Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK…

Yayınlanan

açık

can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… Ba kan Aras BOTAV Genel Kurulunda Konu tu 2
can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum’da yaşayan, Türkiye’nin ve dünyanın tanıdığı isimler, Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV’ın çalışmalarına katkıda bulunmak için harekete geçti.

BOTAV Genel Kurulu’nda ilk onur üyeliği alan isimler Ali Şen ve Can Pulak oldu. Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli, spor adamı Fatih Terim ve gazeteci Nebil Özgentürk de BOTAV onur üyesi olacak isimler arasında.

Bodrum’un turizm potansiyelini geliştirmek, kültürel ve tarihi değerlerini yurt içi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla faaliyet gösteren Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV, 24’üncü olağan genel kurulunu 30 Nisan Salı günü Kefaluka Resort Hotel’de gerçekleştirdi. Genel Kurul’a katılan Fenerbahçe eski başkanlarından Ali Şen ve gazeteci Can Pulak, BOTAV onur üyesi oldu. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın onur plaketini takdim ettiği Ali Şen, Başkan Aras’ın çalışmalarına ve projelerine inandığını belirterek “Her türlü desteğe hazırım” diye konuştu.

can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… Ba kan Aras BOTAV Genel Kurulunda Konu tu 1ALİ ŞEN VE CAN PULAK BOTAV ONUR ÜYESİ…

Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç ve BOTAV üyelerinin katıldığı olağan genel kurul toplantısında Fenerbahçe eski kulüp başkanı Ali Şen sürprizi yaşandı. Ali Şen ve Bodrum’da yaşayan usta gazeteci Can Pulak, BOTAV onur üyesi oldu. Onur plaketini Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan alan Şen, 50 yıldır dalgıçlık yaptığını ve Bodrum denizlerinin günden güne kirlendiğine tanık olduğunu belirterek “Ben bu konuda Başkan Aras’ın çalışmalarına inanıyorum ve kendisine her türlü desteğe hazırım” dedi.

BOTAV Genel Kurulu, divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar 2018 yılı faaliyet raporunu okudu. Daha sonra kürsüye gelen Bodrum Belediyesi ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Tanıtma Vakfı üyelerine seslendi.

Başkan Aras geçmiş dönem belediye başkanı ve BOTAV başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında Bodrum’un tanıtımının çok önemli ve çok ciddi bir iş olduğunu vurgulayarak “Bunu, BOTAV gibi Türkiye’de emsali olmayan bir vakfın yapması bizim için çok önemli. Bodrum’un da Türkiye’de ve dünyada bir emsali yok. İşte bu nedenle Bodrum’da, BOTAV gibi inisiyatifler oluşuyor. Ben de BOTAV’ın başkanı olmaktan onur duyuyorum” dedi.

Omuzlarına, Bodrum’un tanıtılması gibi çok büyük bir yük aldığını ve bunun sorumluluğunu taşıdığını söyleyen Başkan Aras, konuşmasını şöyle sürdürdü:

can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… Ba kan Aras BOTAV Genel Kurulunda Konu tu 3“Burada başkanlık kaşesi değil, Bodrum söz konusu. Bizim için tanıtım çok önemli ancak tanıtacağımız meta da en az o kadar önemli. Bodrum binlerce yıllık tarihi kültürel ve doğal mirasıyla sadece Türkiye ‘nin değil dünyanın da gözbebeği konumunda. Bizim aslında Bodrum’u çok fazla tanıtmaya ihtiyacımız yok. Bodrum aslında herkes tarafından tanınıyor. Dünyada Türkiye deyince ilk sayılan bir kaç coğrafyadan ya da destinasyondan biriyiz. Bodrum, aynı zamanda üzerinde yaşayan insanlarla ile birlikte bir değerdir. 5 bin yıllık tarihi boyunca Lelegler, Karyalılar, Herodot, Mavzolos, Kraliçe Ada, arkasından Cevat Şakir Kabaağaçlı, Neyzen Tevfik, Zeki Müren’in yaşadığı bu eşsiz coğrafya şu Türkiye’nin aydınlık, eğitimli ve çağdaş insanlarına ev sahipliği yapıyor. Biz Bodrum’u tanıtırken tüm bu faktörleri de göz önüne almak zorundayız.”

Bodrum için yapılan tüm tanıtım çalışmalarına rağmen ilçemize gelen misafirlerin, tanıtılandan çok farklı bir Bodrum ile karşılaştığını belirten Aras, turizmde 2000 yılından sonra yaşanmaya başlayan kan kaybını ve bunun nedenlerini dile getirdi. Sektörün hem nicelik hem de nitelik açısından ciddi kayıplar yaşadığını söyleyen Başkan Aras, Bodrum turizmini bu kötü gidişten kurtarabilmek için yapılması gerekenleri paylaştı.

“TANITIMA YENİ BİR VİZYON KAZANDIRACAĞIZ”

Bodrum için tüm paydaşlarla birlikte stratejik bir tanıtım planı yapacaklarını kaydeden Aras, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Planlamanın ardından, tanıtım için fon yaratmaya çalışacağız. BOTAV şu an da üye aidatları ile ayakta kalabiliyor. Ancak biz bu fonu büyütmek zorundayız. Bunun yeni kaynaklar arayışına gideceğiz. Gerekirse Avrupa’ya, Dünya Bankası’na gideceğiz. Tanıtıma yeni bir vizyon kazandırmak ve çağdaş bir tanıtım hamlesini başlatmak zorundayız. Bunun yolu da dijitalleşmeden geçiyor arkadaşlar. Tüm dijital ortamları gerektiği gibi kullanacağız. Tanıtımın pek çok ayağı var. Sadece fuarlarla olmuyor. Tüm mecraları kullanmamız gerekiyor. Bunu dijital bir tanıtım ofisi oluşturarak başlatacağız. Bodrum’un genç turizmcilerinin de içinde yer aldığı bir ekip kuracağız. Gençlerin fikir atölyesini oluşturacağız.. Biz BODER’de gördük ki, genç beyinlerin yarattığı fikirler bize hep ışık tutuyor. Bunu Bodrum’un tanıtım için bir fırsata çevirmek durumundayız.”

can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… Ba kan Aras BOTAV Genel Kurulunda Konu tu 4RAKİPSİZ TEK SEKTÖRÜMÜZ MAVİ YOLCULUK…

Turizmin aynı zamanda nitelikli personele de ihtiyacı olduğunu vurgulayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, turizmi çeşitlendirmeye yönelik yol haritasını da BOTAV üyeleriyle paylaştı. Öncelikle mavi yolculuk ve geleneksel ahşap yat imalatının sektöre kazandırılması gerektiğine işaret eden Aras, Bodrum’un her iki konuda da rakipsiz olduğuna dikkat çekti.

Başkan Aras’ın konuşmasının ardından, BOTAV’in 2018 yılı bütçesi ve Denetleme Kurulu raporları okunarak oylamaya sunuldu. 2019 yılı tahmini bütçesinin okunarak üyelerin görüş ve değerlendirilmesine sunulmasının ardından BOTAV’a yeni üye olan isimler ve üyelikten ayrılacak olanların Genel Kurula sunumu yapıldı. Daha sonra BOTAV Yönetim Kurulu’na gider kalemlerinde fasılalar arası aktarma yetkisi verildi. Genel kurul, mesaj, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ… bodrumspor logo
bodrumspor BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Afyon kampındaki 3’üncü hazırlık maçında 3’üncü galibiyetini aldı. 

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Afyon kampının 3’üncü maçında Kütahya Bölgesel Amatör Lig temsilcisi Tavşanlı Linyit ile karşı karşıya geldi. Afyon Tesisleri’nde oynanan maçın ilk devresi golsüz eşitlikle sona erdi. Bodrumspor, galibiyeti getiren golü ikinci yarıda buldu. 80. dakikada Mustafa Sevgi’nin pasında kaleci ile karşı karşıya kalan Emirhan Subaş, güzel bir vuruşla Bodrum ekibini 1-0 öne geçirdi.

Maç bu skorla sona ererken yeşil beyazlı ekip, Afyon’daki 3’üncü maçında 3’üncü galibiyetini aldı.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 60 KA AK G  MEN
bodrum AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum açıklarında 3 lastik botta toplam 60 kaçak göçmen ile organizatör olduğu sanılan 1 Türk yakalandı.

Çarşamba günü devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik botu ekibi, saat 02.30, 04.00 ve 06.00 sıralarında, Akyarlar açıklarında 3 ayrı lastik bot tespit etti. Durdurulan lastik botlardaki 28’i Suriye, 16’sı Filistin, 8’i Kongo, 3’ü Nijerya, 2’si Mısır, 1’i Togo, 1’i Kamerun ve 1’i Güney Afrika Cumhuriyeti olmak üzere 60 kaçak göçmen ile organizatör olduğu sanılan 1 Türk yakalandı.

31’i erkek, 15’i kadın, 14’ü çocuk olan grup, Sahil Güvenlik botuyla kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G rsel Maceralar 1
bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… yatu bodrum Corolla 728x150

Ünlü Ressam Bedri Baykam’ın “Görsel Maceralar” isimli sergisi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G rsel Maceralar 3Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan serginin açılış kokteyline Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı. Sanat, spor ve siyaset dünyasından da önemli isimlerin yer aldığı serginin açılışında konuşun Bedri Baykam, ‘Görsel Maceralar’ adlı sergisini, “Sanatın, beni ve sizleri ve beni izleyenleri sıkmaması, devamlı yeni sürprizler saklaması ve zaman içinde ilerlerken sürekli bir labirentte yeni keşifler yapmak, yeni dehlizler, yeni geçişler bulmak, ‘Görsel Maceralar’ adı da buradan geliyor” şeklinde özetledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde Bedri Baykam’ı ağırlamaktan dolayı onur duyduğunu ifade ederek, ” Bedri bey sadece bir ressam değil aynı zamanda bir aktivist, bir yazar, bir siyasetçi, biraz önce ifade edildiği gibi bir sporcu, bir entellektüel, bizim için çok önemli bir ışık kendisi. Örnek aldığımız büyüklerimizden bir tanesidir. Siyasetende aynı çizgideyiz kendisiyle. Ben Bedri beyin çağdaş Türk sanatına çok büyük bir katkı yaptığına inanıyorum. Bugün ki sergimizde onun son dönem eserlerine ait. Ben buradan tekrar tekrar söylemek istiyorum özellikle son zamanlarda Bodrum’da kültür ve sanat adına çok önemli işler yapılmakta. Bizde belediye olarak bu türlü etkinliklerin ve girişimlerin sonuna kadar yanındayız her zaman maddi ve manevi. Bunları bir takvime bağlayıp artık Bodrum’da bir kültür sanat bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Man a Man 1ajandasının oluşmasına çalışıyoruz şu anda.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Osman Gürün yaptığı konuşmasında, “Bedri Baykam’a ben baktığımda, eserlerine baktığımda karmakarışık, her şeyi ifade etmek isteyen, birisinin eksik kalmasından kesinlikle hoşnut olmayan, ama onu da, onu da, onu da, ifade etmek isteyen farklı özgün bir sanatçı.” ifadeleriyle Bedri Baykam hakkındaki görüşlerini iletti.

Konuşmaların ardından sergi salonunu gezenler, Bedri Baykam’ın eserlerini ilgiyle inceledi.  Sergi 14 Eylül 2019 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

BODRUM MÜZİK FESTİVALİ FAZIL SAY İLE BAŞLADI

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G rsel Maceralar 7Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bedri Baykam’ın ‘Görsel Mecralar’ sergisinin açılışından sonra ise D-Marin Turgutreis’te bu yıl 15’inci kez düzenlenen Bodrum Müzik Festivali’nin açılış kokteyline katıldı.

22-25 Ağustos tarihleri arasında 3 gün boyunca devam edecek Bodrum Müzik Festivali’nin açılış konserinde Fazıl Say’ın deneyimi, şef Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’nın dinamizmi ile konser alanını dolduran 4 bin kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

ÜNLÜ İSİMLERİN YENİ ŞOVU

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ardından Bodrum Antik Tiyatro’da Yaşar’ın eşsiz sesi ve yorumları, Metin Uca’nın eğlenceli sunum ve anekdotları ile müzik ve kahkahayı bir araya getiren ve ilk kez seyirciyle buluşan ‘Man a Man’ şovunu izledi.

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bodrum M zik Festivali 2Yaklaşık 3 saat süren şovu izlemeye gelenler Antik Tiyatro’nun muhteşem atmosferinde Bodrum’da unutulmaz bir gece yaşadı.

Okumaya devam et

En Çok Okunanlar