Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MGC 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR…

Yayınlanan

açık

MGC 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… mugla gazeteciler cemiyeti
MGC 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… divenire group2

1989 yılından bu yana hizmet veren  Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) 30.yılını yaptığı etkinliklerle kutlayacağını duyurdu…

 

Bu yıl kuruluşunun 30. yılını kutlamaya hazırlanan Muğla Gazeteciler Cemiyeti, önemli organizasyonlara imza atacak.

MGC, 30. yaşını bir dizi kültürel, sportif müsabakalar ve sosyal etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Muğla Valiliği, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında çalışmalarını yürüten Muğla Gazeteciler Cemiyeti, etkinliklerine ilk olarak, 13-14 Nisan 2019 tarihinde “8 Yaş Tenis Şenliği” ile geleceğin raketleri ile dev bir organizasyonla start verecek. 100’den fazla minik tenisçinin katılacağı şenlik, Menteşe ilçesi Kışla mevkiinde bulunan Muğla Tenis Kulübü’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında, 11 Mayıs 2019 tarihinde Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün de destekleriyle Muğla Öğretmenevinde satrancın ustalarının bir araya geleceği Satranç Turnuvası düzenlenecek. Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. Yıl Satranç Turnuvası’nda dereceye girenlere Cemiyet Yönetimi tarafından çeşitli ödüller verilecek.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. kuruluş yıldönümü etkinlikleri 12 Mayıs 2019 tarihinde de devam edecek. Türkiye’nin en önde gelen bisiklet üreticisi KRONN Bisiklet sponsorluğunda Muğla’da ilk kez düzenlenecek olan “Muğla Gazeteciler Cemiyeti 30. Yıl Bisiklet Kriteryum Yol Yarışı” Menteşe ilçesinde gerçekleştirilecek.

Muğla Menteşe Atatürk Bulvarında yapılacak olan bisiklet yarışına ülke genelinden geniş bir katılım olması bekleniyor. Kriteryum yarışı sonunda dereceye girenler, Cumhuriyet altını ile ödüllendirilecek.

Her yıl geleneksel olarak düzenledikleri ödül gecesi ile meslektaşlarının yanı sıra, Muğla iline katkı koyan iş, sanat, bürokrasi ve siyaset dünyasını bir araya getirdiklerini, bunun yanında bugüne kadar farkındalık yaratan etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, 2019 yılının Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. kuruluş yıldönümü olması münasebetiyle daha da anlamlı bir yıl olduğunu söyledi.

Başkan Akbulut, “Bunun içindir ki, Cemiyetimizin 30. yaşını bu yıl dolu dolu kutlamak istiyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerin yanı sıra, geleneksel ödül gecemizi de bu yıl, 30. yıl balosu şeklinde farklı bir konseptte gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Kutlama etkinliklerimizde halkımızla ve gençlerimizle bir araya gelmek istiyoruz. Bu etkinlikleri gerçekleştirirken, paydaşlıklara da önem veriyoruz. Bu kapsamda etkinliklerimizi, Valilik, Üniversitemiz, Gençlik ve Spor ile Milli Eğitim il müdürlüklerimiz ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz, mesleğimizin farkındalığını arttırmanın yanında, çalışmalarımızı hem meslektaş ve vatandaşlarımızla paylaşmak, hem de gençlerimizle bir araya gelerek Cemiyetimizin 30. yılı kutlamalarını uzun süre hafızalardan silinmeyecek farklı etkinliklerle taçlandırmak” dedi.

 

MGC 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… CEM  YET2MGC 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… CEMYET3

MGC 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler