Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİLLERİNDEN, İMAMOĞLU’NA JEST…

Yayınlanan

açık

emin varol CHP’Lİ VEKİLLERİNDEN, İMAMOĞLU’NA JEST… Emin Varol k    e yazisi yeni
emin varol CHP’Lİ VEKİLLERİNDEN, İMAMOĞLU’NA JEST… reklam arena 4

23 Haziran zaferinden sonra Ankara’ya dönen CHP’li milletvekilleri, dün, Meclis kürsüsünden yaptıkları konuşmalara, İstanbul ve İmamoğlu vurgusu yaparak başladılar.

Muğla Milletvekili Suat Özcan Milli Eğitimle ilgili konuşmasına başlarken, “hukuksuz olarak mazbatası elinden alınan Sayın Ekrem İmamoğlu’nun hakkının teslim edilmesinin  güzelliğini yaşıyoruz..” dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş’a teşekkür edince CHP ve HDP sıralarından alkış aldı.

Emin Varol/ANKARA

23 Haziran zaferinden sonra Ankara’ya dönen CHP’li milletvekilleri, Meclis kürsüsünden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen  Ekrem İmamoğlu’na ve İstanbul seçimlerine mesajlar gönderdi.

Milli Eğitim’le ilgili kanun teklifi üzerine konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan her CHP Milletvekili, konuşmalarına İstanbul zaferiyle ilgili sözlerle başladı.

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan da Milli Eğitimle ilgili konuşmasına başlarken, hukuksuz olarak mazbatası elinden alınan Sayın Ekrem İmamoğlu’nun hakkının teslim edilmesinin  güzelliğini yaşıyoruz..” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İstanbul seçimleri ile ilgili  olarak HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş’a teşekkür edince CHP ve HDP sıralarından alkış aldı.

Özcan’ın konuşması..

Öğretmen kökenli CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan da Milli Eğitimle ilgili konuşmasına başlarken yine İstanbul seçimlerine gönderme yaparak başladı:

” 31 Mart’ta yapılan İstanbul seçimi sonrasında hukuksuz olarak mazbatası elinden alınan Sayın Ekrem İmamoğlu’nun, 23 Haziran’da, İstanbul halkımızın iradesiyle, yeniden ona hakkını teslim etmesinin güzelliğini yaşıyoruz. Bu, bize, hepimize, bütün siyasi partilere, ülkemize iyilikler getirecektir ve ülke siyasetini her açıdan yeniden gözden geçirme fırsatı verecektir. Çünkü bu, burada hoşgörü, sevgi, saygı, ötekileştirmeme, ayrıştırmama ve iş birliği kültürünün bir sonucu gibi görünmektedir.”

Kaya’nın sözleri..

Eski bir sendikacı olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, konuşmasına Gözünüz aydın çocuklar, gözünüz aydın öğrenciler, gözünüz aydın öğretmenler, gözünüz aydın veliler, gözünüz aydın İstanbul, yeni bir hayat başlıyor. diyerek konuşmasına başladı ve şunları söyledi:

” 0-4 yaş arasındaki çocukların anneleri ve babaları, çocuklarıyla birlikte İstanbul’un dört bir yanını artık özgürce dolaşabilecek, hangi parka gitmek istiyorsa, hangi ilçeye gitmek istiyorsa oraya gidecek. Çünkü İstanbul’da yeni bir başlangıç var. Tıpkı gezinin çocukları gibi.

Karadeniz’in hırçın delikanlılarından birisi şu anda Türkiye’nin umudu olarak İstanbul’da bir başlangıç yaptı.

En büyük teşekkürü, kendisi, kendini düşünmeden, kendi haklarını düşünmeden toplumun özgürlüğünü düşünerek cezaevinden “Türkiye’nin barışa ihtiyacı var, demokrasiye ihtiyacı var.” diye mesaj yollayan Selahattin Demirtaş’a. Burada Parlamentoda milletvekilliği yapmış Selahattin Demirtaş’a da teşekkür ediyorum.”

Bu selamlamaları, AKP’li milletvekilleri sessizce ve tepki vermeden dinlediler.

 

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 2
bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Bodrumspor alt yapılarından yetiştirdiği 7 futbolcusuna imza attırdı.

B.B.Bodrumspor yaklaşık 8 yıldır devam ettirdiği alt yapı çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Bu yıl özellikle yüzünü genç transferlere dönem Bodrumspor yönetimi, 2.Lig Kırmızı grupta mücadele edecek A Takımında yer vermeyi planladığı alt yapısından yetiştirdiği 7 genç futbolcusuna imza attırarak profesyonel yaptı.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 3Profesyonel imzayı atan genç futbolculara emeği geçen herkese teşekkür eden B.B.Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz alt yapı çalışmalarında emeği geçen herkesi mutlu edecek bir tablo yaşıyoruz. 8 Yıldır verdiğimiz emek meyvelerini verdi. 7 Gencimizi altyapıdan yetiştirip profesyonel futbol sözleşmesine imza attırdık. Bu imzalar başkanlığımın döneminde attığım en anlamlı imzalar oldu” dedi.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 1 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 1
bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… reklam arena 4

BOTAV, Bodrum’a bu sezon havayolu ile gelen turist sayısında, bir önceki yıla göre yüzde 23,34’lük bir artış olduğunu açıkladı.

BOTAV’ın (Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı) Muğla Emniyet Müdürlüğü ile Milas–Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden derlediği bilgilere göre 2019 yılı Haziran ayı sonu itibariyle yurtdışından giriş yapan yolcu rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,34 artış yaşandı.

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 22019 yılında İngiltere,  Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Fransa, Azerbaycan, İsrail, Çekya, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, İsveç, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, İtalya ve Kazakistan’dan gelen turist sayılarında artış olurken, Almanya’dan gelen turist sayısında ise 2018 yılının aynı döneme göre azalma yaşandı. Bodrum’a deniz yolu ile giriş yapan turist sayısında da bir önceki yıla göre yüzde 6,69’luk bir artış meydana geldi.

Yurtdışından gelenlerin sayısındaki artış turizmcileri sevindirirken aynı dönemde, Bodrum’a gelen yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

Öte yandan, 2019 yılında Bodrum’da bulunan yatak kapasitesine 2 bin 200 yatak daha ilave edildiği bildirildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… uygarlik anadolu dan dogdu
uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… reklam arena 4

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı kitap yayın hayatına başlıyor…

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı, tarih ve kültür alanında yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha ekliyor. Vakıf, ülkemizin ileri gelen arkeolog hocalarından Prof. Dr. Fahri Işık’ın “Uygarlık Anadolu’dan Doğdu” adlı kitabının genişletilmiş ikinci basımını vakıf yayını olarak okuyuculara kavuşturuyor.

Özellikle kadim Anadolu medeniyetlerinin Yunan kaynaklı değil Anadolu kaynaklı olduğunu akademik düzeyde açıklayan eser, bu yönü ile Halikarnas Balıkçısının düşüncelerini de  destekler nitelikte.

Kitabın tanıtım ve imza günü 17 Temmuz  (Yarın) saat:20:00 Dibeklihan’da gerçekleştirilecek.

Okumaya devam et

Son Haberler