Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM…

Yayınlanan

açık

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… ahmet aras nasil bir plaj istiyoruz 2
ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… divenire group2

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen “Nasıl bir plaj istiyoruz?” toplantısı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın başkanlığında Bodrum Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Engin Doğan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işletmeciler ve Bodrum’da yaşayan çok sayıda vatandaş katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz; “Demokrasinin gereği olan, geçmişi ve geleceği ilgilendiren konularda yetkililerin veya sorumluların paydaşlarla birlikte karar alabileceğini de gösteren bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Bu konuda Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki bundan sonraki sorunlarda ilçemizi ve ülkemizi ilgilendiren konularda da aynı hassasiyeti göstererek, sorunları tartışıp birlikte çözüm yolları buluruz” dedi.

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… ahmet aras nasil bir plaj istiyoruz 3“Karşılıklı empati kurarak ortak çözüm yolları bulmalıyız”

Başkan Aras toplantı başında yaptığı konuşmada; “Bu toplantı önümüzdeki süreçte Bodrum’u nasıl yöneteceğimizi yansıttığımız bir toplantı. Biz Bodrum için alınan tüm kararları kamuoyunun tartışmasına açmak istiyoruz. Bodrum’u birlikte STK’larla birlikte yöneteceğiz, vatandaşımızla halkla birlikte yöneteceğiz demiştik, bu toplantı da bu açıdan bizler için çok önemli. Halkımızın plajlarımızdan ve denizlerimizden rahatça faydalanmasını sağlamak önceliklerimiz arasında. Bu toplantıyı da bunun için gerçekleştiriyoruz. Kıyılardan özgürce yararlanma hakkımızı tartışacağız. Artık söz bizlere değil sizlere düşüyor. Biz seçim öncesi vaatlerimizde bunları hep söyledik, şimdi sizler konuşacaksınız bizler yapacağız. Sizlerden önerilerinizi ve görüşlerinizi alarak yeni bir strateji belirleyeceğiz ve sorunlarımızı çözeceğiz. Turizmcilerimizi de göz önüne alarak karşılıklı empati kurarak ortak çözüm yolları bulmalıyız” dedi.
Vatandaşlar, plajların kullanım hakkı, işletmeler ile yaşadıkları sorunlar, iskeleler, şezlonglar, soyunma kabinleri, duş ,tuvalet ve temizlik konularında istek ve şikayetlerini dile getirdi. Başkan Aras da toplantı sırasında notlar aldı.
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras katılımcılara toplantıya gösterdikleri ilgi için teşekkür etti. Başkan Aras; “Eleştirilmekten korkmuyoruz, her şeyi söyleyebilirsiniz. Bizi eleştirin biz doğru yolu bulalım, ama doğru yaptığımız işlerde arkamızda durun. Bodrum’u yağmalamak isteyenlere, Bodrum’un rantını kendi şahsi menfaatleri için kullanmak isteyen art niyetli gruplara karşı bizlerin arkasında değil önünde durun. Önce siz sesinizi yükseltin biz gereğini yapalım.” dedi.

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… ahmet aras nasil bir plaj istiyoruz 5Aras: “Hiçbir kararın iki dudağımın arasında olmasını istemiyorum”

İşletmeler ve halk arasındaki ortak menfaat paydasının, bir yerde buluşturulması gerektiğini ifade eden Aras, “Ben de işletmeciyim, iskelem de var plajda şezlongumuz da var. İzinlerimizi ve ruhsatımızı alarak iskelemizi yaptık. Sonra protestolar oldu, zaman zaman pişman da oldum ancak daha sonra inşallah bunu düzelteceğiz. 2013’den bu yana işletmecilik yapıyorum. 6 yıldır belediyeden kimse bana gelip şu  şezlongu da şuraya koy demedi. Belediye olarak bir standart oluşturulmamış işletmecilerimiz için. Burası halkındır burası işletmecilerindir diye bir şey yok. Belediye her konuda kamunun hakkını korumak için müdahil olmalıdır biz bunu yapacağız. Boşluk yaratılarak istismar edilmesine izin vermeyeceğiz. Biz Bodrum’da belediye olarak adaleti sağlayacağız. Belediye idareci değildir belediye kural uygulayıcıdır. Tespitlerimize başladık. Plajlarla ilgili komisyonlarımızı kuruyoruz, ben iki dudağım arasında olsun istemiyorum hiçbir şey, komisyonlar karar verecek. Her konuda sivil inisiyatife başvuracağız. Ben yaptım oldu zihniyeti ile bir şey yapmak istemiyorum” dedi.

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… ahmet aras nasil bir plaj istiyoruz 4“Belediye Bodrum’u kendisinden de Bodrumludan da korumak zorundadır”

Belediye plajlarının halka layık, duşları, kabinleri, tuvaletleri olan temiz bir hale getireceklerini söyleyen Başkan Aras; “Plajlarımızın mevcut durumlarını tespit ediyoruz.  Eksiklerini gidermek ve yenilerini yapmak için en kısa zamanda uygulamaya geçeceğiz. Hazirana kadar bunları yapmak için çalışacağız. Bodrum plajları maalesef şemsiye ve şezlong mezarlığına dönüşmüş durumda ve doğal görüntüsünden uzaklaşmış durumda. Biz işletmelerimizden de anlayış bekliyoruz. Onlar da belediyenin standartlarına çekilecekler. En azından denizden 5 metre geriye çekilecek ki vatandaşım o sahilde yürüyebilecek. Kapasitesine göre standartlar oluşturacağız. Bodrum’un standartları olmalıdır, herkes kafasına göre iş yapamaz. Bodrum’da belediyenin bile bir standardı olmalıdır. Belediye Bodrum’u kendisinden de Bodrumludan da korumak zorundadır. Biz sahil yolu, gölgelik, şemsiye, şezlong mesafesi gibi standartları belirlemek zorundayız ” dedi.

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… ahmet aras nasil bir plaj istiyoruz 1“Plajlara belli bir standart gelmesini sağlayacağız”

Başkan Aras ortak paydada buluşmak için çalışacaklarını ifade ederek, “Merkezi hükümet ile belediyemizin ortaya koyduğu iradeyle, vatandaşlarımız ve işletmelerimizle burada ortak bir paydada buluşarak, kent konseyimizin ilgili meclisinde de tartışılarak çıkan kararları biz belediye olarak burada uygulamaya hazırız. Ayrıca buradan sitelerimize seslenmek istiyorum. Bazı sitelerimiz var ki şezlonglarını zincirlerle kilitliyorlar bu da çok yanlış. Biz bunlarla da mücadele edeceğiz. Ayrıca belediye Milli Emlak’tan bütün Bodrum kıyılarının kullanım hakkını devralabiliyor. Bu durumda bir protokol ile yapılan bu devir bu sefer ecri misillerin de çok ciddi düşmesine yol açıyor. O zaman kıyılar bizim kontrolümüze geçecek. Vatandaşımız da mağdur olmayacak işletmecimiz de mağdur olmayacak. İşletmecimiz fazla ecri misil ödemeyecek aynı zamanda vatandaşımızın da plajı kullanmasının önü açılacak. Çünkü plajlara belli bir standart gelmesini sağlayacağız” dedi.

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler