Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ACIBADEM SAĞLIK GRUBUNDAN BODRUM MERKEZE YENİ NOKTA…

Yayınlanan

açık

bodrum acıbadem ACIBADEM SAĞLIK GRUBUNDAN BODRUM MERKEZE YENİ NOKTA… acibadem tip merkezi 1
bodrum acıbadem ACIBADEM SAĞLIK GRUBUNDAN BODRUM MERKEZE YENİ NOKTA… reklam arena 4

Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın da katılımıyla açıldı.

2012 yılından beri Bodrum’da uluslararası nitelikte sağlık hizmeti sunan Acıbadem Bodrum Hastanesi’nden sonra, şimdi de Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi Türkkuyusu Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki binasında faaliyete başladı. Yerleşim planı, son teknoloji ekipmana ve deneyimli bir hekim ve yardımcı sağlık personeli kadrosuna sahip tesisin açılışına, Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yardımcısı Turgay Kaya, Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi Yöneticisi Dr. Özgür Bayındır, ünlü sanatçı Fatih Erkoç, merkez direktörü Arzu Karataş, ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, “Bildiğiniz gibi Acıbadem sağlık hizmetlerinde devletin yükünü alan önemli bir kuruluş. Aydınlar ailesi hastanedeki ticari faaliyetlerinin dışında hayırsever işler de yapıyor. İlçemizde yaptırdıkları okul, cami gibi hayır işleri de var. Ben kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehmet Ali Aydınlar ise Acıbadem bünyesinde Türkiye ve yurt dışında 22 hastane ve 15 tıp merkezi bulunduğuna dikkat çekti.

2018 Yılında 45 bin hastaya hizmet verildi…

Sağlık alanında Türkiye’de kamunun önemli yatırımları olduğuna dikkati çeken Aydınlar, sözlerine şöyle devam etti;

“Çok büyük ölçekli şehir hastaneleri yapılıyor. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz, Türkiye’de sağlık hizmetleri, batı ülkeleri dahil birçok ülkenin önünde diyebiliriz. Çok nitelikli sağlık profesyonelimiz var, hekimlerimiz var. Çok gelişmiş hastanelerimiz var. Bu da özellikle Türkiye’nin önemli bir sağlık destinasyonu olmasını sağladı. Her geçen gün Türkiye’ye gelen yabancı hasta sayısı artıyor. 2018 yılında Acıbadem olarak 45 bin yabancı hasta getirdik ve 100 milyon dolar ciro yaptık. u bir ihracat. Bunun girdisi neredeyse yüzde 90 oranında ülkede kalıyor. Sağlık turizminde ara mal girdisi yok denilecek kadar az. Türkiye, bu açıdan önemli bir potansiyeli barındırıyor. Her geçen gün bu sayının daha da artmasını bekliyoruz” dedi.

Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, Bodrum’un sağlık ihtiyaçlarına yönelik olarak 7 gün 24 saat hizmet verecek…

Hastaneye yakın bir donanımla kurulan tıp merkezi, 3000 m2 kapalı, 3000 m2 açık olmak üzere toplam 6000 m2lik geniş bir alanda hizmet veriyor. 7 gün, 24 saat hizmet verecek Acıbadem Bodrum Tıp Merkezi, Dermatolojiden kardiyolojiye çok sayıda tıbbi branşın bulunduğu bir sağlık kuruşu olarak tasarlandı. Tıp merkezinde Acil Servis, Ambulans hizmetleri, Check-up hizmetleri ve Fizik Tedavi Ünitesi de bulunuyor. Merkezde sunulan kozmetik dermatoloji uygulamaları arasında Botoks, Dolgu, PRP ve Mezoterapi yer alıyor. Merkezin SGK, özel sağlık sigortaları, banka sigortaları, yabancı sağlık sigortaları ile anlaşması bulunuyor.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 2
bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Bodrumspor alt yapılarından yetiştirdiği 7 futbolcusuna imza attırdı.

B.B.Bodrumspor yaklaşık 8 yıldır devam ettirdiği alt yapı çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Bu yıl özellikle yüzünü genç transferlere dönem Bodrumspor yönetimi, 2.Lig Kırmızı grupta mücadele edecek A Takımında yer vermeyi planladığı alt yapısından yetiştirdiği 7 genç futbolcusuna imza attırarak profesyonel yaptı.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 3Profesyonel imzayı atan genç futbolculara emeği geçen herkese teşekkür eden B.B.Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz alt yapı çalışmalarında emeği geçen herkesi mutlu edecek bir tablo yaşıyoruz. 8 Yıldır verdiğimiz emek meyvelerini verdi. 7 Gencimizi altyapıdan yetiştirip profesyonel futbol sözleşmesine imza attırdık. Bu imzalar başkanlığımın döneminde attığım en anlamlı imzalar oldu” dedi.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 1 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 1
bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… reklam arena 4

BOTAV, Bodrum’a bu sezon havayolu ile gelen turist sayısında, bir önceki yıla göre yüzde 23,34’lük bir artış olduğunu açıkladı.

BOTAV’ın (Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı) Muğla Emniyet Müdürlüğü ile Milas–Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden derlediği bilgilere göre 2019 yılı Haziran ayı sonu itibariyle yurtdışından giriş yapan yolcu rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,34 artış yaşandı.

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 22019 yılında İngiltere,  Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Fransa, Azerbaycan, İsrail, Çekya, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, İsveç, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, İtalya ve Kazakistan’dan gelen turist sayılarında artış olurken, Almanya’dan gelen turist sayısında ise 2018 yılının aynı döneme göre azalma yaşandı. Bodrum’a deniz yolu ile giriş yapan turist sayısında da bir önceki yıla göre yüzde 6,69’luk bir artış meydana geldi.

Yurtdışından gelenlerin sayısındaki artış turizmcileri sevindirirken aynı dönemde, Bodrum’a gelen yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

Öte yandan, 2019 yılında Bodrum’da bulunan yatak kapasitesine 2 bin 200 yatak daha ilave edildiği bildirildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… uygarlik anadolu dan dogdu
uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… reklam arena 4

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı kitap yayın hayatına başlıyor…

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı, tarih ve kültür alanında yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha ekliyor. Vakıf, ülkemizin ileri gelen arkeolog hocalarından Prof. Dr. Fahri Işık’ın “Uygarlık Anadolu’dan Doğdu” adlı kitabının genişletilmiş ikinci basımını vakıf yayını olarak okuyuculara kavuşturuyor.

Özellikle kadim Anadolu medeniyetlerinin Yunan kaynaklı değil Anadolu kaynaklı olduğunu akademik düzeyde açıklayan eser, bu yönü ile Halikarnas Balıkçısının düşüncelerini de  destekler nitelikte.

Kitabın tanıtım ve imza günü 17 Temmuz  (Yarın) saat:20:00 Dibeklihan’da gerçekleştirilecek.

Okumaya devam et

Son Haberler