Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

POLİS GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR…

Yayınlanan

açık

polİs teŞkİlati POLİS GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR… TURK POLIS TESKILATI 3
polİs teŞkİlati POLİS GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR… divenire group2

 

Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Garnizon Komutanı Per. Alb. İzzet Adagideli, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, STK ve siyasi parti temsilcileri, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri ile polisler ve polis aileleri katıldı.

Atatürk Anıtına İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün çelenginin konulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ile Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu törende, günün anlam ve önemi belirten birer konuşma yaptı.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu konuşmasında; “Türk halkının sevgi ve güvenini kazanmış demokratik hukuk devletinin Atatürk İlke ve İnkılaplarının ve Laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğumu belirterek hepinize hoş geldiniz diyor, en içten saygılarımı arz ediyorum. Emniyet Teşkilatı, toplumda huzuru ve güvenliği sağlamak, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlamak gibi birçok önemli ve hayati görevler üstlenmiştir. Bizler bu görevi yerine getirirken demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğu bilinciyle halkımıza hizmet etme gururunu yaşıyoruz. Türk Polisi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kuruluşu olmanın bilinci içerisinde ve görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir. Bizler bugüne kadar olduğu gibi siz değerli vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve destek ile görevimizi en iyi şekilde yerine getirmekle ilçemizin asayiş ve güvenlik açısından huzurunu ve güvenli bir turizm ilçesi haline getirmenin mutluluğu içerisindeyiz.  Bizler Ata’mızın izinde, 174 yıllık bir çınarın yaprakları gibi filizlenip görevinin her saatinde sorumluluklarının bilinci ile devletinin hizmetinde ve görev sonu geldiğinde de görevini yeni filizlere devrederek güçlenen bir teşkilatın neferleriyiz. Bu görevlerin ifası esnasında 7 gün 24 saat güvenlik hizmeti sağlamak adına vazife uğruna emek sarf eden tüm personelime ve değerli ailelerine teşekkür ediyorum. Konuşmama son verirken, devletimizin ve milletimizin selameti uğruna hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Emekli ve gazilerimizin ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise, “Değerli arkadaşlarım, sevgili Bodrumlular. Emniyet teşkilatımızın bu güzel günü dolayısıyla sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ben de öncelikle bu güzide teşkilatın, Emniyet Teşkilatımızın Kuruluşunun 174. Yıldönümünü en içten, en samimi duygularımla kutluyorum. Vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından ve vatanımızın, milletimizin, bayrağımızın, milli ve manevi değerlerimizin korunması açısından teşkilatımız önemli görevleri ifa etmektedir. Bugün biz onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bodrum’da da biliyorsunuz zaman zaman nüfusumuz 1 buçuk milyonlara çıkıyor. Arkadaşlarımız gerçekten mesai kavramı olmaksızın fedakarca çalışıyorlar. Bu vesileyle başta İlçe Emniyet Müdürümüz olmak üzere tüm emniyet mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, halkın huzurunu ve refahını korumak için 7 gün 24 saat görev başında olan emniyet mensuplarına öncelikle Bodrum halkı adına teşekkür etmek istediğini ifade ederek, “Emniyet mensubu arkadaşlarımız, turizm ile iç içe yaşadığımız Bodrum yarımadamızda, 12 ay boyunca yoğun bir şekilde çalışmalar yürütüyor. Özellikle yüksek sezonda, gece gündüz demeden güvenliği sağlamak için büyük bir emek ve özveri ile çalışarak halkımızın ve misafirlerimizin güvenliğini, huzurunu had safhada sağlamak amacıyla görevlerini ifa ediyorlar. Bu nedenle kendilerine halkımız adına çok teşekkür ediyorum. Türk Polis Teşkilatının Kuruluşun 174. Yılını en içten dileklerimle saygılarımla kutluyor ve ülkemizdeki tüm emniyet mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. Program, Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayan polis araçlarının kortej geçişiyle devam ederken, Trafo Cafe’de 1.Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula’nın resim sergisinin açılışıyla son buldu.

 

polİs teŞkİlati POLİS GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR… TURK POLIS TESKILATI 2polİs teŞkİlati POLİS GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR… TURK POLIS TESKILATI 10

 

polİs teŞkİlati POLİS GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler