Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’A HER KESİMDEN DESTEK VAR…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun MEHMET TOSUN’A HER KESİMDEN DESTEK VAR… mehmet tosun her kesimin adayi 1
mehmet tosun MEHMET TOSUN’A HER KESİMDEN DESTEK VAR… divenire group2

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, hem çeşitli STK’lar ile hem de vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Gümbet Turizm Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma ve Geliştirme Derneği (GÜÇDER) davetiyle Bağevleri Otel’de turizmcilerle bir araya gelen Mehmet Tosun, “Derneğimizin düzenlemiş olduğu bu toplantı nedeniyle Dernek Başkanımız Feridun Beye çok teşekkür ediyorum. Bizler İyi Parti olarak bizim öncülüğümüzde güzel bir kadroyla 31 Mart 2019’da sandıkta sizlere iyi bir seçenek sunmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN’A HER KESİMDEN DESTEK VAR… mehmet tosun her kesimin adayi 3

Gümbetli Turizmcilerden Tosun’a Tam Destek

Gümbetli turizmcilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Bodrum’un son beş yıldır yeni büyükşehir kanunuyla yönetildiğini belirten Mehmet Tosun, bu kanunun getirdiği olumsuzluklar ile birlikte kötü bir beş yılı geride bıraktıklarını söyledi. Belediye hizmetleri ve Bodrum’un tanıtılması konusunda yaşanan olumsuzlukların Bodrum’a yakışmadığını belirten Mehmet Tosun, “Bodrum Bir Dünya kenti ise, daha kurumsal, daha halkla iç içe, sorunlara duyarlı, meselelere vâkıf, nitelikli personel ve projelerle yol alan ve hizmet üreten bir belediyecilik hizmet anlayışını 31 Marttan sonra derhal devreye sokmamız gerekiyor” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN’A HER KESİMDEN DESTEK VAR… mehmet tosun her kesimin adayi 2

Tosun; “Tanıtım Çalışmaları Yeni Bir Boyut Kazanacak”

Bodrum’un tanıtımı için farklı çalışmalar ürettiklerini belirten Mehmet Tosun, kültür ve sanat etkinliklerinin daha planlı ve daha kapsamlı yapılacağını belirttiği konuşmasında, “Bodrum’u seven ve yurtdışında yaşayan bir dostumuz Martın 15’inde burada hangi etkinliklerin olduğunu sosyal medyadan ve belediyenin internet sitesi üzerinden ya da bizim oluşturduğumuz yeni tanıtım amaçlı web sitesi üzerinden görebilecek ve ona göre de Bodrum’a bir seyahat planlaması yapacak. Jeotermal varsa arkadaşlar kullanacağız yoksa o defteri kapatacağız. Önümüzdeki beş yıl içerisinde, büyükşehrin de bu konuda ciddi çalışmaları var, eğer Bodrum’da yeterli rezervde ve değişik noktalarda yeterli sıcaklıkta jeotermal kaynağımız varsa kesinlikle gerekli çalışmaları yapacağız ve kullanmaya başlayacağız” dedi.

Mehmet Tosun, Gümbetli turizmcilerden tam destek aldığı konuşmasının ardından gelen soruları yanıtladı. Tosun, tüm sorunları bildiklerini ve bu sorunları iyi belediyecilik hizmetleriyle çözüme kavuşturmak için gece gündüz demeden Bodrum için çalışacaklarını belirtti.

mehmet tosun MEHMET TOSUN’A HER KESİMDEN DESTEK VAR… mehmet tosun her kesimin adayi 5

Esnaf, “Mehmet Tosun” dedi…

Turizmcilerle yapılan toplantının ardından Gümbet esnafını gezen Mehmet Tosun, esnaflara hayırlı işler dileyerek esnafların sorun ve önerilerini dinledi. Birçok esnafın tam desteğini alan Mehmet Tosun, işletmelerdeki vatandaşlarında sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN’A HER KESİMDEN DESTEK VAR… mehmet tosun her kesimin adayi 4

Miting Gibi Mahalle Toplantısı…

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un vatandaşlarla bir araya geldiği Kemer Mahallesinde yapılan mahalle toplantısı ise tam bir miting havasında geçti.

Mehmet Tosun halka hitaben yaptığı konuşmasında son beş yıldır sorunların çözülemediği gibi artarak devam ettiğini belirtti. Mehmet Tosun vatandaşlara; Hayatımızdan memnun muyuz? Belediye hizmetlerinden memnun muyuz? Sorularını sorarken vatandaşlar hep bir ağızdan “Hayır” cevabıyla karşılık verdi.

“Kemer Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız artık seçeneksiz değil” diyen Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Emin adımlarla ilerliyoruz. Halkımızın müthiş bir ilgisi ve desteğiyle karşı karşıyayız. Şurada seçimlere 15 gün kaldı ve kesinlikle bu seçimi alıyoruz. 31 Mart akşamı bu iş bitecek ve 1 Nisanda da çalışmaya başlayacağız.”

Mahalle toplantısı için bölgeye gelirken çukurlardan sekerek yollarına devam ettiklerini belirten Mehmet Tosun, “1 Nisandan sonra bu bölgeye hizmet getireceğiz. Bu da kiminle olacak arkadaşlar? Mehmet Tosun ve ekibiyle olacak. Hangi partiden olursanız olun, genel seçimlerde hangi partiye oy veriyorsanız verin, hepinize adil ve eşit hizmet getireceğiz arkadaşlar” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN’A HER KESİMDEN DESTEK VAR… mehmet tosun her kesimin adayi 6

????????????????????????????????????

Mehmet Tosun, Bodrum’un kaybedecek bir beş yılının daha olmadığını belirterek Akyarlar ve Kemer Mahallerinin tüm sorunlarını bildiklerini, bunları çözmek için de ekibiyle birlikte gece gündüz çalışacaklarını söyledi. Vatandaşlara destek sözünü soran Mehmet Tosun, salonu dolduranlardan yoğun bir alkış ile destek alarak, “Bizde size çalışmanın ve başarmanın sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu.

Mehmet Tosun, toplantının ardından vatandaşların yoğun ilgisi arasından bölgeden ayrıldı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN’A HER KESİMDEN DESTEK VAR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 1
bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… divenire group2

Bodrum’da  jandarma ekiplerince, helikopter desteğiyle trafik denetimi yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda yerde uygulama noktası oluşturarak denetim yaptı. Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Bodrum Turgutreis Akyarlar kara yolununu helikopterle izledi.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 2Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı. Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimler kapsamında, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan sürücülerden 3’üne cezai işlem uygulandı.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler