Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ARAS: EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BODRUM’U KORUMAKTIR…

Yayınlanan

açık

ahmer aras ARAS: EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BODRUM’U KORUMAKTIR… ahmet aras turkbuku 2
ahmer aras ARAS: EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BODRUM’U KORUMAKTIR… divenire group2

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türkbükü Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Aras,  birlik beraberlik içinde tüm sorunların çözümü konusunda fikir alışverişinde bulundu. 

Bodrum Belediye A.Ş. Türkbükü Cafe’de gerçekleşen toplantıda mahalle sakinleri ve işletme sahipleri Başkan Aras’a istek ve taleplerini de ileterek görevinde başarılar diledi. Ahmet Aras, toplantı öncesi Türkbükü sahilinde yürüyerek iskele ve kumsalda yapılan yapıları inceleyip ilgili kişilerden bilgi aldı.

Türkbükü mahalle toplantısında Başkan Aras’a, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Ummahan Yurt, Turgay Kaya ve Önder Batmaz, Türkbükü Mahalle Muhtarı Yücel Ertuğrul, Bodrum Belediyesi müdür ve amirleri ile Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez de eşlik etti. Sohbet havasında geçen buluşmada yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Ayrıca vatandaşların şikayet ve önerileri de tek tek not alındı.

Başkan Aras: “Bodrum’u korumak en önemli projemiz”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, cumartesi akşam saatlerinde düzenlenen mahalle toplantısında, “Seçim kampanyamızda dediğimiz gibi ‘siz bize değil biz size geleceğiz’ dedik ve de sözümüzü tuttuk. Bodrum’da yapılacak çok iş var ve sizlerle buluşmak, işlerin yürümesi açısından çok faydalı oluyor. Burada bulunma sebebimiz ise yaz sezonuna hazırlanıyoruz malumunuz, kentimizi yaz sezonuna hazırlamak, yapılacak çalışmalar öncesinde sizlerin de fikrini almak. Misafirlerimiz geldi gelecek ve hatta yabancı misafirlerimiz otellerine yerleşmeye başladılar bile. Özellikle sahil bandımızdaki çalışmaları hızlandırmamız gerekiyor. Seçimlerin hemen ardından çok kısa bir sürede çok hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Çok ciddi müdahalelerimiz olmakta ve bu müdahalelerimiz de devam edecek. Kentimize bir düzen bir sistem gelmesini istiyoruz. Kimse kafasına göre iş yapmasın. Tamamen standartlarımızı ortaya koyalım. Bodrum’un bir standartları olsun. Biz bunun için çalışıyoruz ve sizlerle birlikte çalışacağız. İmar barışı adıyla başlayan ama imar yarışına dönen bir yağmalama var şu anda. Herkes kafasına göre hiçbir şekilde belediyeye uğramadan, bilgi almadan, izin almadan ve kurallara uymadan yapılaşma yapıyor. Bodrum’un tüm coğrafyasında kaçak yapılaşma var. Göreve geldiğimiz andan itibaren bu kuralsızlıklarla mücadele etmeye başladık. Bizim şu anda en büyük mücadelemiz bu. Bize sorulan en önemli projeniz nedir sorusunun cevabı, Bodrum’u korumaktır. Değerli mahalle sakinlerimiz, Bodrum’u maalesef kendi ellerimizle batırıyoruz. Bu şekilde Bodrum’umuzu hızlıca, kuralsızca, yasalara uymadan tahrip etmeye devam edersek yaşamaktan onur duyacağımız, övüneceğimiz bir Bodrum kalmayacak elimizde. Bütün çabamız Bodrum’umuzu korumak, yoksa kimsenin eviyle, arazisiyle, dükkanıyla, mekanıyla ne de ekmek parasıyla problemimiz yok bizim. Kimsenin kazandığı parada gözümüz yok, yeter ki kurallara uyalım. Kim ne yapmak istiyorsa öncelikle Bodrum Belediyesine bizlere gelsin. Planları, projeleri, yapmak istedikleri kurallara yasalara uyuyor mu öncelikle ona bakalım, vatandaşımıza yardımcı olalım. Bize danışmadan yapılan hiçbir kuralsız, düzensiz işlerin peşini bırakmayacağız.

Bizim işimiz planlı ve sistemli çalışmaktır. Biz kurumsallığı savunuyoruz. Türkbükü Mahallemizde yapılacak tüm çalışmalar için bir komisyon oluşturalım; bu komisyonda belediye yetkililerimiz ve siz değerli mahalle sakinleri de bulunsun. Komisyona katılmak isteyenler lütfen isimlerini ilgili arkadaşlarıma yazdırsın. Mahallemizde yapacağımız çalışmalara birlikte karar verelim. Birlikte alacağımız kararlara da herkes uymalı, bir standart oluşturalım. Ben buradaki standardı, buradaki üç iskele için düşünmüyorum. Her şeyimiz planlı programlı olacak, sizlerin de dediğiniz gibi sezon başladığında iş makineleri, beton döküm araçlarını ben de görmek istemiyorum. Her şeyimiz, tüm çalışmalarımız planlı programlı olacak. Son kez üstüne basa basa diyorum ki; sizler de bizlere yardımcı olmalısınız. Birlik beraberlik içerisinde çalışmalıyız” dedi.

ahmer aras ARAS: EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BODRUM’U KORUMAKTIR… ahmet aras turkbuku 8ahmer aras ARAS: EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BODRUM’U KORUMAKTIR… ahmet aras turkbuku 9

ahmer aras ARAS: EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BODRUM’U KORUMAKTIR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler