Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’U YÖNETECEK KOMİSYONLAR BELİRLENDİ…

Yayınlanan

açık

ahmet aras BODRUM’U YÖNETECEK KOMİSYONLAR BELİRLENDİ… bodrum belediyesi nisan ay   meclis toplantisi 1

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Ahmet Aras Başkanlığında ilk meclis toplantısı, Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras başkanlığında toplanan mecliste yeni seçilen meclis üyeleri de yerlerini aldı. Çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Bodrum Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı…

Yaklaşık 2 saat süren meclis toplantısın açılış konuşmasını yapan Başkan Aras; “Bodrum’da sevginin, barışın, kardeşliğin ve umudun dili kazanmıştır. Bu bir zafer değildir bu bir başarıdır. Biz zafer kazanmadık. Asıl zafer bizim Bodrum’da belediyecilik adına, Bodrum’un gelişmesi adına, Bodrum’un dünyadan ve Türkiye’den hak ettiği payı alması adına işlerimizi yaptıktan sonra, halkımıza layık olduktan sonra, verdikleri oya layık olduktan sonra kazanılacaktır bunu ifade etmek isterim. Partili partisiz oy veren vermeyen vatandaşlarımızın belediyesi olmaya karar verdik, bu prensip doğrultusunda tüm kararlarımda doğayı çevreyi insanı odak alacağım. Sizlere söz veriyorum” dedi.
Demokratik bir seçim dönemi geçirdiklerini belirten Başkan Aras, “Seçim döneminde bu hassasiyeti gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel bir kampanyayla, muhalefet ve bizler dahil olmak üzere Bodrum’a baharı getirdik diyorum ben, o yüzden tüm seçmenlerimize ve hassasiyetlerinden dolayı tüm siyasi partilerimize tekrar teşekkür ediyorum. Biz kazanmadık, Bodrum kazandı, Bodrum’a baharı getirdik. İnşallah hepimiz el birliği ile yazı da getireceğiz sevgili dostlarım” dedi.

ahmet aras BODRUM’U YÖNETECEK KOMİSYONLAR BELİRLENDİ… bodrum belediyesi nisan ay   meclis toplantisi 3Şeffaf, hesap verebilir bir anlayışla hareket edeceğiz…

Tamamen sonuç ve hedef odaklı, vatandaş odaklı, canlı odaklı, doğa odaklı bir anlayış prensibi ile yola çıktıklarını söyleyen Ahmet Aras,”Tamamen yol gösterici yardımcı olan bir anlayış, şeffaf hesap verilebilir bir anlayışla hareket edeceğiz. Belirsizlikler, ayrımcılıklar ortadan kalkacak tamamen eşit adaletli, hukukun ön planda olduğu bir yönetim anlayışı benimseyeceğiz. Sorunları olduktan sonra bertaraf etmekten çok, olmadan önce tespit ederek önlemlerini alacağız. Doğamız yağmalandıktan sonra önlem alınmayacak. Sorunları olmadan önce tespit ederek olmamasını sağlayacağız” dedi.
Başkan Aras yeni süreçte, belediyenin kapılarının bütün görüşmeler esnasında açık olacağını söylerken, “Belediyemizin hiçbir noktasında iş takipçiliğine izin vermeyeceğiz, vatandaşlarımızın başvuruları bizzat kendileri tarafından yapılacak, zamanında cevap verilecek. Her şeyin bir kuralı bir sistemi olacak tamamen kurumsallaşan ve sistemli çalışan bir belediye yapısı oluşturacağız. Sizlere buradan ifade etmek istiyorum açık açık; belediyedeki hiçbir işiniz için hiç kimseyi bulmayınız. Tamamen belediye size kurumsal ve sistemli bir şekilde hizmet verecektir. Biz altyapımızı buna göre hazırlıyoruz ve bazı adımları attık. Hızlı bir şekilde bu sisteme dönük bir şekilde çalışmaya başlayacağız. Bodrum’da 170 bin resmi, bunun çok üzerinde bir gayri resmi bir nüfusla yaşıyoruz. Herkes belediyeden aldığı hizmette ırk, din, dil, mezhep, yerli yabancı ayrımı olmadan aynı muameleye tabi tutulur sevgili arkadaşlar” dedi.

Kararları STK ve paydaşlarımızla birlikte alacağız…

Katılımcı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini belirten Aras, “Bodrum’da mevcut bütün STK ve paydaşlarımızla birlikte kararlar alacağız, karar süreçlerine vatandaşlarımızı da dahil edeceğiz. Bundan sonra halkın belediyesi olacağız, hizmet halkımızın ayağına götürülecek. Vatandaşlarımız belediye koridorlarında beklemeyecek, personelimizi yeniden görevlendirmelerle doğru bir şekilde konumlandırarak vatandaşlarımızın ayağına hizmeti götürecek şekilde motive edeceğim. Göreceksiniz yakında belediyemizde insanlar değil evraklar dolaşacak arkadaşlar. İşler çok kısa sürede bitirilecek ve sizlere hizmet en doğru en dürüst, hukuka uygun bir şekilde ulaştırılacak” dedi.
Şeffaflık konusunun kendileri için çok önemli olduğunu belirten Başkan Aras, “Şeffaflık zihinlerde olmalıdır, zihinlerde başlar. Öncelikle imar müdürlüğümüzün kapısını turnikeleri sökerek vatandaşın yolunu açtık. İkincisi makam araçlarımızın filmlerini sökerek, insanların aracın içinde kim olduğunu görmesinin önünü açtık. Ayrıca şu anda çalışmalar başladı. Belediyemizin plan bütçe borç personel durumları imar durum belgeleri, gerekli teknolojik alt yapı sağlandıktan sonra tamamen vatandaşımızın hizmetine açılacaktır” dedi.
Bodrum’u ilgilendiren en önemli konulardan birisine geçmek istediğini söyleyen Başkan sözlerine şöyle devam etti; “Özellikle imar barışı adı altında, şu anda bir imar yarışı Bodrum’u teslim almış durumda. Bodrum’un dağları tepeleri, mandalina bahçeleri, koyları şu anda tamamen kontrolsüz yapılaşma ve fütursuzca dikilen beton bloklarla dolu. İzinsiz ruhsatsız korkunç bir yapılaşmayla karşı karşıyayız. Bunun için kesinlikle önlemler alacağız. Biz yatırımcının karşısında değiliz. Bizler elbette Bodrum’a yatırım yapmanızı istiyoruz. Ancak projeleriniz eğer Bodrum’un tarihi dokusuna doğasına insanına denizine kültürel ve sanatsal yapısına aykırı ise kesinlikle izin vermeyeceğiz. Biz her zaman doğrunun yanında, yanlışın karşısındayız. Doğru da Bodrum’un değerleridir.”

ahmet aras BODRUM’U YÖNETECEK KOMİSYONLAR BELİRLENDİ… bodrum belediyesi nisan ay   meclis toplantisi 2İmar kirliliğine kesinlikle imza atmayın arkadaşlar…

Başkan Aras mimar ve mühendislere seslenerek; “İmar kirliliğine yol açan projelere kesinlikle imza atmayın sevgili arkadaşlar. Yine aynı şekilde çok sevdiğim Bodrum insanımıza seslenmek istiyorum. Asıl duyarlılığı sizlerden bekliyorum. Lütfen evinize 2 oda fazla yapacağım, bir kat fazla çıkacağım diye lütfen güzel Bodrumumuz’u betonlaştırmayalım sevgili dostlarım. Eğer ihtiyacı olan varsa belediyeye gelsin biz onlara sonuna kadar destek olacağız. Ancak izinsiz ve Bodrum’un yapısına zarar veren her şeye anında müdahale edeceğiz. Lütfen sonra bize kızmayınız niye böyle yapıyorlar diye. Biz bunlara oy verdik bunlar bizim kuyumuzu kazıyorlar diye düşünmeyin lütfen. Böyle yapmazsak bodrum tamamen betona teslim olacak, gidişat o yönde. Şu anda mandalina bahçelerinde dağlarda tepelerde beton bloklar yükseliyor. 30 metre kare imar izni alınan yerlere 200 metrekarelik inşaatlar yapılıyor. Biz sizlerin desteğiyle bunların önüne geçeceğiz, bu yüzden sonuna kadar arkamızda durmanızı istiyorum. Biz bunu yapamazsak yakında ne mandalina bahçeleri ne deniz ne de begonviller kalacak arkadaşlar. Bundan sonra her türlü yapılan kaçak uygulamaya müdahale edeceğim. Şu anda imar müdürlüğünün altında çok güçlü bir yapı denetim kontrol zabıtası oluşturuyorum. Bu arkadaşlarım kaçak yapılaşma olan yerlerde müdahil olacaklar. Ben bütün gücümle tamamen bu kaçak yapıların üzerine gideceğim. Kepçeyi gönderip hemen orayı dağıtacağım arkadaşlar. Bu bir kampanya olarak başlayacak. Artık billboardlarda benim gülen yüzümü görmeyeceksiniz, bizim sevgililer günü yılbaşı kutlayan resimlerimizi görmeyeceksiniz. Biz billboardlarımızda bunları kullanarak halkımızı bilinçlendireceğiz. Büyük bir kampanya başlatıyoruz. Görsel, işitsel, sosyal medya, televizyon, basın, belediyemiz, paydaşlarımız ve bu işe katılmak isteyen tüm paydaşlar bu kampanyayı lütfen desteklesin. Türkiye’de bir ilk olacak, bu kampanayı başlatıyorum hayırlı uğurlu olsun hepimize. Ben buna kaçakla mücadele seferberliği diyorum. İnşallah başarılı olacağız ve Bodrum’un daha fazla yağmalanmasına ve betonlaşmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
Başkan Aras konuşmasını şu sözlerle bitirdi; “Ben bu duygularla bizlerin ilk meclisine gelen herkese teşekkür ediyorum. Kapımız her zaman açıktır. Hiç kimseyi bekletmiyoruz. Lütfen buyurun gelin belediyemizden isteklerinizi taleplerinizi her zaman iletin. Bizler buradayız.”
Aras’ın konuşmasının ardından geçilen meclis toplantısında ilk olarak meclis katipleri, meclis başkan vekilleri ile encümen üyeleri seçildi. Ayrıca Başkan Aras’ın, göreve gelmeden önce sözünü verdiği, başkanlığını muhalefet meclis üyelerinden seçilen bir kişinin yapacağı Şeffaflık komisyonu oluşturuldu. İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu, İşgaliye Komisyonu, İçkili Yer Bölgelerini Belirleme Komisyonu üyeleri belirlendi. Ayrıca Kıyı Ege Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği, Ege Belediyeler Birliği, Bodrum Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi ve Bodrum Çiftçi Malları Murakabe Kurulu’nda belediyeyi temsil edecek üyeler belirlendi.
Şeffaflık komisyonun dışında yeni olarak Kentsel Tasarım ve Estetik Komisyonu, Gençlik ve Spor Komisyonu ve Turizm Komisyonu oluşturuldu.

Seçilen divan, encümen ve komisyon üyeleri ise şöyle;

Meclis 1. Başkan Vekili: Dursun Göktepe
Meclis 2. Başkan Vekili: Özden Baysal
Katip Üyeleri: (Asil) Tamer Mandalinci, Ayşenaz Gültekin Öncel ; (Yedek) Kemal Özsarsılmaz, İlknur Ülküm Seferoğlu
Encümen Üyeleri:  İlknur Ülküm Seferoğlu, İbrahim Akbaş, Uğur İlhami Özden.
İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Banu Özberk, Dursun Göktepe, Özden Baysal, Tamer Mandalinci, Mehmet Onur Şahbaz
Plan ve Bütçe Komisyonu: İbrahim Emre Köroğlu, Emel Çakaloğlu, Kemal Özsarsılmaz, Cafer Doğan, Erkan Özşeker
Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu: Emel Çakaloğlu, Tamer Mandalinci, Banu Özberk, Kemal Özyurt, Uluç Tezer
İşgaliye Komisyonu: Yunus Arslanparçası, Mustafa Çortoğlu, Okyanus Şahin, Emel Çakaloğlu, Atilla Serttaş
İçkili Yer Bölgelerini Belirleme Komisyonu: Kemal Özyurt, Mustafa Coşkun, Okyanus Şahin, Aşkın Parmak, İsmail Uslu
Kıyı Ege Belediyeler Birliği temsilcileri: (Asil) İlknur Ülküm Seferoğlu, Cafer Doğan, Banu Özberk ;  (Yedek) İbrahim Akbaş, Kemal Özyurt, Okyanus Şahin
Tarihi Kentler Birliği temsilcileri : (Asil) Mustafa Coşkun; (Yedek) Tamer Mandalinci
Ege Belediyeler Birliği temsilcileri: (Asil) Ahmet Aras ; (Yedek) Kemal Özyurt
Bodrum Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi ve Bodrum Çiftçi Malları Murakabe Kurulu Temsilcileri: (Asil) İbrahim Emre Köroğlu, İbrahim Akbaş, Aşkın Parmak, Mustafa Çortoğlu, İsmail Uslu ; (Yedek) Okyanus Şahin, Kemal Özsarsılmaz, Kemal Özyurt, Uğur İlhami Özden, Özlem Özdemir
Şeffaflık Komisyonu: İbrahim Emre Köroğlu, İlknur Ülküm Seferoğlu, Mehmet Kocair, Hülya Aşkın, Erkan Özşeker
Kentsel Tasarım ve Estetik Komisyonu : Banu Özberk, Tamer Mandalinci, Mustafa Çortoğlu, Atilla Serttaş, Ayşen Kılıç Bozan
Gençlik ve Spor Komisyonu: İbrahim Akbaş, Okyanus Şahin, Tamer Mandalinci, Numan Cömert, Bahattin Kul
Turizm Komisyonu: Kemal Özsarsılmaz, Kemal Özyurt, Mustafa Coşkun, Özlem Özdemir, İsmail Karaşehirli

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N  SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler