Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BAŞKAN GÜRÜN’DEN BODRUM İÇİN “YÜRÜMEYİN KOŞUN” TALİMATI…

Yayınlanan

açık

bodrum belediye başkan BAŞKAN GÜRÜN’DEN BODRUM İÇİN “YÜRÜMEYİN KOŞUN” TALİMATI… Ba kan G r nden Bodrum i in Y r meyin Ko un talimat  1
bodrum belediye başkan BAŞKAN GÜRÜN’DEN BODRUM İÇİN “YÜRÜMEYİN KOŞUN” TALİMATI… divenire group2

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Muğla İl Başkanı ve Bodrum İlçe yönetimi Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve CHP Bodrum İlçe yönetimi turizm sezonunu ve bayram tatilinin yaklaştığını ilçe belediyesi ve Büyükşehir olarak yerli ve yabancı misafirlerin en güzel şekilde ağırlayacaklarını belirttiler.

Ahmet Aras; “Büyükşehir ve İlçe belediyesi olarak Bodrum’da güzel hizmetlere imza atacağız.”

bodrum belediye başkan BAŞKAN GÜRÜN’DEN BODRUM İÇİN “YÜRÜMEYİN KOŞUN” TALİMATI… Ba kan G r nden Bodrum i in Y r meyin Ko un talimat  1Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyarette yaklaşan turizm sezonu öncesi tüm ekipleri ile sahada olduklarını, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin her zaman yanlarında olduğunu söyledi. Ahmet Aras; “9 günlük bayram tatili ve turizm sezonuna Bodrumumuzu en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. Tüm ekiplerimizle sahadayız. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerine de sizin Bodrum için yürümeyin koşun talimatı verdiğinizi biliyorum ve Büyükşehir ekipleri de her zaman yanımızda. Özellikle DSİ hattında son yaşanan su patlağında da MUSKİ ekipleri ile birlikte kısa sürede müdahale edildi ve vatandaşlarımızın en az hasarla bu olayı atlatması sağlandı. Bodrumumuz için ilçe belediyesi ve Büyükşehir olarak önümüzdeki dönemde güzel hizmetlerin altına birlikte imza atacağımıza inanıyorum. 19 Mayıs’ın 100.yılında STS Bodrum ile çok olumlu geri dönüşler aldık. Pazar günü Bodrumumuza geri döndüler ve hep birlikte karşıladık. Özellikle Çanakkale ve İstanbul bizleri çok iyi ağırladı. Ekrem İmamoğlu, Müjdat Gezen, Zülfü Livaneli yanımızda oldu. Belgeseli tamamlandığında herkes bu yolculuğun serüvenini yaşayacak.” dedi.

 

Başkan Gürün; “Önümüzdeki dönemde Muğlamızda ve ülkemizde herşey çok güzel olacak”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün dünyanın ve Türkiye’nin çekim merkezi olan Bodrum’da yerel yönetimler olarak birlikte en iyi hizmeti vereceklerini çünkü kendilerine güvenen Muğlalı hemşehrilerinin buna layık olduğunu söyledi. Başkan Gürün; “Muğlamızın birbirinden değerli 13 ilçesi var. Özellikle turizm sezonunda dünyanın incisi Bodrumumuz çekim merkezi haline geliyor. İlçemizin ihtiyaçlarını belirledik ve projelerimizi hayata geçirmeye başladık. Özellikle alt yapı konusunda büyük yatırımlara ihtiyacı olan Bodrumumuzda önümüzdeki dönemde dünya bankasından sağladığımız kredi ile projelerimizi hayata geçireceğiz. Bodrum otogarı çalışmamız devam ediyor. Bodrum Belediyemiz ile birlikte uyum içinde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Bodrum Belediye’mizi STS Bodrum ile 100.yılında Samsun’a yaptıkları Gazi’nin İzinde yolculuğu için bir kez daha kutluyorum. Bizleri gururlandırdılar ve Muğlamızı Samsun’da başarıyla temsil ettiler. Önümüzdeki dönemde Muğlamızda ve ülkemizde herşey çok güzel olacak.” dedi.

Başkan Gürün ziyarette DSİ hatlarında yaşanan patlaklar içinde konuştu; “DSİ hatlarında yaşanan patlaklar ne yazık ki hatlar tamamen yenilenmediği sürece devam edecek. Bugüne kadar 1200’den fazla patlak meydana geldi. Ekiplerimiz patlaklara kısa zamanda müdahale etse de kesin çözüm DSİ tarafından hatların tamamen yenilenmesi. Gerekli girişimleri Büyükşehir Belediyesi olarak yaptık. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

 

 

bodrum belediye başkan BAŞKAN GÜRÜN’DEN BODRUM İÇİN “YÜRÜMEYİN KOŞUN” TALİMATI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KÜDÜR’Ü KORUMAK İÇİN BULUŞTULAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavak küdür merası KÜDÜR’Ü KORUMAK İÇİN BULUŞTULAR… yal kavak kudur calistayi
yalıkavak küdür merası KÜDÜR’Ü KORUMAK İÇİN BULUŞTULAR… divenire group2

Bodrum Belediyesi’nin himayesinde TMMOB Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği öncülüğündeki Küdür Platformu tarafından düzenlenen “Küdür Yarımadası Bütüncül Koruma Alan Yönetimi ve Eylem Planı” Çalıştayı, Yalıkavak’ta yapılıyor.

Yalıkavak Mehmet Bayzıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve iki gün boyunca devam edecek olan çalıştaya; Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Meslek Odaları ve Bodrum Kent Konseyi bileşenleri ile vatandaşlar katıldı.

Çalıştayın açış konuşmasını Küdür Platformu adına yapan Mimar Bülent Bardak, 1980 yılından bu yana Bodrum gündeminde önemli bir yer teşkil eden Küdür’ün birinci derece doğal SİT alanıyla 4 milyon merekarenin de üzerindeki mera alanından oluştuğunu, uluslararası anlaşmalara konu olduğunu, fok üreme ve koruma alanlarının yanı sıra I. ve II. derece arkeolojik SİT’ler ve antik limanlar barındırdığını belirterek Küdür’ün acil bir koruma programına ihtiyaç duyduğunu söyledi. Bardak, Küdür ile ilgili süreci şöyle özetledi:

Küdür kadim mera alanı…

yalıkavak küdür merası KÜDÜR’Ü KORUMAK İÇİN BULUŞTULAR… bulent bardak

Mimar Bülent Bardak

“Küdür konusu özellikle 90’lı yıllarda doğal sit ilanı konularıyla takip edildi. 1996 Bodrum Yerel Habitat çalışmalarında özellikle Yalıkavak çalışma grubunun Yalıkavak’taki yapılaşma ve korunması gereken alanlara dair raporlarında konu edilen Küdür, 1971-72 yıllarında Orman Bakanlığı Milli Parklar Dairesi çalışması olarak raporlanan ve kabul edilen bir proje. Ancak maalesef uygulanamamış bir proje olarak Halikarnassos Sahil Milli Parkı’nda önemli bir yer verilmiş. Mimarlar Odası Bodrum Şubesi’nin ve buradaki yerel örgütlenmelerin takibi ile buranın arkeolojik SİT tespiti yapılıp birinci ve üçüncü derece arkeolojik sit çalışmaları gerçekleştirilerek tescil ettirildi. Kadim mera alanı olduğu Tarım Müdürlüğü tarafından da tescile konu edildi.Bunların kaldırılmasına yönelik açılan davalar yargı tarafından reddedildi. Ancak Küdür son dönemlerde özellikle çevre düzeni planlarından başlayarak bakanlıkların ya da belediyelerin imar planlarına konu edilmektedir. Biz bugün bu alanla ilgili bir koruma programı oluşturmak için bir aradayız.”

Daha sonra kürsüye gelen Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, başta Küdür Yarımadası olmak üzere Bodrum’un doğa ve çevresinin kendileri için çok önemli olduğunu ve bu çalıştayı çok önemsediklerini belirterek şunları söyledi;

Yeşil alanların talan edilmesine asla izin vermeyeceğiz…

yalıkavak küdür merası KÜDÜR’Ü KORUMAK İÇİN BULUŞTULAR… ummuhan yurt

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ümmuhan Yurt

“Siz değerli akademisyenler, çevre gönüllüleri, STK’lar ve diğer paydaşlarımızla birlikte biz de belediye olarak günümüzden geleceğe en az 20 yıllık perspektif içinde arzu edilen ulaşılabilir bir geleceği Bodrum için planlamayı başarırsak sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir bir Bodrum’u tüm değerleriyle geleceğe taşıyabiliriz. Bu çerçevede her ne kadar ölçek olarak küçük olsa da etki olarak büyük istisna yerlerimizden biri olan Küdür Yarımadası’yla ilgili bu çalıştaydan çıkacak eleştiri ve görüşlerin belediyemiz yönetimine yol göstereceğinden, bu bağlamda da çalıştayımızın verimli geçeceğinden hiç kuşkumuz yoktur. Belediye olarak Küdür’ün ve Bodrum’un hiç bir yerinin doğal, kültürel, arkeolojik değerlerinin, yeşil alanlarının, sahillerinin talan edilmesine asla izin vermeyeceğimizi huzurlarınızda ifade etmek istiyorum. Bu mücadelede tüm dinamikleri yanımızda görmek bize güç katacaktır. Bu duygularla hepinizi en derin saygılarımla selamlıyor, çalıştayımızın başarılı geçmesini diliyorum.”

Bilim insanları Küdür için buluştu…

Çalıştayın ilk günü, Doğa Derneği Koruma Koordinatörü Itri Levent Erkol, Natura Derneği’nden Okan Ürker, Bodrum Kent Konseyi başkanı Arif Yılmaz, Ankara Kuş Gözlem Topluluğundan Cem Orkun Kıraç, Ege Üniversitesi Biyoloji bölümünden Dr. Volkan Eroğlu ve Dr. Ruhi İlkbahar, Atilla Küçükala, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Zooloji bölümünden Dr. Yasemin İlemin, Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi’nden Kenan Güvenç, dR. Ufuk Altınbaş Koşkan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arkeoloji bölümünden Prof. Dr. Adnan Diler’in gerçekleştireceği sunum ve konuşmaların ardından Küdür Yarımadası gezisiyle son bulacak.

Çalıştay, bugün Jeolog Dr. Ursula Pfaffenberger, Ege Üniversitesi Zooloji bölümünden Doç. Dr. Kerim Çiçek, SAD AFAG’dan Cem Orkun Kıraç’ın sunum ve konuşmalarının ardından sona erecek.

yalıkavak küdür merası KÜDÜR’Ü KORUMAK İÇİN BULUŞTULAR… yal kavak kudur calistayi 2

yalıkavak küdür merası KÜDÜR’Ü KORUMAK İÇİN BULUŞTULAR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

AKRABA KATİLİ BAĞ EVİNDE YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

milas asayiş AKRABA KATİLİ BAĞ EVİNDE YAKALANDI… milas asayis
milas asayiş AKRABA KATİLİ BAĞ EVİNDE YAKALANDI… divenire group2

Milas’ta, geçtiğimiz 2 Haziran’da eski eşinin kayınvalidesi olan, akrabası Şengül G.’yi öldüren katil zanlısı Şerafettin G. yakalandı.

Olay, geçtiğimiz 2 Haziran’da Akkovanlık Mahallesi’nde meydana geldi. Şerafettin G., eski eşi Şebnem G. ile evli olan akrabası Ali G.’nin evine gitti. Şerafettin G., evde Ali G.’nin annesi Şengül G. ile karşılaştı. Şerafettin G., iddiaya göre Şengül G.’ye bıçakla saldırdı. Şengül G., yaralı halde komşusuna kaçmaya çalışırken, Şerafettin G., av tüfeğiyle ateş açtı. Şengül G. kanlar içerisinde yere yığılırken, Şerafettin G., evi ve Şengül G.’nin otomobilini kundaklayıp, kaçtı. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi. İlk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan talihsiz kadın, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Olayın ardından jandarma ekipleri, kaçan Şerafettin G.’yi yakalamak için çalışma başlattı. Şüphelinin Yatağan ilçesindeki Kadıköy Mahallesi’nde, kızının evinde saklandığını belirleyen jandarma harekete geçti. Oluşturulan özel ekiple, şüphelinin kızına ait ev ve bağ evine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Şerafettin G., saklandığı bağ evinde yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli, sağlık kontrolü için Yatağan Devlet Hastanesi’ne çelik yelekle getirildi. Şerafettin G., Milas Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edildi.

Öte yandan, Şerafettin G.’nin oğlu E.G’nin de yaklaşık 6 yıl önce ‘İştirak halinde planlayarak kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklandığı öğrenildi.

milas asayiş AKRABA KATİLİ BAĞ EVİNDE YAKALANDI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ÖĞRENCİLER TATİLE KAVUŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

emİn varol ÖĞRENCİLER TATİLE KAVUŞTU… bodrum il e milli egitim 1
emİn varol ÖĞRENCİLER TATİLE KAVUŞTU… divenire group2

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 14.06.2019 Cuma günü itibari ile sona erdi.

İlçemizdeki resmi ve özel tüm okullarda karne heyecanı yaşandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü karne törenini; hayırseverimiz tarafından yaptırılmış ve bu eğitim öğretim yılı içinde açılmış olan İslamhaneleri Yunus Büyükkuşoğlu İlkokulunda gerçekleştirildi.

emİn varol ÖĞRENCİLER TATİLE KAVUŞTU… emin gecin bodrum milli egitim m d r

Bodrum Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin

Törende öğrencilere karneleri ve hediyeleri Bodrum Kaymakamı Bekir YILMAZ, Turgutreis Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş.  Tarık AKPINAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin GEÇİN ve İslamhaneleri Mah. Muhtarı Mustafa CAN tarafından verildi. Öğrencilerimize karnelerinin yanında Milli Eğitim Bakanlığımızca yayınlanmış olan “Çocuklarla Yapabileceğiniz Yaz Etkinlikleri” listesi de dağıtıldı. Yoğun geçen bir Eğitim-Öğretim yılının ardından, öğrencilerimizin tatillerini eğlenerek ve dinlenerek geçirmelerini dileriz.

emİn varol ÖĞRENCİLER TATİLE KAVUŞTU…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler