Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM, “MEHMET TOSUN’A TAM DESTEK” DEDİ…

Yayınlanan

açık

mehmet tosun BODRUM, “MEHMET TOSUN’A TAM DESTEK” DEDİ… BODRUM  MEHMET TOSUN  A TAM DESTEK  DED  1

Bodrum’un kaderinin belirleneceği seçimlere 2 gün kala İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum mitinginde de coşkuyla karşılandı. İskele Meydanını dolduran binler Tosun’a tam destek sözü verdi…

Mehmet Tosun’un Bodrum mitingi için İskele Meydanına gitmek isteyen vatandaşlar Bodrum trafiğinin kilitlenmesine neden olurken, Bodrum merkezinde insan seli oluştu. Meydanı dolduran binler Mehmet Tosun alana geldiğinde, “Bodrum’a yakışan Tosun başkan”, “Adam gibi adam Tosun başkan” sloganlarıyla Mehmet Tosun’a sevgi gösterilerinde bulundu.

İYİ Parti’nin “Büyük Bodrum Buluşması” adı altında gerçekleşen mitingi seçim süresince hazırlanan kliplerin dev ekranda yayınlanmasıyla başladı. DJ performansıyla coşan binler, Mehmet Tosun’un alana gelmesiyle daha büyük bir coşkuyla mitingi takip etti.

mehmet tosun BODRUM, “MEHMET TOSUN’A TAM DESTEK” DEDİ… BODRUM  MEHMET TOSUN  A TAM DESTEK  DED  12 1TOSUN’DAN BODRUM’DA MUHTEŞEM FİNAL…

Mitingde açılış konuşmasını İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı ve Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adayı Mehmet Onur Şahbaz gerçekleştirdi. Şahbaz, “İnsanın ayakları titriyor kalabalıklar karşısında ama bir kişi de olsa, yüz bin kişi de olsa asıl korku, insanın akşam yatağa yattığında kendi vicdanıyla girdiği hesaplaşmada. Allah’a şükür ben beş yıllık belediye başkanlığı görevimi tamamladım, aradan beş yıl geçtikten sonra gururla, alnımın akıyla karşınıza çıktım, işte şimdi sizin tezahüratlarınızı karşılıyorum. Tıpkı iki dönem Konacık Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Mehmet Tosun başkanımız gibi. O da çok büyük bir başarıyla, çok büyük bir gururla Konacık’ta iki dönem belediye başkanlığı görevini yaptı. Şimdi de sizin bu ilginize mazhar oluyor. Demek ki neymiş? Demek ki bu görevleri yapanlar temiz kalıp, sizin karşınıza çıkıp bu ilgiyi görebiliyormuş. Sağ olun, var olun, Allah’a binlerce kez şükürler olsun, binlerce şükürler olsun ki sizin karşınızdayız. Sizlerle beraberiz, bundan daha büyük bir gurur yok” diyen Şahbaz, en büyük gururun görev yaptıkları süre boyunca verdikleri tüm sözleri tutarak her zaman halkın arasında dolaşmak olduğunu belirterek, “31 Mart sabahı sizler sandıklara gideceksiniz. Biz hep beraber sizi orada da karşılayacağız. İnşallah 31 Mart akşamında Bodrum bayram yapacak, 1 Nisan sabahı çalışmaya başlayacağız. 1 Nisan sabahı çalışmaya başlayacağız size söz veriyoruz. Ben ilçe başkanlığı görevime başlarken sözle başlamıştım. Biz şimdi bir kez daha söz veriyoruz. Başkanım birazdan söz verecek, meclis üyelerimizle karşınıza çıkacağız, hep beraber söz vereceğiz. Diyoruz ki Bodrum’un birikmiş sorunları hangi kurumun yetkisinde olursa olsun altyapı, üst yapı, trafik ve her türlü sorununu çözmek için çok çalışacağız. Söz veriyoruz. İşte size söz veriyoruz. Yemin ediyoruz, vallahi de çok çalışacağız, billahi de çok çalışacağız. Sizlerin desteği ile çok çalışacağız” dedi ve meydanı dolduran vatandaşların alkış ve destek sözlerini aldı.

Vatandaşlardan, herkesin verdiği sözleri değerlendirerek sandığa gitmeleri isteyen Şahbaz, sözlerini meydanı dolduranlara teşekkür ederek tamamladı.

Şahbaz’ın konuşmasının ardından miting programının sunucusunun “Her şey iyi olacak. Tecrübe, başarı, azim, dinamik bir isim deyince kim geliyor? Sorusuna İskele Meydanını dolduran kalabalık hep bir ağızdan “Mehmet Tosun” cevabını verdi.

Sahneye eşi Nadire Tosun ile birlikte çıkan Mehmet Tosun önce halkı selamladı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından mikrofonu alan Mehmet Tosun, konuşmasına “Saygıdeğer hemşehrilerim, bugün başka bir gün. Bugün, bu meydanın, değişimden yana kararını verdiğini, 31 Martı beklediği görüyorum. Bizim mücadelemizde emek var. Bizim mücadelemizde 20 yıllık birikimimiz var. Bizim mücadelemizde belediyecilik tecrübemiz var. Bizim mücadelemizde 10 yıl boyunca Konacık’ta yapmış olduğumuz hizmetler var. Bizim mücadelemizde sevgi var. Bizim mücadelemizde Bodrum sevdası var. Bizim mücadelemizde Cumhuriyet değerleri var. Atatürk var. Bodrum var saygıdeğer hemşehrilerim” diyerek başladı.

Bodrum’u birlik ve beraberlik içinde ortak akılla yöneteceklerini belirten Tosun, “Bodrum’u hep birlikte geleceğe taşıyacağız” dedi.

Bodrum’un tüm sorunlarını bildiklerini belirten Mehmet Tosun, projelerinin de hazır olduğunu belirterek kendisini dinleyen binlere önemli açıklamalarda bulundu.

mehmet tosun BODRUM, “MEHMET TOSUN’A TAM DESTEK” DEDİ… BODRUM  MEHMET TOSUN  A TAM DESTEK  DED  17Vahşi Yapılaşmaya Son Vereceğiz…

Bodrum’un ranta, yağmaya kurban etmeyeceklerini dile getiren Tosun, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bizim yönetimimizdeki Bodrumumuzda önümüzdeki 5 yıl içerisinde altyapı sorunları çözülecek. Kanalizasyonla ilgili problem kalmayacak. Arıtma tesislerimiz bitecek, su problemimiz inşallah kalmayacak. Bundan daha önemlisi Bodrumlu hemşehrilerimiz Torba’daki vahşi çöp depolama sahasından kurtulacak. Artık Bodrumlular yaz aylarında gaz solumayacak. Vahşi yapılaşmaya son vereceğiz. 50 yıllık geleceğimizi yeniden planlayacağız. Bu güzel Bodrumumuzu ranta, yağmaya kurban etmeyeceğiz. Doğayı, çevremizi, denizimizi koruyacağız, onlarla birlikte geleceğe yürüyeceğiz. Esnafımızın, üreticimizin her zaman yanında olacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Belediyenin kapısı sonuna kadar herkese açık olacak. Bodrum Belediyesi sizlerle buluşacak.”

Kültür, sanat ve spora her türlü desteği vereceklerini de sözlerine ekleyen Tosun, “Bir yıla yayılan kültür ve sanat etkinlikleriyle Bodrumumuzu 12 ay kültür ve sanat etkinlikleri ile buluşacak. Spora her türlü desteği vereceğiz. Aramızda Bodrumsporlu gençlerin olduğunu biliyorum. Bodrumspor’umuzu 2. Ligdeki mücadelesinde yalnız bırakmayacağız. Bugüne kadar desteklerinden dolayı Sayın Kocadon’a teşekkür ediyoruz. Göreve geldiğimiz inşallah Bodrumspor’umuzu 1. Lige çıkaracağız. Sporu yaygınlaştıracağız. İlçemizdeki amatör spor kulüplerine destek olacağız. Su sporlarına, yelkencilerimize, sörfçülerimize, salon sporlarımıza, destek olacağız. Bodrum’un her köşesinde spor alanlarımız olacak. Yalıkavak ve Turgutreis’te kapalı spor salonumuz olacak. Hep beraber spor yağacağız, sağlıklı yaşayacağız” diye konuştu.

mehmet tosun BODRUM, “MEHMET TOSUN’A TAM DESTEK” DEDİ… BODRUM  MEHMET TOSUN  A TAM DESTEK  DED  20 1İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun “Açık hava müzesi niteliğindeki Bodrum Yarımadamızdaki tarihi ve kültürel değerlerimize sahip çıkacağız. Neyimiz varsa hepsini araştıracağız, restorasyonlarını yapacağız. Turizmciyle, siz saygıdeğer hemşerilerimizle buluşturacağız, ziyarete açacağız, turizmden kazanacağız, daha mutlu olacağız” dedi.

“Belediye hizmetlerimizin merkezine siz saygıdeğer hemşehrilerimizi, insanımızı koyacağız” diyerek açıklamasını sürdüren Mehmet Tosun, “İnsanımıza hizmet etmeyen, sizin hayatınıza dokunmayan, sizin yaşamınızı kolaylaştırmayan hiçbir projeye onay vermeyeceğiz, bu da bizimle olacak, Mehmet Tosun’la olacak. Önümüzdeki 5 yıllık görev süremiz içerisinde Bodrum’daki temel belediye hizmetlerini çözeceğiz, artık Bodrumumuz altyapı sorunlarıyla, sel baskınlarıyla, afetle anılmayacak. Sel baskınlarının kader olmadığını tüm Dünyaya göstereceğiz. Doğamızı, çevremizi, denizlerimizi koruyacağız. Bodrumumuzu geleceğe emin adımlarla taşıyacağız. Bodrumumuzu önümüzdeki 5 yıl içerisinde adım adım bir kültür sanat şehri olacak. Turizmin 8 ay yapıldığı, esnafımızın mutlu olduğu, 8 ay çalışıp kazanan, 12 ay geçinen bir Bodrum’u arzu ediyoruz, hedefliyoruz, gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

mehmet tosun BODRUM, “MEHMET TOSUN’A TAM DESTEK” DEDİ… BODRUM  MEHMET TOSUN  A TAM DESTEK  DED  1Size Ekibimle Birlikte Hizmet Etmek İçin 31 Mart’ı İple Çekiyorum…

Bodrum’da son günlerde çeşitli dedikodular olduğunu ifade eden Mehmet Tosun, “Dedikodulara itibar etmeyin. Bodrum bir Dünya kenti. Barış ve demokrasi kenti, özgürlük kenti. Bodrum’un hakkını hukukunu koruyacağız, huzurunu da kimseye bozdurmayacağız. Ben sizin evladınızım. Siyasette yeni bir isim değilim. 10 yıl belediye başkanlığı yaptım. Bizim referansımız Konacık’ta yaşayan vatandaşlarımız. Konacık’ımızın mutlu insanları. Devamında da çalışmalarımızı sürdürdük. Eğitimimiz, birikimimiz belediyecilik üzerine. Ben siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimizi seviyorum. Size ekibimle birlikte hizmet etmek için 31 Mart’ı iple çekiyorum” dedi.

mehmet tosun BODRUM, “MEHMET TOSUN’A TAM DESTEK” DEDİ… BODRUM  MEHMET TOSUN  A TAM DESTEK  DED  23Bu İş Bitmiş…

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, “Bugün bir kez daha gördüm ki bu iş bitmiş. Öyle mi? Çünkü Bodrum insanı gönüllerde ittifakı bizimle kurmuş. Çalışmaya devam ediyor. Her geçen gün mitinglerimiz artan kalabalıkla, büyük bir coşkuyla, heyecanla devam ediyor. Onun için bu işin bittiğinin bu meydan müjdecisi. Sizlere çok teşekkür ediyorum saygıdeğer hemşehrilerim. Bizim arkadaşlarımızla birlikte başımız dik, alnımız açık. Devlet tecrübemiz var, belediyecilik tecrübemiz var, kimseye veremeyecek hesabımız yok” şeklinde konuştu.

“Bodrum’un 5 yıllık geleceği tesadüflere bırakılamaz. Tecrübe şart, birikim şart, başarı şart. 31 Mart’ta da inşallah Mehmet Tosun ve ekibi seçilecek, çalışmaya başlayacağız” diyen Tosun, daha sonra belediye meclis üyelerini tek tek sahneye çağırarak Bodrumlulara tanıttı.

Bodrum’un muhteşem günbatımlarından birine denk gelen saatlerde atılan havai fişekler ise muhteşem manzaralar oluşturdu.

Miting, dünyaca ünlü dans grubu Anadolu Ateşi’nin muhteşem performansının ardından sona erdi.

mehmet tosun BODRUM, “MEHMET TOSUN’A TAM DESTEK” DEDİ… BODRUM  MEHMET TOSUN  A TAM DESTEK  DED  27

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar 1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar 2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler