Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

POLİS GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR…

Yayınlanan

açık

polİs teŞkİlati POLİS GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR… TURK POLIS TESKILATI 3

 

Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Garnizon Komutanı Per. Alb. İzzet Adagideli, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, STK ve siyasi parti temsilcileri, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri ile polisler ve polis aileleri katıldı.

Atatürk Anıtına İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün çelenginin konulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu törende, günün anlam ve önemi belirten birer konuşma yaptı.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu konuşmasında; “Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış demokratik hukuk devletinin Atatürk İlke ve İnkılaplarının ve Laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumu belirterek hepinize hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum. Emniyet Teşkilatı, toplumda huzuru ve güvenliği sağlamak, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlamak gibi birçok önemli ve hayati görevler üstlenmiştir. Bizler bu görevi yerine getirirken demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğu bilinciyle halkımıza hizmet etme gururunu yaşıyoruz. Türk Polisi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kuruluşu olmanın bilinci içerisinde ve görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir. Bizler bugüne kadar olduğu gibi siz değerli vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve destek ile görevimizi en iyi şekilde yerine getirmekle ilçemizin asayiş ve güvenlik açısından huzurunu ve güvenli bir turizm ilçesi haline getirmenin mutluluğu içerisindeyiz.  Bizler Ata’mızın izinde, 174 yıllık bir çınarın yaprakları gibi filizlenip görevinin her saatinde sorumluluklarının bilinci ile devletinin hizmetinde ve görev sonu geldiğinde de görevini yeni filizlere devrederek güçlenen bir teşkilatın neferleriyiz. Bu görevlerin ifası esnasında 7 gün 24 saat güvenlik hizmeti sağlamak adına vazife uğruna emek sarf eden tüm personelime ve değerli ailelerine teşekkür ediyorum. Konuşmama son verirken, devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Emekli ve gazilerimizin ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise, “Değerli arkadaşlarım, sevgili Bodrumlular. Emniyet teşkilatımızın bu güzel günü dolayısıyla sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ben de öncelikle bu güzide teşkilatın, Emniyet Teşkilatımızın Kuruluşunun 174. Yıldönümünü en içten, en samimi duygularımla kutluyorum. Vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından ve vatanımızın, milletimizin, bayrağımızın, milli ve manevi değerlerimizin korunması açısından teşkilatımız önemli görevleri ifa etmektedir. Bugün biz onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bodrum’da da biliyorsunuz zaman zaman nüfusumuz 1 buçuk milyonlara çıkıyor. Arkadaşlarımız gerçekten mesai kavramı olmaksızın fedakarca çalışıyorlar. Bu vesileyle başta İlçe Emniyet Müdürümüz olmak üzere tüm emniyet mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, halkın huzurunu ve refahını korumak için 7 gün 24 saat görev başında olan emniyet mensuplarına öncelikle Bodrum halkı adına teşekkür etmek istediğini ifade ederek, “Emniyet mensubu arkadaşlarımız, turizm ile iç içe yaşadığımız Bodrum yarımadamızda, 12 ay boyunca yoğun bir şekilde çalışmalar yürütüyor. Özellikle yüksek sezonda, gece gündüz demeden güvenliği sağlamak için büyük bir emek ve özveri ile çalışarak halkımızın ve misafirlerimizin güvenliğini, huzurunu had safhada sağlamak amacıyla görevlerini ifa ediyorlar. Bu nedenle kendilerine halkımız adına çok teşekkür ediyorum. Türk Polis Teşkilatının Kuruluşun 174. Yılını en içten dileklerimle saygılarımla kutluyor ve ülkemizdeki tüm emniyet mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. Program, Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayan polis araçlarının kortej geçişiyle devam ederken, Trafo Cafe’de 1.Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula’nın resim sergisinin açılışıyla son buldu.

 

polİs teŞkİlati POLİS GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR… TURK POLIS TESKILATI 2polİs teŞkİlati POLİS GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR… TURK POLIS TESKILATI 10

 

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N  SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler