Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DENİZCİLER DERNEĞİNDE EROL ERDOĞAN DÖNEMİ BAŞLADI…

Yayınlanan

açık

erol erdoğan BODRUM DENİZCİLER DERNEĞİNDE EROL ERDOĞAN DÖNEMİ BAŞLADI… bodrum denizciler dernegi kongre 4
erol erdoğan BODRUM DENİZCİLER DERNEĞİNDE EROL ERDOĞAN DÖNEMİ BAŞLADI… divenire group2

Bodrum Denizciler Derneği’nde yapılan seçimli genel kurulunda 3 dönemdir görev yapan başkan Mustafa Demiröz ile Erol Erdoğan’ın listelerinin yarıştı. Yapılan seçimde Erol Erdoğan’ın listesi seçimi farkla kazandı. 

Oasis AVM içerisindeki Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurul, sabah saatlerinde başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, “Ülkemiz ve özellikle ilçemiz denizcilik açısından çok kritik bir süreçten geçmekte. Bu kritik sürecin bize göre en önemli kısmı, bizlerin yaşam alanlarımızda boğulmaya çalışılmamız. Yaşam alanlarımızın bir bir elimizden alınarak, Bodrum denizcilerinin bir marka haline getirdiği mavi yolculuk, yani deniz turizmi alanlarının ağızları sulanan bazı kesimlerce yağmalanmak istenmesi. Ben bütün denizci arkadaşlarımı bu konuda her zaman birlik içerisinde uyanık olmaya ve bu mücadeleleri yapan herkesi desteklemeye davet ediyorum. Çünkü bugün sahip olduğumuz en önemli sorunumuz budur” şeklinde konuştu.

erol erdoğan BODRUM DENİZCİLER DERNEĞİNDE EROL ERDOĞAN DÖNEMİ BAŞLADI… bodrum denizciler dernegi kongre 2Bodrum Denizciler Derneği’nde 2 bin 49 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğunu ifade eden Demiröz, “Ama bugün baktığınızda 2 bin 49 üye içerisinde bu görevlere talip olan 50 kişiyi geçmiyor. O yüzden bu görevlere talip olan bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum, kutluyorum ve hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sivil toplum örgütlenmesinde elini taşın altına koyarak göreve talip olan herkes bunu büyük bir özveri ve fedakarlık içerisinde gerçekleştiriyorlar” dedi.

Mustafa Demiröz’ün konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Daha sonra divan heyeti oluşturuldu, faaliyet raporları ve tahmini bütçe okunup ibra edildi. 3 yıl ve üzeri aidatlarını ödemedikleri için üyeliklerine son verilen üyelerin bakiye borçları ve durumları görüşüldü. Yurtdışı fuarlara katılan üyelerin yol, yemek ve konaklama giderlerinin belgelendirmek kaydıyla dernek bütçesinden ödenebilmesi için yönetim kuruluna yetki verilmesi görüşüldü. Denizciler Derneği’nin üyesi olduğu Denizcilik Federasyonu delegeleri seçildi.

Daha sonra derneğin yönetim, denetim ve disiplin kuruluna aday olan asil ve yedek üyelerin tanıtımı yapıldı, ardından seçime geçildi. Oy kullanma işlemi saat 17.00’a kadar sürerken toplam 1096 üye oy kullandı. 7 oy geçersiz sayılırken, 714 oy alan Erol Erdoğan’ın listesi seçimi açık farkla kazandı. Mustafa Demiröz’ün listesi ise 375 oy aldı.

Seçim sonrası bir teşekkür konuşması yapan Mustafa Demiröz, “Görev yaptığımız 3 dönem boyunca bizlere gösterdiğiniz teveccüh ve bu güzide dernekte görev yapma şerefini bize bahşettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

erol erdoğan BODRUM DENİZCİLER DERNEĞİNDE EROL ERDOĞAN DÖNEMİ BAŞLADI… bodrum denizciler dernegi kongre 3Seçimi kazanan Erol Erdoğan ise yaptığı konuşmada “İnşallah sizlere layık olmaya çalışacağız. Bu derneği hep beraber yükselteceğiz. Sadece bu ekiple değil, hepimiz hep beraber çalışıp, hep beraber yükselteceğiz. Tek bir amacımız var, Bodrum Denizciler Derneği’ni bir adım daha öteye taşımak. İyi fikirleri ve düşünceleri olan arkadaşlarımızı her zaman aramıza bekleriz. Bizlere yol göstersinler, her zaman beraberiz. Divan başkanımıza ve geçmiş dönem başkanımız Mustafa Demiröz ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Seçimli olağan genel kurul sonunda 2 başkan adayı da birbirlerini kutlayarak basına fotoğraf verdiler.

Erol Erdoğan’ın listesindeki yeni yönetim kurulu asil üyeler şu isimlerden oluştu: 

Semra Bilgili, Metin Akbaş, Bilgün Gündaş, Bülent İbrahim Turan, Erdem Duran, Fethi Kasırga, Hasan Hüseyin Koç, Hasan Zeybek, Süleyman Köylü, Şevket Nalbantoğlu.

Denetim Kurulu asil üyeleri:

Reşat Uzun, Murat Çetok, Hasan Çeleptaş

Disiplin Kurulu asil üyeleri:

Mazlum Ağan, Uğur Özsarsılmaz

erol erdoğan BODRUM DENİZCİLER DERNEĞİNDE EROL ERDOĞAN DÖNEMİ BAŞLADI… bodrum denizciler dernegi kongre 1

erol erdoğan BODRUM DENİZCİLER DERNEĞİNDE EROL ERDOĞAN DÖNEMİ BAŞLADI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 1
bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… divenire group2

Bodrum’da  jandarma ekiplerince, helikopter desteğiyle trafik denetimi yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda yerde uygulama noktası oluşturarak denetim yaptı. Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Bodrum Turgutreis Akyarlar kara yolununu helikopterle izledi.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 2Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı. Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimler kapsamında, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan sürücülerden 3’üne cezai işlem uygulandı.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler