Site rengi

Tasarım

BAŞKAN ARAS, EZBER BOZMAYA DEVAM EDİYOR…

12.06.2019
A+
A-
BAŞKAN ARAS, EZBER BOZMAYA DEVAM EDİYOR…

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Türkiye siyasetinde neredeyse ortak dil haline gelen ötekileştirmeye dayalı söylemlere ve davranışlara ders niteliği taşıyan siyasi etkileşimlerini sürdüren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bugün AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığını ziyaret ederek “Kenti birlikte yönetmeliyiz” diyerek üst perdeden mesajlar verdi.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Ayşen Kılıç Bozan, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarının Başkan Aras’ı ağırladığı ziyarette kentin sorunları, çözüm önerileri sıcak ve samimi bir sohbet havasında değerlendirildi.

Özmen: Başkan Aras farklı bir profil çiziyor…

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen de Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Bodrum için ortak hizmet etme gayretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Yerel seçimlerde seçim bittikten sonra seçilen başkan artık tüm yörenin belediye başkanıdır. O artık siyasi kimliğini bir kenara bırakır ve görevine o şekilde devam eder. Bu şekilde olduğu zaman da hem beldede huzur olur hem de ortak hareket etme kabiliyeti doğar. Belediye başkanımız da seçimden beri yapmış olduğu olumlu yaklaşımlarıyla da farklı bir profil çiziyor. Bizim de hem Ankara’da olsun hem de kendi siyasi büyüklerimizden olsun birisi geldiği zaman kendisi de bir belediye başkanı olarak her zaman bulunmaya çalışıyor. Bodrum ile ilgili sorunları gerek bize gerek de milletvekillerimize bakanlarımıza bakan yardımcılarımıza iletmek istiyor. Bodrum için ortak hizmet etme gayreti içinde, bu mesajı bize defalarca verdi. Hepimizin amacı Bodrum’a hizmet etmek. İnşallah bu olumlu hava böyle devam eder. Hepimiz birlikte Bodrum için çalışmaya, ortak projeler üretmeye devam ederiz. Sonuçta burada yaşayan halkın huzuru mutluluğu onların yaşam standartlarını yükseltmek için hem belediye olsun hem de hükümet kanadı olsun hepimize düşen görevler olacak bunlara da önümüzdeki dönemlerde, bu olumlu hava içerisinde ne kadarını gerçekleştirebilirsek elimizden geleni yapacağız. Bizlere yaptığı bu ziyaret için belediye başkanımıza partililerim adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Aras: Hepimizin ortak paydası Bodrum…

Bodrum’un çok değerli ve güzel bir yer olduğunu belirten Başkan Aras, “Hepimizin ortak paydası olan Bodrum’un yaşatılması, ileriye gitmesi, korunması bizim için çok önemli. Yıllardır sıkıntılı bir süreçten geçen beldemiz, hizmet almakta çok zorlandı. Ben Anadolu’nun her yerinde çalıştım. Bir çok yerde, Bodrum’dan çok daha üstün hizmetler yapıldığını gördüm. Bugün Sivas’ın köylerinde bile atık su arıtma tesisleri varken, Urfa’nın Viranşehir’inde kocaman bir kültür merkezi varken, Bodrum maalesef bu konularda çok geri kalmış durumda. Temel ihtiyacımız olan halk sağlığı gibi konularda bile çok ciddi sıkıntılarımız var. Bunun için mesaimizi tamamen Bodrum’un bu temel sorunlarıyla doldurmalıyız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Aras: Hatamız varsa konuşalım, düzeltelim…

Bodrum’da yaşayan herkesin aynı amaçla yola çıktığını söyleyen Aras, görevlerin kimsenin şahsi menfaati ya da ikbali için kullanılamayacağını, tamamen vatana ve millete hizmet etme görevleri olduğunu vurgulayarak “Çocuklarımıza gelecek hazırlamak için, ülkemiz için yaptığımız bu görevlerde siyasi ya da şahsi hedef gözetilemez.” dedi.

Bürokrasiden geldiğim için devletin işleyişini bilirim Aras, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bodrum’u kalkındırmak için hep birlikte çalışmak birincil görevimizdir. Başka türlü bakamayız. Kimseyi ayırt etmeden sevgi, umut ve kardeşlik diliyle yürümeliyiz. Kavga edersek olmaz. Bundan sonra Bodrum için yapılacak ne varsa el birliği ile yapmak zorundayız. Hatamız varsa lütfen konuşalım düzeltelim. Her eleştiriye açığız.  Sizlerin de Bodrum ile ilgili güzel çalışmalarınız var. Bunların da farkındayım. Çalışılmış,projelendirilmiş işlerle her platformda sizleri görüyoruz. Bu konuda sizlere destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Belediye sizlerindir. Kapımız herkese açıktır.”

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.