Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ARAS: EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BODRUM’U KORUMAKTIR…

Yayınlanan

açık

ahmer aras ARAS: EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BODRUM’U KORUMAKTIR… ahmet aras turkbuku 2

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türkbükü Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Aras,  birlik beraberlik içinde tüm sorunların çözümü konusunda fikir alışverişinde bulundu. 

Bodrum Belediye A.Ş. Türkbükü Cafe’de gerçekleşen toplantıda mahalle sakinleri ve işletme sahipleri Başkan Aras’a istek ve taleplerini de ileterek görevinde başarılar diledi. Ahmet Aras, toplantı öncesi Türkbükü sahilinde yürüyerek iskele ve kumsalda yapılan yapıları inceleyip ilgili kişilerden bilgi aldı.

Türkbükü mahalle toplantısında Başkan Aras’a, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Ummahan Yurt, Turgay Kaya ve Önder Batmaz, Türkbükü Mahalle Muhtarı Yücel Ertuğrul, Bodrum Belediyesi müdür ve amirleri ile Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez de eşlik etti. Sohbet havasında geçen buluşmada yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Ayrıca vatandaşların şikayet ve önerileri de tek tek not alındı.

Başkan Aras: “Bodrum’u korumak en önemli projemiz”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, cumartesi akşam saatlerinde düzenlenen mahalle toplantısında, “Seçim kampanyamızda dediğimiz gibi ‘siz bize değil biz size geleceğiz’ dedik ve de sözümüzü tuttuk. Bodrum’da yapılacak çok iş var ve sizlerle buluşmak, işlerin yürümesi açısından çok faydalı oluyor. Burada bulunma sebebimiz ise yaz sezonuna hazırlanıyoruz malumunuz, kentimizi yaz sezonuna hazırlamak, yapılacak çalışmalar öncesinde sizlerin de fikrini almak. Misafirlerimiz geldi gelecek ve hatta yabancı misafirlerimiz otellerine yerleşmeye başladılar bile. Özellikle sahil bandımızdaki çalışmaları hızlandırmamız gerekiyor. Seçimlerin hemen ardından çok kısa bir sürede çok hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Çok ciddi müdahalelerimiz olmakta ve bu müdahalelerimiz de devam edecek. Kentimize bir düzen bir sistem gelmesini istiyoruz. Kimse kafasına göre iş yapmasın. Tamamen standartlarımızı ortaya koyalım. Bodrum’un bir standartları olsun. Biz bunun için çalışıyoruz ve sizlerle birlikte çalışacağız. İmar barışı adıyla başlayan ama imar yarışına dönen bir yağmalama var şu anda. Herkes kafasına göre hiçbir şekilde belediyeye uğramadan, bilgi almadan, izin almadan ve kurallara uymadan yapılaşma yapıyor. Bodrum’un tüm coğrafyasında kaçak yapılaşma var. Göreve geldiğimiz andan itibaren bu kuralsızlıklarla mücadele etmeye başladık. Bizim şu anda en büyük mücadelemiz bu. Bize sorulan en önemli projeniz nedir sorusunun cevabı, Bodrum’u korumaktır. Değerli mahalle sakinlerimiz, Bodrum’u maalesef kendi ellerimizle batırıyoruz. Bu şekilde Bodrum’umuzu hızlıca, kuralsızca, yasalara uymadan tahrip etmeye devam edersek yaşamaktan onur duyacağımız, övüneceğimiz bir Bodrum kalmayacak elimizde. Bütün çabamız Bodrum’umuzu korumak, yoksa kimsenin eviyle, arazisiyle, dükkanıyla, mekanıyla ne de ekmek parasıyla problemimiz yok bizim. Kimsenin kazandığı parada gözümüz yok, yeter ki kurallara uyalım. Kim ne yapmak istiyorsa öncelikle Bodrum Belediyesine bizlere gelsin. Planları, projeleri, yapmak istedikleri kurallara yasalara uyuyor mu öncelikle ona bakalım, vatandaşımıza yardımcı olalım. Bize danışmadan yapılan hiçbir kuralsız, düzensiz işlerin peşini bırakmayacağız.

Bizim işimiz planlı ve sistemli çalışmaktır. Biz kurumsallığı savunuyoruz. Türkbükü Mahallemizde yapılacak tüm çalışmalar için bir komisyon oluşturalım; bu komisyonda belediye yetkililerimiz ve siz değerli mahalle sakinleri de bulunsun. Komisyona katılmak isteyenler lütfen isimlerini ilgili arkadaşlarıma yazdırsın. Mahallemizde yapacağımız çalışmalara birlikte karar verelim. Birlikte alacağımız kararlara da herkes uymalı, bir standart oluşturalım. Ben buradaki standardı, buradaki üç iskele için düşünmüyorum. Her şeyimiz planlı programlı olacak, sizlerin de dediğiniz gibi sezon başladığında iş makineleri, beton döküm araçlarını ben de görmek istemiyorum. Her şeyimiz, tüm çalışmalarımız planlı programlı olacak. Son kez üstüne basa basa diyorum ki; sizler de bizlere yardımcı olmalısınız. Birlik beraberlik içerisinde çalışmalıyız” dedi.

ahmer aras ARAS: EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BODRUM’U KORUMAKTIR… ahmet aras turkbuku 8ahmer aras ARAS: EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BODRUM’U KORUMAKTIR… ahmet aras turkbuku 9

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N  SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler