Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KLASİK MÜZİĞİN KALBİ YİNE BODRUM’DA ATACAK…

Yayınlanan

açık

bodrum KLASİK MÜZİĞİN KALBİ YİNE BODRUM’DA ATACAK… KLAS K M Z   N KALB  Y NE BODRUMDA ATACAK3
bodrum KLASİK MÜZİĞİN KALBİ YİNE BODRUM’DA ATACAK… reklam arena 4

Bodrum yaz akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 16. kez tutkunlarıyla buluşacak.

Festivalin tanıtım toplantısına katılan Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum’un değerine değer katan bu tür festivallere daha çok destek olunması gerekir” dedi.

16.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinin tanıtımının yapıldığı basın toplantısına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Sanat Danışmanı Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay, Festival Sanat Yönetmeni Piyanist Eren Levendoğlu ile gazeteciler katıldı.

Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’de bulunan Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Eren Levendoğlu, festival mekanlarına iki yerin daha eklendiğini belirterek şunları söyledi:

bodrum KLASİK MÜZİĞİN KALBİ YİNE BODRUM’DA ATACAK… KLAS K M Z   N KALB  Y NE BODRUMDA ATACAK1Ülkemizin müzik eğitimine büyük katkı sağlayan Gümüşlük Festival Akademisi’ni 16.kez gerçekleştirmekten büyük gurur duyuyoruz. Bu yıl Antik Taş Ocağı ve Festival Merkezi’mizde gerçekleşen, Suda, Kumda, Taşta adını verdiğimiz serilerimize iki mekân daha eklendi. Bu mekanlardan biri Bitez Mahallesinde açılan Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi bir diğeri ise Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü.”

Festivalin geride bırakılan 15 yılında, yüzlerce sanatçının ağırlandığını, bin 300 öğrencinin yetiştirildiğini ve on binlerce dinleyiciye ulaşıldığını ifade eden Gülsin Onay ise yaptığı konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Festivalimiz bu yıl dünya çapında virtüoz ağırlayacak 4 farklı mekanda gerçekleşecek 17 konserde Hollanda’dan İsrail’e Tayvan’dan Norveç’e uzanan bir coğrafyada önemli sanatçılarla buluşacağız. 5 dalda düzenlediğimiz masterclasslarda şanslı öğrencilerimiz bu virtüözlerle çalışma imkanı yakalayacak. Dünyanın en önemli orkestra şeflerinden  biri olan Berlin Senfoni Orkestrasının daimi Şefi Lior Shambadal bu yıl festivaqlimize katılacak ve orketra şefleri ve öğrencileri masterclass yapma şansı bulacaklar.”

Gümüşlük’ün ve 15 yıldır bu emeklerle yapılan Klasik Müzik festivalinin hem Bodrum için hem de Dünya için çok özel olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, özellikle bu tür festivallere sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Başkan Aras, “Bodrum’un unutulmaya yüz tutmuş değeri olan Zefirya’nın böyle önemli bir organizasyona dahil edilmiş olmasını çok önemsiyorum. 16. ‘sı yapılacak olan Klasik Müzik Festivali büyük emeklerle bu günlere gelmiş. Aslında, Bodrum’da iş yapan, Bodrum’un ekonomisinden faydalanan, turizmden inşaatına, eğlence sektöründen her kesimine kadar bu festivale destek olması gerekiyor. Bodrum’un önemli değerlerine herkesin destek olması gerekir.

Festival takvimi yapılıyor…

bodrum KLASİK MÜZİĞİN KALBİ YİNE BODRUM’DA ATACAK… gumusluk etkinlik toplantisi

Son 3 ayda 70’ten fazla etkinliğin Belediye tarafından geri çevrildiğini açıklayan Başkan Ahmet Aras, önümüzdeki sene yapılacak etkinlikleri içeren takvimin şimdiden hazırlandığını söyledi. Başkan Ahmet Aras, “Başta Gümüşlük Klasik Müzik Festivali olmak üzere önemli etkinlikleri, Bodrum’un değerine değer katan festivalleri içeren takvim Kültür ve Sanat Etkinlikleri Komisyonumuz tarafından hazırlanıyor. Yani tek başına ben karar vermiyorum. Sadece 3 ayda 70’den fazla etkinlik önerisi geri çevrildi. Komisyonumuz, gelen projelerin bütçesine, Bodrum’un ekonomisine, turizmine, kültür ve sanatına  sağlayacağı katkısına bakıyorlar. Hazırlanacak festival takviminde, festival sayısının azaltılmasıyla artık sadece etkinlik ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacak o festivalin gelişmesi için daha çok enerji ve bütçeye sahip olacağız.

Toplantı konuşmaların tamamlanmasının ardından basın mensuplarının sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

16.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali açılış konseri, 12 Temmuz akşamı saat 20.30’da  Gülsin Onay’ın Piyano Resitali ile olacak. Konser mekanı ise Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 2
bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Bodrumspor alt yapılarından yetiştirdiği 7 futbolcusuna imza attırdı.

B.B.Bodrumspor yaklaşık 8 yıldır devam ettirdiği alt yapı çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Bu yıl özellikle yüzünü genç transferlere dönem Bodrumspor yönetimi, 2.Lig Kırmızı grupta mücadele edecek A Takımında yer vermeyi planladığı alt yapısından yetiştirdiği 7 genç futbolcusuna imza attırarak profesyonel yaptı.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 3Profesyonel imzayı atan genç futbolculara emeği geçen herkese teşekkür eden B.B.Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz alt yapı çalışmalarında emeği geçen herkesi mutlu edecek bir tablo yaşıyoruz. 8 Yıldır verdiğimiz emek meyvelerini verdi. 7 Gencimizi altyapıdan yetiştirip profesyonel futbol sözleşmesine imza attırdık. Bu imzalar başkanlığımın döneminde attığım en anlamlı imzalar oldu” dedi.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 1 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 1
bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… reklam arena 4

BOTAV, Bodrum’a bu sezon havayolu ile gelen turist sayısında, bir önceki yıla göre yüzde 23,34’lük bir artış olduğunu açıkladı.

BOTAV’ın (Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı) Muğla Emniyet Müdürlüğü ile Milas–Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden derlediği bilgilere göre 2019 yılı Haziran ayı sonu itibariyle yurtdışından giriş yapan yolcu rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,34 artış yaşandı.

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 22019 yılında İngiltere,  Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Fransa, Azerbaycan, İsrail, Çekya, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, İsveç, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, İtalya ve Kazakistan’dan gelen turist sayılarında artış olurken, Almanya’dan gelen turist sayısında ise 2018 yılının aynı döneme göre azalma yaşandı. Bodrum’a deniz yolu ile giriş yapan turist sayısında da bir önceki yıla göre yüzde 6,69’luk bir artış meydana geldi.

Yurtdışından gelenlerin sayısındaki artış turizmcileri sevindirirken aynı dönemde, Bodrum’a gelen yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

Öte yandan, 2019 yılında Bodrum’da bulunan yatak kapasitesine 2 bin 200 yatak daha ilave edildiği bildirildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… uygarlik anadolu dan dogdu
uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… reklam arena 4

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı kitap yayın hayatına başlıyor…

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı, tarih ve kültür alanında yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha ekliyor. Vakıf, ülkemizin ileri gelen arkeolog hocalarından Prof. Dr. Fahri Işık’ın “Uygarlık Anadolu’dan Doğdu” adlı kitabının genişletilmiş ikinci basımını vakıf yayını olarak okuyuculara kavuşturuyor.

Özellikle kadim Anadolu medeniyetlerinin Yunan kaynaklı değil Anadolu kaynaklı olduğunu akademik düzeyde açıklayan eser, bu yönü ile Halikarnas Balıkçısının düşüncelerini de  destekler nitelikte.

Kitabın tanıtım ve imza günü 17 Temmuz  (Yarın) saat:20:00 Dibeklihan’da gerçekleştirilecek.

Okumaya devam et

Son Haberler