Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… MEHMET TOSUN HERKES N YANINDA 2
mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… divenire group2

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun seçim çalışmaları kapsamında gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor…

Gittiği her yerde vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Mehmet Tosun, AKUT Bodrum ile Muğla 911 Arama ve Kurtarma Derneklerini ziyaret ederek, zor günlerde vatandaşın ve devlet kurumlarının yanında olan arama ve kurtarma derneklerine desteklerinin artarak devam edeceğini belirterek şunları söyledi;

“Maalesef şu an bu tür gönüllülük esasına dayanarak hayat kurtaran organizasyonları yeni yeni fark ediyoruz ülke olarak. Baktığımız zaman bu konuda kamu yararına çalışan, örgütlenerek ülke genelinde operasyonlara katılan bir kurumsal yapıyı desteklemek hepimizin görevi.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… MEHMET TOSUN HERKES N YANINDA 3

“Turizm Sektöründeki Mücadelenizde Yalnız Kalmayacaksınız…”

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin daveti üzerine düzenlenen toplantıya katılan Mehmet Tosun, burada turizmcilerle karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak turizm sektörü hakkındaki düşüncelerinden bahsetti.

Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmada özellikle kış aylarında Bodrum’a direkt uçuşlarda sıkıntı olduğunu belirterek şunları söyledi; “Bizim bu sıkıntıyı problemi çözmeden önce şehri turizme hazırlamamız gerekiyor. Altyapımızı güçlendirmemiz lazım. Sel baskınlarını ulusal kanallardan izleyenler Bodrum’a kışın gelmek istemez, niye gelsin? Kim can güvenliğinin olmadığı, bir felakette hayatını yitirme ihtimalinin olduğu bir yere seyahat planlaması yapar? Yapmaz. Bunun için kesinlikle hangi kurum yetkiliyse, büyükşehir belediyesi de dahil olmak üzere kurumlarla işbirliği içerisinde kendimizi milletten ve devletten büyük görmeden iyi ilişkiler geliştirip Bodrum Yarımadamızdaki altyapı problemlerimizi, yol problemlerimizi, katı atık problemlerimizi, aydınlatma problemlerimizi, kaldırım düzenlemelerimizi ve sokak güvenliği problemimizi kesinlikle çözmemiz gerekiyor.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… MEHMET TOSUN HERKES N YANINDA 6

Turizm danışma meclisimiz olacak…

Turizmde dışardan gelen misafir sayısının yeniden artmaya başladığını dile getiren Mehmet Tosun, “Özellikle üzerine vurgu yaparak söylüyorum; Turizm sektöründeki mücadelenizde yalnız olmayacaksınız. Bodrum Belediyesi sizin yanınızda olacak. Belediyede bir turizm şube müdürlüğü oluşturacağız. Bir turizm danışma meclisimiz olacak.  Alacağımız bütün kararları orada tartışacağız ve Bodrum’u siz değerli turizmciler ve Bodrum’da yaşayanlarla birlikte ortak akılla katılımcılık anlayışıyla yöneteceğiz ve siz 6 ay turizm yapacaksınız.” dedi.

Bodrum’un yeni ve farklı tanıtım yöntemlerine ihtiyacı olduğunu da belirten Mehmet Tosun, bununla ilgili projelerinin hazır olduğunu, seçildikleri takdirde hemen çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… MEHMET TOSUN HERKES N YANINDA 8

Mahalle Toplantıları Yoğun Katılımla Devam Ediyor…

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun gerçekleştirdiği ziyaretlerine Yakaköy ve Yokuşbaşı Mahallelerindeki toplantılarla devam etti.

Yakaköy Mahallesinin farklı noktalarında vatandaşlarla bir araya gelen Mehmet Tosun, Türkmen Mahallesi olarak bilinen bölgede yaşayan vatandaşlarla yaptığı toplantıda, kendilerinin kimseyi ırk, dil, din olarak ayırmadığını ve ayırmayacaklarını söyledi. Alevi vatandaşlar için Cem Evi projesini ilk kendilerinin başlattığını belirten Tosun, göreve seçildikleri takdirde Kürt vatandaşlar için de taziye evi yapmak için hemen çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… MEHMET TOSUN HERKES N YANINDA 13

Yokuşbaşı Mahallesinde Coşkulu Karşılama…

Gittiği her mahalle toplantısında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Mehmet Tosun, Yokuşbaşı Mahallesinde de coşkuyla karşılandı. Tosun burada yaptığı açıklamalarda vatandaşlardan dedikodulara kulak asmamalarını söyledi. Seçildikleri takdirde hiçbir personelin işinden çıkarılmayacağını belirten Tosun, “Bugün çok yetenekli olmalarına rağmen hiç alakaları olmayan bölümlerde çalışan arkadaşlarımızın olduğunu biliyorum. Bunun için sizden ricam, Yokuşbaşı’nda yaşayan vatandaşlarımız olarak burada belediyede çalışan arkadaşlarımıza sesleniyorum; Asla hiçbir personelimiz mağdur edilmeyecek.  İşten çıkartılmayacaklar. Tekrar söylüyorum maaşlarını zamanında alacaklar. Sosyal hakları da iyileştirilecek. Bodrum Gıda A.Ş.’de de kim çalışıyorsa çalışmaya devam edecek. O kafeteryaları da yine Gıda A.Ş. işletmeye devam edecek. Sadece daha kaliteli daha ucuz hizmet vermeye çalışacağız.” dedi.

Mehmet Tosun, 31 Martta göreve geldikleri takdirde, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına hangi partiden ve hangi başkan seçilirse seçilsin Bodrum’a en iyi hizmetleri getirebilmek için kendileriyle en iyi şekilde diyalog kuracaklarını belirterek, “Bugüne kadar çözülemeyen sorunları hep beraber çözeceğiz” dedi.

 

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA…  rmak tantuni
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?

Yayınlanan

açık

Tarafından

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 1
s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? divenire group2

Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas-Bodrum Havalimanı olduğu iddia edildi. 

Rusya’dan alınacak olan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas olduğu öne sürüldü. Söz konusu habere göre; S-400’ler için Milas ve Dalaman’ın uygun olduğu düşünülüyor. Bu bölgelerin, gerek yakın tehditlere karşı savunma, gerek en etkin menzil açısından en uygun noktalar olduğu değerlendiriliyor.

Türkiye, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemini satın alımının önünü açan tarihi bir anlaşmaya imza attı. ABD’nin karşı çıktığı, Türkiye’nin ‘Geri dönüş yok’ dediği S-400’lerin, Türkiye’de ilk durağı Akıncı Hava Üssü olarak bilinen Mürted Üssü olacak. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’dan da iki yer belirlendi.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 2Bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlere göre; bataryalar, gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli bir şekilde belirleyeceği noktalara gönderilecek. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’da iki yer belirlendi. Buna göre, bataryalardan birinin Milas Hava Meydanı’na konuşlandırılması üzerinde duruluyor. Güney Ege bölgesinden gelebilecek hava tehditlerine karşı bu meydana yerleştirilecek bir batarya S-400 sistemi sayesinde, özellikle Girit adasına bulunan üslerden ve Santorini adasında bulunan hava meydanından gelebilecek tehditlere karşı gerekli önlemin alınabileceği düşünülüyor. Muğla bölgesindeki ikinci nokta olarak Dalaman belirlendi. En önemli yedek meydanlardan biri olan Dalaman, bulunduğu konum itibariyle bir batarya S-400 ile takviye edildiği takdirde Batı Akdeniz ve Güney Ege denizinde çok iyi bir atış desteği ve koruma sağlayacağı düşünülüyor.

Füze menzili yaklaşık 400 kilometre olan S-400’ler, 185 kilometre yükseklikteki hedefleri vurabiliyor. Sistem, 600 kilometre uzaklıktaki hedefleri algılıyor, 10 saniyeden az sürede hedefe tepki verebiliyor.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?  rmak tantuni
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans  ampiyonas  10
cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… divenire group2

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında yarışma için gittiği Adana’da hayatını kaybeden, Dünya Salsa 3.’sü Cem Demir anısına Bodrum’da bir etkinlik düzenlendi.

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans  ampiyonas  2Bodrum Belediye Başkanlığı’nın destekleri, Türkiye Dans Sporları Federasyonu ve Bodrum Dans Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen “Cem Demir Sportif Salsa Türkiye Şampiyonası” nın ilk gününde duygu dolu anlar yaşandı.

Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası’nın Cem Demir ödül törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş, Federasyon yetkilileri, merhum Cem Demir’in babası Kaptan Asım Demir ve çok sayıda izleyici katıldı.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden 82 kulüp ve 560 dansçının katıldığı şampiyonada, Cem Demir’in nişanlısı Melisa Sahra Katılmış’ın solo performansı sonrası duygu dolu anlar yaşandı. Ayrıca salonda Cem Demir’in hayatını anlatan bir fotoğraf sergisi de yer aldı.

Çeşitli kategorilerde düzenlenen ilk gün yarışlarının ardından ödül törenine geçildi. Törende ilk olarak Federasyon Başkanı Çinkitaş tarafından, Kaymakam Bekir Yılmaz’a, Belediye Başkanı Ahmet Aras’a ve Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci’ye Cem Demir anısına hatıra plaketi takdim edildi.

Törende Konuşan Kaymakam Yılmaz, talihsiz bir şekilde hayatını kaybeden Demir’e ve ailesine sabırlar dilerken, şampiyon dansçımızın hatırasını yaşatmak için düzenlenen etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu himayesinde gerçekleştirilen ve Cem Demir’in anısın yaşatılması için düzenlenen şampiyonanın çok değerli olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da, katılan bütün kulüplere, sporculara ve seyircilere teşekkür etti.

DÜNYA ŞAMPİYONASI BODRUM’DA YAPILSIN

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans  ampiyonas  5 Dansın yeryüzünde bilinen ilk sanat dalı olduğu ifade eden Başkan Aras şunları söyledi:

Danstan önce hiçbir sanat kolu yoktu. İnsanlar duygularını ifade etmek için törenlerle ayinlerle dans etmeye başlamışlar ve tiyatro, resim ile diğer sanat kolları hep danstan sonra gelmiştir. Ortak bir sanat dalı olan dans özellikle gençlerin sportif manada katıldıkları kendilerini geliştirebildikleri özgüven kazanabildikleri ciddi bir sanat dalıdır. O yüzden buradaki arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca bu ve bunun gibi yarışmalar, Bodrum’a, Bodrum’un ruhuna, Bodrum’un tarihine, geçmişine yakışan ve şu anda burada bulunan sizler gibi çağdaş insanlara layık bir organizasyon. Bu gibi etkinliklerin devamı için bizler de elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Federasyon Başkanımız önümüzdeki yıl Dünya Şampiyonası’nın Bodrum’da yapılması için öneride bulundu. Bu konuda tabi ki çalışacağız ve  inşallah Bodrum’a Dünya Şampiyonasını kazandıracağız.”

Başkan Aras organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Tören, 2017-2018 sezonunun şampiyonlarına kupa ve madalyalarının verilmesi ile sona erdi.

“Cem Demir Sportif Salsa Türkiye Şampiyonası” 26 Mayıs Pazar günü etap yarışları ile devam edecek.

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR…  rmak tantuni
Okumaya devam et

Son Haberler