Site rengi

Tasarım

3 BİN 722 HAKİM VE SAVCININ GÖREV YERİ DEĞİŞTİ…

01.06.2019
A+
A-
3 BİN 722 HAKİM VE SAVCININ GÖREV YERİ DEĞİŞTİ…

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi tarafından yayınlanan 2019 Kararnamesi ile adli ve idari yargıda 3 bin 722 hakim ve savcının yeri değişti.

Kararnameyle 20 ilin başsavcısı değişirken, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığına atanan Muğla Başsavcısı İlyas Yavuz’un yerine Burdur Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı getirildi. Kararname ile Cumhurbaşkanına Suikast davasının hakimi Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Emirşah Baştoğ Van Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı görevine tayin edildi.

HSK 2019 Kararnamesi, mesai bitimine yakın internet sitesinde yayınlandı. Kararname ile 3 bin 358’i adli, 364’ü idari yargıda olmak üzere toplam 3 bin 722 hakim ve savcının görev yeri değişti. Bodrum Adliyesi’nden de 4 Cumhuriyet Savcısı ile 6 Hakimin başka adliyelere tayini çıktı, yerlerine yeni atamalar gerçekleşti.

HSK Yaz Kararnamesi ile Bodrum’dan tayini çıkan ve Bodrum’a atanan, hakim ve savcıların isim ve görev yerleri şöyle;

Bodrum Cumhuriyet Savcıları; Ufuk Abbas ULUTÜRK Çorum C.Savcılığına, Bülent DİNÇEL İzmir C.Savcılığı, Ercan TÜRKOL Trabzon Bölge Adliye Mah. C.Savcılığına, Oktay ÇİNTEMİN Siverek C.Savcılığına atanırkaen, Bodrum’da Hakim olarak görev yapan; Dilek TUNÇ TÜRKOL Trabzon Bölge Adliye Mah. Daire Başkanlığına, Mahmut Fatih ÇELİKBİLEK Gaziantep Bölge Adliye Mah. Üyeliğine, Recep Sinan YURTTUTAN Diyarbakır Ağır Ceza Mah. Başkanlığı, Ceyda KADAKAL ve Onur KADAKAL İzmir Hâkimliğine, Mehtap ÇELİKBİLEK Gaziantep Hâkimliğine tayin oldu.

Kararname ile İskenderun C.Savcısı Remzi VATANDAŞ, Yüksekova C.Savcısı Sezgin KILICCI, Nusaybin C.Savcısı Faruk GÜNEŞ, Şırnak C.Savcısı Hasan ÇETİN, Batman C.Savcısı Faruk SOYSAL, Bitlis C.Savcısı Hakan TEZEL Cumhuriyet Savcısı olarak, Yüksekova Hâkimi Mihrimah Kübranur KILICCI, Bayburt Hâkimi Uğur TABAK, Bitlis Hâkimi Özden ERTUNÇ TEZEL, Nusaybin Hâkimi Sinem GÜNEŞ, Mut Hâkimi Günay OĞULTARHAN, Midyat Hâkimi Nursel TEMEL ve Bitlis Hâkimi Güzin ÇONKAR DOĞAN Hakim olarak Bodrum’a atanan isimler oldu.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.