Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM SPOR MASTER İLE 54 MADALYA VE 2 TÜRKİYE REKORU…

Yayınlanan

açık

arena aquamasters BODRUM SPOR MASTER İLE  54 MADALYA VE 2 TÜRKİYE REKORU… ARENA AQUAMASTER
arena aquamasters BODRUM SPOR MASTER İLE  54 MADALYA VE 2 TÜRKİYE REKORU… divenire group2

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nda Bodrum Bayrağı gururla dalgalandı.

Bu yıl 10. kez düzenlenen, Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, geçtiğimiz hafta Marmaris Belediyesi Yüzme Eğitim Merkezi Havuzu’nda ve İçmeler Körfezi’nde gerçekleştirildi. 1-5 Mayıs tarihleri arasında toplam 5 gün süren şampiyona’ya katılan Bodrumspor Master Yüzme Takımı, iki Türkiye Rekoru, 12 Altın, 20 Gümüş ve 24 Bronz madalya alarak, yarışmaya damgasını vurdu.

Yarışlarda 54 madalya ve iki Türkiye Rekoru’nu Bodrum’a kazandıran Bodrum Spor Master Yüzme Takımı’nın Kaptanı Arda Akman, Bodrum bayrağını kürsüde gururla dalgalandırdıklarını belirterek, açıklamasında şunlara yer verdi;

“Hepimiz amatör birer sporcu olarak ciddi, disiplinli ve özverili bir çalışma ile aylardır uluslararası bir arena olan Aquamasters yarışlarına hazırlanıyoruz. Kulübümüz, 18 sporcu ve iki antrenör ile 20 kişilik bir takım olarak bu yarışmalara hazırlandı. Her birimiz, öncelikle Bodrum Bayrağımızı kürsüde dalgalandırmak, kişisel başarılarımız arttırmak ve spor sayesinde gerek güncel yaşantımızda, gerek sportif alanda pozitif bireyler olarak Bodrum’a değer katmak için kulaçlarımızı atıyoruz.

Yüzücülerimizden Mehmet Pınar, Yarışların ilk gününde iki Türkiye Rekoru’na imza atmış, Kürsüde bizleri ve Bodrum’u gururlandırmıştır. ÜStün çabası ve gayretli çalışması için ona takım olarak teşekkür ederim. Diğer yandan, bize teknik olarak doğru kulaç atmamızı, doğru tekniğe sahip olarak, hızımızı arttırmamızı sağlayan Antrenörümüz Hülya Bilge’ye, Yaptığı hız antrenmanları ve güncel antrenman tekniklerini takip ederek, bizlere daha da hız kazandıran, motivasyonları ile yarış öncesinde ve yarışlar süresince bizlere destek olan antrenörümüz Çetin Canbolat’a takımımız adına teşekkür ederiz.

Bir diğer teşekkür ise bize her türlü imkanı sağlayan, Bodrum Belediyesi’ne Bodrumspor Yönetim Kurulu Başkanımız Rıza Karakaya’ya, Binnaz Karakaya Kapalı Yüzme Havuzu yetkilisi Ayten Özhan ile bizler için emek veren Zerrin Akoğlu ve Mehmet Elper’e teşekkürlerimizi sunarız.

Başarı bireysel değil takımla gelir. Sporcusundan emekçisine, destekçisinden yöneticisine kadar hepimiz büyük bir takımız. Bu da bu büyük takımın başarısıdır.”

BODRUMSPOR MASTER YÜZME TAKIMI MADALYA DAĞILIMI İSE ŞU ŞEKİLDE;

Mehmet Pınar; 200m Kurbağalama Altın (3.12.13 Türkiye Rekoru) 100m Kurbağalama Altın (1.23.94 Türkiye Rekoru), 100m Serbest Altın, 50m Kurbağalama Gümüş, 100m Karışık Bronz, Erkekler 4X50m Bayrak Altın, Erkekler 4X50m Karışık Bayrak Gümüş, Karma 4X50m Karışık Bayrak Gümüş.

İbrahim Demiröz; 50 Serbest Altın, 100 serbest Altın, 200 Serbest Bronz, 400 serbest Gümüş 800 serbest, Bronz, 50 kelebek Altın, 100 karışık Gümüş, 4×50 Serbest Altın, 4×50 karışık bayrak Gümüş, 1500 açık deniz Altın, 4×500 açık deniz bayrak Bronz.

Defne Arcan İçözü; 50m serbest Gümüş, 100m serbest gümüş, 200m serbest gümüş, 100 karışık gümüş, 50 sırt gümüş, 4×50 karma karışık gümüş, 4×50 kadın karışık bronz, 4×500 mix bronz.

Zafer Olcay 100 kurbağa Bronz, 200 kurbağa Gümüş, 50 kurbağa Bronz, 50 kelebek Bronz, 100 karışık Bronz 4×50 bayrak Altın, 4×50 karışık bayrak Gümüş, 4×500 bayrak Gümüş

İzzet Günel; 100 m serbest. Altın, 50  Serbest.  Bronz,  50 m sırtüstü.  Gümüş, 4×50 karışık bayrak Bronz.

Banu Belkıs Güner; 4*50 karışık bayan bayrak Bronz, 4×50 karışık mix Gümüş, 4×500 Mix bronz, 1500m bronz.

Barbaros Güneş; 4×500 Mix Bayrak yarışı Bronz

Arda Akman; 100 m. Kelebek Bronz, 4×50 Bayrak Gümüş

Engin Çolpan 100 sırtüstü Gümüş, 4×50 karışık Bronz

Alper Font 4×50 serbest bayrak Altın, 4×50 karışık bayrak Bronz

Pelin Yakar: 4×500 Açık su Kadınlar Bayrak Yarışı Bronz, 4×50 Karışık Bayan Bayrak Bronz

Heather Adair; 4×500 Açık su Kadınlar Bayrak Yarışı Bronz 4×50 Karışık Bayan Bayrak Bronz

Toyga İçözü 4×50 Erkek Bayrak Bronz, 4×50 Karma Bayrak Gümüş

arena aquamasters BODRUM SPOR MASTER İLE  54 MADALYA VE 2 TÜRKİYE REKORU… divenire group1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… bodrum sehir tiyatrosu kurslari
bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Temmuz ve Ağustos aylarında tiyatro kurslarına başlıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları, sanat ve bilgi birikimlerini geleceğin sanatçı adaylarına aktarabilmek amacıyla tiyatro kursları düzenledi. 27 Mart 2019’da birinci yılını dolduran Şehir Tiyatrosu, yaz sezonunda oyunculuk, diksiyon ve etkili konuşma, çocuklar için yaratıcı drama olmak üzere üç ayrı dalda kurs açıyor. Herodot Kültür Merkezi’nde verilecek kurslarla, Bodrum’da yaşayan ve tiyatroya gönül vermiş genç, büyük ve çocukların bir kez daha tiyatro ile buluşturulması hedefleniyor.

Kurslar, Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleştirilecek…

Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü’nün kurslarına katılmak isteyenler, Herodot Kültür Merkezi’ne giderek başvuru kayıt formunu doldurabilecekler. Başvuru için son kayıt tarihi 25 Haziran 2019 olarak açıklandı.

İletişim: 0532 212 33 56

bodrum şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURSLARI BAŞLIYOR… divenire group1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK?

Yayınlanan

açık

Tarafından

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 1
s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? divenire group2

Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas-Bodrum Havalimanı olduğu iddia edildi. 

Rusya’dan alınacak olan S-400 hava savunma sitemlerinin kurulacağı yerlerden birinin, Milas olduğu öne sürüldü. Söz konusu habere göre; S-400’ler için Milas ve Dalaman’ın uygun olduğu düşünülüyor. Bu bölgelerin, gerek yakın tehditlere karşı savunma, gerek en etkin menzil açısından en uygun noktalar olduğu değerlendiriliyor.

Türkiye, Rusya’dan S-400 hava savunma sistemini satın alımının önünü açan tarihi bir anlaşmaya imza attı. ABD’nin karşı çıktığı, Türkiye’nin ‘Geri dönüş yok’ dediği S-400’lerin, Türkiye’de ilk durağı Akıncı Hava Üssü olarak bilinen Mürted Üssü olacak. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’dan da iki yer belirlendi.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? s 400 ler milas kurulacak 2Bazı basın kuruluşlarında yer alan haberlere göre; bataryalar, gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli bir şekilde belirleyeceği noktalara gönderilecek. Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu noktalar arasında Muğla’da iki yer belirlendi. Buna göre, bataryalardan birinin Milas Hava Meydanı’na konuşlandırılması üzerinde duruluyor. Güney Ege bölgesinden gelebilecek hava tehditlerine karşı bu meydana yerleştirilecek bir batarya S-400 sistemi sayesinde, özellikle Girit adasına bulunan üslerden ve Santorini adasında bulunan hava meydanından gelebilecek tehditlere karşı gerekli önlemin alınabileceği düşünülüyor. Muğla bölgesindeki ikinci nokta olarak Dalaman belirlendi. En önemli yedek meydanlardan biri olan Dalaman, bulunduğu konum itibariyle bir batarya S-400 ile takviye edildiği takdirde Batı Akdeniz ve Güney Ege denizinde çok iyi bir atış desteği ve koruma sağlayacağı düşünülüyor.

Füze menzili yaklaşık 400 kilometre olan S-400’ler, 185 kilometre yükseklikteki hedefleri vurabiliyor. Sistem, 600 kilometre uzaklıktaki hedefleri algılıyor, 10 saniyeden az sürede hedefe tepki verebiliyor.

s-400 mİlas S-400’LER MİLAS HAVA LİMANINA MI KONUŞLANACAK? divenire group1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans   ampiyonas   10
cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… divenire group2

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında yarışma için gittiği Adana’da hayatını kaybeden, Dünya Salsa 3.’sü Cem Demir anısına Bodrum’da bir etkinlik düzenlendi.

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans   ampiyonas   2Bodrum Belediye Başkanlığı’nın destekleri, Türkiye Dans Sporları Federasyonu ve Bodrum Dans Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen “Cem Demir Sportif Salsa Türkiye Şampiyonası” nın ilk gününde duygu dolu anlar yaşandı.

Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonası’nın Cem Demir ödül törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş, Federasyon yetkilileri, merhum Cem Demir’in babası Kaptan Asım Demir ve çok sayıda izleyici katıldı.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden 82 kulüp ve 560 dansçının katıldığı şampiyonada, Cem Demir’in nişanlısı Melisa Sahra Katılmış’ın solo performansı sonrası duygu dolu anlar yaşandı. Ayrıca salonda Cem Demir’in hayatını anlatan bir fotoğraf sergisi de yer aldı.

Çeşitli kategorilerde düzenlenen ilk gün yarışlarının ardından ödül törenine geçildi. Törende ilk olarak Federasyon Başkanı Çinkitaş tarafından, Kaymakam Bekir Yılmaz’a, Belediye Başkanı Ahmet Aras’a ve Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci’ye Cem Demir anısına hatıra plaketi takdim edildi.

Törende Konuşan Kaymakam Yılmaz, talihsiz bir şekilde hayatını kaybeden Demir’e ve ailesine sabırlar dilerken, şampiyon dansçımızın hatırasını yaşatmak için düzenlenen etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu himayesinde gerçekleştirilen ve Cem Demir’in anısın yaşatılması için düzenlenen şampiyonanın çok değerli olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da, katılan bütün kulüplere, sporculara ve seyircilere teşekkür etti.

DÜNYA ŞAMPİYONASI BODRUM’DA YAPILSIN

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… dans   ampiyonas   5 Dansın yeryüzünde bilinen ilk sanat dalı olduğu ifade eden Başkan Aras şunları söyledi:

Danstan önce hiçbir sanat kolu yoktu. İnsanlar duygularını ifade etmek için törenlerle ayinlerle dans etmeye başlamışlar ve tiyatro, resim ile diğer sanat kolları hep danstan sonra gelmiştir. Ortak bir sanat dalı olan dans özellikle gençlerin sportif manada katıldıkları kendilerini geliştirebildikleri özgüven kazanabildikleri ciddi bir sanat dalıdır. O yüzden buradaki arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca bu ve bunun gibi yarışmalar, Bodrum’a, Bodrum’un ruhuna, Bodrum’un tarihine, geçmişine yakışan ve şu anda burada bulunan sizler gibi çağdaş insanlara layık bir organizasyon. Bu gibi etkinliklerin devamı için bizler de elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Federasyon Başkanımız önümüzdeki yıl Dünya Şampiyonası’nın Bodrum’da yapılması için öneride bulundu. Bu konuda tabi ki çalışacağız ve  inşallah Bodrum’a Dünya Şampiyonasını kazandıracağız.”

Başkan Aras organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Tören, 2017-2018 sezonunun şampiyonlarına kupa ve madalyalarının verilmesi ile sona erdi.

“Cem Demir Sportif Salsa Türkiye Şampiyonası” 26 Mayıs Pazar günü etap yarışları ile devam edecek.

cem demir DÜNYA DANS ŞAMPİYONASI BODRUM’A YAKIŞIR… divenire group1
Okumaya devam et

Son Haberler