Bizimle iletişime geçin

MUĞLA

İNGİLİZ TURİST İKİ HASTAYA UMUT OLDU…

Yayınlanan

açık

kelly barbara devlin İNGİLİZ TURİST İKİ HASTAYA UMUT OLDU… organ bagisi
kelly barbara devlin İNGİLİZ TURİST İKİ HASTAYA UMUT OLDU… reklam arena 4

Tatil yaptığı otelde kalp krizi geçiren Kelly Barbara Devlin hayatını kaybedince organları bağışlandı.

Marmaris ilçesinde tatilini geçiren Kelly Barbara Devlin, özel bir hastaneye kaldırıldı. 10 gündür yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren 40 yaşındaki Devlin’in önceki gün beyin ölümü gerçekleşince eşinden alınan izinle İngiliz kadının Karaciğer ve böbrekleri bağışlandı.

40 Yaşındaki İngiliz kadın Devlin, geçirdiği kalp krizi sonrasında sağlık ekiplerinin müdahalesi ardından ambulansla özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. Doktorların müdahalesiyle hayata döndürülen Devlin, 10 gün boyunca tedavi gördü. Perşembe günü Devlin’in beyin ölümü gerçekleşince, doktorların eşi ile görüşmelerinden sonra organlarının bağışlanmasına karar verildi.

Organlar gece yarısı yeni vücutlarına ulaştı…

Hastane yetkilileri, Sağlık Bakanlığı görevlileri ile yaptıkları görüşme sonucu iki üniversite hastanesinde talep olduğunu belirlendi. İzmir’den yola çıkan görevli ekip, gece yarısı 01:00 sularında Marmaris’e gelerek, İngiliz kadının karaciğerini Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne 2 böbreğini de ise İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne ulaştırdı.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MUĞLA

ADEM ZEYBEKOĞLU: HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

adem zeybekoğlu ADEM ZEYBEKOĞLU: HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ… adem zeybekoglu
adem zeybekoğlu ADEM ZEYBEKOĞLU: HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ… reklam arena 4

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, demokrasi ve milli iradeye dikkat çekerek 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bir basın açıklaması yaptı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçtiğini ifade eden Zeybekoğlu yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 3 yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır. 

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı duyarlı duruşumuz devam edecektir.Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.”

Okumaya devam et

MUĞLA

OSMAN GÜRÜN: EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

osman gürün OSMAN GÜRÜN: EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR… Ba  kan G  r  nden 15 Temmuz mesaj
osman gürün OSMAN GÜRÜN: EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR… reklam arena 4

Başkan Gürün; “Atatürk’ün izinden gittiğimiz sürece egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milleti’nin olacak 15 Temmuzlar yaşanmayacaktır”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yılında bir mesaj yayımladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin darbelerden çok çektiğini, ülkemizin 15 Temmuz darbe sürecine nasıl getirildiğinin iyi araştırılması ve bu sürecin aydınlatılması gerektiğinin altını çizen Başkan Gürün 15 Temmuz’da “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışı ile canını hiçe sayan şehitlerimizi saygıyla andıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Türkiye Cumhuriyeti Kuvayi Milliye ruhuyla, tüm dünyanın örnek aldığı büyük asker, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde özgürlüğüne düşkün Türk Milleti tarafından kurulmuştur. Ülkemiz Atatürk ilke ve devrimleri ile çağdaş medeniyetler seviyesine kısa sürede ulaşmış ve diğer ülkelere örnek olmuştur. O günlerden bugünlere Türk Milleti’nin birliğini ve beraberliğini bozmak isteyen iç ve dış parazitler ne yazık ki 15 Temmuz darbe girişimi sürecine ülkemizi getirmiştir. Devletin en önemli kurum ve kadrolarına yerleştirilen hain Fetö terör örgütü mensuplarının darbe girişimi nedeni ile 249 vatandaşımız şehit olmuş, çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” anlayışı ile 15 Temmuz darbe girişimini püskürten ve özgürlüğüne, demokrasisine, Cumhuriyeti’ne sahip çıkan halkımız hainlere en güzel cevabı vermiş, onlara sokakları, meydanları dar etmiştir. Atatürk’ün şu sözü asla unutulmamalıdır; “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.” Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Okumaya devam et

MUĞLA

İL GÖÇ KURULU TOPLANDI!

Yayınlanan

açık

Tarafından

İl gÖÇ kurulu İL GÖÇ KURULU TOPLANDI! il goc kurulu
İl gÖÇ kurulu İL GÖÇ KURULU TOPLANDI! reklam arena 4

İl Göç Kurulu Toplantısı Yapıldı…

Yabancıların toplumla olan karşılıklı uyumlarını kolaylaştırmak, yabancılara sosyal hayatta üçüncü kişilerin aracılığı olmadan bağımsız hareket edebilmelerini kolaylaştıracak bilgi ve beceriler kazandırmak, eğitim, sağlık, sosyal hizmetler, yerel hizmetler vb. alanlarda karşılaşılan sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin ve düzenlenecek projelerin iş birliği içerisinde yürütülmesini sağlamakla görevli İl Göç Kurulunun ilk toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Sekretaryası İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yapılan toplantıya Vali Esengül Civelek’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Rıza Dalan, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Eryılmaz, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve STK temsilcileri katıldı.

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ve kurul üyelerinin uyum konusuna ilişkin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından sona erdi.

Okumaya devam et

Son Haberler