Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK…

Yayınlanan

açık

can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… Ba kan Aras BOTAV Genel Kurulunda Konu tu 2
can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… divenire group2

Bodrum’da yaşayan, Türkiye’nin ve dünyanın tanıdığı isimler, Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV’ın çalışmalarına katkıda bulunmak için harekete geçti.

BOTAV Genel Kurulu’nda ilk onur üyeliği alan isimler Ali Şen ve Can Pulak oldu. Ünlü sanatçı Zülfü Livaneli, spor adamı Fatih Terim ve gazeteci Nebil Özgentürk de BOTAV onur üyesi olacak isimler arasında.

Bodrum’un turizm potansiyelini geliştirmek, kültürel ve tarihi değerlerini yurt içi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla faaliyet gösteren Bodrum Tanıtma Vakfı-BOTAV, 24’üncü olağan genel kurulunu 30 Nisan Salı günü Kefaluka Resort Hotel’de gerçekleştirdi. Genel Kurul’a katılan Fenerbahçe eski başkanlarından Ali Şen ve gazeteci Can Pulak, BOTAV onur üyesi oldu. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın onur plaketini takdim ettiği Ali Şen, Başkan Aras’ın çalışmalarına ve projelerine inandığını belirterek “Her türlü desteğe hazırım” diye konuştu.

can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… Ba kan Aras BOTAV Genel Kurulunda Konu tu 1ALİ ŞEN VE CAN PULAK BOTAV ONUR ÜYESİ…

Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç ve BOTAV üyelerinin katıldığı olağan genel kurul toplantısında Fenerbahçe eski kulüp başkanı Ali Şen sürprizi yaşandı. Ali Şen ve Bodrum’da yaşayan usta gazeteci Can Pulak, BOTAV onur üyesi oldu. Onur plaketini Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan alan Şen, 50 yıldır dalgıçlık yaptığını ve Bodrum denizlerinin günden güne kirlendiğine tanık olduğunu belirterek “Ben bu konuda Başkan Aras’ın çalışmalarına inanıyorum ve kendisine her türlü desteğe hazırım” dedi.

BOTAV Genel Kurulu, divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar 2018 yılı faaliyet raporunu okudu. Daha sonra kürsüye gelen Bodrum Belediyesi ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Tanıtma Vakfı üyelerine seslendi.

Başkan Aras geçmiş dönem belediye başkanı ve BOTAV başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında Bodrum’un tanıtımının çok önemli ve çok ciddi bir iş olduğunu vurgulayarak “Bunu, BOTAV gibi Türkiye’de emsali olmayan bir vakfın yapması bizim için çok önemli. Bodrum’un da Türkiye’de ve dünyada bir emsali yok. İşte bu nedenle Bodrum’da, BOTAV gibi inisiyatifler oluşuyor. Ben de BOTAV’ın başkanı olmaktan onur duyuyorum” dedi.

Omuzlarına, Bodrum’un tanıtılması gibi çok büyük bir yük aldığını ve bunun sorumluluğunu taşıdığını söyleyen Başkan Aras, konuşmasını şöyle sürdürdü:

can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… Ba kan Aras BOTAV Genel Kurulunda Konu tu 3“Burada başkanlık kaşesi değil, Bodrum söz konusu. Bizim için tanıtım çok önemli ancak tanıtacağımız meta da en az o kadar önemli. Bodrum binlerce yıllık tarihi kültürel ve doğal mirasıyla sadece Türkiye ‘nin değil dünyanın da gözbebeği konumunda. Bizim aslında Bodrum’u çok fazla tanıtmaya ihtiyacımız yok. Bodrum aslında herkes tarafından tanınıyor. Dünyada Türkiye deyince ilk sayılan bir kaç coğrafyadan ya da destinasyondan biriyiz. Bodrum, aynı zamanda üzerinde yaşayan insanlarla ile birlikte bir değerdir. 5 bin yıllık tarihi boyunca Lelegler, Karyalılar, Herodot, Mavzolos, Kraliçe Ada, arkasından Cevat Şakir Kabaağaçlı, Neyzen Tevfik, Zeki Müren’in yaşadığı bu eşsiz coğrafya şu Türkiye’nin aydınlık, eğitimli ve çağdaş insanlarına ev sahipliği yapıyor. Biz Bodrum’u tanıtırken tüm bu faktörleri de göz önüne almak zorundayız.”

Bodrum için yapılan tüm tanıtım çalışmalarına rağmen ilçemize gelen misafirlerin, tanıtılandan çok farklı bir Bodrum ile karşılaştığını belirten Aras, turizmde 2000 yılından sonra yaşanmaya başlayan kan kaybını ve bunun nedenlerini dile getirdi. Sektörün hem nicelik hem de nitelik açısından ciddi kayıplar yaşadığını söyleyen Başkan Aras, Bodrum turizmini bu kötü gidişten kurtarabilmek için yapılması gerekenleri paylaştı.

“TANITIMA YENİ BİR VİZYON KAZANDIRACAĞIZ”

Bodrum için tüm paydaşlarla birlikte stratejik bir tanıtım planı yapacaklarını kaydeden Aras, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Planlamanın ardından, tanıtım için fon yaratmaya çalışacağız. BOTAV şu an da üye aidatları ile ayakta kalabiliyor. Ancak biz bu fonu büyütmek zorundayız. Bunun yeni kaynaklar arayışına gideceğiz. Gerekirse Avrupa’ya, Dünya Bankası’na gideceğiz. Tanıtıma yeni bir vizyon kazandırmak ve çağdaş bir tanıtım hamlesini başlatmak zorundayız. Bunun yolu da dijitalleşmeden geçiyor arkadaşlar. Tüm dijital ortamları gerektiği gibi kullanacağız. Tanıtımın pek çok ayağı var. Sadece fuarlarla olmuyor. Tüm mecraları kullanmamız gerekiyor. Bunu dijital bir tanıtım ofisi oluşturarak başlatacağız. Bodrum’un genç turizmcilerinin de içinde yer aldığı bir ekip kuracağız. Gençlerin fikir atölyesini oluşturacağız.. Biz BODER’de gördük ki, genç beyinlerin yarattığı fikirler bize hep ışık tutuyor. Bunu Bodrum’un tanıtım için bir fırsata çevirmek durumundayız.”

can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… Ba kan Aras BOTAV Genel Kurulunda Konu tu 4RAKİPSİZ TEK SEKTÖRÜMÜZ MAVİ YOLCULUK…

Turizmin aynı zamanda nitelikli personele de ihtiyacı olduğunu vurgulayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, turizmi çeşitlendirmeye yönelik yol haritasını da BOTAV üyeleriyle paylaştı. Öncelikle mavi yolculuk ve geleneksel ahşap yat imalatının sektöre kazandırılması gerektiğine işaret eden Aras, Bodrum’un her iki konuda da rakipsiz olduğuna dikkat çekti.

Başkan Aras’ın konuşmasının ardından, BOTAV’in 2018 yılı bütçesi ve Denetleme Kurulu raporları okunarak oylamaya sunuldu. 2019 yılı tahmini bütçesinin okunarak üyelerin görüş ve değerlendirilmesine sunulmasının ardından BOTAV’a yeni üye olan isimler ve üyelikten ayrılacak olanların Genel Kurula sunumu yapıldı. Daha sonra BOTAV Yönetim Kurulu’na gider kalemlerinde fasılalar arası aktarma yetkisi verildi. Genel kurul, mesaj, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

can pulak CAN PULAK VE ALİ ŞEN’DEN BOTAV’A DESTEK… divenire group1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?

Yayınlanan

açık

Tarafından

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 1
s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? divenire group2

Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas-Bodrum Havalimanı olduğu iddia edildi. 

Rusya’dan alınacak olan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas olduğu öne sürüldü. Söz konusu habere göre; S-400’ler için Milas ve Dalaman’ın uygun olduğu düşünülüyor. Bu bölgelerin, gerek yakın tehditlere karşı savunma, gerek en etkin menzil açısından en uygun noktalar olduğu değerlendiriliyor.

Türkiye, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemini satın alımının önünü açan tarihi bir anlaşmaya imza attı. ABD’nin karşı çıktığı, Türkiye’nin ‘Geri dönüş yok’ dediği S-400’lerin, Türkiye’de ilk durağı Akıncı Hava Üssü olarak bilinen Mürted Üssü olacak. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’dan da iki yer belirlendi.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 2Bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlere göre; bataryalar, gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli bir şekilde belirleyeceği noktalara gönderilecek. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’da iki yer belirlendi. Buna göre, bataryalardan birinin Milas Hava Meydanı’na konuşlandırılması üzerinde duruluyor. Güney Ege bölgesinden gelebilecek hava tehditlerine karşı bu meydana yerleştirilecek bir batarya S-400 sistemi sayesinde, özellikle Girit adasına bulunan üslerden ve Santorini adasında bulunan hava meydanından gelebilecek tehditlere karşı gerekli önlemin alınabileceği düşünülüyor. Muğla bölgesindeki ikinci nokta olarak Dalaman belirlendi. En önemli yedek meydanlardan biri olan Dalaman, bulunduğu konum itibariyle bir batarya S-400 ile takviye edildiği takdirde Batı Akdeniz ve Güney Ege denizinde çok iyi bir atış desteği ve koruma sağlayacağı düşünülüyor.

Füze menzili yaklaşık 400 kilometre olan S-400’ler, 185 kilometre yükseklikteki hedefleri vurabiliyor. Sistem, 600 kilometre uzaklıktaki hedefleri algılıyor, 10 saniyeden az sürede hedefe tepki verebiliyor.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? divenire group1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans  ampiyonas  10
cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… divenire group2

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında yarışma için gittiği Adana’da hayatını kaybeden, Dünya Salsa 3.’sü Cem Demir anısına Bodrum’da bir etkinlik düzenlendi.

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans  ampiyonas  2Bodrum Belediye Başkanlığı’nın destekleri, Türkiye Dans Sporları Federasyonu ve Bodrum Dans Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen “Cem Demir Sportif Salsa Türkiye Şampiyonası” nın ilk gününde duygu dolu anlar yaşandı.

Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası’nın Cem Demir ödül törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş, Federasyon yetkilileri, merhum Cem Demir’in babası Kaptan Asım Demir ve çok sayıda izleyici katıldı.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden 82 kulüp ve 560 dansçının katıldığı şampiyonada, Cem Demir’in nişanlısı Melisa Sahra Katılmış’ın solo performansı sonrası duygu dolu anlar yaşandı. Ayrıca salonda Cem Demir’in hayatını anlatan bir fotoğraf sergisi de yer aldı.

Çeşitli kategorilerde düzenlenen ilk gün yarışlarının ardından ödül törenine geçildi. Törende ilk olarak Federasyon Başkanı Çinkitaş tarafından, Kaymakam Bekir Yılmaz’a, Belediye Başkanı Ahmet Aras’a ve Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci’ye Cem Demir anısına hatıra plaketi takdim edildi.

Törende Konuşan Kaymakam Yılmaz, talihsiz bir şekilde hayatını kaybeden Demir’e ve ailesine sabırlar dilerken, şampiyon dansçımızın hatırasını yaşatmak için düzenlenen etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu himayesinde gerçekleştirilen ve Cem Demir’in anısın yaşatılması için düzenlenen şampiyonanın çok değerli olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da, katılan bütün kulüplere, sporculara ve seyircilere teşekkür etti.

DÜNYA ŞAMPİYONASI BODRUM’DA YAPILSIN

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans  ampiyonas  5 Dansın yeryüzünde bilinen ilk sanat dalı olduğu ifade eden Başkan Aras şunları söyledi:

Danstan önce hiçbir sanat kolu yoktu. İnsanlar duygularını ifade etmek için törenlerle ayinlerle dans etmeye başlamışlar ve tiyatro, resim ile diğer sanat kolları hep danstan sonra gelmiştir. Ortak bir sanat dalı olan dans özellikle gençlerin sportif manada katıldıkları kendilerini geliştirebildikleri özgüven kazanabildikleri ciddi bir sanat dalıdır. O yüzden buradaki arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca bu ve bunun gibi yarışmalar, Bodrum’a, Bodrum’un ruhuna, Bodrum’un tarihine, geçmişine yakışan ve şu anda burada bulunan sizler gibi çağdaş insanlara layık bir organizasyon. Bu gibi etkinliklerin devamı için bizler de elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Federasyon Başkanımız önümüzdeki yıl Dünya Şampiyonası’nın Bodrum’da yapılması için öneride bulundu. Bu konuda tabi ki çalışacağız ve  inşallah Bodrum’a Dünya Şampiyonasını kazandıracağız.”

Başkan Aras organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Tören, 2017-2018 sezonunun şampiyonlarına kupa ve madalyalarının verilmesi ile sona erdi.

“Cem Demir Sportif Salsa Türkiye Şampiyonası” 26 Mayıs Pazar günü etap yarışları ile devam edecek.

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… divenire group1
Okumaya devam et

Son Haberler