Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

LGS DE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE BELGELERİ VERİLDİ…

Yayınlanan

açık

orta Öğretim kurumları LGS DE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE BELGELERİ VERİLDİ… LGS
orta Öğretim kurumları LGS DE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE BELGELERİ VERİLDİ… reklam arena 4

Orta Öğretim Kurumları (LGS)  sonuçlarına göre 43,7 toplam net ortalaması ile Türkiye bütün illeri geride bırakan Muğla’da sınavda dereceye giren öğrenciler düzenlenen törenle başarılı belgeleri verildi.

Menteşe İlçesi  Gazi Mustafa Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törene Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasından sonra ilk konuşmayı gerçekleştiren Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Duman; “Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Fakültemiz işbirliği ile 2023 vizyonu doğrultusunda  öğrencilerimizin  sınıflarında  nasıl bir öğretmen görmek istediklerine ilişkin hayallerinden yola çıkarak gelecekteki öğretmenlik  mesleğini seminerlerimiz de yaklaşık 3 bin öğretmenimize anlattık. Bu başarının sırrı ekip çalışmasıdır” dedi.

Törene katılan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre şunları söyledi:

Muğla’da büyüyenlerden kendimi daha fazla Muğlalı olarak görüyorum. Muğla’daki 150 bin öğrencimin yüzüne baktığım zaman kendi çocuğumu görüyorum. Bu felsefe ve düşünceyle memleket sevdalısı olarak yürüdüğümüz bu yolda çalışmalarımızı başlattık. Her başarı bir hayalle başlar ve hiç kimse tek başına başarılı olamaz. Bugün bir başarıdan söz ediyorsak, bu başarının sahibi bugün salonumuzu onurlandıran sevgili öğrencilerimdir. Ben sevgili öğrencilerimi, bir öğretmenleri olarak yürekten kutluyorum. Başarılarından dolayı onlara çok teşekkür ediyorum. Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Muğla Ölçme ve Değerlendirme Merkezi kuruldu.  Bu merkezde bilginin beceriye dönüştüğü, anladığını yazma, yazdığını yorumlama, gibi becerilerini artırarak kazandırılması hedeflendirilen  3 kazanım değerlendirme sınavı yapıldı. Yapılan bu sınavların ardından  ise İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri  ile aylık değerlendirme toplantıları yapılarak  ilçe, okul öğrenci bazlı değerlendirmeler gerçekleştirilmiştir. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Akademik Başarıyı İzleme ve Değerlendirme Üst kurulu oluşturulmuştur. Üst kurul tarafından yapılan sınavları ilçe, okul ve öğrenci bazlı olarak, başarı sıraları, ders başarıları, kazanımları tek tek İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, ders öğretmenleri ve rehber öğretmenler tarafından ayrıntılı olarak analiz edildi. İl milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Akademik danışmanlık projesi uygulanmaya başlamış, bu proje Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde birçok eğitim adına çalışmalar yaparak il genelinde öğrenciler LGS’de Türkiye birincisi oldu. Başarıya giden bu yolda öğretmeniyle, öğrencisiyle, anne ve babalarıyla inanarak hep birlikte çalışma ürününü alarak Muğla Türkiye birinciliğine ulaştı” dedi.

Törenin ardından LGS’de başarılı olan öğrencilere belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve diğer protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 2
bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Bodrumspor alt yapılarından yetiştirdiği 7 futbolcusuna imza attırdı.

B.B.Bodrumspor yaklaşık 8 yıldır devam ettirdiği alt yapı çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Bu yıl özellikle yüzünü genç transferlere dönem Bodrumspor yönetimi, 2.Lig Kırmızı grupta mücadele edecek A Takımında yer vermeyi planladığı alt yapısından yetiştirdiği 7 genç futbolcusuna imza attırarak profesyonel yaptı.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 3Profesyonel imzayı atan genç futbolculara emeği geçen herkese teşekkür eden B.B.Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz alt yapı çalışmalarında emeği geçen herkesi mutlu edecek bir tablo yaşıyoruz. 8 Yıldır verdiğimiz emek meyvelerini verdi. 7 Gencimizi altyapıdan yetiştirip profesyonel futbol sözleşmesine imza attırdık. Bu imzalar başkanlığımın döneminde attığım en anlamlı imzalar oldu” dedi.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 1 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 1
bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… reklam arena 4

BOTAV, Bodrum’a bu sezon havayolu ile gelen turist sayısında, bir önceki yıla göre yüzde 23,34’lük bir artış olduğunu açıkladı.

BOTAV’ın (Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı) Muğla Emniyet Müdürlüğü ile Milas–Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden derlediği bilgilere göre 2019 yılı Haziran ayı sonu itibariyle yurtdışından giriş yapan yolcu rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,34 artış yaşandı.

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 22019 yılında İngiltere,  Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Fransa, Azerbaycan, İsrail, Çekya, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, İsveç, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, İtalya ve Kazakistan’dan gelen turist sayılarında artış olurken, Almanya’dan gelen turist sayısında ise 2018 yılının aynı döneme göre azalma yaşandı. Bodrum’a deniz yolu ile giriş yapan turist sayısında da bir önceki yıla göre yüzde 6,69’luk bir artış meydana geldi.

Yurtdışından gelenlerin sayısındaki artış turizmcileri sevindirirken aynı dönemde, Bodrum’a gelen yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

Öte yandan, 2019 yılında Bodrum’da bulunan yatak kapasitesine 2 bin 200 yatak daha ilave edildiği bildirildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… uygarlik anadolu dan dogdu
uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… reklam arena 4

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı kitap yayın hayatına başlıyor…

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı, tarih ve kültür alanında yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha ekliyor. Vakıf, ülkemizin ileri gelen arkeolog hocalarından Prof. Dr. Fahri Işık’ın “Uygarlık Anadolu’dan Doğdu” adlı kitabının genişletilmiş ikinci basımını vakıf yayını olarak okuyuculara kavuşturuyor.

Özellikle kadim Anadolu medeniyetlerinin Yunan kaynaklı değil Anadolu kaynaklı olduğunu akademik düzeyde açıklayan eser, bu yönü ile Halikarnas Balıkçısının düşüncelerini de  destekler nitelikte.

Kitabın tanıtım ve imza günü 17 Temmuz  (Yarın) saat:20:00 Dibeklihan’da gerçekleştirilecek.

Okumaya devam et

Son Haberler