Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYE MECLİSİNDEN SÜRPRİZ İSTİFA…

Yayınlanan

açık

mustafa paŞali BODRUM BELEDİYE MECLİSİNDEN SÜRPRİZ İSTİFA… mustafa pa  al   bodrum belediyesi ba    ms  z meclis   yesi 66
mustafa paŞali BODRUM BELEDİYE MECLİSİNDEN SÜRPRİZ İSTİFA… divenire group2

MUSTAFA PAŞALI: BODRUM’UN EKONOMİSİ CAN ÇEKİŞMEKTEDİR

31 Mart Yerel Seçimlerinde İYİ Parti’den ikinci sıra meclis üyesi seçilen Mustafa Paşalı “Muhalefet sıralarında Bodrum’a hizmet etmek mümkün değil. Bu nedenle Bodrum Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ediyorum” diyerek meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Mustafa Paşalı’nın basına gönderdiği ve istifa gerekçelerinin yer aldığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“1994-1999 yılları arasında Bodrum Belediye Başkan Yardımcılığı ve Bodrum Belediyesi Gıda San A.Ş yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunmuştum. Bodrum halkı tarafından da gelmiş geçmiş en başarılı dönem olarak atfedilen o dönemde sayın Tuğrul Acar ve ekibinde olmaktan onur ve gurur duymuşumdur. O dönemde çalışmış olduğum ekip ve belediye personeline saygılarımı sunar, aramızdan ayrılmış olanları da rahmet ile anmak isterim. 2004-2009 yılları arasında muhalefet görevi ifa etmiştim.”

2014-2019 yılları arasında yine muhalefet görevi ifa ettim. Naçizane şahsi görüşümdür, gelmiş geçmiş en başarılı muhalefet görevi ifa edilmiştir. Onlarca dosya ile suç duyurusunda bulunulmuştur. Belediyemize karşı açılan yedi dava kazanılmıştır ve sonuçlar değiştirilmiştir. Dik duruşlarından dolayı değerli bağımsız meclis üyesi arkadaşlarımla gurur duymaktayım. Bodrumumuzda neden seksen küsur banka şubesi vardır, neden icra dairesinde nüfusun dörtte üçü kadar icra dosyası vardır, neden tahakkuk eden vergisinin tahsilatını bu Bodrumlular ödeyemiyorlar (Tahakkuk ve Tahsilat gerçekleşmesi 1/3 oranındadır). Globalleşen dünyamızda artık her şey ekonomi ağırlığındadır. Bodrum’un ekonomisi can çekişmektedir ve sosyal alanda kötü durumlara ulaşmıştır. Sonuçlarını hep beraber yaşamaktayız. Fakat kendi derdine düşmüş olmasından dolayı Bodrumlu (Bodrum’da 12 ay yaşayan herkes Bodrumludur) bunu maalesef görememektedir. 

Bu gördüklerimi Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğimde ve Bodrum Belediye Meclis üyeliğimde defalarca tekrar etmeme rağmen hiçbir çalışma başlatılmamış ve iktidara geldiğinizde yaparsınız ve bizde izleriz cevapları ile karşılaşmış bir arkadaşınızım. Bütün meclis üyesi arkadaşlar ve meclis kayıtları şahidimdir. Bu konu ile ilgili sayın Mehmet Tosun ile birlikte iki Üniversite ile çalışmamızı gerçekleştirmiştik. Yerel yönetime gelemeyince bu işleri gerçekleştiremiyorsunuz. Bir seçim olmuştur ve biz kaybetmiş bulunmaktayız. Genç kardeşlerimin de bu görevlere aşina olabilmesi ve onlara bu fırsatın verilmesi doğrultusunda Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediye Meclis üyeliği görevlerimden istifa ediyorum. Bizleri destekleyen ve desteklemeyen tüm Bodrum sevdalılarına en derin saygı ve sevgilerimi sunar, seçilen tüm arkadaşlara ve sayın Başkan’lara en içten dileklerim ile üstün başarılar dilerim. Saygılarımla…” 

Bodrum Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Mustafa Paşalı yerine Erkan Özşeker gelecek. Paşalı’nın istifası ile boşalan Muğla Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevine ise CHP’li Kemal Özyurt gelecek.

mustafa paŞali BODRUM BELEDİYE MECLİSİNDEN SÜRPRİZ İSTİFA…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler