Site rengi

Tasarım

GÖRME ENGELLİLER İÇİN KİTAP OKUDULAR…

07.05.2019
A+
A-
GÖRME ENGELLİLER İÇİN KİTAP OKUDULAR…

Sosyal dayanışmaya önemli bir örnek Bodrumlu öğrencilerden geldi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yanındayım Derneği ve Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi tarafından, “50 öğrenci, 50 kitap, 50 kayıt” sloganıyla “Kitabım Ol” adıyla hayata geçirilen proje kapsamında 50 öğrenci, görme engelliler için 50 kitabı okuyarak ses kayıtlarını Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şubesi’ne teslim etti.

Proje sonunda öğrencilere, Bodrum Ticaret Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle teşekkür belgeleri verildi ve sinema bileti hediye edildi. Anlamlı bir projeye imza attıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, “Görme engelli çocuklarımızın, gençlerimizin de eğitimlerini sürdürmeleri amacıyla 50 genç kardeşim büyük bir fedakarlık ve özveriyle bu kitapları okudu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal sorumluluk projesiyle farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Yanındayım Derneği Başkanı Buse Tekgül Gümüş ise projenin önem verdikleri bir çalışma olduğunu vurguladı.

Kitap seslendiren öğrencilerden Selcen Dinç de bu projede görev almaktan dolayı heyecanlandığı dile getirdi.
Dinç, “Ben ve arkadaşlarım görme engelli dostlarımıza ufak da olsa bir yardımda bulunuyorsak bu bizim için en büyük ödüldür. Onların yüzündeki en ufak bir gülümseme bizim de gülümsememize yardımcı olur.” diye konuştu.

Törene katılan Gören Kalpler Eğitim Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Seher Yılmazel, öğrencilere teşekkür etti.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.