Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KARAOVALI GENÇLERDEN AĞABEYLERİNE TAM DESTEK…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun KARAOVALI GENÇLERDEN AĞABEYLERİNE TAM DESTEK… KARAOVALI GEN LERDEN A ABEYLER NE TAM DESTEK 19
mehmet tosun KARAOVALI GENÇLERDEN AĞABEYLERİNE TAM DESTEK… divenire group2

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaovalı gençler tarafından coşkuyla karşılandı.

Seçim çalışmalarına gece gündüz devam eden Mehmet Tosun ziyaretlerine ata topraklarında devam etti. Mumcular Mahallesinde esnafları ziyaret eden Mehmet Tosun ardından Karaovalı gençlerle Mumcular Düğün Salonunda düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Tosun burada gençlerin “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları ve meşalelerle karşılandı. Büyük coşku içerisinde salona giren Mehmet Tosun, burada da “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları ve sevgi gösterileriyle karşılandı. Salonu dolduran gençlerle tek tek selamlaşan Mehmet Tosun, “Sizlerle gurur duyuyorum” diyerek başladığı konuşmasında “Bugün bir daha gördüm ki, doğup büyüdüğüm Karaova’nın insanları bizi bağrına basmış. Başarmak için kararlı, azimli tam yol ileri gidiyoruz” dedi.

mehmet tosun KARAOVALI GENÇLERDEN AĞABEYLERİNE TAM DESTEK… KARAOVALI GEN LERDEN A ABEYLER NE TAM DESTEK 1

Hizmet İçin Değişim Şart…

Bodrum’da hizmet için değişimin şart olduğunu belirten Mehmet Tosun, “Karaova önemli bir yer. 1970’li, 80’li yıllarda Bodrum ekonomisinin döndüğü yerdi. 2019 yılına girdiğimiz bu süreçte hak ettiği payı maalesef Bodrum ekonomisinden alamıyor. Bugün aranızda belediye başkanlığı yapmış büyükleriniz var, seçilmiş muhtarlarımız var, muhtar adaylarımız var, hepinize başarılar diliyorum” dedi. “Doğup büyüdüğüm topraklara ayrıca önem vereceğiz” diyen Mehmet Tosun, Mumcular bölgesinde başta yollar olmak üzere çevre düzenlemelerinin çok eksik olduğu bölgede 2 yıl içerisinde tüm çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

Spor ve Eğitime Destekler Artarak Devam Edecek…

“Karaovaspor bizim gururumuz” diyen Mehmet Tosun, kulüp için ne gerekiyorsa yapılacağını belirttiği konuşmasında, “Sahamız yenilenecek. Karaovasporumuz bu bölgedeki gençlerimizin spor yaptığı, sporunda her branşında öne çıkmış bir kulüp olacak. Bu da bizimle olacak” dedi.

Bölgedeki eğitim kurumlarıyla ilgili sıkıntılar olduğunu dile getiren Tosun, “Okullarımızın fiziki şartlarında sıkıntılar var. Okullarımızı okul aile birliklerimize bırakmayacağız. Öğretmenlerimizin ve okul aile birliklerimizin yanında olacağız. Mumcular’a, gerekiyorsa beş yıl içinde yeni okul yapacağız arkadaşlar” dedi. Eğitim konusunda bölgeye bir yüksekokul yapılması konusunda da girişimlerde bulunacaklarını söyleyen Mehmet Tosun, belediyenin eğitime, eskisinden daha çok destek vereceğini söyledi.

mehmet tosun KARAOVALI GENÇLERDEN AĞABEYLERİNE TAM DESTEK… KARAOVALI GEN LERDEN A ABEYLER NE TAM DESTEK 3

“Personelin Muhatabı Benim”

Kendileri hakkında yapılan dedikodulara burada da değinen Mehmet Tosun, hiçbir belediye personelinin işten çıkarılmayacağını belirterek, “Her belediye personeli işine devam edecek. Maaşlarını zamanında alacak. Sosyal hakları iyileştirilecek. Dolayısıyla Mehmet Tosun belediye personelinin yanında olacak. Bodrum Belediyemizin en önemli varlığı personel varlığıdır. O gençlerimizin, o emekçi çalışanlarımızın mücadelesinin yanında olacağız. Hepsinin garantörü, muhatabı benim. Bu konu da kapanmıştır.” dedi.

El Sanatları Köyü Kurulacak…

Göreve geldiklerinde Etrim bölgesine el sanatlı köyü kuracaklarını belirten Mehmet Tosun, “Benim Karaovalı hemşehrilerim, kadınlarımız, gençlerimiz orada çalışacaklar. Halı tezgahlarımız olacak, kilim tezgahlarımız olacak. Orada, yörede ürettiğimiz ürünler satılacak. El sanatlarının üretildiği ve satıldığı bir yer olacak. Aynı zamanda da tur güzergahına aldırmak suretiyle  Karaova’ya bir canlılık getirecek ve bu projeyi önümüzdeki beş yıl içerisinde hayata geçireceğiz. Çünkü önümüzdeki süreçte sizin bir evladınız var, o da size hizmet edecek” dedi.

mehmet tosun KARAOVALI GENÇLERDEN AĞABEYLERİNE TAM DESTEK… KARAOVALI GEN LERDEN A ABEYLER NE TAM DESTEK 8

“Tüm Mahalleler Bodrum’a Yakışır Hale Gelecek”

Eskiden köy olan ve büyükşehir yasasıyla mahalle olan Karaova bölgesindeki tüm mahallelerde muhtarlarla birlikte el ele vererek tüm mahalleleri Bodrum’a yakışır hale getireceklerini belirten Mehmet Tosun, her mahalleyi iyi belediyecilik hizmetleriyle tanıştıracaklarını söyledi.

Konuşması boyunca Karaovalı gençler tarafından “Adam gibi adam Tosun başkan” sloganlarıyla desteklenen Tosun, konuşmasının sonunda, İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve beraberindekiler büyük coşku ve sevgi gösterileriyle karşılandıkları Mumcular’dan yine aynı coşku ve sevgi gösterileri arasında ayrıldı.

mehmet tosun KARAOVALI GENÇLERDEN AĞABEYLERİNE TAM DESTEK… KARAOVALI GEN LERDEN A ABEYLER NE TAM DESTEK 9

 

mehmet tosun KARAOVALI GENÇLERDEN AĞABEYLERİNE TAM DESTEK…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 1
bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… divenire group2

Bodrum’da  jandarma ekiplerince, helikopter desteğiyle trafik denetimi yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte çok sayıda yerde uygulama noktası oluşturarak denetim yaptı. Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Bodrum Turgutreis Akyarlar kara yolununu helikopterle izledi.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR… bodrum jandarma trafik 2Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı. Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimler kapsamında, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan sürücülerden 3’üne cezai işlem uygulandı.

bodrum jandarma trafİk JANDARMA TRAFİK BODRUM’U GÖZETLİYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 1
sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… divenire group2

STS Bodrum “Ege’den Karadenize 100. Yılında Gazi’nin İzinde” yolculuğundan döndü.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün denizcilik ülküsünü gerçekleştirmek için 18 yıldır engin denizlerde bayrağımızı dalgalandıran Türkiye’nin ilk yelkenli okul gemisi STS Bodrum, 7 Mayıs’ta Bodrum’dan Samsun’a başlattığı kutlu yolculuğunu 19 günde tamamlayarak yuvaya döndü. Bodrum’dan demir aldıktan sonra sırasıyla İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da mola veren STS Bodrum, Cumhuriyetin sembolü limanlarda ağırladığı ünlü konuklarıyla adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

16 Mayıs’ta, Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen Deniz Kuvvetleri Atatürk Rallisi’ne katılan STS Bodrum Okul Gemisi, İstanbul Boğazı’nı geçerek Samsun’a hareket etti.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 2

Bodrum Kalesi önünde görkemli karşılama…

Samsun’daki kutlamalarda yelken açan ve Türkiye’nin yıldızı olan STS Bodrum Okul Gemisi buradaki etkinliklerin ardından Bodrum’a doğru yelken açtı. Bu sabah Bodrum’a gelen STS Okul Gemisi için denizde ve karada muhteşem bir karşılama töreni gerçekleştirildi. Kumbahçe sahil boyunca beraberindeki irili ufaklı teknelerle birlikte geçiş yapan STS Bodrum, Bodrum Kalesi önünde biriken kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla beklediği STS Bodrum, liman girişinde tekneler, optimist ve laserler tarafından alkışlar ve siren sesleriyle selamlandı.

STS Bodrum Okul Gemisi Bodrum Limanı’na girerken denizde ve karada muhteşem bir selamlama ile karşılandı…

Karşılama törenine, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Ummahan Yurt, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediyesi’nin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bodrum Bandosunun marşları eşliğinde limana yanaşan STS Bodrum Okul Gemisi’ne çıkan Başkan Aras, mürettabatı tek tek selamlayarak kutladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras burada yaptığı konuşmada çok gururlandığını belirterek, milli mücadelenin 100’üncü yılında gerçekleştirilen bu projeyi Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına armağan ettiklerini söyledi. 19 Mayıs 1919’un Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve milli mücadeleyi başlattığı gün olduğunu kaydeden Başkan Aras, aynı zamanda milli mücadele destanını anlatan büyük nutkun da başlangıcı olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“İşte biz bu ruhla bütün bu arkadaşlarımızla beraber 16 Mayıs’ta İstanbul’dan tıpkı Atatürk’ün Bandırma Vapuruna bindiği gibi bizim yelkenli okul gemimize binerek Samsun’a hareket ettik ve aynı Atatürk’ün 19 Mayıs sabahı Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi’nden Samsun’a vardık. Bunun manası şuydu; Evet biz Bodrumlular olarak Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk.”

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA… sts bodruma muhte em kar  lama 3Duygusal anlar yaşandı…

Tüm mürettebatı ile STS Bodrum’a “hoş geldiniz” diyen Aras, limandaki coşkuya katılan Bodrum halkına da “Bu gemi de sizlerin, bizler de sizlerin hizmetinizdeyiz. Hep beraber daha nice böyle güzel projelere, daha nice Atatürk sevdalılarına, daha nice Türkiye Cumhuriyeti sevenlerine ve gençlerine bu projeyi armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Aras daha sonra kızı Defne ile birlikte STS Bodrum Okul Gemisi kaptanı Mustafa Cengiz’e çiçek vererek tebrik etti. Kaptan Cengiz, “Karadeniz’in adı gibi kara sularından Bodrum’a aydınlık getirdik” sözleriyle vatandaşları selamladı. Başkan Aras’ın konuşmaya davet ettiği STS Bodrum’un tasarımcısı Yücel Köyağasıoğlu ise gördüğü manzara karşısında duygulanarak, konuşma yapamadı.

Karşılama merasimindeki coşku, Bodrum Yörük Obası Derneği halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti. Vatandaşlar da STS Bodrum okul gemisine çıkarak, mürettebatla kucaklaştı.

sts bodrum okul gemİsİ STS BODRUM’A COŞKULU KARŞILAMA…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler