Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYE MECLİSİNDEN SÜRPRİZ İSTİFA…

Yayınlanan

açık

mustafa paŞali BODRUM BELEDİYE MECLİSİNDEN SÜRPRİZ İSTİFA… mustafa pa  al   bodrum belediyesi ba    ms  z meclis   yesi 66

MUSTAFA PAŞALI: BODRUM’UN EKONOMİSİ CAN ÇEKİŞMEKTEDİR

31 Mart Yerel Seçimlerinde İYİ Parti’den ikinci sıra meclis üyesi seçilen Mustafa Paşalı “Muhalefet sıralarında Bodrum’a hizmet etmek mümkün değil. Bu nedenle Bodrum Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ediyorum” diyerek meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Mustafa Paşalı’nın basına gönderdiği ve istifa gerekçelerinin yer aldığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“1994-1999 yılları arasında Bodrum Belediye Başkan Yardımcılığı ve Bodrum Belediyesi Gıda San A.Ş yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunmuştum. Bodrum halkı tarafından da gelmiş geçmiş en başarılı dönem olarak atfedilen o dönemde sayın Tuğrul Acar ve ekibinde olmaktan onur ve gurur duymuşumdur. O dönemde çalışmış olduğum ekip ve belediye personeline saygılarımı sunar, aramızdan ayrılmış olanları da rahmet ile anmak isterim. 2004-2009 yılları arasında muhalefet görevi ifa etmiştim.”

2014-2019 yılları arasında yine muhalefet görevi ifa ettim. Naçizane şahsi görüşümdür, gelmiş geçmiş en başarılı muhalefet görevi ifa edilmiştir. Onlarca dosya ile suç duyurusunda bulunulmuştur. Belediyemize karşı açılan yedi dava kazanılmıştır ve sonuçlar değiştirilmiştir. Dik duruşlarından dolayı değerli bağımsız meclis üyesi arkadaşlarımla gurur duymaktayım. Bodrumumuzda neden seksen küsur banka şubesi vardır, neden icra dairesinde nüfusun dörtte üçü kadar icra dosyası vardır, neden tahakkuk eden vergisinin tahsilatını bu Bodrumlular ödeyemiyorlar (Tahakkuk ve Tahsilat gerçekleşmesi 1/3 oranındadır). Globalleşen dünyamızda artık her şey ekonomi ağırlığındadır. Bodrum’un ekonomisi can çekişmektedir ve sosyal alanda kötü durumlara ulaşmıştır. Sonuçlarını hep beraber yaşamaktayız. Fakat kendi derdine düşmüş olmasından dolayı Bodrumlu (Bodrum’da 12 ay yaşayan herkes Bodrumludur) bunu maalesef görememektedir. 

Bu gördüklerimi Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğimde ve Bodrum Belediye Meclis üyeliğimde defalarca tekrar etmeme rağmen hiçbir çalışma başlatılmamış ve iktidara geldiğinizde yaparsınız ve bizde izleriz cevapları ile karşılaşmış bir arkadaşınızım. Bütün meclis üyesi arkadaşlar ve meclis kayıtları şahidimdir. Bu konu ile ilgili sayın Mehmet Tosun ile birlikte iki Üniversite ile çalışmamızı gerçekleştirmiştik. Yerel yönetime gelemeyince bu işleri gerçekleştiremiyorsunuz. Bir seçim olmuştur ve biz kaybetmiş bulunmaktayız. Genç kardeşlerimin de bu görevlere aşina olabilmesi ve onlara bu fırsatın verilmesi doğrultusunda Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediye Meclis üyeliği görevlerimden istifa ediyorum. Bizleri destekleyen ve desteklemeyen tüm Bodrum sevdalılarına en derin saygı ve sevgilerimi sunar, seçilen tüm arkadaşlara ve sayın Başkan’lara en içten dileklerim ile üstün başarılar dilerim. Saygılarımla…” 

Bodrum Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Mustafa Paşalı yerine Erkan Özşeker gelecek. Paşalı’nın istifası ile boşalan Muğla Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevine ise CHP’li Kemal Özyurt gelecek.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N  SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler