesi adayları ve partililer, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Bodrum Devlet Hastanesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ile ilçedeki sağlık kuruluşlarına ziyaretlerde bulundular. Doktorlara ve sağlık çalışanlarına çiçek takdim eden İYİ Parti heyeti, sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜNÜNÜ KUTLADI… mehmet tosun saglik calisanlari gunu 2 1

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

“14 Mart Bayramı’nda Bodrum’daki sağlık çalışanlarımızın gününü kutluyorum. Biz de İYİ Parti ekibi olarak şahsımın öncülüğünde İlçe Sağlık Müdürlüğümüzü ve Konacık Aile Sağlığı merkezimizdeki doktorları ve çalışanları ziyaret ettik. Sonrasında ise Bodrum Devlet Hastanemizi ve başhekimimizi ziyaret ettik. Bir taraftan da meclis üyesi adaylarımızın öncülüğünde oluşturduğumuz ekip, tüm sağlık çalışanlarımızı ziyaret ediyorlar. Vatandaşımızın sağlığı önemli. Hele hele Bodrum’daki sağlık çalışanlarımızın sıkıntıları var. Zor şartlarda görev yapıyorlar. Hastanelerimizin fiziki koşulları tam olarak yeterli değil. Özel sağlık kurumlarımız her ne kadar iyi de olsa, aile sağlığı merkezlerimiz ve devlet hastanemizin fiziki koşulları yeterli olmamasına rağmen güler yüzle bu hizmeti vermeye çalışıyorlar. Sizler vasıtasıyla Bodrum Yarımadası’ndaki tüm sağlık çalışanlarımızın bu önemli günün kutluyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜNÜNÜ KUTLADI… mehmet tosun saglik calisanlari gunu 3 1

Basın mensuplarının Yeni Devlet Hastanesi ile ilgili sorduğu soruyu da yanıtlayan Tosun, “Seçildiğimiz takdirde Sağlık Bakanlığı ile iletişime geçmek suretiyle elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Biliyorsunuz orada yollarla ilgili ciddi sıkıntı var. Bir taraftan devlet hastanesi yapılıyor ama bağlantı yolları ile ilgili eksikler var. Onların tamamlanması gerekiyor. Ayrıca bildiğimiz kadarıyla keşfin çok üzerinde bir maliyet çıkmış. Belki yeniden ihale yapılması gerekecek. Bitmesinin de 2-3 yıl zaman alacağı söyleniyor. Bunları seçildikten sonra takip etmek suretiyle, ilgili bakanlıkla diyaloga geçmek suretiyle takipçisi olacağız. Kulaktan dolma bilgilerle kamuoyunu yanıltmak istemiyorum ama orada ciddi bir yavaşlama var hatta çalışma durmuş durumda. Elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz.”

“Seçildiğimiz zaman Bodrum’u bir bütün olarak ele alacağız” diyen Mehmet Tosun, her kesimi kucaklayacaklarını dile getirerek sözlerini şöyle noktaladı:

“Sık sık ifade ediyorum; göreve geldiğimizde kim seçilirse seçilsin, hangi partiden olursa olsun hem Büyükşehir Belediyesi ile hem de merkezi hükümetin kurumlarıyla, temsilcileriyle iyi ilişkiler geliştirmek ve diyalog sürecini başlatmak suretiyle Bodrum’a hizmet edeceğiz. Çünkü Bodrum hepimizin, bu ülke hepimizin. Ayrıştırıcı, kamplaştırıcı siyaset dilinden uzak, barış ve özgürlük ortamı içerisinde, huzur ortamı içerisinde Bodrum’da her kesimi kucaklayarak, hem kesime eşit ve adil hizmet üretmek suretiyle yolumuza devam etme kararlılığı içerisindeyiz” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜNÜNÜ KUTLADI… divenire group1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?

Yayınlanan

açık

Tarafından

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 1
s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? divenire group2

Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas-Bodrum Havalimanı olduğu iddia edildi. 

Rusya’dan alınacak olan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas olduğu öne sürüldü. Söz konusu habere göre; S-400’ler için Milas ve Dalaman’ın uygun olduğu düşünülüyor. Bu bölgelerin, gerek yakın tehditlere karşı savunma, gerek en etkin menzil açısından en uygun noktalar olduğu değerlendiriliyor.

Türkiye, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemini satın alımının önünü açan tarihi bir anlaşmaya imza attı. ABD’nin karşı çıktığı, Türkiye’nin ‘Geri dönüş yok’ dediği S-400’lerin, Türkiye’de ilk durağı Akıncı Hava Üssü olarak bilinen Mürted Üssü olacak. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’dan da iki yer belirlendi.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 2Bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlere göre; bataryalar, gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli bir şekilde belirleyeceği noktalara gönderilecek. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’da iki yer belirlendi. Buna göre, bataryalardan birinin Milas Hava Meydanı’na konuşlandırılması üzerinde duruluyor. Güney Ege bölgesinden gelebilecek hava tehditlerine karşı bu meydana yerleştirilecek bir batarya S-400 sistemi sayesinde, özellikle Girit adasına bulunan üslerden ve Santorini adasında bulunan hava meydanından gelebilecek tehditlere karşı gerekli önlemin alınabileceği düşünülüyor. Muğla bölgesindeki ikinci nokta olarak Dalaman belirlendi. En önemli yedek meydanlardan biri olan Dalaman, bulunduğu konum itibariyle bir batarya S-400 ile takviye edildiği takdirde Batı Akdeniz ve Güney Ege denizinde çok iyi bir atış desteği ve koruma sağlayacağı düşünülüyor.

Füze menzili yaklaşık 400 kilometre olan S-400’ler, 185 kilometre yükseklikteki hedefleri vurabiliyor. Sistem, 600 kilometre uzaklıktaki hedefleri algılıyor, 10 saniyeden az sürede hedefe tepki verebiliyor.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? divenire group1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans   ampiyonas   10
cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… divenire group2

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında yarışma için gittiği Adana’da hayatını kaybeden, Dünya Salsa 3.’sü Cem Demir anısına Bodrum’da bir etkinlik düzenlendi.

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans   ampiyonas   2Bodrum Belediye Başkanlığı’nın destekleri, Türkiye Dans Sporları Federasyonu ve Bodrum Dans Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen “Cem Demir Sportif Salsa Türkiye Şampiyonası” nın ilk gününde duygu dolu anlar yaşandı.

Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası’nın Cem Demir ödül törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş, Federasyon yetkilileri, merhum Cem Demir’in babası Kaptan Asım Demir ve çok sayıda izleyici katıldı.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden 82 kulüp ve 560 dansçının katıldığı şampiyonada, Cem Demir’in nişanlısı Melisa Sahra Katılmış’ın solo performansı sonrası duygu dolu anlar yaşandı. Ayrıca salonda Cem Demir’in hayatını anlatan bir fotoğraf sergisi de yer aldı.

Çeşitli kategorilerde düzenlenen ilk gün yarışlarının ardından ödül törenine geçildi. Törende ilk olarak Federasyon Başkanı Çinkitaş tarafından, Kaymakam Bekir Yılmaz’a, Belediye Başkanı Ahmet Aras’a ve Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci’ye Cem Demir anısına hatıra plaketi takdim edildi.

Törende Konuşan Kaymakam Yılmaz, talihsiz bir şekilde hayatını kaybeden Demir’e ve ailesine sabırlar dilerken, şampiyon dansçımızın hatırasını yaşatmak için düzenlenen etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu himayesinde gerçekleştirilen ve Cem Demir’in anısın yaşatılması için düzenlenen şampiyonanın çok değerli olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da, katılan bütün kulüplere, sporculara ve seyircilere teşekkür etti.

DÜNYA ŞAMPİYONASI BODRUM’DA YAPILSIN

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans   ampiyonas   5 Dansın yeryüzünde bilinen ilk sanat dalı olduğu ifade eden Başkan Aras şunları söyledi:

Danstan önce hiçbir sanat kolu yoktu. İnsanlar duygularını ifade etmek için törenlerle ayinlerle dans etmeye başlamışlar ve tiyatro, resim ile diğer sanat kolları hep danstan sonra gelmiştir. Ortak bir sanat dalı olan dans özellikle gençlerin sportif manada katıldıkları kendilerini geliştirebildikleri özgüven kazanabildikleri ciddi bir sanat dalıdır. O yüzden buradaki arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca bu ve bunun gibi yarışmalar, Bodrum’a, Bodrum’un ruhuna, Bodrum’un tarihine, geçmişine yakışan ve şu anda burada bulunan sizler gibi çağdaş insanlara layık bir organizasyon. Bu gibi etkinliklerin devamı için bizler de elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Federasyon Başkanımız önümüzdeki yıl Dünya Şampiyonası’nın Bodrum’da yapılması için öneride bulundu. Bu konuda tabi ki çalışacağız ve  inşallah Bodrum’a Dünya Şampiyonasını kazandıracağız.”

Başkan Aras organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Tören, 2017-2018 sezonunun şampiyonlarına kupa ve madalyalarının verilmesi ile sona erdi.

“Cem Demir Sportif Salsa Türkiye Şampiyonası” 26 Mayıs Pazar günü etap yarışları ile devam edecek.

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… divenire group1
Okumaya devam et

Son Haberler