Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM…

Yayınlanan

açık

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… ahmet aras nasil bir plaj istiyoruz 2

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen “Nasıl bir plaj istiyoruz?” toplantısı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın başkanlığında Bodrum Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Engin Doğan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işletmeciler ve Bodrum’da yaşayan çok sayıda vatandaş katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz; “Demokrasinin gereği olan, geçmişi ve geleceği ilgilendiren konularda yetkililerin veya sorumluların paydaşlarla birlikte karar alabileceğini de gösteren bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Bu konuda Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki bundan sonraki sorunlarda ilçemizi ve ülkemizi ilgilendiren konularda da aynı hassasiyeti göstererek, sorunları tartışıp birlikte çözüm yolları buluruz” dedi.

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… ahmet aras nasil bir plaj istiyoruz 3“Karşılıklı empati kurarak ortak çözüm yolları bulmalıyız”

Başkan Aras toplantı başında yaptığı konuşmada; “Bu toplantı önümüzdeki süreçte Bodrum’u nasıl yöneteceğimizi yansıttığımız bir toplantı. Biz Bodrum için alınan tüm kararları kamuoyunun tartışmasına açmak istiyoruz. Bodrum’u birlikte STK’larla birlikte yöneteceğiz, vatandaşımızla halkla birlikte yöneteceğiz demiştik, bu toplantı da bu açıdan bizler için çok önemli. Halkımızın plajlarımızdan ve denizlerimizden rahatça faydalanmasını sağlamak önceliklerimiz arasında. Bu toplantıyı da bunun için gerçekleştiriyoruz. Kıyılardan özgürce yararlanma hakkımızı tartışacağız. Artık söz bizlere değil sizlere düşüyor. Biz seçim öncesi vaatlerimizde bunları hep söyledik, şimdi sizler konuşacaksınız bizler yapacağız. Sizlerden önerilerinizi ve görüşlerinizi alarak yeni bir strateji belirleyeceğiz ve sorunlarımızı çözeceğiz. Turizmcilerimizi de göz önüne alarak karşılıklı empati kurarak ortak çözüm yolları bulmalıyız” dedi.
Vatandaşlar, plajların kullanım hakkı, işletmeler ile yaşadıkları sorunlar, iskeleler, şezlonglar, soyunma kabinleri, duş ,tuvalet ve temizlik konularında istek ve şikayetlerini dile getirdi. Başkan Aras da toplantı sırasında notlar aldı.
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras katılımcılara toplantıya gösterdikleri ilgi için teşekkür etti. Başkan Aras; “Eleştirilmekten korkmuyoruz, her şeyi söyleyebilirsiniz. Bizi eleştirin biz doğru yolu bulalım, ama doğru yaptığımız işlerde arkamızda durun. Bodrum’u yağmalamak isteyenlere, Bodrum’un rantını kendi şahsi menfaatleri için kullanmak isteyen art niyetli gruplara karşı bizlerin arkasında değil önünde durun. Önce siz sesinizi yükseltin biz gereğini yapalım.” dedi.

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… ahmet aras nasil bir plaj istiyoruz 5Aras: “Hiçbir kararın iki dudağımın arasında olmasını istemiyorum”

İşletmeler ve halk arasındaki ortak menfaat paydasının, bir yerde buluşturulması gerektiğini ifade eden Aras, “Ben de işletmeciyim, iskelem de var plajda şezlongumuz da var. İzinlerimizi ve ruhsatımızı alarak iskelemizi yaptık. Sonra protestolar oldu, zaman zaman pişman da oldum ancak daha sonra inşallah bunu düzelteceğiz. 2013’den bu yana işletmecilik yapıyorum. 6 yıldır belediyeden kimse bana gelip şu  şezlongu da şuraya koy demedi. Belediye olarak bir standart oluşturulmamış işletmecilerimiz için. Burası halkındır burası işletmecilerindir diye bir şey yok. Belediye her konuda kamunun hakkını korumak için müdahil olmalıdır biz bunu yapacağız. Boşluk yaratılarak istismar edilmesine izin vermeyeceğiz. Biz Bodrum’da belediye olarak adaleti sağlayacağız. Belediye idareci değildir belediye kural uygulayıcıdır. Tespitlerimize başladık. Plajlarla ilgili komisyonlarımızı kuruyoruz, ben iki dudağım arasında olsun istemiyorum hiçbir şey, komisyonlar karar verecek. Her konuda sivil inisiyatife başvuracağız. Ben yaptım oldu zihniyeti ile bir şey yapmak istemiyorum” dedi.

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… ahmet aras nasil bir plaj istiyoruz 4“Belediye Bodrum’u kendisinden de Bodrumludan da korumak zorundadır”

Belediye plajlarının halka layık, duşları, kabinleri, tuvaletleri olan temiz bir hale getireceklerini söyleyen Başkan Aras; “Plajlarımızın mevcut durumlarını tespit ediyoruz.  Eksiklerini gidermek ve yenilerini yapmak için en kısa zamanda uygulamaya geçeceğiz. Hazirana kadar bunları yapmak için çalışacağız. Bodrum plajları maalesef şemsiye ve şezlong mezarlığına dönüşmüş durumda ve doğal görüntüsünden uzaklaşmış durumda. Biz işletmelerimizden de anlayış bekliyoruz. Onlar da belediyenin standartlarına çekilecekler. En azından denizden 5 metre geriye çekilecek ki vatandaşım o sahilde yürüyebilecek. Kapasitesine göre standartlar oluşturacağız. Bodrum’un standartları olmalıdır, herkes kafasına göre iş yapamaz. Bodrum’da belediyenin bile bir standardı olmalıdır. Belediye Bodrum’u kendisinden de Bodrumludan da korumak zorundadır. Biz sahil yolu, gölgelik, şemsiye, şezlong mesafesi gibi standartları belirlemek zorundayız ” dedi.

ahmet aras ARAS: BODRUM’U KENDİMİZDEN DE BODRUMLU’DAN DA KORUYACAĞIM… ahmet aras nasil bir plaj istiyoruz 1“Plajlara belli bir standart gelmesini sağlayacağız”

Başkan Aras ortak paydada buluşmak için çalışacaklarını ifade ederek, “Merkezi hükümet ile belediyemizin ortaya koyduğu iradeyle, vatandaşlarımız ve işletmelerimizle burada ortak bir paydada buluşarak, kent konseyimizin ilgili meclisinde de tartışılarak çıkan kararları biz belediye olarak burada uygulamaya hazırız. Ayrıca buradan sitelerimize seslenmek istiyorum. Bazı sitelerimiz var ki şezlonglarını zincirlerle kilitliyorlar bu da çok yanlış. Biz bunlarla da mücadele edeceğiz. Ayrıca belediye Milli Emlak’tan bütün Bodrum kıyılarının kullanım hakkını devralabiliyor. Bu durumda bir protokol ile yapılan bu devir bu sefer ecri misillerin de çok ciddi düşmesine yol açıyor. O zaman kıyılar bizim kontrolümüze geçecek. Vatandaşımız da mağdur olmayacak işletmecimiz de mağdur olmayacak. İşletmecimiz fazla ecri misil ödemeyecek aynı zamanda vatandaşımızın da plajı kullanmasının önü açılacak. Çünkü plajlara belli bir standart gelmesini sağlayacağız” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N  SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler