Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BODRUM’A BİR ŞEYLER VERMEYE GELDİK…

Yayınlanan

açık

ahmet aras ARAS: BODRUM’A BİR ŞEYLER VERMEYE GELDİK… ba kan k ylerde 15
ahmet aras ARAS: BODRUM’A BİR ŞEYLER VERMEYE GELDİK… yatu bodrum Corolla 728x150

Hafta içi esnaf toplantılarına devam eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras pazar mesaisini de halk buluşmalarına ayırdı. Çömlekçi ve Mazı mahallerinde vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinleyen Başkan Aras, kadınlara da karanfil dağıtarak anneler gününü kutladı.

ahmet aras ARAS: BODRUM’A BİR ŞEYLER VERMEYE GELDİK… ba kan k ylerde 8Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, hafta sonunda Mumcular Mahallesi’ndeki köylerde vatandaşla buluştu. Bundan böyle sık sık gerçekleştireceği halk buluşmalarının ilkini Çömlekçi Mahallesi’nde yapan Başkan Aras, köy meydanında vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Göreve geldiği günden bu yana yapılan çalışmalardan bahsederek konuşmasına başlayan Başkan Aras, ilk iş olarak Bodrum Belediyesi’ni tüm personeli ve donanımı ile aktif hale getirmeye çalıştıklarını belirtti. Bodrum’a yeni bir belediyecilik anlayışıyla hizmet vereceklerini kaydeden Aras, “Öncelikle turizm sezonu öncesinde çözülmesi gereken acil hizmetleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Bodrum’un her mahallesine aynı duyarlılıkla yaklaşacağız. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim bölgelerimizin sorunlarını biliyoruz. Bu amaçla bir Muhtarlık Birimi oluşturduk. Muhtarlarımız, sizlerin sorunlarını doğrudan bize iletebiliyor artık.” diye konuştu.

ahmet aras ARAS: BODRUM’A BİR ŞEYLER VERMEYE GELDİK… ba kan k ylerde 7BODRUM’A KATACAK ÇOK ŞEYİMİZ VAR…

Çömlekçi Mahallesi’nden sonra Mazı’ya geçen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın ilk durağı Aşağı Mazı oldu. “Bodrum’dan almaya değil, Bodrum’a bir şeyler vermeye geldik” diyen Aras, bugüne kadar belediyecilik anlamında yapılan hizmetlerin bugünün şartlarına ayak uyduramadığını belirterek “Geçmişte ileriye yönelik planlamalar yapılmadan çalışılmış yani bir adım sonrası düşünülmemiş. Bizler, planlı programlı ve sistemli çalışmak durumundayız. Bizlerin Bodrum’a katacak çok şeyi var. Hiçbir işi oldu bittiye getiremeyiz, bugün çözemiyorsak zamana yayarak ileriye yönelik çözümlerle sorunlarımızdan kurtulmalıyız.”dedi.

Bodrum’un binlerce yıllık medeniyetlerin coğrafyası olduğunu vurgulayan Aras, her bölgenin kendi kimliğine, tarihine, kültürüne yönelik projeler hayata geçireceklerini belirterek yöresel ürünleri ve değerleri ön plana çıkaracaklarını ve turizmle entegrasyonu sağlayacaklarını ifade etti.

SEÇİMDEN SONRA GELEN İLK BAŞKAN!

Aras’ın bir sonraki durağı Yukarı Mazı oldu. Köy kahvesinde samimi bir sohbet havasında geçen ziyaretin kendilerini şaşırttığını belirten mahalle sakinleri ise daha önce hiçbir belediye başkanının seçimden sonra böyle bir ziyarette bulunmadığını belirterek Başkan Aras’a teşekkür ettiler. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, gittiği her mahallede kadınlara kırmızı karanfil vererek Anneler Günü’nü kutlamayı da ihmal etmedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ… bodrumspor logo
bodrumspor BODRUMSPOR HAZIRLIK MAÇLARINDA GALİBİYETİ ÜÇLEDİ… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Afyon kampındaki 3’üncü hazırlık maçında 3’üncü galibiyetini aldı. 

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Afyon kampının 3’üncü maçında Kütahya Bölgesel Amatör Lig temsilcisi Tavşanlı Linyit ile karşı karşıya geldi. Afyon Tesisleri’nde oynanan maçın ilk devresi golsüz eşitlikle sona erdi. Bodrumspor, galibiyeti getiren golü ikinci yarıda buldu. 80. dakikada Mustafa Sevgi’nin pasında kaleci ile karşı karşıya kalan Emirhan Subaş, güzel bir vuruşla Bodrum ekibini 1-0 öne geçirdi.

Maç bu skorla sona ererken yeşil beyazlı ekip, Afyon’daki 3’üncü maçında 3’üncü galibiyetini aldı.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 60 KA AK G  MEN
bodrum AKYARLAR AÇIKLARINDA 60 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… yatu bodrum Corolla 728x150

Bodrum açıklarında 3 lastik botta toplam 60 kaçak göçmen ile organizatör olduğu sanılan 1 Türk yakalandı.

Çarşamba günü devriye görevi yürüten Sahil Güvenlik botu ekibi, saat 02.30, 04.00 ve 06.00 sıralarında, Akyarlar açıklarında 3 ayrı lastik bot tespit etti. Durdurulan lastik botlardaki 28’i Suriye, 16’sı Filistin, 8’i Kongo, 3’ü Nijerya, 2’si Mısır, 1’i Togo, 1’i Kamerun ve 1’i Güney Afrika Cumhuriyeti olmak üzere 60 kaçak göçmen ile organizatör olduğu sanılan 1 Türk yakalandı.

31’i erkek, 15’i kadın, 14’ü çocuk olan grup, Sahil Güvenlik botuyla kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G rsel Maceralar 1
bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… yatu bodrum Corolla 728x150

Ünlü Ressam Bedri Baykam’ın “Görsel Maceralar” isimli sergisi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G rsel Maceralar 3Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan serginin açılış kokteyline Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı. Sanat, spor ve siyaset dünyasından da önemli isimlerin yer aldığı serginin açılışında konuşun Bedri Baykam, ‘Görsel Maceralar’ adlı sergisini, “Sanatın, beni ve sizleri ve beni izleyenleri sıkmaması, devamlı yeni sürprizler saklaması ve zaman içinde ilerlerken sürekli bir labirentte yeni keşifler yapmak, yeni dehlizler, yeni geçişler bulmak, ‘Görsel Maceralar’ adı da buradan geliyor” şeklinde özetledi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Turgutreis Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde Bedri Baykam’ı ağırlamaktan dolayı onur duyduğunu ifade ederek, ” Bedri bey sadece bir ressam değil aynı zamanda bir aktivist, bir yazar, bir siyasetçi, biraz önce ifade edildiği gibi bir sporcu, bir entellektüel, bizim için çok önemli bir ışık kendisi. Örnek aldığımız büyüklerimizden bir tanesidir. Siyasetende aynı çizgideyiz kendisiyle. Ben Bedri beyin çağdaş Türk sanatına çok büyük bir katkı yaptığına inanıyorum. Bugün ki sergimizde onun son dönem eserlerine ait. Ben buradan tekrar tekrar söylemek istiyorum özellikle son zamanlarda Bodrum’da kültür ve sanat adına çok önemli işler yapılmakta. Bizde belediye olarak bu türlü etkinliklerin ve girişimlerin sonuna kadar yanındayız her zaman maddi ve manevi. Bunları bir takvime bağlayıp artık Bodrum’da bir kültür sanat bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Man a Man 1ajandasının oluşmasına çalışıyoruz şu anda.” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Osman Gürün yaptığı konuşmasında, “Bedri Baykam’a ben baktığımda, eserlerine baktığımda karmakarışık, her şeyi ifade etmek isteyen, birisinin eksik kalmasından kesinlikle hoşnut olmayan, ama onu da, onu da, onu da, ifade etmek isteyen farklı özgün bir sanatçı.” ifadeleriyle Bedri Baykam hakkındaki görüşlerini iletti.

Konuşmaların ardından sergi salonunu gezenler, Bedri Baykam’ın eserlerini ilgiyle inceledi.  Sergi 14 Eylül 2019 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

BODRUM MÜZİK FESTİVALİ FAZIL SAY İLE BAŞLADI

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bedri Baykam G rsel Maceralar 7Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bedri Baykam’ın ‘Görsel Mecralar’ sergisinin açılışından sonra ise D-Marin Turgutreis’te bu yıl 15’inci kez düzenlenen Bodrum Müzik Festivali’nin açılış kokteyline katıldı.

22-25 Ağustos tarihleri arasında 3 gün boyunca devam edecek Bodrum Müzik Festivali’nin açılış konserinde Fazıl Say’ın deneyimi, şef Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası’nın dinamizmi ile konser alanını dolduran 4 bin kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

ÜNLÜ İSİMLERİN YENİ ŞOVU

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ardından Bodrum Antik Tiyatro’da Yaşar’ın eşsiz sesi ve yorumları, Metin Uca’nın eğlenceli sunum ve anekdotları ile müzik ve kahkahayı bir araya getiren ve ilk kez seyirciyle buluşan ‘Man a Man’ şovunu izledi.

bedri baykam BODRUM’DA SANAT DOLU GÜNLER… Bodrum M zik Festivali 2Yaklaşık 3 saat süren şovu izlemeye gelenler Antik Tiyatro’nun muhteşem atmosferinde Bodrum’da unutulmaz bir gece yaşadı.

Okumaya devam et

En Çok Okunanlar