Site rengi

Tasarım

OPERADA HAYALET DEĞİL, EĞLENCE VAR…

08.07.2019
A+
A-
OPERADA HAYALET DEĞİL, EĞLENCE VAR…

Bodrum Kalesi’nde “The Fun Time Of The Opera” konseri sahnelendi.

“Operada hayalet değil, eğlence var” sloganıyla yola çıkan, şef Musa Göçmen’in sahneye koyduğu “The Fun Time of the Opera” Bodrum’da müzikseverlerle buluştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bodrum Konserleri” kapsamında gerçekleştirilen konserde, Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ile solistleri, şef Musa Göçmen yönetiminde sahneye çıktı.

İnteraktif bir opera gösterisi şeklinde gerçekleştirilen konserde şef Musa Göçmen, izleyicileri de şovun içine kattı. Opera ve orkestra üzerine yaptığı esprilerle de geceye renk katan Göçmen, izleyicilere dönerek “Kardeşim bu şef elini kolunu sallamasa bu orkestra çalamıyor mu? Kimler böyle düşünüyor, elini kaldırsın. Tabi ki orkestra şefinin görevi çok büyük. Provalarda orkestraları çalıştırıyor. Ama ben size bu akşam ne işe yaradığını anlatmaya çalışacağım” dedi. Göçmen, daha sonra seyirciye alkışlarla ritim tutturarak şefin orkestradaki önemini uygulamalı olarak anlattı.

“Bodrum Konserleri” çerçevesinde 9 Temmuz Salı günü Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın “Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri Konseri” gerçekleştirilecek.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.