Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… MEHMET TOSUN HERKES N YANINDA 2
mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… yatu bodrum Corolla 728x150

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun seçim çalışmaları kapsamında gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor…

Gittiği her yerde vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Mehmet Tosun, AKUT Bodrum ile Muğla 911 Arama ve Kurtarma Derneklerini ziyaret ederek, zor günlerde vatandaşın ve devlet kurumlarının yanında olan arama ve kurtarma derneklerine desteklerinin artarak devam edeceğini belirterek şunları söyledi;

“Maalesef şu an bu tür gönüllülük esasına dayanarak hayat kurtaran organizasyonları yeni yeni fark ediyoruz ülke olarak. Baktığımız zaman bu konuda kamu yararına çalışan, örgütlenerek ülke genelinde operasyonlara katılan bir kurumsal yapıyı desteklemek hepimizin görevi.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… MEHMET TOSUN HERKES N YANINDA 3

“Turizm Sektöründeki Mücadelenizde Yalnız Kalmayacaksınız…”

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin daveti üzerine düzenlenen toplantıya katılan Mehmet Tosun, burada turizmcilerle karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak turizm sektörü hakkındaki düşüncelerinden bahsetti.

Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmada özellikle kış aylarında Bodrum’a direkt uçuşlarda sıkıntı olduğunu belirterek şunları söyledi; “Bizim bu sıkıntıyı problemi çözmeden önce şehri turizme hazırlamamız gerekiyor. Altyapımızı güçlendirmemiz lazım. Sel baskınlarını ulusal kanallardan izleyenler Bodrum’a kışın gelmek istemez, niye gelsin? Kim can güvenliğinin olmadığı, bir felakette hayatını yitirme ihtimalinin olduğu bir yere seyahat planlaması yapar? Yapmaz. Bunun için kesinlikle hangi kurum yetkiliyse, büyükşehir belediyesi de dahil olmak üzere kurumlarla işbirliği içerisinde kendimizi milletten ve devletten büyük görmeden iyi ilişkiler geliştirip Bodrum Yarımadamızdaki altyapı problemlerimizi, yol problemlerimizi, katı atık problemlerimizi, aydınlatma problemlerimizi, kaldırım düzenlemelerimizi ve sokak güvenliği problemimizi kesinlikle çözmemiz gerekiyor.”

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… MEHMET TOSUN HERKES N YANINDA 6

Turizm danışma meclisimiz olacak…

Turizmde dışardan gelen misafir sayısının yeniden artmaya başladığını dile getiren Mehmet Tosun, “Özellikle üzerine vurgu yaparak söylüyorum; Turizm sektöründeki mücadelenizde yalnız olmayacaksınız. Bodrum Belediyesi sizin yanınızda olacak. Belediyede bir turizm şube müdürlüğü oluşturacağız. Bir turizm danışma meclisimiz olacak.  Alacağımız bütün kararları orada tartışacağız ve Bodrum’u siz değerli turizmciler ve Bodrum’da yaşayanlarla birlikte ortak akılla katılımcılık anlayışıyla yöneteceğiz ve siz 6 ay turizm yapacaksınız.” dedi.

Bodrum’un yeni ve farklı tanıtım yöntemlerine ihtiyacı olduğunu da belirten Mehmet Tosun, bununla ilgili projelerinin hazır olduğunu, seçildikleri takdirde hemen çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… MEHMET TOSUN HERKES N YANINDA 8

Mahalle Toplantıları Yoğun Katılımla Devam Ediyor…

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun gerçekleştirdiği ziyaretlerine Yakaköy ve Yokuşbaşı Mahallelerindeki toplantılarla devam etti.

Yakaköy Mahallesinin farklı noktalarında vatandaşlarla bir araya gelen Mehmet Tosun, Türkmen Mahallesi olarak bilinen bölgede yaşayan vatandaşlarla yaptığı toplantıda, kendilerinin kimseyi ırk, dil, din olarak ayırmadığını ve ayırmayacaklarını söyledi. Alevi vatandaşlar için Cem Evi projesini ilk kendilerinin başlattığını belirten Tosun, göreve seçildikleri takdirde Kürt vatandaşlar için de taziye evi yapmak için hemen çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN HERKESİN YANINDA… MEHMET TOSUN HERKES N YANINDA 13

Yokuşbaşı Mahallesinde Coşkulu Karşılama…

Gittiği her mahalle toplantısında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Mehmet Tosun, Yokuşbaşı Mahallesinde de coşkuyla karşılandı. Tosun burada yaptığı açıklamalarda vatandaşlardan dedikodulara kulak asmamalarını söyledi. Seçildikleri takdirde hiçbir personelin işinden çıkarılmayacağını belirten Tosun, “Bugün çok yetenekli olmalarına rağmen hiç alakaları olmayan bölümlerde çalışan arkadaşlarımızın olduğunu biliyorum. Bunun için sizden ricam, Yokuşbaşı’nda yaşayan vatandaşlarımız olarak burada belediyede çalışan arkadaşlarımıza sesleniyorum; Asla hiçbir personelimiz mağdur edilmeyecek.  İşten çıkartılmayacaklar. Tekrar söylüyorum maaşlarını zamanında alacaklar. Sosyal hakları da iyileştirilecek. Bodrum Gıda A.Ş.’de de kim çalışıyorsa çalışmaya devam edecek. O kafeteryaları da yine Gıda A.Ş. işletmeye devam edecek. Sadece daha kaliteli daha ucuz hizmet vermeye çalışacağız.” dedi.

Mehmet Tosun, 31 Martta göreve geldikleri takdirde, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına hangi partiden ve hangi başkan seçilirse seçilsin Bodrum’a en iyi hizmetleri getirebilmek için kendileriyle en iyi şekilde diyalog kuracaklarını belirterek, “Bugüne kadar çözülemeyen sorunları hep beraber çözeceğiz” dedi.

 

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

“BATAKHANE GÜZELİ ” GÖLKÖY’DEYDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi Şehir tiyatrosu “BATAKHANE GÜZELİ ” GÖLKÖY’DEYDİ… batakhane g zeli bodrumda 6
bodrum belediyesi Şehir tiyatrosu “BATAKHANE GÜZELİ ” GÖLKÖY’DEYDİ… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Antik Tiyatro’da prömiyerini yaptığı “Batakhane Güzeli” adlı müzikal oyunu, geçtiğimiz Cumartesi akşamı Gölköy Pazar Yeri’nde sahnelendi. 

Tiyatro sevgisini sokağa taşıyan Şehir Tiyatrosu yöneticileri, bu kez Büyükşehir Belediyesi’nin ‘gezici sahne’si ile izleyici karşısına çıktı. Bodrum Şehir Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği “Batakhane Güzeli” adlı müzikal oyun, hafta sonunda Gölköy Pazaryeri’nde halka açık ve ücretsiz oynandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan ve “gezici sahne” olarak adlandırılan özel TIR’da izleyici karşısına çıkan Şehir Tiyatrosu oyuncularına ilgi çok büyük oldu. Gölköy’de yaşayan ve daha önce hiç tiyatroya gitme fırsatı bulamayan yüzlerce kişinin izlediği etkinliğe çocuklar da büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık bin kişilik bir izleyici için oyunu sahneleyen oyuncular, finalde dakikalarca ayakta alkışlandı.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının bir kez daha muhteşem bir performans sergilediği oyunun sonunda Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın telefonla tiyatro alanındaki vatandaşlara seslenmesi ise sürpriz oldu. Oyuna yoğun katılımdan dolayı Gölköy sakinlerine teşekkür eden Başkan Aras, bu etkinliğin hazırlanmasına katkı koyan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekiplerine, Gölköy Muhtarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederek “Çok kısa bir süre önce kurulan Şehir Tiyatromuz, Bodrum’un sanat ve kültür hayatına değerli katkılar yaparak bizi Türkiye’de temsil ediyor. Bodrum’u kültür ve sanatla yoğrulan bir yer haline getirmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.

Şehir Tiyatrosu Genel Yönetmeni Hüseyin Akşen ise oyunun sonunda Gölköylülere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Muğla Belediyesi’ne bu tır ve teknik ekibi bize sağladıkları için çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra birlikte daha çok proje yapacağız. Sizlere ve bütün tiyatro severlere ulaşacağız” dedi.

ÜNLÜ İZLEYİCİLER DE VARDI

Seyirciler arasında yer alan ünlü tiyatro oyuncuları Melek Baykal, Aytaç Öztuna ve Oyuncu Sabriye Kara da “Beklentilerimizin çok üstünde bir Şehir Tiyatrosu izledik.  Genç yetenekleri ayrıca tebrik ediyoruz. Dekoru, kostümü ve oyunculuğu ile mükemmel bir görsel şölendi” dediler.

Erman Canatan’ın yazdığı eseri, ünlü oyuncu Erdal Cindoruk yönetti. Yeşilçam sinemasından esinlenerek, farklı bir yorumla  müzikal olarak sahneye konan oyun; seyirciye “esas oğlan, esas kız ve kötü adam, aşk, intikam, kıskançlık ve entrikaların” işlendiği eski yazlık sinema günlerini yaşatıyor.

Tiyatronun genel sanat yönetmeni Hüseyin Akşen, Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er gibi ünlü isimlerin rol aldığı oyunda, esas kız Gülperi’yi genç yeteneklerden Cansın Yunt ve esas oğlanı Aksaraylı Halil’i Oğulcan Çelik canlandırıyor. Oyunda Tiyatronun daimi kadrosu Yerkan Kahraman, Sertaç Aydın, Ziba Türk’ün yanı sıra, Zeynep Dündar, Ertuğrul Cön, Irmak Çağlar, Filiz Çoktezcanlı, Fazıl Çelikel ve Ramin Fahrangniya da oyunları ve dansları ile yer alıyor.

İzleyenler tarafından takdir toplayan “Batakhane Güzeli” adlı müzikal oyun 26 Ağustos Pazartesi Günü saat 21.15’te Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi’nde ücretli olarak oynayacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gulet bookers ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI… Fatih  ztarak   5
gulet bookers ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI… yatu bodrum Corolla 728x150

Gulet Bookers Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztarakçı, geçtiğimiz hafta Kurban Bayramı nedeniyle yaşanan Turizm yoğunluğunu ve sezonu değerlendirdi.

Bayram hareketliliği ve geniş bir zaman aralığına yayılan turizm önemli olduğunu ifade eden Öztarakçı, “Nitelikli turist profilinin artması” konusuna da dikkat çekti.

Nitelikli turist katma değeri yükseltir…

gulet bookers ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI… Fatih  ztarak   2

Turizm hizmetini ağırlıklı deniz üzerinde gerçekleştirdiklerine belirten Öztarakçı “Dünya’da konumları ve varlıklarıyla önemli kimlikleri Bodrum’da ağırlıyoruz. Bu kimliklerin yıllar itibarıyla tekrar tekrar Bodrum’u tercih etmesinin yanında, her gelişlerinde kendi sosyal çevrelerini de Bodrum’a taşıyarak nitelikli turist ihtiyacımıza yaptıkları katkı bizi gelecek sezonlarda ihtiyacımız olan turist başına kalacak olan katma değerin yükselmesi anlamında umutlandırıyor. Bunun en büyük göstergesi de Bodrum’u ziyaret eden mega ve süper yatların sayılarındaki artıştır. Diğer yandan bu önemli kimliklerin Bodrum’a geldiklerinde karşılaştıkları guletlere de ilgi göstermeye başladıklarını da gözlemliyoruz.” dedi.

gulet bookers ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI… bodrum da bayram 2

Hedefimiz sezon boyunca boş liman…

Bodrum Yat Turizminin Dünya’daki lobi çalışmalarını her geçen yıl daha çok genleştirdiklerinin ifade eden Öztarakçı, “Mavi Tur ile deniz üzerindeki Turizmimiz yeniden toparlanmaya başladığı düşüncesindeyim. Dünyaca ünlü insanlar bu bölgede tatil tercih ediyorlar. Koylarımızın zenginliği bizim en önemli kozumuz. Özellikle yüksek sezonda gelen tekneler ile bizim teknelerimizin yoğunluğu limanlarımızda bazı sorunlar yaşamamıza neden olsa da sezon boyunca boş kalacak olan limanlar bizim hedefimiz” dedi.

gulet bookers ÖZTARAKÇI: NİTELİKLİ TURİST BODRUM’UN HER NOKTASINA DOKUNMALI… Fatih  ztarak   1Nitelikli turist Bodrum’un her noktasına dokunmalı…

Bodrum’da hizmet veren her sektörün oluşan katma değerden yaralanmasının önemine de dikkat çeken Öztarakçı değerlendirmelerini “Nitelikli turisti Bodrum’un her noktasına dokundurmalıyız. Kıyıda tatil tercih edenleri deniz üzerine, deniz üzerinde tatil tercih edenleri karaya çıkarmalıyız. Özellikle çarşı esnafı da Bodrum’a tatil için gelen turistten payını almalı” tespitiyle tamamladı.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA VALİSİNİN ACI GÜNÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

esengül civelek MUĞLA VALİSİNİN ACI GÜNÜ… mugla valisi esengul civelek
esengül civelek MUĞLA VALİSİNİN ACI GÜNÜ… yatu bodrum Corolla 728x150

Muğla Valisi Esengül Civelek’in anneannesi Kübra Tumlu Aydın’ın Nazilli ilçesinde hayatını kaybetti.

İkindi namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından Tumlu, Eğriboyun Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze töreninde taziyeleri kabul eden Muğla Valisi Esengül Civelek’in oldukça üzgün olduğu görüldü.

Tumlu, Nazilli’de düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Muğla Valisi Esengül Civelek’in Nazilli ilçesinde oturan anneannesi Kübra Tumlu, yaşlılığa bağlı olarak 105 yaşında yaşamını yitirdi. Kübra Tumlu için Nazilli ilçesindeki Koca Cami’de cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Belediyesi Eski Başkanı Haluk Alıcık, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve Vali Civelek’in yakınları katıldı.

Okumaya devam et

En Çok Okunanlar