Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ZARARIN NERESİNDEN DÖNSEK KARDIR…

Yayınlanan

açık

can pulak ZARARIN NERESİNDEN DÖNSEK KARDIR… can pulak
can pulak ZARARIN NERESİNDEN DÖNSEK KARDIR… reklam arena 4

Güzel günlere uyanıyoruz artık.Huzuru ve güveni kucaklamaya hasret kaldık.Milletçe kucaklaşmak istiyoruz.Birlik ve beraberlik içinde yarına yürümek, iç ve dış tehlikeleri birlikte göğüslemek,dünün güçlü Türkiye’sini yeniden ayağa kaldırmak istiyoruz.

Bunun için birbirimize güvenmeliyiz.Bunun için yıllardır yaptığımız yanlışları tekrar etmemeliyiz.Gerçekten tek vatan,tek bayrak,tek milleti arzuluyorsak eğer,bunu siyasetçilerin dilinden milletin yüreğine işlemeliyiz.Güçlü ordudan vazgeçmemeliyiz.Oy gelecek diye neredeyse gençlere evlerinde askerlik yaptıracağız.6 ayda bir asker yetişir,silah kullanmayı ve savunmayı öğrenebilir mi?Su uyur,düşman uyumaz.Hesabımızı buna göre yapmalıyız.

Gençlerimize özen göstermiyoruz,onları müspet bilimin ışığına yönlendirmiyoruz.İmam Hatip okullarını çoğaltma yanlışı yerine,meslek okullarını çoğaltmaya çalışmalıyız. Her sokağa bir Üniversite açma ve diplomalı işsiz yaratma yerine,ülkenin ihtiyacı olan mesleklerin eğitimini ve Yüksek Okullarını,Üniversitelerini teşvik etmeliyiz. Ellerinde cep telefonlarıyla gezinen,hedefsiz,umutsuz ve yarınından endişeli gençlerin kalabalığı,bizleri rahatsız etmeli.Onları milli şuurun,iyi bir gelecek garantisinin etrafına toplamalı,bozuk morallerini düzeltmeliyiz.

Kafamıza göre değiştirdiğimiz,çıkarımıza paralel maddeler eklediğimiz,yılların bilgi ve donanımını yok sayarak kuşa çevirdiğimiz Anayasa’mızı,derhal eski haline                                  getirmeliyiz. Başkanlık sisteminin,tek adamla yürümenin, Parlamento’nun işlev ve görevlerini budamanın zararını,çok kısa zamanda gördük.Zararın neresinden dönsek kardır. Partili Cumhurbaşkanı anlayışının bedelini pahalı ödedik.Yol yakınken eskisi gibi tam tarafsız,milletin tümünü kucaklayacak,ötekileştirmeye kapalı bir Cumhurbaşkanına mutlaka sahip olmalıyız.Yasama,yürütme,yargı üçgenini tekrar yerli yerine oturtmalıyız.

Millet iyi idare edilmek istiyor.Mevcut idareden hoşnut olmadığını çok efendice ortaya koydu.Istanbul seçimlerinin sonucunu böyle okumak ve böyle değerlendirmek lazım. Bugün bir erken seçime gitsek yada bir referandum yapsak, milletin bir kısmının 25 yıllık tercihinin çok değiştiğini görürüz.Haydi daha açık yazayım,ilk seçimde AKP çok daha büyük hezimete uğrar.Onun için erken seçim lafını ağızlarına almıyorlar ya..

Millet ayağını yorganına göre uzatan bir yönetim istiyor. Gırtlağa kadar borçla,enflasyonla,pahalılıkla yürümeyi ve yaşamayı kimse arzu etmiyor.Hele şatafata,gösterişe ve israfa  müthiş tepki var.Yazlık kışlık saraylara,millet kesesinden yapılan hovardalıklara,gereksiz özel uçak filolarına,çok lüks makam araçlarına,gösterişli ve bitmek bilmeyen araçlardan oluşan konvoylara ifrit oluyor millet.  Modern,çok lüks ve gösterişli devlet dairelerine, içlerinin zengin döşemelerine,idarecilerin fiyakalarına kızıyor, öfkeleniyor herkes.Bunun bile farkında değiller.Dünyanın en zengin ülkelerinde bile yok böyle bir lüks,yok böyle bir resmi araba saltanatı,yok böyle el kesesinden ziyafetler,   davetler..Hele sokaklara kurulan iftar sofraları filan, dünyanın hiçbir İslam ülkesinde yok…

Saraylarla,gösterişli törenlerle,yüzlerce garsonun servis yaptığı ziyafetlerle,makam aracı konvoylarıyla büyük devlet olunmaz.Bizi yönetenler bunları,büyük devlet olmanın gereği olarak gösteriyorlar.Oysa büyük devletler,halimize gülüyorlar.Eskilerimiz ne güzel söylemişler,(ayranı yok içmeye-atla gider gezmeye)diye.Büyük devlet olmak için, güçlü bir kültüre,o çağdaş kültürle yetişmiş beyinlere, tecrübeli ve donanımlı kadrolardan oluşan kurumlara, sağlam bir zemine oturmuş sistemlere sahip olmak lazım. Öyle aklına eseni yapan,akşamdan sabaha istediğini değiştiren ve yönetimi kendi ölçülerine göre oluşturan modellerle yaratılamaz güçlü ülke.Ben yaptım oldu diyen bir anlayışa kapalıdır güçlü ülkeler.

Biz güçlü bir ülke olacaksak eğer,bunun yolu bellidir. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok.Bakın dünyanın güçlü olarak bilinen ülkelerine,ne yapıyorlarsa onu yapmalıyız.Önce demokrasimizi güçlendirmeliyiz.Siyasi partiler kanunumuzu ve seçim kanunumuzu değiştirmeliyiz. Basın hürriyetimizi ve özgürlük anlayışımızı geliştirmeliyiz. Türk’ü,Kürd’ü,Laz’ı Çerkesi tüm milleti kucaklaştırmalıyız. Irkçılık,ayrımcılık,bölücülük yapmamalıyız.Yapanları ciddi biçimde engellemeliyiz.Kendi milletimizi doğru dürüst korumadan,doyurmadan başka ülkelerin muhtaçlarını, Müslüman diye önüne geleni topraklarımıza yerleştirmemeliyiz.Paramızı sorumsuzca onlara harcamamalıyız.

Mecbur kalmadıkça ithalat yapmamalıyız.Tarımımızı ayağa kaldırmalı,çiftçilerimizi desteklemeli ve bu destekleri kontrolsüz bırakmamalıyız.Hayvancılık için verdiğimiz krediler,yerinde kullanılmadı.Gelen hayvanların çoğu kasaba gitti.Çiftçiye mazot,gübre,tohum yardımı yapmalıyız. Ekilebilecek tarım arazilerini,betona yenik düşürmemeliyiz. Bugün tarım alanlarına binalar dikiliyor,apartmanlar yapılıyor.Yok mu bunun sorumlusu,bu kadar sahipsiz mi Türkiye?

Aslında yazılacak ve yapılacak çok şey var.Ama önce yapmamız gereken şey,Istanbul seçimlerinin sonuçlarını doğru okumamız ve değerlendirmemizdir.İnşallah beceririz…

CAN PULAK

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 2
bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Bodrumspor alt yapılarından yetiştirdiği 7 futbolcusuna imza attırdı.

B.B.Bodrumspor yaklaşık 8 yıldır devam ettirdiği alt yapı çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Bu yıl özellikle yüzünü genç transferlere dönem Bodrumspor yönetimi, 2.Lig Kırmızı grupta mücadele edecek A Takımında yer vermeyi planladığı alt yapısından yetiştirdiği 7 genç futbolcusuna imza attırarak profesyonel yaptı.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 3Profesyonel imzayı atan genç futbolculara emeği geçen herkese teşekkür eden B.B.Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz alt yapı çalışmalarında emeği geçen herkesi mutlu edecek bir tablo yaşıyoruz. 8 Yıldır verdiğimiz emek meyvelerini verdi. 7 Gencimizi altyapıdan yetiştirip profesyonel futbol sözleşmesine imza attırdık. Bu imzalar başkanlığımın döneminde attığım en anlamlı imzalar oldu” dedi.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 1 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 1
bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… reklam arena 4

BOTAV, Bodrum’a bu sezon havayolu ile gelen turist sayısında, bir önceki yıla göre yüzde 23,34’lük bir artış olduğunu açıkladı.

BOTAV’ın (Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı) Muğla Emniyet Müdürlüğü ile Milas–Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden derlediği bilgilere göre 2019 yılı Haziran ayı sonu itibariyle yurtdışından giriş yapan yolcu rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,34 artış yaşandı.

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 22019 yılında İngiltere,  Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Fransa, Azerbaycan, İsrail, Çekya, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, İsveç, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, İtalya ve Kazakistan’dan gelen turist sayılarında artış olurken, Almanya’dan gelen turist sayısında ise 2018 yılının aynı döneme göre azalma yaşandı. Bodrum’a deniz yolu ile giriş yapan turist sayısında da bir önceki yıla göre yüzde 6,69’luk bir artış meydana geldi.

Yurtdışından gelenlerin sayısındaki artış turizmcileri sevindirirken aynı dönemde, Bodrum’a gelen yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

Öte yandan, 2019 yılında Bodrum’da bulunan yatak kapasitesine 2 bin 200 yatak daha ilave edildiği bildirildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… uygarlik anadolu dan dogdu
uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… reklam arena 4

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı kitap yayın hayatına başlıyor…

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı, tarih ve kültür alanında yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha ekliyor. Vakıf, ülkemizin ileri gelen arkeolog hocalarından Prof. Dr. Fahri Işık’ın “Uygarlık Anadolu’dan Doğdu” adlı kitabının genişletilmiş ikinci basımını vakıf yayını olarak okuyuculara kavuşturuyor.

Özellikle kadim Anadolu medeniyetlerinin Yunan kaynaklı değil Anadolu kaynaklı olduğunu akademik düzeyde açıklayan eser, bu yönü ile Halikarnas Balıkçısının düşüncelerini de  destekler nitelikte.

Kitabın tanıtım ve imza günü 17 Temmuz  (Yarın) saat:20:00 Dibeklihan’da gerçekleştirilecek.

Okumaya devam et

Son Haberler