Site rengi

Tasarım

SAHUR’U İPTAL EDEN ŞENTOP, GAZETECİLERE İFTAR VERDİ…

31.05.2019
A+
A-
SAHUR’U İPTAL EDEN ŞENTOP, GAZETECİLERE İFTAR VERDİ…

Gazetecileri Sahur’a davet eden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, katılım düşük olunca daveti İftar’a çevirdi.

Meclis tören salonunda gazetecilerle İftar’da bir araya gelen Şentop, “Yaptığınız her haberden hoşnutuz diyemeyiz” dedi

Emin Varol/ANKARA

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sahur davetine katılım düşük olunca,Gazetecilerle İftar’da bir araya geldi.

Meclis tören salonunda verilen iftar davetinden sonra konuşan Şentop, “Yaptığınız her haberden hoşnutuz diyemeyiz” dedi

Gazetecilerin yarış içinde olduğunu, en çarpıcı haberi, en hızlı şekilde okurlarına, izleyicilerine ve takipçilerine ulaştırmayı amaçladıklarına işaret eden Şentop, şunları söyledi:,

“Bundan daha doğal bir şey olamaz. Ancak, bunu yaparken demokrasimizin, kurumlarımızın ve siyasetin itibarının korunmasına da hep beraber dikkat etmek zannederim ki kamu yararına bir hassasiyet olur.

Elbette bizim yaptığımız her işten, aldığımız her karardan sizler memnun değilsiniz. Biz de sizin yaptığınız her haberden hoşnutuz diyemeyiz. Demokrasi dediğimiz de işte tam budur. Demokratik düzenin temel şartlarından olan ifade özgürlüğünü zedelemeden bazı hususlarda dikkatli olmak lüzumuna işaret etmek isterim.”

Siyaseti ve siyasetçiyi eleştiren haberlerin, okurlar ve izleyiciler nazarında karşılığının yüksek olduğuna değinen Şentop, “Bu noktada eleştirilerin, eleştirel haberlerin hepimizin ortak değeri olan yüce Meclisin saygınlığına ve siyaset kurumunun itibarına halel getirmemesi arzu edilir. Doğru bilgiye ulaşmak konusunda iletişim sorunu çekilmeyen bir siyasetçi olarak bundan sonra da kapılarımın sizlere her zaman açık olduğunu da bu vesileyle belirtmiş olayım.” ifadelerini kullandı.

TBMM’nin açılışının 100. yılı etkinlikleri

Mustafa Şentop, “Bu yıl Milli Mücadelenin başlangıcının 100. yılı. 2020 yılı da Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yılı olacak. Yalnızca milli tarihimiz için değil, Türk ve İslam dünyasının tamamı için Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yılı çok önemli. Yapacağımız hazırlıklarla, özel kutlama takvimimizle Gazi Meclisimizin hürriyet ve istiklalimizin merkezi olduğunu bir kez daha göstereceğiz. Türkiye’yi ve Türk milletini ebediyete kadar yaşatmak için büyük bir azimle çalışmaya devam edeceğimizi bütün dünyaya tekrar ilan edeceğiz. İnşallah gururla anlatacağımız güzel etkinlikler yapacağız.” dedi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.