Site rengi

Tasarım

GAZETECİLERİ YARALAYAN TEKNE KAPTANI TUTUKLANDI…

06.06.2019
A+
A-
GAZETECİLERİ YARALAYAN TEKNE KAPTANI TUTUKLANDI…

Bodrum’da içerisinde haber görevine çıkan 3 gazetecinin olduğu tekneye çarpan sürat teknesinin kaptanı tutuklandı…

Bodrum’da haber çalışması yapan 3 gazetecinin bulunduğu balıkçı teknesine çarpan sürat teknesinin kaptanı Alper S., Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Alper S., adliye getirildiğinde, basın mensuplarının olaya dair sorularını yanıtsız bıraktı. Alper S.’nin yanında bulunan aile üyeleri de açıklama yapmaktan kaçındı.

Hakim karşısına çıkarılan kaptan akşamüstü saatlerinde “Taksirle Yaralanmaya Sebep Olmak” suçundan tutuklandı.

Kazada ayak bileği ve bacağından ağır şekilde yaralanan ve hastanede yoğun bakım ünitesinde tutulan Kaptan Demirkol’un diz altından kopmak üzere olan sağ bacağı ameliyatla tekrar yerine dikildi. Osman Demirkol’un yakınları hastanın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu, yoğun bakım ünitesinde tutulduğunu ve doktorların ilk değerlendirmelerine göre yaklaşık dört aylık bir tedavi sürecinin öngörüldüğünün söylendiğini belirttiler.

Görüntü almalarını engellemek için az daha öldüreceklerdi…

Öte yandan Türkiye Gazeteciler Sendikası’ndan yapılan açıklamada ise olayın kasıtlı olduğu iddia edilerek, teknenin bağlı olduğu otel suçlandı. TGS’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada “Bodrum’daki Maça Kızı Oteli, görüntü alınmasını engellemek için sürat teknesiyle gazetecileri taşıyan sandala çarptı. Hürriyet’ten Cenker Tezel, Habertürk’ten Onur Aydın ve TV 100’den Metehan Ekşi ölümden döndü. Bu cinayete teşebbüstür. Soruşturmanın takipçisiyiz!” ifadeleri kullanıldı.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.