Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MGC 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR…

Yayınlanan

açık

MGC 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… mugla gazeteciler cemiyeti

1989 yılından bu yana hizmet veren  Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) 30.yılını yaptığı etkinliklerle kutlayacağını duyurdu…

 

Bu yıl kuruluşunun 30. yılını kutlamaya hazırlanan Muğla Gazeteciler Cemiyeti, önemli organizasyonlara imza atacak.

MGC, 30. yaşını bir dizi kültürel, sportif müsabakalar ve sosyal etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Muğla Valiliği, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında çalışmalarını yürüten Muğla Gazeteciler Cemiyeti, etkinliklerine ilk olarak, 13-14 Nisan 2019 tarihinde “8 Yaş Tenis Şenliği” ile geleceğin raketleri ile dev bir organizasyonla start verecek. 100’den fazla minik tenisçinin katılacağı şenlik, Menteşe ilçesi Kışla mevkiinde bulunan Muğla Tenis Kulübü’nde gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında, 11 Mayıs 2019 tarihinde Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün de destekleriyle Muğla Öğretmenevinde satrancın ustalarının bir araya geleceği Satranç Turnuvası düzenlenecek. Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. Yıl Satranç Turnuvası’nda dereceye girenlere Cemiyet Yönetimi tarafından çeşitli ödüller verilecek.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. kuruluş yıldönümü etkinlikleri 12 Mayıs 2019 tarihinde de devam edecek. Türkiye’nin en önde gelen bisiklet üreticisi KRONN Bisiklet sponsorluğunda Muğla’da ilk kez düzenlenecek olan “Muğla Gazeteciler Cemiyeti 30. Yıl Bisiklet Kriteryum Yol Yarışı” Menteşe ilçesinde gerçekleştirilecek.

Muğla Menteşe Atatürk Bulvarında yapılacak olan bisiklet yarışına ülke genelinden geniş bir katılım olması bekleniyor. Kriteryum yarışı sonunda dereceye girenler, Cumhuriyet altını ile ödüllendirilecek.

Her yıl geleneksel olarak düzenledikleri ödül gecesi ile meslektaşlarının yanı sıra, Muğla iline katkı koyan iş, sanat, bürokrasi ve siyaset dünyasını bir araya getirdiklerini, bunun yanında bugüne kadar farkındalık yaratan etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, 2019 yılının Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. kuruluş yıldönümü olması münasebetiyle daha da anlamlı bir yıl olduğunu söyledi.

Başkan Akbulut, “Bunun içindir ki, Cemiyetimizin 30. yaşını bu yıl dolu dolu kutlamak istiyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerin yanı sıra, geleneksel ödül gecemizi de bu yıl, 30. yıl balosu şeklinde farklı bir konseptte gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Kutlama etkinliklerimizde halkımızla ve gençlerimizle bir araya gelmek istiyoruz. Bu etkinlikleri gerçekleştirirken, paydaşlıklara da önem veriyoruz. Bu kapsamda etkinliklerimizi, Valilik, Üniversitemiz, Gençlik ve Spor ile Milli Eğitim il müdürlüklerimiz ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz, mesleğimizin farkındalığını arttırmanın yanında, çalışmalarımızı hem meslektaş ve vatandaşlarımızla paylaşmak, hem de gençlerimizle bir araya gelerek Cemiyetimizin 30. yılı kutlamalarını uzun süre hafızalardan silinmeyecek farklı etkinliklerle taçlandırmak” dedi.

 

MGC 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… CEM  YET2MGC 30.YILINI ETKİNLİKLERLE KUTLUYOR… CEMYET3

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N  SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler