Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’U YÖNETECEK KOMİSYONLAR BELİRLENDİ…

Yayınlanan

açık

ahmet aras BODRUM’U YÖNETECEK KOMİSYONLAR BELİRLENDİ… bodrum belediyesi nisan ay   meclis toplantisi 1
ahmet aras BODRUM’U YÖNETECEK KOMİSYONLAR BELİRLENDİ… divenire group2

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanı Seçilen Ahmet Aras Başkanlığında ilk meclis toplantısı, Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras başkanlığında toplanan mecliste yeni seçilen meclis üyeleri de yerlerini aldı. Çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Bodrum Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı…

Yaklaşık 2 saat süren meclis toplantısın açılış konuşmasını yapan Başkan Aras; “Bodrum’da sevginin, barışın, kardeşliğin ve umudun dili kazanmıştır. Bu bir zafer değildir bu bir başarıdır. Biz zafer kazanmadık. Asıl zafer bizim Bodrum’da belediyecilik adına, Bodrum’un gelişmesi adına, Bodrum’un dünyadan ve Türkiye’den hak ettiği payı alması adına işlerimizi yaptıktan sonra, halkımıza layık olduktan sonra, verdikleri oya layık olduktan sonra kazanılacaktır bunu ifade etmek isterim. Partili partisiz oy veren vermeyen vatandaşlarımızın belediyesi olmaya karar verdik, bu prensip doğrultusunda tüm kararlarımda doğayı çevreyi insanı odak alacağım. Sizlere söz veriyorum” dedi.
Demokratik bir seçim dönemi geçirdiklerini belirten Başkan Aras, “Seçim döneminde bu hassasiyeti gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel bir kampanyayla, muhalefet ve bizler dahil olmak üzere Bodrum’a baharı getirdik diyorum ben, o yüzden tüm seçmenlerimize ve hassasiyetlerinden dolayı tüm siyasi partilerimize tekrar teşekkür ediyorum. Biz kazanmadık, Bodrum kazandı, Bodrum’a baharı getirdik. İnşallah hepimiz el birliği ile yazı da getireceğiz sevgili dostlarım” dedi.

ahmet aras BODRUM’U YÖNETECEK KOMİSYONLAR BELİRLENDİ… bodrum belediyesi nisan ay   meclis toplantisi 3Şeffaf, hesap verebilir bir anlayışla hareket edeceğiz…

Tamamen sonuç ve hedef odaklı, vatandaş odaklı, canlı odaklı, doğa odaklı bir anlayış prensibi ile yola çıktıklarını söyleyen Ahmet Aras,”Tamamen yol gösterici yardımcı olan bir anlayış, şeffaf hesap verilebilir bir anlayışla hareket edeceğiz. Belirsizlikler, ayrımcılıklar ortadan kalkacak tamamen eşit adaletli, hukukun ön planda olduğu bir yönetim anlayışı benimseyeceğiz. Sorunları olduktan sonra bertaraf etmekten çok, olmadan önce tespit ederek önlemlerini alacağız. Doğamız yağmalandıktan sonra önlem alınmayacak. Sorunları olmadan önce tespit ederek olmamasını sağlayacağız” dedi.
Başkan Aras yeni süreçte, belediyenin kapılarının bütün görüşmeler esnasında açık olacağını söylerken, “Belediyemizin hiçbir noktasında iş takipçiliğine izin vermeyeceğiz, vatandaşlarımızın başvuruları bizzat kendileri tarafından yapılacak, zamanında cevap verilecek. Her şeyin bir kuralı bir sistemi olacak tamamen kurumsallaşan ve sistemli çalışan bir belediye yapısı oluşturacağız. Sizlere buradan ifade etmek istiyorum açık açık; belediyedeki hiçbir işiniz için hiç kimseyi bulmayınız. Tamamen belediye size kurumsal ve sistemli bir şekilde hizmet verecektir. Biz altyapımızı buna göre hazırlıyoruz ve bazı adımları attık. Hızlı bir şekilde bu sisteme dönük bir şekilde çalışmaya başlayacağız. Bodrum’da 170 bin resmi, bunun çok üzerinde bir gayri resmi bir nüfusla yaşıyoruz. Herkes belediyeden aldığı hizmette ırk, din, dil, mezhep, yerli yabancı ayrımı olmadan aynı muameleye tabi tutulur sevgili arkadaşlar” dedi.

Kararları STK ve paydaşlarımızla birlikte alacağız…

Katılımcı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini belirten Aras, “Bodrum’da mevcut bütün STK ve paydaşlarımızla birlikte kararlar alacağız, karar süreçlerine vatandaşlarımızı da dahil edeceğiz. Bundan sonra halkın belediyesi olacağız, hizmet halkımızın ayağına götürülecek. Vatandaşlarımız belediye koridorlarında beklemeyecek, personelimizi yeniden görevlendirmelerle doğru bir şekilde konumlandırarak vatandaşlarımızın ayağına hizmeti götürecek şekilde motive edeceğim. Göreceksiniz yakında belediyemizde insanlar değil evraklar dolaşacak arkadaşlar. İşler çok kısa sürede bitirilecek ve sizlere hizmet en doğru en dürüst, hukuka uygun bir şekilde ulaştırılacak” dedi.
Şeffaflık konusunun kendileri için çok önemli olduğunu belirten Başkan Aras, “Şeffaflık zihinlerde olmalıdır, zihinlerde başlar. Öncelikle imar müdürlüğümüzün kapısını turnikeleri sökerek vatandaşın yolunu açtık. İkincisi makam araçlarımızın filmlerini sökerek, insanların aracın içinde kim olduğunu görmesinin önünü açtık. Ayrıca şu anda çalışmalar başladı. Belediyemizin plan bütçe borç personel durumları imar durum belgeleri, gerekli teknolojik alt yapı sağlandıktan sonra tamamen vatandaşımızın hizmetine açılacaktır” dedi.
Bodrum’u ilgilendiren en önemli konulardan birisine geçmek istediğini söyleyen Başkan sözlerine şöyle devam etti; “Özellikle imar barışı adı altında, şu anda bir imar yarışı Bodrum’u teslim almış durumda. Bodrum’un dağları tepeleri, mandalina bahçeleri, koyları şu anda tamamen kontrolsüz yapılaşma ve fütursuzca dikilen beton bloklarla dolu. İzinsiz ruhsatsız korkunç bir yapılaşmayla karşı karşıyayız. Bunun için kesinlikle önlemler alacağız. Biz yatırımcının karşısında değiliz. Bizler elbette Bodrum’a yatırım yapmanızı istiyoruz. Ancak projeleriniz eğer Bodrum’un tarihi dokusuna doğasına insanına denizine kültürel ve sanatsal yapısına aykırı ise kesinlikle izin vermeyeceğiz. Biz her zaman doğrunun yanında, yanlışın karşısındayız. Doğru da Bodrum’un değerleridir.”

ahmet aras BODRUM’U YÖNETECEK KOMİSYONLAR BELİRLENDİ… bodrum belediyesi nisan ay   meclis toplantisi 2İmar kirliliğine kesinlikle imza atmayın arkadaşlar…

Başkan Aras mimar ve mühendislere seslenerek; “İmar kirliliğine yol açan projelere kesinlikle imza atmayın sevgili arkadaşlar. Yine aynı şekilde çok sevdiğim Bodrum insanımıza seslenmek istiyorum. Asıl duyarlılığı sizlerden bekliyorum. Lütfen evinize 2 oda fazla yapacağım, bir kat fazla çıkacağım diye lütfen güzel Bodrumumuz’u betonlaştırmayalım sevgili dostlarım. Eğer ihtiyacı olan varsa belediyeye gelsin biz onlara sonuna kadar destek olacağız. Ancak izinsiz ve Bodrum’un yapısına zarar veren her şeye anında müdahale edeceğiz. Lütfen sonra bize kızmayınız niye böyle yapıyorlar diye. Biz bunlara oy verdik bunlar bizim kuyumuzu kazıyorlar diye düşünmeyin lütfen. Böyle yapmazsak bodrum tamamen betona teslim olacak, gidişat o yönde. Şu anda mandalina bahçelerinde dağlarda tepelerde beton bloklar yükseliyor. 30 metre kare imar izni alınan yerlere 200 metrekarelik inşaatlar yapılıyor. Biz sizlerin desteğiyle bunların önüne geçeceğiz, bu yüzden sonuna kadar arkamızda durmanızı istiyorum. Biz bunu yapamazsak yakında ne mandalina bahçeleri ne deniz ne de begonviller kalacak arkadaşlar. Bundan sonra her türlü yapılan kaçak uygulamaya müdahale edeceğim. Şu anda imar müdürlüğünün altında çok güçlü bir yapı denetim kontrol zabıtası oluşturuyorum. Bu arkadaşlarım kaçak yapılaşma olan yerlerde müdahil olacaklar. Ben bütün gücümle tamamen bu kaçak yapıların üzerine gideceğim. Kepçeyi gönderip hemen orayı dağıtacağım arkadaşlar. Bu bir kampanya olarak başlayacak. Artık billboardlarda benim gülen yüzümü görmeyeceksiniz, bizim sevgililer günü yılbaşı kutlayan resimlerimizi görmeyeceksiniz. Biz billboardlarımızda bunları kullanarak halkımızı bilinçlendireceğiz. Büyük bir kampanya başlatıyoruz. Görsel, işitsel, sosyal medya, televizyon, basın, belediyemiz, paydaşlarımız ve bu işe katılmak isteyen tüm paydaşlar bu kampanyayı lütfen desteklesin. Türkiye’de bir ilk olacak, bu kampanayı başlatıyorum hayırlı uğurlu olsun hepimize. Ben buna kaçakla mücadele seferberliği diyorum. İnşallah başarılı olacağız ve Bodrum’un daha fazla yağmalanmasına ve betonlaşmasına izin vermeyeceğiz” dedi.
Başkan Aras konuşmasını şu sözlerle bitirdi; “Ben bu duygularla bizlerin ilk meclisine gelen herkese teşekkür ediyorum. Kapımız her zaman açıktır. Hiç kimseyi bekletmiyoruz. Lütfen buyurun gelin belediyemizden isteklerinizi taleplerinizi her zaman iletin. Bizler buradayız.”
Aras’ın konuşmasının ardından geçilen meclis toplantısında ilk olarak meclis katipleri, meclis başkan vekilleri ile encümen üyeleri seçildi. Ayrıca Başkan Aras’ın, göreve gelmeden önce sözünü verdiği, başkanlığını muhalefet meclis üyelerinden seçilen bir kişinin yapacağı Şeffaflık komisyonu oluşturuldu. İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu, İşgaliye Komisyonu, İçkili Yer Bölgelerini Belirleme Komisyonu üyeleri belirlendi. Ayrıca Kıyı Ege Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği, Ege Belediyeler Birliği, Bodrum Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi ve Bodrum Çiftçi Malları Murakabe Kurulu’nda belediyeyi temsil edecek üyeler belirlendi.
Şeffaflık komisyonun dışında yeni olarak Kentsel Tasarım ve Estetik Komisyonu, Gençlik ve Spor Komisyonu ve Turizm Komisyonu oluşturuldu.

Seçilen divan, encümen ve komisyon üyeleri ise şöyle;

Meclis 1. Başkan Vekili: Dursun Göktepe
Meclis 2. Başkan Vekili: Özden Baysal
Katip Üyeleri: (Asil) Tamer Mandalinci, Ayşenaz Gültekin Öncel ; (Yedek) Kemal Özsarsılmaz, İlknur Ülküm Seferoğlu
Encümen Üyeleri:  İlknur Ülküm Seferoğlu, İbrahim Akbaş, Uğur İlhami Özden.
İmar ve Bayındırlık Komisyonu: Banu Özberk, Dursun Göktepe, Özden Baysal, Tamer Mandalinci, Mehmet Onur Şahbaz
Plan ve Bütçe Komisyonu: İbrahim Emre Köroğlu, Emel Çakaloğlu, Kemal Özsarsılmaz, Cafer Doğan, Erkan Özşeker
Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Komisyonu: Emel Çakaloğlu, Tamer Mandalinci, Banu Özberk, Kemal Özyurt, Uluç Tezer
İşgaliye Komisyonu: Yunus Arslanparçası, Mustafa Çortoğlu, Okyanus Şahin, Emel Çakaloğlu, Atilla Serttaş
İçkili Yer Bölgelerini Belirleme Komisyonu: Kemal Özyurt, Mustafa Coşkun, Okyanus Şahin, Aşkın Parmak, İsmail Uslu
Kıyı Ege Belediyeler Birliği temsilcileri: (Asil) İlknur Ülküm Seferoğlu, Cafer Doğan, Banu Özberk ;  (Yedek) İbrahim Akbaş, Kemal Özyurt, Okyanus Şahin
Tarihi Kentler Birliği temsilcileri : (Asil) Mustafa Coşkun; (Yedek) Tamer Mandalinci
Ege Belediyeler Birliği temsilcileri: (Asil) Ahmet Aras ; (Yedek) Kemal Özyurt
Bodrum Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi ve Bodrum Çiftçi Malları Murakabe Kurulu Temsilcileri: (Asil) İbrahim Emre Köroğlu, İbrahim Akbaş, Aşkın Parmak, Mustafa Çortoğlu, İsmail Uslu ; (Yedek) Okyanus Şahin, Kemal Özsarsılmaz, Kemal Özyurt, Uğur İlhami Özden, Özlem Özdemir
Şeffaflık Komisyonu: İbrahim Emre Köroğlu, İlknur Ülküm Seferoğlu, Mehmet Kocair, Hülya Aşkın, Erkan Özşeker
Kentsel Tasarım ve Estetik Komisyonu : Banu Özberk, Tamer Mandalinci, Mustafa Çortoğlu, Atilla Serttaş, Ayşen Kılıç Bozan
Gençlik ve Spor Komisyonu: İbrahim Akbaş, Okyanus Şahin, Tamer Mandalinci, Numan Cömert, Bahattin Kul
Turizm Komisyonu: Kemal Özsarsılmaz, Kemal Özyurt, Mustafa Coşkun, Özlem Özdemir, İsmail Karaşehirli

ahmet aras BODRUM’U YÖNETECEK KOMİSYONLAR BELİRLENDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler