Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BAYRAMA HAZIRLANIYOR…

Yayınlanan

açık

bodrum belediyesi BODRUM BAYRAMA HAZIRLANIYOR… bodrum bayrama haz  r 10
bodrum belediyesi BODRUM BAYRAMA HAZIRLANIYOR… divenire group2

Bodrum Belediyesi, 15 Mayıs’ta inşaat yasağının başlamasıyla birlikte yarımada genelinde bayram hazırlığına girişti. Temizlik ve çevre düzenlemelerinin yapılması ve yolların düzeltilmesi için tüm birimlere talimat veren Belediye Başkanı Ahmet Aras, çalışmaları bizzat yerinde inceleyerek kontrol ediyor.

Bodrum Belediyesi’nin tüm birimleri Ramazan Bayramı öncesinde alarma geçti. Bodrum’u bayrama ve sezona hazırlamak için gece gündüz çalışan ekipler, bir taraftan yol, sahil, yeşil alanlarda gerekli uygulamaları yaparken, bir taraftan da çözüm merkezi ve muhtarlıklar aracılığıyla gelen şikayet ve taleplere müdahale ediyor.

bodrum belediyesi BODRUM BAYRAMA HAZIRLANIYOR… bodrum bayrama haz  r 6BOZUK YOLLARA MÜDAHALE

Fen İşleri Müdürlüğü sorumluluk bölgesindeki Bitez, Konacık ve Ortakent’te sokaklarda ve Hortma Caddesi’nde yol çalışmaları devam ederken, Üniversite Caddesi bölgesindeki seyir tepesine beton piknik masaları yerleştiriliyor. Bodrum Yarımadası’nın her mahallesinde iskele ve sahil yürüyüş yolları onarımdan geçerken, bazı yollarda yama asfalt, bazılarında ise asfalt döküm çalışmaları yapılıyor, kaldırım, parke ve bordürler döşeniyor.

SAHİLLERDE KİRLİLİĞE GEÇİT YOK!

Belediye Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü de tam kadro çalışmalara devam ediyor. Bir taraftan Belediye çözüm masasına ulaştırılan şikayetler değerlendirilerek incelemeye alınırken, diğer taraftan da görüntü ve gürültü kirliliği yaratan işyerleri ve evlere müdahalede bulunuluyor. Sezona hazırlanan bazı plaj işletmelerinin sahillere döktüğü kumlarla ilgili gelen ihbarları da değerlendiren ekipler, son bir hafta içinde Gümüşlük ve Küdür’de incelemelerde bulundu. Yalıkavak Küdür’deki bir işletmenin deniz kirliliğine neden olan kum dökme uygulaması Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bildirildi.  Ekipler aynı zamanda inşaat sezonundan kalan hafriyat ve moloz kalıntılarını da temizlemeye başladı.

Öte yandan Belediye plajlarında başlatılan hasır şemsiye uygulaması, Bitez sahilinde devam etti. Bitez’de Özgür Plaj ve halk plajı kullanıma hazır hale getirilirken, Kumbahçe plajı yürüyüş yolunun yapımına da hız verildi.

Turizm sezonunun ilk başladığı bölgelerden olan Gümbet’te de bayram hazırlıkları aralıksız sürüyor. Başkan Aras’ın talimatıyla Gümbet sokaklarında düzenleme çalışmaları yapılırken, iki otel arasında kalan ve 20 yıldır kapalı olan bir sokak yeniden hayat buluyor.

bodrum belediyesi BODRUM BAYRAMA HAZIRLANIYOR… bodrum bayrama haz  r 8PARKLAR VE YEŞİL ALANLAR BAYRAMA HAZIRLANIYOR

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de yarımada genelindeki tüm yeşil alan ve çocuk parklarında ot temizliği, ağaç budama, sulama çalışmalarını sürdürüyor. Ortakent, Umurça, Kumbahçe, Turgutreis, Mumcular, Bodrum Merkez, Gündoğan ve Yalıkavak’taki parklarda kırılan oyuncaklar ve spor aletleri yenileriyle değiştirilirken, kavşaklarda da düzenleme yapılıyor. Destek Hizmetleri ekipleri ise kış boyunca yıpranan köprülerin bakım ve boyama işlemini gerçekleştiriyor.

ÖREN YERLERİ ARTIK DAHA TEMİZ OLACAK

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ise hem çarşı merkezlerinde hem de ören yerlerinde mesai yapıyor. Myndos Kapısı başta olmak üzere, antik kent yerleşim alanlarında temizlik, sulama çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan Bodrum Hilmi Uran Meydanı’ndaki kilisenin içinde ve çevresinde kurulan tezgahlar kaldırılarak, kilisenin ihtişamı ortaya çıkarıldı. Bodrum Belediyesi, kilisenin aydınlatması için de bir proje hazırlığına başladı.

bodrum belediyesi BODRUM BAYRAMA HAZIRLANIYOR… bodrum bayrama haz  r 9ESNAFLAR DA DUYARLI

Bodrum’da Belediye tarafından başlatılan bayram hazırlıklarına, esnaflar da ellerinden geldiği kadar destek olmaya çalışıyor. Çarşı merkezlerinde esnafların Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın işgaliye, vitrin ve tabela kirliliği konusundaki uyarılarını dikkate alarak kendi işyerlerine yönelik düzenleme çalışmaları yapmaya başladıkları gözleniyor.  Bodrum’un merkez çarşısı Cumhuriyet Caddesi’nde esnaf, yürüyüş yoluna taşan teşhir standı, tezgah ve tabelalarını belirlenen mesafelere çekmeye başladı. Sahillerdeki işgallerle ilgili yapılan ihbar ve şikayetlere de yetişmeye çalışan Belediye ekipleri, gerekli denetim ve kontrolleri yaparak ihlalde bulunan işyerlerini uyarıyor.

bodrum belediyesi BODRUM BAYRAMA HAZIRLANIYOR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler