Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DEVLET HASTANESİ KONUSUNDA GELİŞMELER…

Yayınlanan

açık

[object object] BODRUM DEVLET HASTANESİ KONUSUNDA GELİŞMELER… DEVLET HASTANES
[object object] BODRUM DEVLET HASTANESİ KONUSUNDA GELİŞMELER… reklam arena 4

Bodrum’da yapımına 2017 yılında başlanan ve şu anda inşaatı duran Yeni Devlet Hastanesi binası ile ilgili tartışmalar sürerken, konuyla ilgili Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’den açıklama geldi. 

Yeni Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı, Konacık Beylikkırlar mevkisinde 2017’de başladı. Vatandaşlarca bağışlanan 5 bin metrekarelik alanda yapılması planlanan hastanenin ihalesini Ankara merkezli MBY Proje Danış Mimarlık Şirketi aldı. 41 milyon 850 bin lira ihale bedeli karşılığında inşaata başlayan firma, temel kazısı sırasında tahmin ettikleri maliyetin 3 katına çıktığını belirterek projeden çekildi. Bunun üzerine hastane inşaatı durdu. “Hastane inşaatı çürümeye terk edildi” iddialarının ortaya atılmasıyla hastanenin akıbetinin ne olacağı da kamuoyunda merak konusu oldu.

‘BU PROJE BİTECEK!’

Yeni Asır’dan Adem Ülker’in haberine göre Bodrum Devlet Hastanesi inşaatıyla ilgili iddialara Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan cevap verdi. Konuyla ilgili olarak Milletvekili Yavuz Demir’le birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret ettiklerini belirten Gökcan, “Sayın Bakanımız sorunun çözüleceğini söyledi. Bu proje tamamlanacak. Hastane devletin güvencesinde. Konuyla yakından ilgileniyoruz” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete de inşaatın yarım kalmasının söz konusu olmadığını söyledi. Mete, “Firmalar zaman zaman maliyet hesaplamasından kaynaklanan sorunlardan dolayı çekilebiliyorlar. Bu durum ilk defa olmuyor. Hem Türkiye’de, hem de Muğla’da zaman zaman aynı durumla karşılaştık ama hiçbir hizmet yarım kalmadı. Bodrum Devlet Hastanesi inşaatı da devlet güvencesinde. Bakanlık firmanın çekilme talebini görüşüyor. Kabul ederse farklı bir firma ile devam edilir, sonuçta hastane tamamlanır” dedi.

Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer ise haberlerin asılsız olduğunu söyleyerek, “Projede aksama yoktur, sadece yüklenici firmadan kaynaklı bir kaç aylık gecikme olmuştur. Proje TOKİ tarafından gerekli görülen zaman diliminde tamamlanacaktır. Bodrum’un hastaneye ihtiyacı var. ‘Firma çekildi, TOKİ devam edecek’ iddiaları da doğru değil. Hastaneyi zaten TOKİ yapıyor” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 2
bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Bodrumspor alt yapılarından yetiştirdiği 7 futbolcusuna imza attırdı.

B.B.Bodrumspor yaklaşık 8 yıldır devam ettirdiği alt yapı çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Bu yıl özellikle yüzünü genç transferlere dönem Bodrumspor yönetimi, 2.Lig Kırmızı grupta mücadele edecek A Takımında yer vermeyi planladığı alt yapısından yetiştirdiği 7 genç futbolcusuna imza attırarak profesyonel yaptı.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 3Profesyonel imzayı atan genç futbolculara emeği geçen herkese teşekkür eden B.B.Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz alt yapı çalışmalarında emeği geçen herkesi mutlu edecek bir tablo yaşıyoruz. 8 Yıldır verdiğimiz emek meyvelerini verdi. 7 Gencimizi altyapıdan yetiştirip profesyonel futbol sözleşmesine imza attırdık. Bu imzalar başkanlığımın döneminde attığım en anlamlı imzalar oldu” dedi.

bodrumspor RIZA KARAKAYA: ATTIĞIM BU İMZALAR EN ANLAMLI İMZALAR OLDU… bodrumspor 1 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 1
bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… reklam arena 4

BOTAV, Bodrum’a bu sezon havayolu ile gelen turist sayısında, bir önceki yıla göre yüzde 23,34’lük bir artış olduğunu açıkladı.

BOTAV’ın (Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı) Muğla Emniyet Müdürlüğü ile Milas–Bodrum Havalimanı Şube Müdürlüğü’nden derlediği bilgilere göre 2019 yılı Haziran ayı sonu itibariyle yurtdışından giriş yapan yolcu rakamlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,34 artış yaşandı.

bodrum yabanci turist YABANCI TURİST ARTTI YERLİ TURİST AZALDI… bodrum yabanci turist 22019 yılında İngiltere,  Rusya, Polonya, Hollanda, Ukrayna, Belçika, Fransa, Azerbaycan, İsrail, Çekya, Danimarka, Romanya, Bulgaristan, İsveç, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, İtalya ve Kazakistan’dan gelen turist sayılarında artış olurken, Almanya’dan gelen turist sayısında ise 2018 yılının aynı döneme göre azalma yaşandı. Bodrum’a deniz yolu ile giriş yapan turist sayısında da bir önceki yıla göre yüzde 6,69’luk bir artış meydana geldi.

Yurtdışından gelenlerin sayısındaki artış turizmcileri sevindirirken aynı dönemde, Bodrum’a gelen yerli turist sayısında ise yüzde 30 civarında azalma oldu.

Öte yandan, 2019 yılında Bodrum’da bulunan yatak kapasitesine 2 bin 200 yatak daha ilave edildiği bildirildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… uygarlik anadolu dan dogdu
uygarlık anadolu'dan doğdu UYGARLIK ANADOLU’DAN DOĞDU… reklam arena 4

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı kitap yayın hayatına başlıyor…

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı, tarih ve kültür alanında yürüttüğü çalışmalara bir yenisi daha ekliyor. Vakıf, ülkemizin ileri gelen arkeolog hocalarından Prof. Dr. Fahri Işık’ın “Uygarlık Anadolu’dan Doğdu” adlı kitabının genişletilmiş ikinci basımını vakıf yayını olarak okuyuculara kavuşturuyor.

Özellikle kadim Anadolu medeniyetlerinin Yunan kaynaklı değil Anadolu kaynaklı olduğunu akademik düzeyde açıklayan eser, bu yönü ile Halikarnas Balıkçısının düşüncelerini de  destekler nitelikte.

Kitabın tanıtım ve imza günü 17 Temmuz  (Yarın) saat:20:00 Dibeklihan’da gerçekleştirilecek.

Okumaya devam et

Son Haberler